Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

kyrysar

Proč by člověk jako já měl druhé Thora hodnotit špatně... dostal jsem jako fanda, to co jsem chtěl, a to jsem se toho bál :) ()

JihadJoe

Není nad to, letět mimozemském stroji, nepřipásanej dělat vývrtky a přitom stát jak přibitej bez hnutí:-) Efekty nahradili používání mozku, aneb koukejte se na krásné barevné obrázky a nesnažte se u toho přemejšlet. Slátanina plná toporných herců (Hemsworth, Portman) a logických chyb a nesmyslů. Dvě hvězdy za Lokiho, jediná povedená postava, které upřímně fandím. ()

gu-staff

Star Prstenů, nebo Pán Wars? Těžko říct, ale stala se z toho pouťová opičárna, která mně absolutně nebavila. Matějská pouť z Halywůdu. ()

O_Peki

Mám pocit, že jsem koukal na film Pán prstenů, kde hlavního záporáka hraje Darth Vader. Geniální režijní nápady a vtípky střídané chabě vykonstruovaným příběhem. 3,5* ()

Paserak

Spektakulární spektákl? Ani náhodou....Thor je sice chlapáckej jak se patří, ale měl jsem během sledování našlápnuto na 2 hvězdy. Třetí přidávám za gag, kterak si Thor v předsíni pověsil kladivo na věšák. ()

Esinti

Tak Iron man byl úspěšně zdevastován ultra nudným třetím dílem, tohoto Thora jsem ani nedokoukal a všiml jsem si, že se blíží Captain America: Winter soldier, kde bude zprzněna i Černá vdova a ne způsobem který chceme vidět sami s tubou lubrikantu. Kapitán Amerika si může oddychnout protože ten měl už první díl špatný a nemá už kam upadnout. Vzhledem k tomu, že Hawkeye byl k smíchu ani k tomu nepotřeboval speciální péči...ve hře zůstává už jenom Hulk. Trochu se bojím koukat na plánované novinky protože jeho uvrhnutí do filmového odpadu je již jen otázkou času. ()

challik

Pre mňa, ako fanúšika týmu Avengers, je tento film veľmi dobrý. Semtam tam bola aj nejaká zábava [ktorá k Thorovi bohužiaľ veľmi nepasuje], ale to nič nemení na tom, že je tento film pre mňa tak akurát. Na konci filmu Iron Man 3 a Thor bolo: "Tony Stark will return" a "Thor will return", čo zrejme naznačuje Avengers 2, na čo sa teším ako malé decko. Tento film určite odporúčam zhliadnuť všetkým nadšencom, fanúšikom týmu Avengers. ()

petronela86

Po prvním Thorovi jsem u dvojky dostala docela slušnou ránu kladivem. Bolí mě z ní hlava ještě teď. Hrůza a nuda, kterou nezachrání ani Hiddlestonův hajzl. ()

BlackMesa

U fimu jsem se od začátku až do konce výborně bavila. Mám ale drobné výhrady. MOŽNÉ SPOILERY Loki je moje oblíbená postava a Tom Hiddleston ho zahrál jako vždy skvěle, ale buď by Marvel Lokimu měl dát vlastní film, nebo by ho už měli vážně zabít... Velmi mě také mrzelo naprosté nevyužití Christophera Ecclestona, který by byl výborný záporák, jenomže prostě už na jeho postavu vedle Thorovy romance a Lokiho nezbylo místo. ()

halberdier

Zhruba na stejné kvalitativní úrovni jako první díl. Oproti prvnímu dílu byly lepší akční scény, naopak ty neakční jsou slabší. Herci jsou slušní, znovu potěší Loki, Hemsworth má svého Thora už zažitého. Hlavní slabinu vidím v nevýrazném padouchovi (pokud nebudu Lokiho brát jako zloducha), příběh není taky nijak originální a v nevýrazné postavě Natalie Portman a celkové chemii mezi její postavou a Thorem. Přesto druhý Thor Marvelu ostudu neudělal, ale mezi nejlepší Marvelovky nepatří (Avengers a Iron Man 3). (7/10) ()

hippopetr

Opravdu povedené pokračování marvelovského Thora.. Stejně jako v prvním dílu se ukázalo,že Thor nemá mezi soupeři konkurenci a to, že měl hodně na krajíčku. Po tomto díle si všichni dozajista oblíbí i Lokiho, který se na okamžik zastane svého nevlastního bratra a ta nevraživost, která je v něm ukryta se na chvilku zastaví, díky němu tak Thor porazí hlavního záporáka Malekitha. Film je v pár scénách jak už jsme dozajista zvyklý prošpikován i vtipnými scénami a hláškami, ale na to si už všichni u Marvelovských filmů zvykli. Na konci filmu nás opět připravují na další možné pokračování tak, že se všichni hned začnou těšit na další díl. ()

Ironhead

Desna ptakovina, inu klasicka Marvelovka :_) Velmi nevyrazny az slaby zaporak :_( Presto porad necim zabavny a koukatelny film, zachrnauje ho predevsim dobre hlaskujuci Loki :_) ()

bonovox

Vydarený návrat, klobúk dole, ako momentálne pracujú v Hollywoode s komiksovkami. Už teraz sa teším na ďalšie stretnutia. ()

spawnxp

Sci-fi rekvizitky se mi tam spíš líbily, i když jsem měl pocit že bohové by měli lítat jen tak - i když od Hopkinse (Odin) jsme se vlastně dozvěděli, že Asové nejsou bohové, jen lidi, co žijou 5000 let (!). Rasovej mix panteónu je taky celkem zvláštní, (germánskej?) Thor je zatim bílej... Marvel zábava. ()

Optical

Další slaboduché pokračování příběhu, jenž vypraví o kdysi rozmazleném princi z Asgardu. Pokračování jenž mělo býti temnějším neboli vážnějším, ale nakonec se z něho vyklubala podobná hovadinka jako díl předchozí. Obecně platí, že Marvel nemá dobré záporáky, nebo s nimi neumí pracovat. Stejné neduhy jsou i v tomto snímku. Temný elf Malekith je zoufale nevyužitý, což je na škodu. Celkově zajímavý charakter, jenž je hnán pomstou, tak nedostává skoro vůbec prostor a divák nemá možnost se s ním blíže seznámit. Je tu jen od toho, aby byl hrdinou poražen. Ve výsledku dostáváme jen celkově nezajímavý příběh s dalším z řady nevýrazných záporáků. ()

LencaN

Dobrá dobrá. Bylo to o kousek horší než jednička. Už to byla víc romanťárna a ty příšery co chtěly jakýsi Éter, který se nějakou záhadou vtělil do Jane, což jsem nepochopila, kdo to udělal nebo co to mělo vlastně znamenat, tak ty příšery jsem moc nebaštila. I Thorův plán na záchranu na konci ze začátku vypadal dobře a hezky ho i vyprávěli, ale nebylo to dost domyšlené. Čekala jsem od Thora víc na to, jak se celý film chová oproti jedničce jako vyměněný. V jedničce byl dravý a i když už prozřel, pořád to byl drsňák. Tady možná přemýšlí už moc a k ničemu to není. Bylo to i ždibec přeplácané. Hledání místa konvergence jsem nějak nepobrala. Prostě spojit na mapě několik největších památek a průsečík je bodem X.... nevím no. Ale společné pasáže Thora a Jane mě bavily, to zas jo. Fandila jsem bojovné královně, ta hodně překvapila. Lokimu se dařilo být stále stejně slizký jako jindy. Akce bylo hodně. Chybí mi v celém Thorovi nějaký výraznější hudební motiv. Ale vtipné chvíle tu byly. Nejspolehlivějším zdrojem legrace je střet mimozemských elementů s pozemským životem a hlavně slečna Darcy (Jak se má vesmír?) a profesor ve slipech. ()

brasek

Zápletka zaujímavejšia ako u prvého Thora, príbeh tiež na vyššej úrovni... lenže stále to nie je high tech. Je to také celé až príliš jednoduché, priamočiare až to nerobí dobre...a divák chce viac. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)