Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

JosefTomas

Pokračování, které oproti předchůdci poztrácí tu Eleganci. Je ale svěží a dobře se na ní dívá, tak tedy nemám problém. ()

Pravek007

Nemůžu si pomoci, ale kam se hrabe drsňák Craig, na elegána Brosnana. Kromě toho novodobé bondovky postrádají tak typický humor, který odešel spolu s "Dnes neumírej". ()

0verseer

Brosnanova druhá bondovka je poriadne prestrelená. Nadmerné využívanie gadgetov filmu skôr uškodilo a aj keď je akcie požehnane, natočená je takým štýlom, že dospelejšieho diváka nevtiahne, ale rozosmeje (taký ten úsmev, pri ktorom ale krútite neveriacky hlavou). Tomorrow never dies je blbosť, ale blbosť, ktorá aspoň moc nenudí. A úprimne, boli tu aj horšie bondovky. 5/10 ()

ostravak30

Pierce Brosnan byl nejlepším 007 do té doby. Pak do podle mě překonal ještě lepší Daniel Craig. Bondovky prvně jmenovaného, ale získaly asi to, co jejich autor chtěl od začátku a technické možnosti i doba samotná to umožnily až od 90. let. Akci a sex. Akce bylo s Piercem Brosnanem neskutečně mnoho a bondovky díky němu získaly úplně nový rozměr. Bohužel, z jeho Bond filmů je tohle asi ten nejhorší. Mírně pokulhává scénář a jak bylo již zmíněno pode mnou s tématem asi také tvůrci nepřišli úplně včas v době rozvinutého internetu. Ani Bond girl není ta pravá. Při vší úctě k Teri Hatech, která je krásná, na mě spíš vždy působila jako komediální herečka ze Zoufalých manželek - ta role jí sedí, a vymazat jí nedokážu ani jako spíš romantičku ze Supermana. Na tuhle roli se ale příliš nehodí. Navíc právě pověstná akce, která v jiných filmech Pierce Brosnana jako Jamese Bonda dostává hlavní rozměr, tady jde spíše o honičky, či pěstní souboje. A také pořádnou dávku napětí. Za odhalená záda mé oblíbené Teri Hatcher už od dob již zmíněného Supermana, za malou českou stopu v podobě letounů a pilotů, za skvěle vypadající, ale místy přehnanou honičku na motorce a hlavně za Pierce Brosnana - druhého nejlepšího Bonda, si film tři hvězdy zaslouží. ()

PlayEasy

Brosnan opět prokázal, že jako Bond je velmi dobrý, i když v poněkud slabší bondovce, která se, ale celou dobu slušně drží nad vodou a akci jsme (jako obvykle:) vůbec nepostrádali. Zkrátka velmi dobrý akční film, kterému, ale k dokonalosti chybí ještě hodně věcí. 75% ()

maoc

Neprcal tuhle buchtu Superman? ... Trapně pobaví, že si na něj ta jeho kočka po letech vůbec vzpomene, natož, aby jej stále milovala. Ale jinak jako jo. Hodně akce, hodně hraček, hodně všeho. A kapka King Kongu. Pardon, Hong Kongu. A příběh? Vrtěti psem po bondovsku. V té době jistě aktuální, dnes (2021) už všednodenní rutina. Záporák super. Libilo. Snad jen úvodní píseň, kterou béká Sheryl Crow, mi kdovíproč zní jaksi unapetitlich. ()

Pete

Brosnan #2 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Elliot Carver, mediální magnát, chtěl ze své Stealth lodě rozdmýchávat mezinárodní konflikty. Ale Bond měl pro něj špatné zprávy. ()

Cermicek

Baví mě, jak jsou některé filmy nadčasové. Podle mě ani sami tvůrci nemohli v r. 1997 tušit, jak moc se trefí do černého s nebezpečím, které představuje manipulace s informacemi v mediálním prostoru (ostatně my to díky Andrejkovi můžeme ocenit dvakrát tolik!!🤢). Navíc tento díl je zasazený do zajímavého prostředí, slušně odsejpá a Bond girl taky funguje a dobře se na ní kouká ;). Jeden z nejlepších Brosnanových bondů👍 ()

PlysovyMacko

Nevýrazná zápletka,  zo záporaka vôbec nejde strach. Akčná scéna na motorke slušná. Páči sa mi veľmi šarmantný Pierce a scéna s nedobitným autom. ()

(fjw)

No, asi nejslabší bondovka s Brosnanem:( Konec mi připadal, jako kdyby místo Bonda tam chodil terminator se samopalem:( Ale auto na dálkové ovládání bych chtěl taky:) ()

Lubakus

Nejlepší Brosnanova bondovka. Akce oproti zlatému oku mnohem důraznější a napínavější. Opravdu světlá až zářivá vyjímka ve filmech o J.B. z posledních několika let. ()

krivkin

jedna z nejlepších bondovek vůbec, Brosnan jako představitel Bonda mi sedí, příběh je originální a akce je správně akční :-) akorát ten bavorák je divnej, měl to bejt spíš sporťák, ale zato má slušnou výbavu ()

mr.bredok

Velmi dobrá bondovka. Nevím co od bondovek očekávají jiní lidé, jestli snad nějaký intelektuální prožitek nebo umělecký orgasmus... Mě stačí, že děj má spád a napětí a dialogy vtip. To tenhle Bond naplnil a navíc, Brosnan je v roli Jamese neopakovatelný stejně jako Connery. ()

Danulinda

Nejsou to sice plnohodnotné čtyři body, protože přespříliš časté používání zbraní v posledních dvou dílech (hodnoceno chronologicky) a zejména nyní, dělá z původně romanticko-pohádkově-detektivních zápletek spíše brutální kriminálku, ale děj má šťávu a člověk se nenudí. Ten půlbodík navíc, kvůli kterému hodnotím nakonec čtyřmi, je za Desmonda Llewelyna, který je prostě nezničitelný :-) . Sice oproti předchozím dílům už dostává výrazně méně prostoru, avšak jsem velmi rád, že se zde tento Q i přes svůj pokročilý věk znovu objevil. Bylo mu v tomto dílu úctyhodných 83 let ! ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze