Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

iXtr3m3

Trošku zaváhanie po fantastickom Zlatom oku, Brosnan až príliš nad vecou, akoby si uvedomoval, že je nesmrteľný, ale inak to malo všetky ostatné ingrediencie Bonda na vysokej úrovni - opäť výborné vychytávky, zmesilú akciu, širokú výpravu, zaujímavého záporáka, ktorý šiel s trendami danej doby. ()

Davej

Tahle bondovka je podle mého názoru hodně povedená- i když převelice akční. V roli padoucha Jonathan Pryce- tedy jeden z představitelů členů týmu v Nulové šanci, to je prostě super. No a scéna s Brosnanem a Michelle Yeoh na motorce podle mě patří mezi ty nejlepší akce, ve kterých se Bond za čtyřicet let svého služebního života blýsknul. Mimochodem nového 007 jsem ještě neviděl, ale zdá se mi, že tvůrcům dochází fantazie,.Když investují takové miliony dolarů do triků, to jim pak asi nezbyde moc peněz, aby zaplatili nějakému kreativnímu maníkovi, který by ze sebe vysypal nějaký originální název. Už teď se mi všechny nové filmy s Brosnananem pletou, a teď ještě do toho "Dnes neumírej": to trochu přehnali. ()

Paity

Po Zlatém oku to měl Pierce Brosnan obtížné. Jeho první bondovka byla skvělá a každý si říkal, že minimálně takové bude i další dobrodružství agenta s povolením zabíjet. Ale ono nebylo. Přesto považuji Pierce Brosnana za druhou nejlepší 007čku. ()

tom.nosek

Těžko se mi nějak více objektivně hodnotí "Brosnanovky", když jsem na nich vyrostl. Kvůli tomu mám tendenci dát Tomorrow Never Dies pět hvězd. Když to ale zhodnotím s přihlédnutím ke starším bondovkám, tak Bondgirl byla nic moc, příběh byl dobrý, hubda ucházející, tématicky ale velice povedné. Všeobecně nadprůměrná bondovka, ale pět hvězd ji dávat nebudu, ponechám lepší čtyři. Co bych na závěr ještě pochválil, tak jednoznačně tu kratší délku, bondovkám kratší stopáž jednoznačně prospívá. ()

F.W.Colqhoun

Přestože to byly právě devadesátky a Pierce Brosnan jako představitel, skrze kterého jsem začal poznávat bondovské univerzum, s odstupem času nemohu tuto epizodu považovat za něco jiného než dno, na kterém měla frančíza ztroskotat, nebo se od něho odrazit. Naštěstí se odrazila, ale to je jiný příběh. Zítřek je, což asi to nejhorší, co se dá o bondovce říci, trochu nuda. Dvojitá nula se brodí v devadesátkové emocionální břečce, což ještě jde. Horší je to, když střílí nebo kope, to je potom k uzoufání. Obvyklé rekvizity od satelitů přes lodě, které napadají jiné lodě, k megalomanským magnátům, jsou přítomny, ale s novým konceptem neladí. Režie pokulhává a nebohý Q Desmond Llewelyn, frajer, že to vůbec dává, mele z posledního. Na rozdíl od jiných, všechna čest. Ale jsou tu i světlejší body. Jonathan Pryce kromě jiného hezky shrnuje mé opovržení bojovými uměními jedinečnou, zjevně improvizovanou etudou, kdy paroduje pokus Michelle Yeoh jej napadnout. Brosnan hraje a chlístá charisma, jakoby nevěděl, že to nemá cenu. Doktor Kaufmann by Bonda "trefil i ze Stuttgartu a stejně by to vapadalo jako sebevražda" a vyloudí tak jeden z nemnoha úsměvů. Chválit lze ale jen jednotlivosti. Craigova éra na dohled. Skoro. ()

farfalla

18. Ďábelský novinář. Film je věnovaný Albertovi R.Brocollimu, Bondovu dlouholetému producentovi. James Bond (Pierce Brosnan) opravdu září na ilegálním ruském trhu zbraní a to přímo před svou šéfovou M (Judi Dench). Pak se snaží odhalit všechny aktivity mediálního magnáta Eliota Carvera (Jonathan Pryce), který kvůli ratingu se neštítí ničeho. Naštěstí bude mít Bond šikovnou společnici Wai Lin (Michelle Yeoh), spolu s kterou si poradí s helikoptérou v Ho Či Minově Městě i s neviditelnou lodí na moři. ()

Hanys_

18. Bond. Za mě o chlup lepší než Zlaté oko, takže už bez problémů za čtyři. Brosnan ve formě, bondgirl parádní (fakt skvělé kombo ženských), song od Sheryl taktéž a Pryce jako mediální záporák fantastický. 8.5/10 ()

Ledkodlaq

Oproti dřívějším Bondům mě těší i vývoj humoru, už to nejsou jen ty suché britské dialogy s nesmělými náznaky vtípků, ale vzájemné popichování a narážky decentně, ale přece přitvrzují a jedná se o plnohodnotný kulturně biografický zážitek :) ()

AdamesWWE

[6.5/10] Druhá Brosnanova Bondovka, ktorá ma bavila očosi menej, ako Zlaté oko 1995. Film začína veľmi zaujímavo dosť dobrou akciou v zasneženom prostredí, hned na úvod veľa výbuchov, akcia bola vydarená. Tak ako aj ostatné akčné scény v tomto filme, boli veľkolepejšie a mohutnejšie, ako v predošlej Bondovke, ale chýbalo tomu trošku viac kreativity. Brosnan hrá dobre, bavil ma aj v tomto filme, dobre mu nahráva jeho ženská čínska agentka, ale neprišiel som na chuť záporákovi. Nebol vyslovene zlý, má aj zaujímavé dialógy no nedokázal si vybudovať nejaký väčší rešpekt, aby sme moc obávali o život agenta 007. Ubehlo to rýchlo, film nenudí a ako som hovoril veľkým plusom je dosť veľkolepejších akčných scén, ale dalo sa z toho vytažiť aj viac. Aj napriek negatívam stále dosť dobrá Bondovka. ()

jasiska

Tento kus je jednou z najlepších novodobých bondoviek. Nehovorím len o aute na diaľkové ovládanie, božskej Teri Hatcher, či o (teraz viac ako kedykoľvek predtým) aktuálnej téme moci médií. Tento film o skazenom agentovi zo zahnívajúceho imperialistického západu má všetko, čo má mať a aj niečo navyše. ()

kobe6

Tak hloupou bondovku jsem dlouho neviděl. Působilo to na mě jako ty parodie na 007 a spíše než akční podívaná to byla pohádka. Brosnan měl prostě smůlu na filmy, hraje dobře, ale na to že sundá 20 chlapů a řekne nějakou hlášku (v tomto případě nevtipnou) nevypadá. O to horší je jeho čínská kolegyně, která kope nohama a všichni padají na zem. A nevím jestli je pouze náhoda, že jejich protivníci jsou prostě idioti. Film jen kopíruje to nejlepší co sága dala a jěště k tomu je naprosto průhledný. Navíc, když slyším u každe menší akce Bond Theme, tak se chytám za hlavu. To Arnoldovi zakázali vytvořit i něco své? * dám za záporného hrdinu, který byl ztvárněn J. Prycem opravdu skvěle, nicméně v dnešní internetové době jsem se zasmál. Další * za hezkou titulní píseň. ()

Lionheart

Mě se to teda líbilo víc než Zlaté oko - mediální machinace s lidstvem jsou pro mě vždy zajímavé. Když k tomu připočtu skvělého akčního Brosnanova Bonda a krásnou Bondgirl a tajnou agentku - jasně 5*. ()

Neotom

Vzkaz pro neposkvrněné: Žádný hyperinteligentní scénář nečekejte. Zato se těšte na vysoké tempo, množství technických hračiček, skvělého Pierce Brosnana, suchý britský humor, kopec nadsázky a hned DVĚ bondgirls. James Bond totiž nikdy neumírá. 75% ()

Hanes88

Opět parádní bondovka se skvělým Brosnanem. Michelle Yeoh - pěkná a zahrála taky skvěle :-). Jinak akce super a děj byl taky povedený. ()

Prochy38

Hodně zvláštní bondovka. Zlaté oko už to není, ale stejně hodně povedená záležitost. P. Brosnan pořád výborný. J. Pryce mě hodně mile překvapil, i když nebyl z těch silnějších záporáků. Z koček nezklamala T. Hatcher, ale M. Yeoh byla fakt krásná a moc jí to slušelo. Začínají nás překvapovat technické vychytávky, hudba dostává nový rozměr a akce je díl od dílu lepší. Spokojen! ()

Hadriel

Začátek vypadá slibně. I úvodní titulky jsou už dost povedené, narozdíl od Zlatého oka. Dokonce se ozývá i ústřední bondovská melodie. Hudbu ale teď pro změnu zabíjí absurdní super romantická hudba při "postelových" scénách. Chvílemi jsem nevěděl, jestli koukám na Bonda nebo zfilmované dílo od Danielle Steel. BMW je fajn, ale Aston je Aston. Ta absurdita s helikoptérou, no fuj. Opět tam byl narván Joe Don Baker.. Brosnan je fajn. Michelle Yeoh je taktéž fajn. Jinak nic extra, spíš takový průměr. ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze