Nemocnice Chicago Hope

Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1994–2000), 141 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Režie:

James Frawley, David Semel, Dennie Gordon, Mel Damski, Martin Davidson (více)

Mandy Patinkin, Adam Arkin, Christine Lahti, Mark Harmon, Hector Elizondo, Peter Berg, Jayne Brook, Vondie Curtis-Hall, Thomas Gibson, Roxanne Hart (více)

Série(6) / Epizody(141)

Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel. (oficiální text distributora)

AllShallFall odpad!

áááááá.....bez debat.... ztráta času po dobu 60 minut ve 141 zpracováních..... Ale ten obsah mě drtí :-D...."Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel"......já snad změním hodocení..Tomu není třeba se smát.. to se musí brát vážně!...................................... :-D:-D ()

PetrPan

Když zazní v Pohotovosti věta: "Vemte jej na sál", obyčejně milého pacienta vezmou do výtahu a odvezou do "vyšších sfér" a šlus. Chicago Hope je přesně o těch "vyšších sférách", více prostoru pro pacienty, více prostoru pro lékaře, méně adrenalinu, více specializace, více lékařské aristokracie. Poklidnější Chicago je stále nadprůměrným seriálem, který ponejvíce stál na výborném Mandym Patinkinovi alias Jeffrey Geigerovi, po jeho odchodu stále přetrvala jistá kvalita, ale již ne ta nadprůměrnost ()

Dr.film

Tento seriál mám rád zejména pro jeho technické zpracování, nejde mi tu tolik o děj jako o profesionálně a vydařeně nasnímané nemocniční prostředí. ()

Jinny

V Pohotovosti klidně přijde neznámý člověk na sál a zastřelí pacienta. Na druhou stranu se cení, že poprvé v dějinách americké televize zaznělo v Chicago Hope "Do prdele". Co si vyberete vážení? No jasně, krev. ()

anderson

Nemocničné série ma nikdy príliš nebrali. No prišiel David E. Kelley a vymyslel Chicago Hope. Oproti značne priemernej Pohotovosti vsadil na detailné zábery operácií, svojský humor, bizarné prípady a "pošahaných" pacientov. Až do odchodu M. Patinkina a smrti P. MacNicola to bolo geniálne. Potom už len mierne nadpriemerné. Nikdy to však nekleslo na úroveň ER. Je mi ľúto, ale Clooney a spol. mi vždy pripadali bez života a príliš umelí. (8.4.2004) ()

ARI50

Každá nemocnice a seriál je zajímavý nápad a dá se na něho dobře koukat ale záleží na daných situacích herců prostředí a jednotlivých dílu a pak bud sledujete a čekáte zda se zalíbí víc nebo ne což tady je to průměr který neurazí ani neohromí. ()

Drunk_Queen

Dost reálné drama o situacích, které doopravdy nastávají. Stačí jen okamžik a život může prostě zaniknout. Zaniknout nebo šťastně pokračovat. A na lékařích je to nedobrovolné rozhodnutí, která z možností se stane pravdou. 60% ()

Lacike

Je lepšia Pohotovosť alebo Chicago Hope? Obidva seriály mali skvelé prvé série a rozpačité neskoršie. U Pohotovosti to bolo spôsobené neúmerným naťahovaním. U Chicago Hope náhlym odchodom hlavných postáv. O ten prvý sa postaral notorický zbehlík Mandy Patinkin, ktorý si tu zahral trochu namysleného ale skvelého doktora Geigera a zo seriálu sa pakoval krátko po prvej sérii, čo bola veľká škoda, lebo jeho postava bola veľmi zaujímavá a s Adamom Arkinom tvorili dokonalú dvojicu. Ďalšia rana nasledovala po smutnom odchode Petra MacNicola. Nielen pretože bola jeho postava veľmi sympatická, ale hlavne sa po jeho odchode zredukovala právnická línia ohľadom následkov starostlivosti o pacientov, ktoré seriál odlišovali od konkurencie. Ale asi nechcel hlavný tvorca David E. Kelley konkurovať svojím právnickým seriálom, ktoré rozbiehal. Veľkí škoda. Do piatej série to ale napriek týmto stratám fungovalo stále veľmi dobre. Lenže na jej konci z diela na diel skončila na dlažbe polovica stálych postáv. Tak debilný odchod postáv zo seriálu som snáď nikdy inokedy nezažil. V šiestej sérii sa síce vrátil Geiger, ale už to bola inak pojatá postava a pôsobil skôr nepríjemne. A zase nevydržal do konca a často v sérii chýbal. Úplný záver seriálu bol tak vlažný, že si ho ani nepamätám. Takže hlavne za tých prvých 5 sérií dávam 4*. CZ dabing prvých sérií bol snáď ešte hviezdnejšie obsadený ako u Pohotovosti a už aj kvôli nemu sa seriál oplatí sledovať. Ale aj na ňom počuť jak postupne dabérov ubúdalo a niektorých preobsadili. P.S: v tomto seriály som si ako herca zamiloval Petra Berga. Ako režisér je ale väčšinou tragéd. Česť výnimkám potvrdzujúcim pravidlo. 8/10. ()

ivishka

No nejsem z tohoto dramatu z devadesátých let moc nadšená. Je to podle mě až moc vážné. Osobně jsem si zapamatovala díl,který byl o tom,že jakýsi doktor umřel při sexu s jednou kolegyní v tom přístroji :-D (s prominutím mě pobavilo jaké z toho udělali všichni drama).Velice mě na tom dílu pobavilo to, co řekla ta žena,která zažila tu smrt doslova na vlastní kůži a tak ji budu trochu citovat : "On mi řekl,že ho vzrušuje sex v nemocnici a že to nemůže dělat nikde jinde. Takže se v podstatě miloval s ní a né se mnou".Stokrát lepší je Pohotovost. ()

Orlau32

Plně souhlasím s hodnocením kolegy "Golfisty". Nemám , co bych k tomu dále dodala až na to, že dochází stále na má slova, že film nebo seriál tvoří osobnosti a jim dané do úst vynikající scénáře, které si mnohé mega hvězdy i samy vhodně upravují. A v tom je celá popularita filmu nebo seriálu. ()

Colonist

Seriály z nemocničního prostředí (když nepočítám MASH, ale to je něco jiného) nemám zrovna moc v lásce. Tento seriál je ovšem výjimkou. Jako jediný se na něj z těch všech Pohotovostí, Chirurgů a Doktorů čas od času podívám. Herecké obsazení je příjemné (hlavně v prvních sezónách) a charaktery postav jsou dobře napsané (i když ta feministická doktorka, co má malou dceru, je mi děsně protivná). Je pravda, že s každou další sérií kvalita postupně klesá. Postavy odcházejí a přicházejí, ale když se pak v poslední (nebo v předposlední) řadě vrátí Mandy Patinkin a je vyhozena polovina nemocnice, už je většina dílů za odpad. V prvních dílech byly napínavé lékařské případy a boje o lidské životy, v těch dalších už jako obvykle řeší převážně vztahy... ()

Nuala

Upřímně Pohotovost nebo Chirurgové mě bavili stokrát více... tohle bylo moc upjaté.. neříkám, že špatné, ale rozhodně ne tak zábavné jako výše zmíněné seriály. ()

Martin741

Ja viem, je to US serial, a nasa /CZ a SK/ porovnavacia baza je Europa. A mne sa Chicago Hope vzdy viac videlo nez vsetky tie Si Es Aj srajdy pripadne Ordinace ruzovych dementu. 65 % ()

cariada

Poměrně solidní seriál z nemocničního prostředí, nejspíš proto, že to byl spolu s Pohotovostí první vlaškoka v téhle branži u nás. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)