Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Kada80

Docela slušny a místy i dost vtipny (např. Kapitán Amerika) pokračování.Prostě jsem vypnul a v klidu si to užil. 70% ()

Idoviren

Mnohem lepší než předchozí díl, ale pořád tomu něco chybí, abych z toho mohla být nadšená. Nemůžu si pomoct, ale Chris Hemsworth prostě nikdy nebude můj šálek čaje, což trochu stahuje film, kde hraje hlavní roli trochu dolů. Na druhou stranu fandím Lokimu, který dostal víc prostoru ke svému pletichaření. Takže můj závěr? Bylo to svižné a napínavé (usnula sem jen jednou) a pěkné na pohled, ale pořád to nebyl nijak úžasné a někdy to bylo možná až trochu hloupé. Myslím tu Anglii proděravělou portály... ()

Jason13

Ale jo, Thor se pořád drží. První půlka tedy lehce pokulhává. Trochu větší porce mytologie určitě mohla někoho nudit, mě nevadila. Akce obstojná, jak se na komiksovky sluší.. Sedlo mi i množství vtípků (hlavně z Lokiho strany) a nadhledu, který je zde ale celkem šikovně skloubený s temnější atmosférou. Tohohle nadhledu se asi u Marvelu jen tak zbavovat nebudou. Proč taky? Vždyť Avengers jsou jím přímo nasáklí a funguje to skvěle. Jenom nepřekročit meze! + Zvířátko nakonec bylo úsměvné. :D + SPOILER!!: Jedna věc mi ale docela vadila: Thor ví (sám to řekne a možná ne jen jednou), že se ho Loki pokusí zradit. A pak naletí na takovou dopředu jasnou habaďůru.. ()

RealHonza

Po prvním Thorovi jsem měl vysoká očekávání a myslím, že tohle je určitě důstojné pokračování. O akci není nouze (zvlášť příznivci Star Wars budou potěšeni) a i zdánlivá nepřehlednost dána propojením světů je řešena poměrně dobře. ()

MiniRecenze

Ti co neviděli předešlý díl a Avangers,tak trochu utřou nos... Je na co se dívat,triky jsou opravdu někdy až velkolepé a herci se dost snaží hrát své role,vlastně musím říct,že se na ně dobře dívá.Hudební doprovod je taky fajn,ale ten scénář...Na marvelovku mě to přišlo až moc fantasy,já vím,já vím,vždyť Marvel a DC jsou komiksy a jsou fantasy,jenže já to myslím tak,že to trochu místy připomínalo spíše pohádku.Přiznejme si ,že efekty zde hrají obrovskou roli a scénář už se jen tak "veze" a doufá ,že si ho nikdo nevšimne.Oproti prvnímu dílu rozhodně slabší dějově a o Avangers je to slabší celkově.Určitě snímek někdy shlédnu v daleké době znovu,třeba když mě chytne Márvelovská mánie. NADPRŮMĚR!!! ()

paradoxman

Mnohokrát jsem si řekl: "Tohle je kravina, proč neudělá tohle?" abych pak nad každou nepřesností mávl rukou. Je to zábava a je tam opravdu šikovná Natálka, která jak nám stárne, tak krásní. Thorovi nemuseli v některých chvílích přidělávat ještě hlubší hlas, než jakým vládne pan Hemsworth, nepůsobilo by to rušivě a někdy až komicky. Ale přes to všechno ok film. No... dobře, zajímavé souboje a vtipné scénky z Londýna. Tři hvězdy? 65%... ()

Khare

Mně osobně se to líbilo víc než první díl (dobře, dobře, na rozdíl od prvního dílu jsem ho dokoukala, ale to je možná tím, že jsem si ho pustila v letadle a nebylo před ním kam utéct). Do Thora jsem si ale nikdy neuvědomila, jak hrozně, hrozně, hrozně záleží na chemii mezi hlavními představiteli (tím víc, pokud se jedná o romantický pár), a jak tu Natalie postrádá chemii jakoukoliv. ()

david666

Podle mě Branagh v prvním díle odvedl velice solidní práci, které dvojka nestačí s dechem. Místy jsem měl pocit, že sleduju spíš Hvězdné války. Ale pořád díky hereckému obsazení se jedná o nadprůměr. ()

Roxeet

Mnohem povedenější než první díl. V tom mě asi nejvíc uchvátilo zpracování Asgardu, jenom mě trošku iritovalo, jak se na tom tvůrci nedokázali správně ,,vyřádit" a z něčeho tak vizuálně úchvatného ukázali jen minimum. Druhý díl tenhle nedostatek dostatečně odstraňuje a pohled do ulic Asgardu je důkladnější, za což jsem opravdu rád. Stejně jako u každé marvelovky platí i u druhého Thora, že si nepotrpí na složitý příběh, děj je do značné míry hodně jednoduchý a příjemně kombinuje fantasy a scifi, dokonce v takovém neobvyklém stylu. Další věc co bych ještě vyzdvihl je to, že se semtam objeví nějaký ten fórek, kterýmu se divák zasměje...a to jsem si myslel, že v tomhle vyniká jenom Iron Man. Každopádně, jestli i další marvelovky z phase 2 budou nadále takhle povedený, budu hodně spokojenej. Držím tvůrcům palce. Plný hodnocení je prostě podle mě naprosto zasloužený :) ()

jigsaw44

Stará severská mytologia pretvorena v stýle star wars a hviezdnej brány a to tým, že sa tam hlavne cestuje priestorom medzi svetmi a trochu prehnaným striedaním podob postáv. Každopádne je z toho celkom fajn zfilmovaný komiks s lahko načrtnutým pokračovaním. ()

rigby

Silný začátek filmu se záhy proměnil ve zmatek, jen krásné obrázky zůstaly. O tom je asi komiks, ale na film to nestačí. Chtělo se mi usnout, protože jsem se neměl čeho zachytit. První díl byl určitě lepší. 3- ()

Charlie.Harper

Tak moc ako som si myslel, že druhy Thor bude prepadák tak veľmi sa mi to páčilo. I keď nový villain nie je taký ikonický, ale je o to hrozivejší. Thor The Dark World je dospelejšia verzia jeho predchodcu a má naozaj čo ponúknuť. Man of Steel odštartoval novu éru komixákov kde je akcia ešte razantnejšia a “hmatateľnejšia“. Napriek vážnejšiemu nádychu Thor ako Marvelácky hrdina nestráca na vtipnosti a ponuka zopár scénok na ktorých som sa úprimne zasmial. Aj keď sa mi nová téma soundtracku páčila viacej ako predošlá neviem či to bol múdry ťah celý soundtrack takto vynoviť, ale tak keď už zmenili postoj a spravili to také dramatickejšie tak prečo nie aj dramatickejší soundtrack. Jediná vec čo ma naozaj naštvala *SPOILER* bola keď sa ukázalo, že Loki vlastne nezomrel. To ako vážne nedokážu nechať toho Lokiho odisť na večné veky? Keď v druhej polovici filmu ukázali jeho “smrť“ tak som si povedal “no tak toto už hej oni to myslia s týmto filmom naozaj vážne“ a zrazu toto. ()

Hucocaky

Veľmi dobre som sa pobavil, toľko humoru by som nečakal. Thor nesklamal. Teším sa na pokračovanie a aj na vývoj záporných postáv. *4 ()

RomaS

It's hammertime! Yes! Svalnatý blonďák, pán blesku a mistr kladivo je zpět. Tentokrát nepůjde o nic menšího než o pouhopouhou záchranu celého vesmíru před temným elfem bez uší (možná to byl Romulan), který se dal na temnou stranu a chtěl jedním vrzem asimilovat úplně všecko. No, není potřeba dál rozebírat děj. Ten má standardní průběh a nijak nevybočuje. Proč tedy obětovat necelé dvě hoďky života? Kvůli kouzlu. Kouzlu, které prostupuje celý svět Asgardu a jeho zvláštní postavy a taková pohádková nelogičnost. Přirovnal bych to k hvězdným válkám. Tam taky hvězdné stíhačky ve vakuu při průletu řvou jako kyklop v říji. Tady zase technologicky vyspělý národ, který střeží pořádek vesmíru používá zbraně meče a štíty jako Leonidas ve slavné roklince. Kdo to přijme, bude si film více užívat. Ovšem kouzlo nemůže nikdy stačit, zvlášť když jde o pokračování. Tady Marvel nezklame, tak jak je to u všech posledních komiksů zvykem. Chybí mi tu, ale nějaká odlišnost, nezapomenutelný moment, něco jiného ... nějaké wow, abych to viděl stejně jako např. u Avangers. ()

wick

Slabé...pokračování. Nuda a nezvládnuté akční scény. Snad se nesplní režisérské ambice břídila Taylora natočit Terminátora. ()

TheJirkaW

Všichni nadávaj na jedničku a přitom je skvělá.... Jestli mi někdo řekne, že dvojka není dobrá tak ho asi ukamenuju!!! Zamiloval jsem se do tý scény, kde Loki s T(c)hořem podvedli pána s bílým ksichtem... Stážista byl taky borec a znovu zbytečná Kat Dennings to zase srala... Skarsgårda jsem nahýho taky vidět nemusel... Tohle sice všechno zní jako záporný hodnocení, ale maj kliku, že mistr Stan Lee a jeho velerole zachránila celej tenhle konečně bezamerickej biják páč jeho jedna jediná věta mě dóst rozesmála... Příště to bude zase vo kus lepší ()

Rodriguess

Videne na Bluray 3D. Dvojka to ma vzdy narocne, lebo pri jednotke bola dost vysoko nastavena latka a myslim ze za jednotkou to dost zaostalo. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)