Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Flego

Pobavil som sa viacej, ako som si myslel. Rozprávkový šat je potlačený do úzadia a sme svedkami stredovekej fantasy s nádhernými exteriérmi a vynaliezavými trikmi. Všetko je zharmonizované do kompaktného celku a príde aj na slušné herecké výkony. Určite stojí za zmienku spomenúť hlavné predstaviteľky, ale hlavne Charlize Theron je v úlohe zlej kráľovnej skvelá. Chris Hemsworth vymenil kladivo za sekeru a evidentne mu tieto pracovné nástroje vyhovujú. Dúfam, že ho niekedy uvidím aj v civilnej úlohe... V príbehu nesmú chýbať ani trpaslíci, sú to práve oni, ktorí sa postarajú o humor, ale aj o zbytočný pátos. Film má mnoho dobrých scén ( osobne som si užíval prvé stretnutie Snehulienky s temným lesom ), ale aj zbytočných ( stretnutie s bielym jeleňom ), je dostatočne vážny, aby priniesol do látky niečo nové a má šmrnc. ()

sharky

Kristen Stewart krasnejsi nez Charlize Theron, cha cha cha, to zrcadlo musi bejt rozbity...jinak perfektni atmosfera a uzasny herecky koncert Charlize, pokud clovek prekousne, ze se snehurka chova jako johanka z arku (nejlepe brat jmeno hlavni postavy jen jako shodu nahod a nespojovat s pohadkou o snehurce), dostane magicky film, ve kterem je hrozne moc uzasnych vizualnich napadu, kolik dokaze nabidnout maximalne Del Toro. Uz ted se tesim na dalsi film Ruperta Sanderse. ()

honajz

No ty kráso! Ošklivá Sněhurka s předkusem a vadou sanice, film splácanina všeho možného, co vás napadne, když se řekne fantasy film, plus ekologická agitka, feminismus, trochu toho křesťanského modlení (WTF? v pohádce?). Celý film je značně nekonzistentní, a to jak atmosférou, tak dějem, haprují i časové skoky, o logice raději pomlčme. Co se mi na tom jako mělo líbit? Triky? Hudba? Na to si můžu skočit do zábavního parku, na dvacet minut tam mají podobných filmů plno. ()

Jinny

Film s pěkným obalem a několika chytrými nápady, který kazí neromantická chemie Sněhurky a lovce a nedotažený konec. Přesto se jedná o lepší počin než konkurenční Mirror Mirror. Film pozvedná hlavně Charlize Theron, která si v roli zlé královny v ničem nezadá s Sigourney Weaver z jiné filmové verze téhle pohádky. ()

Deschain

Uf, váham medzi 3 a 4. Je mi ľúto dať len tri, ale že by ma ten príbeh nejak chytil sa nedá povedať. Má to niekoľko krásnych (vizuálne aj nábojom) a silných scén (Hemsworth!!!) ale nejak to nedrží pohromade. Ako by to bolo niekoľko samostatných scén, bez nejakej výraznejšej gradácie, ktorú zabezbečuje nie scenár ale hlavne hudba. Howardova. Chlapík, dobre to spravil. Evil kráľovná mala veľký potenciál aj slušnú story ale tak nejak sa z toho mohli pokúsiť dostať viac. Veľmi ma prekvapil záver, čakala som nejaké rozprávkové zakončenie, keď už ide o tú Snehuľu. Isté podobnosti cannot be unseen - Mononoke jeleň a isté lotrovské ponášky, bažiny smútku niéééé Artex. No. A tak. Chválim niektoré odvážnejšie a temnejšie scény, kostýmy, hercov aj vizuál. A Hemswortha. (Cinema City Aupark - 2.6.2012) ()

Ivoshek

Tak za prvé, zrcadlo kecá. Sněhurka rozhodně není nejkrásnější v království, dost možná není nejkrásnější ani v trpasličí vesnici. Je to takové nezajímavé dospívající děvče. Za druhé, je to celé strašná splácanina - sice se zběsilým střihem a pěkným vizuálnem (zejm. paní Theronová, která - ať si zrcadlo myslí, co chce - je rozhodně nejkrásnější), ale pořád splácanina. Za třetí, když si ten film chce hrát na temný a drsný, možná se by tam mohlo dít něco temného a drsného a z lidí by měla téct krev. ()

HellFire

Hollywoodská slátanina snažící se být velkou epickou řežbou. Proč teda sakra má vůbec v názvu slovo Sněhurka? Tahle postava se mohla klidně jmenovat Marta a vyšlo by to nastejno. Jakkoliv mám Kristen Stewart rád, tak tady se velmi ztrácí a do role mi nepasuje, stejně jako Charlize Theron, která ohromně přehrávala. Zbytečný film. ()

Pítrs85

Nemám nic proti tomu, když si režisér vezme nějakou klasickou látku a přetvoří si ji k obrazu svému, jako příklad uvedu Robina Hooda s Russellem Crowem, který, i když měl svoje mušky, byl fajnovým pokoukáním. To se bohužel o této Sněhurce říct nedá, děj rozvleklej, nestrhující a celkově nudnej, efekty nulový, akce zrovna tak, vizuálno slabé, trpaslíci řešeni levně, opravdu kritizovat by se dalo ledasco. Jediným plusem tak pro mě zůstává krása Charlize Theron, což je na jeden z největších blockbusterů letošního roku zatraceně málo. Slabé 2* ()

Sofia

Bratři Grimmovi by z této verze asi měli radost, já jásám jen tak napůl. Potěšilo mě především výpravné zpracování, kostýmy, elfí říše, Charlize Theron a finální titulky. Film měl parádní rozjezd, ale po vstupu do temného lesa se příběh začal poněkud tříštit a některé scény byly už naprosto zbytečné - a to platí i o trpaslících, kteří se nakonec ukázali být nejslabším a nejnudnějším článkem. O Kristen Stewart se nemíním rozepisovat, o jejím "hereckém umění" jsem se zmínila už u Twilightu. Film na jedno podívání. ()

Ilicka

Na celovečerní debut je Sněhurka s lovcem vlastně povedená, se zajímavou výpravou a režií. (Výtvarně bohatá a různorodá prostředí.) Bohužel, těžištěm a zároveň ústředním problémem filmu je scénář a jeho logika. Jsem milovník fantasy, té středověké především, ale podivné emancipační snahy udělat z Kirsten Stewart Aragorna (sjednotitele a symbol odporu proti nadvládě zla) selhávají právě v nejvypjatějších momentech, kdy Sněhurka zajíkavě pronáší motivační řeč k bojovníkům. Dále, sice oceňuji odvahu udělat z jednoduché vyprávěnky epickou fantasy alá LOTR (nebo ASOIAF chcete-li), ale proč do ní byl násilně implantován podivný milostný trojúhelník, který nikam nevede (Klíčovým momentem budiž zmrtvýchvstání)? Navíc, vzhledem k tomu, jak se film bere celou dobu vážně, nelze ani uvěřit nějakým teoriím o narušování konvencí. Vrcholem je potom závěr s jednou miniepickou bitvou a destrukcí královny Ravenny, která doplatila na to, že se chovala ve druhé polovině filmu jako iracionální hysterka, a dala zapomenout na výborný úvod, ve kterém stylově rozvrátila jedno království. Sněhurka mrkající z trůnu na Lovce, zatímco na ni princ vrhal žádostivé pohledy byla jen sladkou podivnou tečkou na závěr. Casting povedený, a to, že se přidávám do fanclubu Charlize Theron, asi není důležité (odkazuji zde na zajímavý komentář Shadwella). PS: Ohlášení sequelu mě zlomilo smíchy. ()

Havenohome

Nechcel som to nikdy pozerať, ale povedal som si, nebuď snob, možno ťa to prekvapí. A veru ma to prekvapilo. Kvitujem genderové čítania, prevracanie rolí a tematizáciu kultu mladosti. Zvyšok ma nesmierne iritoval. Tento film sa tak strašne tvári dramaticky a pritom je to nehorázna nuda. Spomalené zábery na ručiacich hercov, rádobydramatická hudba a hromada na nervy lezúcich samoúčelných špeciálnych efektov. Theron hrá ako deti na prvom stupni v dramatickom krúžku základnej umeleckej školy, Stewart zo seba tlačí monológy ako na DAMU neprijatý uchádzač. Film navyše považujem za ukážku plagiátorstva. Keby ten film sám o sebe fungoval a popritom si robil srandu z iných popkultúrnych klasík, keby nejako rekontextualizoval dané scény, tak nič nenamietnem. Je však smutné, že režisér nemá ani za mak vlastnej fantázie, a iba otrocky kopíruje najklišéovitejšie postupy. Že to má masky ako Robin Hood s Costnerom, by sa ešte dalo ospravedlniť, ale že víly vyliezajúce strakám z hrdla vyzerajú ako Glumovi bratranci, tak to už je veľa. Do toho sa tam začnú vycucávať ako dementori z najhorších dielov HP a strčia tam jeleňa z Mijazakiho Princezny Mononoke. No ámen cma! K Troškovi sa to začne blížiť, keď jeden z trpaslíkov začne okolo plávajúce hovno prirovnávať k svojmu vlastnému. ()

ARI50

Nápad není zlý a celkem pěkně se na to kouká některé scény jsou dobře natočené, herci do míry přesvědčily ale dostal se opět málo. Začátek super konec sice polevil ale podle mě se to slušně dalo. ()

JASON_X

Začalo to nadějně, jako temná a syrová fantasy pro starší děti a dospělé, ale nakonec se z toho vyklubala další sentimentální a patetická pohádka. Od objevení se trpaslíků jde temná atmosféra postupně do kytek a od trapné scény s bílým jelenem s větvemi na hlavě jsem se už nadobro vzdal nadějí na nějaký obrat k lepšímu. Nejdřív tedy negativa: 1)Nejstrašnější z celého filmu je jeho naprosto příšerná ruční kamera 2)V těsném závěsu za otřesnou kamerou následuje hlavní "herečka" - té nanicovaté unylé buchtě s permanentně pootevřenou chlebárnou, která nepochopitelně hraje "na světě nejkrásnější" Sněhurku, bych ve svém filmu svěřil nanejvýš nějakou pětisekundovou roli služky, nebo retardované pasačky vepřů 3)Přemíra typicky hollywoodsky nevkusného pathosu 4)Otčenáš. Svatá prostoto... 5)Já vím že je to pohádka pro děti, ale - Sněhurka po mnohaleté samotce v kamenné kobce vyběhne jako vítr, šup do šachty, pak do rozbouřeného moře mezi ostré útesy a plave a plave... A pozitiva? Hezký pohádkový vizuál, hlavně v záběrech z čarovného lesa (modří umrlčí motýli hodující na mršině, houby s očičkama a tak), krásné skotské exteriéry, Charlize Theron (ona sama i její filmová postava)... No a to je asi všechno. ()

Beastmaster4

Pocit po návštěvě kina 2.6.2012: Pohádka pro dospělé s mírnou dávkou patosu a scénami z PÁNA PRSTENŮ, tím SNĚHURKA A LOVEC je! Čekal jsem možná trochu víc díky excelentnímu traileru, ale i tak nemohu být zklamán. Pěkná porce fantasy, ve které najdete jak základní kameny z klasického příběhu o Sněhurce, tak téměř epické bitvy, několik kouzelných a podivných tvorů aj. Vizuální podoba je perfektní, trochu se sice filmaři snažili obšlehnout obdivované záběry z PÁNA PRSTENŮ, ale alespoň se jim vždy včas podařilo vrátit na svojí kolej. Hudba je také naprosto skvělá, J. N. Howard odvedl po delší době opět pěkný kus práce a jeho hudba má potřebnou melodičnost a dynamičnost. Skvěle tak podbarvuje pohádkové momenty stejně jako bitevní vřavy. Kristen Stewart byla dle mého až na její nepříliš dobře zvládnutý proslov k armádě suprová (ale co naplat, když vám do úst vkládá slova scénář). Chris Hemsworth stejně jako v THOROVI takový nemastný neslaný, nijak nepřekvapil, ale ani neurazil. Kdo byl ale prvotřídní a její role naprosto vládla příběhu (což má vlastně tak i být), byla Charlize Theron. Její role zlé královny a čarodějky Ravenny byla dominantou celého filmu, jednoznačně palec nahoru a nemám vůbec co vytknout. Pokud tedy vydržíte pár kýčovitých momentů, odpustíte filmařům, že pár věcí nedotáhli, budete naprosto spokojeni. Určitě jde o jednu z nejlepších pohádkových fantasy. Prvotřídní herecké výkony, nádherná hudba, nepřeplácaná vizuální podoba. Jedinou chybku tak vidím ve scénáři, který si mohl odpustit pár zdlouhavých scén, více propracovat několik dialogů a hlavně proslov princezny - Sněhurky. Také bych dotáhl role víl a bílého jelena, aby v celém příběhu dávali větší smysl. A na začátku bych po vyprávění, kde zní, že Sněhurka byla po celý život zavřená ve věži, nedal hned záběr na zmalovanou princeznu s vytrhaným obočím :-) Jinak jsem spokojený a kdyby bylo takových fantasy víc, vůbec bych se nezlobil ;) Návštěvou kina v Mostě jsem byl opět celkem zklamán. Upoutávka hlásala originální znění s titulkami, ale film byl s českým dabingem. To že je obraz v Mostě neostrý a zvuk předimenzovaný je už známá věc. Nevím, jak v originále, ale v češtině při svém proslovu k armádě křičí Sněhurka „Raději zemřu, než umírat za živa!“, kdo jí dal tento blábol do pusy, zasloužil by pár ran bičem přes záda. Shazuje to jak její už tak ne zrovna povedený projev v této části filmu, ale trochu i film celkově. Už se těším na blu-ray, kde si film pustím v originálním znění! ()

becki_tu

"Mirror, mirror on the wall. Who is fairest of them all?" Kdo by to byl řekl, že se Kristen Stewart herecky najde v tomhle dobrodružně-akčním fantasy blockbusteru. Její Sněhurka, která se brodí blátem, oslňuje krásou, bojuje o své vlastní přežití a o osud celého království, je uvěřitelná a něktěří možná i zjistí, že se ani moc vzhledově neliší od animované předlohy. Filmu hodně svědčí rychlý nástup děje a po úvodních cca 15 minutách je pozorný divák již plně vtáhnut do magického, leč poněkud drsného pohádkového světa. Sněhurka je herecky skvěle obsazená (od královny až po trpaslíky), nezapomíná ani na humor a trikově je vymazlená do nejmenších detailů, stejně jako soundtrack mistra Newtona Howarda. Opravdu nevím, co bych Sněhurce vytkl a osobně bych se jí nebál umístit mezi nejlepší hrané filmové pohádkové adaptace. "Who will be my brother?" ()

Fevas

Páni. To bylo... matoucí. Musím podotknout, že Kristen se po celý film - a to i když se usmívala - vážně tvářila, jakoby ji něco bolelo. Ale tím negativita končí. Nápad dobrý, zpracování skvělé, Charlize předvedla úžasný výkon, Thorovi-teda Chrisovi ta role vážně sedla a můžu s klidem prohlásit, že jsem se zabouchla do hezké tvářičky Sama Claflina. Z něho něco bude. ()

mm13

Evan Daugherty vedel, ako sa chopiť jednej z najpopulárnejších rozprávok. Menej istý si už bol Ruper Sanders, ako sa chopiť Evanovho námetu. No a zdá sa, že predstaviteľka hlavnej role nevedela ani len v akom filme sa to vlastne ocitla, už vôbec nie, akú postavu hrá. Čo je škandál, pretože Snehulienka zohráva so svojou krásou a charizmou podstatnú úlohu v motivácii väčšiny postáv. Avšak túto Snehulienku by lovec možno nechal nažive, ale určite kvôli nej nič viac neriskoval, na čo by ju trpaslíci znásilnili, prvá okoloidúca obluda roztrhala a princ by si pri správe o jej smrti nevedel spomenúť, kto to ona vlastne bola. ()

Sawy

Jednoznačně nejzásadnější kámen úrazu Sněhurky a lovce tkví v tom,že postrádá svou vlastní tvář a jednotný styl.Ať se film pokouším interpretovat z jakéhokoliv úhlu pohledu,vždy narážím na početný zástup inspiračních zdrojů,které si o přestávkách na kafe režisér Rupert Sanders evidentně vtloukal do hlavy.Pominu-li Pána prstenů,kterým se alespoň letmo a nevědomky inspirovala snad každá fantasy posledních deseti let (ovšem některé ty kamerové přelety nad putující družinou jsou hodně podezřelé),pořád mi zbude scottovská epičnost a celkový look (mrkněte na Robina Hooda či Legendu),ten řvoucí strom asi přišel od Mostu do země Terabithia.Kdyby fanynkám Twilightu nestačila účast Kristen Stewart,máme tu potenciální milostný trojúhelník mezi Thorem a tragédem ze čtrtých Pirátů z Karibiku.Máme tu moderní,tak trochu potterovskou MTV potemělost,která plynule přechází do pestrobarevného lesa,který jakoby vypadl ze světů Guillerma del Tora nebo Princezny Mononoke.Bez odezvy samozřejmě nemohla zůstat ani současná mohutná popularita Hry o trůny (maličko incestní vztah mezi královnou a bratrem,vladařské intriky,venkovské prostředí) a takhle bych ještě mohl dlouho pokračovat.Na celém filmu je zkrátka přehnaně vidět snaha o to,aby nová Sněhurka byla hrozně in a zalíbila se všem fanouškům prakticky všeho.Tím ovšem zákonitě trpí všechny složky filmu,nesourodý je zaprvé příběh (tvůrci často nerozhodně přešlapují mezi žánry,kontinuita vyprávění není zrovna plynulá a film je spíš rozkouskovaný na jednotlivé etapy),zadruhé pak i vizuální stránka,která se po většinu času snaží být cool temná,o to více pak praští do očí disneyovsky přebarvičkovaný les nebo LOTRovské přírodní scenérie.Když například po úvodní potemnělé dvacetiminutovce,která zdárně nastolí základní premisu a vybuduje atmosféru,vstoupí na scénu lovec se svým opileckým pragmatismem a několika hláškami,připadalo mi to,jakoby sem dorazil z úplně jiného filmu a to se během celého filmu stane hned několikrát.Třeba skvěle obsazení trpaslíci dorazí až po půlce filmu,poté jsem od nich čekal něco,co by opodstatnilo,proč si je střihla britská herecká elita,ale nic takového nepřišlo.Na Sandersovi je zkrátka příliš vidět,že je sice díky videoklipům velmi zručný řemeslník,takže film zkrátka vypadá na velkém plátně moc dobře (stejně jako Charlize Theron,která vládne celému hereckému obsazení),ale pořád je to spíše vyjukaný zelenáč,kterému do rukou padla slibná látka,hvězdy a hodně peněz a on tak úplně nevěděl,jak s tím naložit.Čekal jsem zkrátka hodně jiný film,než jaký jsem nakonec dostal,zvláště když se ještě před začátkem natáčení tradovalo,že půjde o temný film,ve kterém bude zkušený lovec školit mladou dívku na boj s královnou.To jako měla být ta minutová scéna s pidinožíkem?A trochu se mi zdá,že jsme tak úplně nedostali ani tu očekávanou velkou fantasy,protože opravdová fantasy potřebuje alespoň lehce rozpracovanou mytologii,svět,ve kterém se odehrává,musí diváka vtáhnout a být funkční.Sněhurka nabízí sotva náznaky,jinak jsou po celé stopáži rozházené bytosti nebo lokace,které se ale zkrátka nespojí v jednolitý celek a nevytvoří dojem světa,do kterého bych se třeba někdy chtěl vrátit zpátky.Což ovšem neznamená,že film nemá své skutečně výborné momenty.Když člověk přistoupí na to,že jde jen o takovou pohádkovou a trikově vytříbenou road movie se špatně natočenými akčními sekvencemi,ale zato emoce vzbuzující a řádně velkolepou hudbou a technickou stránkou,která je na té nejvyšší úrovni,je to hodně fajn.Mě se to podařilo až tak za polovinou filmu,od té doby jsem se velmi slušně bavil,přestože neduhy z první půle zůstaly.Protože jisté kouzlo Sěhurka i přes nulovou originalitu a vnitřní prázdnotu má.A kdyby v hlavní roli nebyla unylá Kristen,která se své nervózní roztěkanosti asi nezbaví nikde,a především pak nebýt dabingu,který mě od prvních minut nepříjemně překvapil (v programu kina stálo TITULKY!!!)a jsem si jistý,že ubral filmu hodně z jeho působivosti,pravděpodobně bych přes veškerou kritiku,která přeci jen asi v tomhle komentáři převažuje,přihodil i čtvrtou hvězdičku.Takhle tři a slabší palec nahoru,ale mohlo to být mnohem lepší. 65 % () (méně) (více)

Lucasion

"Mirror, mirror.....on the wall..." Na novou, temnou Sněhurku jsem se těšil. Kristen Stewart, ať si každý říká, že se nevymaní z role Belly ze ságy Twilight. Tak já říkám ano! Kristen je boží Sněhurka. Taky zde působí skvěle Charlize Theron jako hysterická a uřvaná zlá královna, která je posedlá vizáží. A propo stylizace jejích obličejových změn během filmu působí nadmíru dobře. No a do třetice se objeví na scéně Thor teda pardon Lovec. Huntsman v podání Chrise Hemswortha je více než dobrý. Film je trošičku natahovaný, ale po vizuální stránce či hudební je opravdu málo co vytknout. A pár vtipných hlášek se taky najde. (84 procent) ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)