Reklama

Reklama

Starosta Kingstownu

(seriál)
  • USA Mayor of Kingstown (více)
Trailer
Drama / Krimi / Thriller
USA, (2021–2023), 15 h 43 min (Minutáž: 34–66 min)

Hrají:

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach, Necar Zadegan (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Rodina McLusky vládne městu, ve kterém jsou věznice jediným prosperujícím byznysem, usilující o pořádek a spravedlnost tam, kde žádné nejsou. (SkyShowtime)

Videa (3)

Trailer

Recenze (65)

Doudis19 

všechny recenze uživatele

Au... tak takovej konec jsem teda od Sheridana nečekal 🤭. Jak jen to ten chlap dělá... všechno je tak uvěřitelný, jako by si to sám prožil. Spletenec křehkých vztahů všemožných gangů, útvarů Policie, federálních agentur a v tom všem geniálně pobíhá starosta s tváří Jeremyho Rennera. Náběh na druhou řadu, ale dost zbytečný. Mohlo se všechno vyřešit hned. Sheridam má tolik materiálu po šuplících, ze není potřeba nutně natahovat úspěšný projekty. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Projekty Taylora Sheridana už sleduji pozorně. Jeho filmy (Wind River a Sicario) se mi líbily hodně a z jeho minisérie 1883 jsem byl nadšený. Seriál Yellowstone už mám v pořadníku a jen čekám, až na něj budu mít více čas. Z těchto důvodů jsem se také nadšeně pustil do Mayor of Kingstown a rozhodně jsem zklamaný nebyl. Budu se jen znovu opakovat, když řeknu, že Taylor Sheridan je borec! Vybral si výtečné prostředí (zkorumpované město, které žije z provozu věznic), dobrý námět (snaha o relativní klid a mír), zvolil perfektní obsazení (především Jeremy Renner) a sám dodal uvěřitelný, pomalu se rozjíždějící, ale přímo skvěle gradující příběh. Po pomalejším a možná pro někoho lehce nepřehledném prvním dílu se všechno začalo rozjíždět a během několika dílů jsme byli naprosto chyceni v pavučinách důmyslně vyprávěného vrstevnatého a napínavého příběhu. Taylor Sheridan opět přinesl fungující filmový/seriálový svět při neuvěřitelné řemeslné zručnosti. Výtky jsou jen drobné. Jediná větší je možná až moc rychlý závěr a mírně otevřený konec, což je daň za úspěch. Ač mě svět seriál Mayor of Kingstown velmi bavil, klidně bych si další sérii odpustil. Byla by škoda, kdyby se vysoká kvalita rozředila jen kvůli dalším výdělkům. Dávám hodně velké čtyři hvězdy a doporučení na celou tvorbu Sheridana… svěží vítr v mainstreamu. ()

Reklama

grogodil 

všechny recenze uživatele

Aj keď si človek dnes chce vyzobať z tej televíznej ponuky seriálov len to, čo ho zaujíma, tak musí nasadiť vražedné tempo, aby to všetko stíhal pozrieť. Takže aj tie najlepšie kúsky proste nemajú šancu na nejaké reprízy a opakované zhliadnutie, lebo v poradovníku je už niečo ďalšie a nové. Ale pri Mayor of Kingstown som proste nechcel, aby skončil. Resp. mal po skončení chuť si to dať znova. Už mi takéto drsné a k postavám neľútoatné drámo plné nasraného testosterónu chýbalo. A toto Sheridan proste vie. V písaní takýchto charakterov si je suverénne istý, kde jeden je tak nejak drsnejší, cynickejší a vychcanejší ako druhý, bez ohľadu na ktorej strane zákona a mreží stojí a kde nikto nie je bez viny a každý ma nejakú špinu na triku a nejaký podraz v zálohe a kde žiadne rozhodnutie nie je to jednoznačne správne. Toto je jeho živel a svet. Strhujúca a sakramentsky nadupaná záležitosť bez najmenších lagov v tempe. Tu sa na to v prvých epizódach šliapne, chvíľku nechá diváka sa zorientovať v postavách, ich slangu a v tom, ako sú rozhodení na šachovnici a potom to už len eskaluje do nevyhnutného záveru. Veľká natešenosť na pokračovanie. ()

zahadum 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál ktorý má asi prvé tri diely pomalší rozbeh ale potom graduje do veľkolepého ale krvavého finále. Top rola pre Jeremyho Rennera ktorý je presne taký typický Ír tvrdohlavý ako baran. Celé je to realisticky tvrdé a nehrá sa na to hrdinov ani nezmyselné charaktery ktoré jednajú mimo realitu. Naopak ! Silné charaktery ( Iris ) a silná realita idú spolu ruka v ruke aby priniesli do roku 2022 parádny seriál z prostredia väzníc a polície. Malé činy vedú k veľkým udalostiam a tú to platí dupľom. Rozohrané malé epizódky ( medveď , prepnutý dozorca a samozrejme tajomná postava Milo ) spokojnosť veľká a aj napriek silnej brutalite a množstvu krvi je to seriál ktorý dáva nádeje na lepší život ( rozbitá duša znovu narastie ?)  Rozhodne uvítam druhú sériu. 90 % ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Maličko jsem ze začátku tápal, protože Sheridan odmítá prvních pár epizod ukázat všechny karty, jakmile je ale někdy během čtvrté epizody vyloží - tvle! Špinavý, krvavý The Wire ze zapadákova, kde jsou největší byznys věznice a každej chce kus žvance pro sebe. V centru pak stojí tragická figurka Jeremmyho Rennera, která to drží všechno pohromadě, až do chvíle, kdy to najednou exploduje. Výsledkem je dvouhodinové intenzivní akční finále s tím největším body countem, co jsem v seriálu zažil. Epický, sheridanovsky zlý, chytrý, nevtíravý, a fakt se těším na další řadu, protože tohle se viditelně teprve rozjíždí. 9/10 ()

Galerie (95)

Zajímavosti (4)

  • Většina scén z nádvoří věznice a okolí se natáčela ve věznici Kingston Penitentiary, která je již dnes zavřená. (Punisher)
  • Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)
  • Seriál se natáčel ve městě Kingston v provincii Ontario v Kanadě, kde se také narodil tvůrce a scenárista seriálu Hugh Dillon. (Punisher)

Související novinky

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama