PROROK14

Úvodná scéna so zásahom s nebezpečenstvom výbuchu, kde veliteľa zásahu Dennis veľmi nepočúva a bezhlavo sa ženie pod úroveň vozovky aby si zabezpečil prémie plynúce zo zasahovania v zdraviu škodlivom a nebezpečnom prostredí sa mi páčila. Film ponúkol aj druhý zásah. Tu však už počas výjazdu mal Dennis divný pocit. Deň pred tým ho totiž jeho syn z budúcnosti informoval o zradnosti vnútorných zásahových ciest, ktoré mali zrejme slúžiť aj ako únikové cesty. Dennis tieto informácie, ktoré mimochodom neboli dostupné v dokumentácii zdolávania požiaru, maximálne využil vo svoj prospech. V tom najnevhodnejšom okamihu zasahujúcich hasičov dokonca sklamala aj výšková technika. Automobilový rebrík zrejme nemohol maximálne vysunúť svoje podpery a vypočítaný pracovný diagram rebríka nepostačoval na evakuáciu osôb z výšky do bezpečia. Navyše sa zasahovalo v starej stavbe, ktorej projektová dokumentácia bola dokončená ešte pred 31.12.1981 a jej požiarna ochrana bola riešená normou STN 73 0834 Zmeny stavieb. Teplota sa zvyšovala, priestor zaplňoval dym a toxické splodiny horenia, horľavé stropné konštrukcie tohto zmiešaného konštrukčného celku začínali kolabovať ale obozretnosť a prozreteľnosť zasahujúceho príslušníka mu pomohli nájsť náhradný spôsob evakuácie a tak sa aj so zranenou osobou dostali do bezpečia ... a pomenili budúcnosť. ()

BigDeal

Kým mi Frekvenciu neodporučila kamarátka, vôbec som nevedel že existuje a aj potom sa mi do nej ani trochu nechcelo. Neviem, či to bolo tým, že som v obsadení nevidel známejšie meno, alebo strašne béčkovým plagátom, no musel som sa dosť premáhať, aby som si film vôbec pustil. O to viac ma potešilo, že sa mi to po prvých minútach začal hrozne páčiť a do konca som sa ani na chvíľku nenudil. Filmy, kde chcú postavy zmeniť minulosť sa mi vždy páčili a nápad dorozumievať sa s niekym blízkym, ktorý je už roky mŕtvy, len cez vysielačku, má oveľa väčšie čaro ako napríklad cestovanie časom. Navyše som si hneď spomenul, že Dennisa Quaida poznám už z Dračieho srdca (tu bol dokonca ešte väčší sympaťák ako tam) a Elizabeth Mitchell zo seriálu LOST, takže som mal sledovanie o to príjemnejšie. A aj keď sa film skladá z dvoch častí (pokus o záchranu otca, riešenie policajného prípadu), nepôsobí rozbito a funguje ako napínavý celok, kde sa stále deje niečo zaujímavé. Len škoda, že sa nad teóriou zmeny budúcnosti (ktorá je odlišná od väčšiny týchto teórií založených na fyzike) tvorcovia nezamýšľali viac, lebo takto im tu vzniklo dosť logických chýb, ktoré tam byť nemuseli. ()

Terva

Ten film jsem si koupil zcela cíleně. Z recenze v jednom nejmenovaném časopise jsem se dočetl, jaká, že to je hloupost...prý kriminální sci - fi z cestováním v čase. No, no, říkám si, to je přesně dle mého gusta...a bylo. Jeden z těch velice dobrých snímků plný akce a lásky otce a syna. Je pravda, že Dennis Quaid mi tam moc neseděl, ale když jsem pak viděl film, už jsem nepochyboval, bez něj by to prostě nebylo ono. ()

Ouwen

Takovýdle filmy maj jeden problém a to, že postrádaj logiku, né úplně se vyjasní ty časové paradoxy a divák jako já si nemůže pomoct, prostě po polovině filmu se hromadí nesmysly, aniž by se to nějak odůvodnilo (jiné chování postav, přepólování jejich vzpomínek) a mohl bych pokračovat. Reakce postav jsou zahraný jinak výtečně, naneštěstí mě to nijak nedojalo. A z happyendů jsem taky zřejmě vyrostl. ()

JohnCZ

Nádherný mix žánru v jednoduchém, ale za to velmi působivém provedení. Film táhne hodně silné obsazení - James Caviezel, Dennis Quaid, moje oblíbenkyně Elizabeth Mitchell a na chvilku se dokonce mihne malej Cera - prostě lahůdka. Ač je scénář výborně promyšlený, pár logických děr tu přeci jen je, ale u kterého filmu o časových paradoxech není, že ano? Pro tentokrát jsem ocenil maximální happy-endový závěr, protože ten do celkové atmosféry filmu naprosto sedl. Výjimečný snímek, zasloužených 5*. ()

joehot

Před chvílí jsem to dokoukal a, abych to shrnul, nadchlo mě to. Herecké výkony odpovídající, děj vynikající a nějaké časové paradoxy? Prosím vás - cestovali jste někdy časem, nebo někoho takového znáte? Tak jak víte, jak by to probíhalo? Teorie zůstává teorií, dokud se nepotvrdí ;) ()

corpsy

Námet je skvelo rozohraný až do strhujúceho záveru. Naozaj taká polozabudnutá klasika sci-fi žánru, ktorá má veľkú nálepku KULTOVÁ. ()

DDT

Tři hvězdičky jenom za ten námět. Jinak zpracování stojí za starou belu a totálně se utápí v typicky americkém patosu. Některé dialogy mi přišly opravdu nesnesitelně směšné. O konci radši ani nemluvím, protože zabíjí i to málo, kvůli čemu jsem vydržel až do konce. ()

keddy79

Lehce nadprůměrné sci-fi drama. Mám jisté výhrady k měnění událostí minulých, zobrazení jejich důsledků v "přítomnosti" a pamatování si více časových linií, ale, bez nich by film asi nebyl ani tolik zajímavý, jak je. ()

Seejey8

Škoda, že už jsem tenhle motiv viděl v osudovém doteku, i když frekvence je o několik let starší. Jinak bych dal asi plnej počet, ale stejně kdybych ty dva filmy srovnal tak u mě dotek jasně vítězí na všech metách. Frekvence na mě působila komornějším dojmem a nedostatkem peněz, ale fakt mě o bavilo. ()

Wysch

Druhá šance, druhá projekce, když to je teďkonc tak levný na tom [DVD], přinesla ohromnou vlnu napětí a nadšení z celkových vychytávek. Logických lapsů je tam dost a ačkoliv se dá se všemi polemizovat, Frekvence je velice chytrým snímkem, crossoverem mnoha žánrů - sf, thriller, krimi, drama... Přese všechno je ale film hlavně důkazem obrovské lásky, která může mezi otcem a synem být, ačkoliv se nemusí vůbec vidět. Asi jako jedinému mi nevadí přeslazený happyend, ba naopak, jsem za něj rád. Tenhle film se zařadil k mým nejoblíbenějším, ačkoliv koukat na něj ve tři ráno je v některých scénách trochu psycho. ()

Praxis

Velmi příjemná kombinace scífka, drámy a napínavé kriminálky, která skončí tak hollywoodsky přeslazeně, až jedno oko nezůstane suché. Nápad je rozhodně na potlesk, sice se tu neřeší šílené časové paradoxy (ty tu krásně zmizely jednoduchou formulkou, že se to všechno stane, až ten daný den), ale jako proč ne? I za malou cenu se dá udělat hodně muziky, a tak ačkoli film nebyl kdovíjak akční, svým lookem vypadal mnohem luxusněji. Oba hlavní představitelé jsou celkem sympaťáci, samozřejmě prim hraje Quaid, a záporák v podání Doyla se také vyvedl. Maskéři se evidentně vyřádili, takže jiní herci tu vlastně byli jen malý John a velký John. Jo, a kdo má rád baseball, tak ten si taky užije. Za mě příjemných 75%, protože filmy jsem už viděl mnohem lepší, ale na sobotní večer s drahou polovičkou je tohle jako dělané. ()

Vyrida

Ve své podstatě by se tento film dal považovat za dědečka už dnešní trilogie The Butterfly Effect, která mi však sedla daleko víc, než právě teď hodnocená Frequency. Celý scénář mi připadal nudný, takový nahořklý a chybělo mi tam něco z čeho bych byl na větvi, ještě třeba hodinu po skončení závěrečných titulků. Dojemné scény, které mě měli dostat do nějaké lítosti nefungovaly a akční zase byli málo ostré. Proto musím hodnotit průměrem za pěkný celkový nápad a herecké obsazení. ()

GodComplex

Filmy o ruznych variacich na skakani v case byvaji divacky extremne vdecne, ale take jsou nachylne k neskutecnym scenaristickym kiksum a zhovadilostem. Frekvence ma nastesti vyborny scenar, ktery vas chytne a nepusti, je to sice napumpovane typickym USA heroismem a pribuznymi klise k prasknuti, ale nijak zvlast me to nerusilo, protoze jsem byl pohlcen tou casoprostorovou mystikou. Z me strany velmi prijemne prekvapeni a spokojenost.8/10 ()

Sawyer815

Veliké překvapení,pro mě jeden z nejlepších filmů o cestování v čase a změn minulosti a že mám tohle téma hodně rád. ()