Tony.cs

Teda ten film mě zaujal víc nežli jsem čekal. Parádní thriller. Začíná to jako rodinný film(vysílačka do minulosti a naopak) a přejede to ve skvělý a napínavý film. Melancholicky pěkný konec se mi taky líbil. Tohle se hodně povedlo. Opravdu špica :) ()

Dr. Hawkeye

Výborný film, jehož celkové vyznění ruší vyloženě jenom závěr, který je tak trochu přetažený. Ale jinak je to můj velmi oblíbený film. ()

suicide

Podobných mysteriozních fimů s podobným námětem existuje celá řada. Některé jsou lepší, některé zase horší - opno je už docela těžké natočit film o změně přítomného prostřednictvím změny minulého. Frekvenci bych v tomto žánru pokládal za mírný nadprůměr a mohl by být ještě lepší, kdyby se dokázal vyhnout jistému množství logických chyb. ()

Maq

Jaksi se mi nechce v tomto případě být příliš důsledný v požadavcích na logiku. Je to hodnotově velmi konvenční film a nijak oslnivě chytrý. Na druhou stranu, neotrávil mě svojí pitomostí, a to už cosi znamená. --- A pokud jde o pohyb v čase a změny minulosti, myslím si toto: Ať už se v tom oboru ještě vybádá cokoli, nebude to nám, normálním smrtelníkům, o nic srozumitelnější, než obecná teorie relativity, princip neurčitosti, vlnově-mechanický charakter hmoty a polí, a podobné pojmy. Neměli bychom si tady příliš šponovat závity, co je logické a co není, protože naše schopnosti jsou v tomto směru zcela bezpečně nedostatečné. A ono to vlastně nevadí. Tím podstatným je nakonec vždycky lidský příběh. Tenhle je, jak jsem zmínil, řádně tuctový. Ale tolik uznejme, že se tady aspoň nepředstírá žádná objevnost, světobornost, důležitost, neoznamuje se žádná kravina, nebojuje se za nic proti ničemu, je to prostě zábava. ()

PogoJoe

Další hrátky s časem, tentokráte díky polární záři a radiovysílačkám. Místy to nedává smysl a potlačuje to veškerou logiku, což je vidět zejména blíží-li se film ke konci, přesto jsem film shledal jako příjemnou a zábavnou podívanou. A znovu se zmíním o konci - za ten by scénárista i režisér zasloužili na holou za nechutnou přesládlost... ()

katuska138

Nechápu, jak mi tenhle skvost mohl tak dlouho unikat. Vynikající námět, ještě lepší Dennis Quaid. Ani to vlastně ve výsledku nebylo tak ohraně americký, jak jsem čekala. Aneb jak se dá z minima (rozpočtu, hvězd, obyčejné myšlenky) vykřesat maximum. ()

Murrro

Nepáči sa mi spôsob hry s časom, kedy minulosť po skontaktovaní s prítomnosťou, prebieha s ňou paralelne a týmto kontaktom spôsobené zmeny sa nedejú v medzičase medzi nimi, ale náhle v prítomnosti. Rozumiem, že pre filmové rozprávanie je to najstráviteľnejšia forma, ale u mňa nefunguje. Škoda, pretože inak po väčšinu stopáže mimoriadne vkusný film... ()

Colonist

Většinu dějových zvratů jsem od druhé poloviny předvídal, závěr byl tak trochu vynucený a nejsem si jistý, jestli v něm nehaprovala logika, ale i tak se jedná o slušný mix sci-fi a thrilleru. Bavil jsem se. ()

higuain

Malý a nepříliš ambiciózní sci-fi thriller, který však má velké srdce a ukazuje, že i za malý peníz se dá natočit skvělý film, který nepostrádá atmosféru a dokonce ani akci, která je tak důležitou součástí velkorozpočtových amerických bijáků. Na Frekvenci jsem narazil úplně stejně jako na Osudový dotek; když jsem se už chystal okolo půlnoci ke spaní, ještě jsem na chvíli zapnul televizi, abych se alespoň podíval, co dávají. Shodou okolností má Frekvence s Osudovým dotekem mnoho společnýho i co se příběhu týče. Frekvence není tak dokonalá jako Osudový dotek, má víc logických děr, ovšem atmosférou a napětím se mu takřka vyrovná. Navíc pouto otec-syn dělá neskutečné věci, Caviezel s Quaidem jsou totiž ve skvělé formě, že jim člověk všechno uvěří a šíleně jim ten happyend přeje. ()

marleyy

75% Čekal jsem méně, dostal jsem moc. Film, který naprosto vyhovuje mé představě - výtečný scénář, uvěřitelné výkony, pěkná atmosféra. Normálně jsem měl při dialozích syna s otcem ,,zimomrav´ky´´ - Bavil jsem se. ()

Vědma

Hra s časem, vždycky vyústí v nesmysly, které nemůžou fungovat. Ale v tomto filmu to vedlo k opravdu napínavé zápletce. Ani Dennis Quaid mi tady nevadil, což mi obvykle vadí hodně. Pokazil to až úplný závěr. ()

Fanucci

Opravdu výborně vymyšlený film s naprosto unikátním příběhem. V průběhu filmu jsem v něm skoro nepřetržitě hledal logické chyby - je to celkem pochopitelné, protože zápletka je postavená na tom, že se syn přes vysílačku baví se svým dávno mrtvým otcem a společně pozmění historii tak, že otec nezemře a navíc spolu dopadnou masového vraha:) Zní to neuvěřitelně, ale v konstrukci tohoto šíleného scénáře jsem chybu nenašel! Všechno do sebe zapadá! Co mě odradilo od vyššího hodnocení je přece jen až PŘÍLIŠ dokonalý happy end, ve kterém Dennis Quiad (otec) a James Caviezel (syn) hrají spokojeně baseball. Navíc s členem rodiny, který díky změně v historii zbohatne na akciích společnosti Yahoo. To bylo na mě moc... ()

OG_Swifty

Tenhle film jsem viděl úplnou náhodou, když jsem si ho spletl s jiným filmem o hasičovi (hasičích). Nakonec jsem to teda dokoukal, ale přišlo mi to celý takový prapodivný... prostě tenhle typ filmů s anomáliemi moc nemusim, ale jinak to bylo koukatelný. ()

dyfur

....vynikajúci film na tému návrat v čase....podľa môjho gusta....škoda,že takýchto filmov nie je viac. ()

Katarine

Tenhle film jsem poprvé viděla, když mi bylo asi 13 a doteď jsem si pamatovala (alespoň přibližně) o čem byl, tedy mě musel už tehdy něčím zaujmout. Teď je mi 21 a viděla jsem jej po těch letech teprve podruhé a pochopila jsem, čím zaujal. Skvělé zpracování už tak samo o sobě zajímavého tématu, výborní herci, napětí, akce, prostě dobrá podívaná. Pro mě jasné 4*. ()

maverick10

Nejen velmi zajimavy namet s brilantnim spracovani, stoji za uzasnym zazitkem. Protoze jako bambule na pomyslne cepici spokojenosti se houpaji dva paradni herecke vykony Dennise Quaida a Jamese Caviezela. Kdyz si k tomu vsemu pridate akceptovatelny a prijemny scenar, ktery se nehonosi vsudypritomnym klise a lacinymi hlaskami, potom je zazitek jeste umocnen. Pomaly rozjezd dava prostor k osvojeni si pribehu a seznameni se s postavami, aby se pak spustila rada zajimavych scen, ktere maji neco spolecneho s kauzalni spojitosti cinnu v minulosti. Jen prevelka skoda toho zatracene lacineho konce. Ten se opravdu nehodi. . . ()

berusche

Problém je, že se film první polovinu neuvěřitelným způsobem táhne. Osobně jsem vůbec nebyla schopna předvídat, o co půjde, a domnívala jsem se mylně, že pouze o skutečnost, že se kluk spojí s taťkou a zachrání mu život (nečetla jsem totiž komentáře ani obsah). Bohužel, byla jsem v podstatě nemile překvapena, že se z toho vyklube kriminálka, ještě poměrně zkrácená, ještě bez motivací a ještě ke všemu s takovým koncem. Čím dál tím častěji se mi stává, že narazím na snímek s dobrým námětem, ale nějak se to ztratí. ()