Reklama

Reklama

Starosta Kingstownu

(seriál)
  • USA Mayor of Kingstown (více)
Trailer
Drama / Krimi / Thriller
USA, (2021–2023), 15 h 43 min (Minutáž: 34–66 min)

Hrají:

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Rodina McLusky vládne městu, ve kterém jsou věznice jediným prosperujícím byznysem, usilující o pořádek a spravedlnost tam, kde žádné nejsou. (SkyShowtime)

Videa (3)

Trailer

Recenze (64)

Fr 

všechny recenze uživatele

 „MY ZÁKON NEPORUŠUJEME. JEN HO OHÝBÁME. ABY BYL MÍR. PRO VŠECHNY…“   Už od začátku ta vypadá jako luxusní záležitost. Celkem jasně a rychle zjišťujeme, jak tady v Kingstownu věci fungujou a kteří lidi s nima hejbou. Kromě „normálního“ děje jsme svědky třeba vězeňský popravy nebo se seznámíme s děvkou, co „žere“ chlapy za živa. Prostě parádní vomáčka kolem super příběhu. Místy drsný, ale účelný a není třeba si to brát moc osobně… A tu roli J. Rennerovi musí kde kdo závidět!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád sleduju nebe a peklo (který umí vytvořit jen člověk).  2.) Užívám si, když je v džungli mír  ///  Thx za titule „DannyKing112“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Reasons are not excuses. Oblast závislá na "vězeňském businessu", kde panuje všeobjímající korupce jako křehký ekosystém (proti)službiček na principu "mnoho menších zel lepší otevřeného konfliktu". A toto status quo policii, gangům, muklům, bachařům i prostředníkům vyhovuje, protože to s přimhouřením obou očí funguje. Až do momentu, kdy pragmatické ujednání fungovat přestane, protože do hry vstoupí emoce a ambice. Dalo by se napsat, popsat, vychvalovat i analyzovat mnohé; od scénáře a dialogy přes výkony či nekompromisnost až po beznadějnou atmosféru industriálního maloměsta a bezvýchodnou kolovrátkovost systému. Ovšem někdy stačí pár slov, aby bylo jasno čili... "Sheridanovsky-ayerovský The Shield/winslowské The Wire". S1: 5/5 | ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Privítajte kráľa televíznej seriálovej tvorby Taylora Sheridana. Je až neuveriteľné aké silné námety dokáže vyprodukovať, jeho dominancia je nesporná (1883, 1923, Yellowstone). Škoda že jeho režisérske počiny niesu tak dokonalé s výnimkou Wind River. Jeremy Renner opäť v úlohe ušitej na mieru. Po troch dieloch maximálna spokojnosť, je to neskutočné dravé a drsné ale v optimálnych mierach. Až na posledné dva diely tejto série, kde to troška možno ujelo spod rúk pri obliehaní väznice, to šľapalo nad mieru dokonale. /100%/ ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Maličko jsem ze začátku tápal, protože Sheridan odmítá prvních pár epizod ukázat všechny karty, jakmile je ale někdy během čtvrté epizody vyloží - tvle! Špinavý, krvavý The Wire ze zapadákova, kde jsou největší byznys věznice a každej chce kus žvance pro sebe. V centru pak stojí tragická figurka Jeremmyho Rennera, která to drží všechno pohromadě, až do chvíle, kdy to najednou exploduje. Výsledkem je dvouhodinové intenzivní akční finále s tím největším body countem, co jsem v seriálu zažil. Epický, sheridanovsky zlý, chytrý, nevtíravý, a fakt se těším na další řadu, protože tohle se viditelně teprve rozjíždí. 9/10 ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Mayor of Kingstown je pořádná chlapská Řež!! Na režisérském křesle sedí aktuální frajer přes drsné chlapské filmy Taylor Sheridan ( Wind River, Yellowstone, Hell or High Water, Sicario) jako producent pomáhal Antoine Fuqua a v hlavní roli hraje sakra výborný Jeremy Renner. Při téhle kombinaci nebylo moc, co pokazit. Film se odehrává ve fiktivním městě Kingstown ( podobné Michiganu), kde na město připadá 7 věznic a 350 vražd ročně, takže kriminalita na neuvěřitelně vysoké úrovni. V hlavní roli hraje Jeremy Renner ( dost možná jeho nejpůsobivější výkon v kariéře), který v celém kriminálním chaosu úřaduje jako "Mayor", který dělá prostředníka mezi věznicemi, policií a drogovými dealery. 2 díly mi trvalo se do postav a příběhu ponořit, ale velmi brzy si mě seriál získal na svou stranu a sjel jsem ho na jeden nádech. Seriál má prvotřídní režii, skvělé herce, hutnou atmosféru, slušnéj soundtrack zajímavé postavy - žádná kladná, všichni jsou zde zkorumpovaní hajzlové, dostatek násilí, solidní akci ( parádní SWAT razie) a úžasnou 2 hodinovou vězeňskou vzpouru, kde počet mrtvých je neznámý!! Na scénu s 27 mrtvolama zakopanýma v autobuse už nejspíš nikdy nezapomenu. Skvělé nikdo tyhle chlapské drsné krimi gangsterky nedělá lépe než Sheridan. Po Gangs of London a Your Honor můj další cup of tea. Příběh 5/5. Akce 5/5, Humor 0/5, Násilí 4/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 5/5.9/10. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (4)

  • Seriál se natáčel ve městě Kingston v provincii Ontario v Kanadě, kde se také narodil tvůrce a scenárista seriálu Hugh Dillon. (Punisher)
  • Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)
  • Většina scén z nádvoří věznice a okolí se natáčela ve věznici Kingston Penitentiary, která je již dnes zavřená. (Punisher)

Související novinky

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama