Reklama

Reklama

Starosta Kingstownu

(seriál)
  • USA Mayor of Kingstown (více)
Trailer 2
USA, (2021–2024), 23 h 50 min (Minutáž: 34–66 min)

Hrají:

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach, Necar Zadegan (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Rodina McLusky vládne městu, ve kterém jsou věznice jediným prosperujícím byznysem, usilující o pořádek a spravedlnost tam, kde žádné nejsou. (SkyShowtime)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (66)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

potom co si Sheridan vybral hned dvě slabší chvilky (slaboučké Bez výčitek a ještě horší Those Who Wish Me Dead) se nejspíš rozhodl pro nápravu reputace a vedle výborného 1883 přichází se Starostou Kingstownu.V jádru sice nenápadnou sérií, ale ve výsledku o to lepší a překvapivější. Začátek je sice lehce nepřehledný a vlastně ničím nevynikající, ale když se začnou odkrývat karty a rozjede se celé to zkorumpované a prohnilé soukolí, přijde nekompromisní, brutální a drsné drama, které se s nikým a ničím nemaže. Prakticky žádná postava tu není vyloženě kladná a nikdo tady nemá svoje jisté. V centru toho všeho pak stojí Rennerův Mike, což je správně nejednoznačný zmetek, který to někde hluboko myslí dobře a propojuje všechny ty figurky kolem. Rennerovi jeho role evidentně sedla a je pro něj jednou z nejlepších v kariéře. Osobně doufám, že dojde na druhou řadu, protože karty jsou zamíchané a rozdané dost zajímavě...90% ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sheridan to dokázal! Dal zapomenout na svá dvě scénáristická fiaska z minulého roku (Kdo mi jde po krku a Tom Clancy: Bez výčitek). Na Mayor of Kingstown jsem se těšil s mírnou opatrností, ale teď mohu říct, že mi jen málo chybí k tomu dát plnotučné hodnocení. Seriál zejména sází na pro mě atraktivní téma věznic a všeho, co se kolem nich točí. Jeremy Renner zde naplno prokázal svůj potenciál, fakticky herecky neměl konkurenci. Líbila se mi ta tísnivá atmosféra, z pozice diváka jsem si nemohl být jistý, co přijde v následujícím okamžiku. Akce na televizní poměry špičková, celkově audiovizuál působí dosti filmovým dojmem. Po stránce scénáře nemůžu nic vytknout, jen jsem se pohodlně posadil do křesílka a užíval si dění na obrazovce. Závěrečné dva díly se vytasily s absolutním masakrem (vězeňská vzpoura), to mělo prostě všechno (SWAT, poctivou stopáž přestřelek, účast národní gardy atd.). Uvidíme, co přinesou další série. Tento projekt má totiž za mě perfektně našlápnuto k tomu stát se hitem. Za mě 8,5/10 AKTUALIZACE K DRUHÉ SÉRII: Ano, dvojka je o trochu slabší...Stále se ale jedná o nadprůměrnou drsnou krimi, kde se nikdo s ničím nemaže. Doopravdy mi takové projekty v dnešní době chybí. Sheridan se v tomto žánru pohybuje jako ryba ve vodě. Doufejme, že se Renner dá zdravotně naplno do pořádku. Tohle si totiž zaslouží další sérii :) 2. řada si odnáší 7,5/10 ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Projekty Taylora Sheridana už sleduji pozorně. Jeho filmy (Wind River a Sicario) se mi líbily hodně a z jeho minisérie 1883 jsem byl nadšený. Seriál Yellowstone už mám v pořadníku a jen čekám, až na něj budu mít více čas. Z těchto důvodů jsem se také nadšeně pustil do Mayor of Kingstown a rozhodně jsem zklamaný nebyl. Budu se jen znovu opakovat, když řeknu, že Taylor Sheridan je borec! Vybral si výtečné prostředí (zkorumpované město, které žije z provozu věznic), dobrý námět (snaha o relativní klid a mír), zvolil perfektní obsazení (především Jeremy Renner) a sám dodal uvěřitelný, pomalu se rozjíždějící, ale přímo skvěle gradující příběh. Po pomalejším a možná pro někoho lehce nepřehledném prvním dílu se všechno začalo rozjíždět a během několika dílů jsme byli naprosto chyceni v pavučinách důmyslně vyprávěného vrstevnatého a napínavého příběhu. Taylor Sheridan opět přinesl fungující filmový/seriálový svět při neuvěřitelné řemeslné zručnosti. Výtky jsou jen drobné. Jediná větší je možná až moc rychlý závěr a mírně otevřený konec, což je daň za úspěch. Ač mě svět seriál Mayor of Kingstown velmi bavil, klidně bych si další sérii odpustil. Byla by škoda, kdyby se vysoká kvalita rozředila jen kvůli dalším výdělkům. Dávám hodně velké čtyři hvězdy a doporučení na celou tvorbu Sheridana… svěží vítr v mainstreamu. ()

grogodil 

všechny recenze uživatele

Aj keď si človek dnes chce vyzobať z tej televíznej ponuky seriálov len to, čo ho zaujíma, tak musí nasadiť vražedné tempo, aby to všetko stíhal pozrieť. Takže aj tie najlepšie kúsky proste nemajú šancu na nejaké reprízy a opakované zhliadnutie, lebo v poradovníku je už niečo ďalšie a nové. Ale pri Mayor of Kingstown som proste nechcel, aby skončil. Resp. mal po skončení chuť si to dať znova. Už mi takéto drsné a k postavám neľútoatné drámo plné nasraného testosterónu chýbalo. A toto Sheridan proste vie. V písaní takýchto charakterov si je suverénne istý, kde jeden je tak nejak drsnejší, cynickejší a vychcanejší ako druhý, bez ohľadu na ktorej strane zákona a mreží stojí a kde nikto nie je bez viny a každý ma nejakú špinu na triku a nejaký podraz v zálohe a kde žiadne rozhodnutie nie je to jednoznačne správne. Toto je jeho živel a svet. Strhujúca a sakramentsky nadupaná záležitosť bez najmenších lagov v tempe. Tu sa na to v prvých epizódach šliapne, chvíľku nechá diváka sa zorientovať v postavách, ich slangu a v tom, ako sú rozhodení na šachovnici a potom to už len eskaluje do nevyhnutného záveru. Veľká natešenosť na pokračovanie. ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

Taylor Sheridan tentokrát kombinuje to nejlepší z rané tvorby Davida Ayera a navrch přidává hodně působivý vězeňský narativ, který možná není kdovíjak originální, ale svou epičnost rozhodně nepostrádá. Vystavovat křehké hrdinky extrémním situacím je už takovým Sheridanovým trademarkem, takže aniž bych cokoliv bližšího prozrazoval, dočkáme se toho v míře vrchovaté i zde. Strašně se mi líbí, že Taylor Sheridan tak nějak úplně nezapadá do škatulky současného konvenčního mainstreamu, a přesto je divácky ohromně úspěšný (min. na amerických kabelovkách). Možná to bude tím, že až na výjimky není jeho tvorba podbízivá (zároveň ani moc optimistická) a dovede velmi nevybíravým způsobem reflektovat ty největší kriminální živly a postavy, které byste v reálném životě opravdu nechtěli potkat. Mayor of Kingstown je takovým nepěkným plivancem do tváře současnému společenskému diskurzu, kde se (zejména v popkultuře) bezpodmínečně hájí a proklamují nedotknutelná práva žen a jakýchkoliv jiných menšin. Kingstown se v podání Taylora Sheridana a jeho civilního antihrdiny Jeremyho Rennera skutečně stává novodobou džunglí, kde se naprosto běžně komunikuje prostřednictvím toho nejhoršího násilí a kde se uzavírají vzájemně prospěšné dohody ne za účelem lepších zítřků, ale pro elementární přežití. [85%] „I never believed in heaven or Hell. Or God or the devil. Still don't believe in God. But I believe in the devil. 'Cause he looked me right in the eye and every… every dream, every fear, every pain… he looked right past it at what he can take and he took it.“ ()

Galerie (97)

Zajímavosti (4)

  • Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)
  • Když Mike (Jeremy Renner) pronásleduje dealera drog, je nucen zastavit u semaforu na červenou. Přitom si můžeme všimnout, že následuje ulice „Sheridan st.“, což je narážka na tvůrce seriálu Taylora Sheridana. (Guilemot)
  • Seriál se natáčel ve městě Kingston v provincii Ontario v Kanadě, kde se také narodil tvůrce a scenárista seriálu Hugh Dillon. (Punisher)

Související novinky

Obsazení třetího Na nože se rozrůstá

Obsazení třetího Na nože se rozrůstá

31.05.2024

Obsazení značně očekávané netflixovské detektivky Riana Johnsona (Star Wars: Poslední z Jediů, Looper: Nájemný zabiják) pod čerstvým názvem Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery se rapidně rozrůstá.… (více)

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (více)

Reklama

Reklama