Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

MrCreosote

Zatím ta nejmimóznější bondovka, kterou jsem viděl. Connery působí neživým, otráveným dojmem a ani jeho hlášky už nejsou tak břitké jako v předchozích dílech. Tady navíc nepůsobí jako hlavní postava a celým dějem proplouvá pouze díky koňské dávce štěstí a naprosté neschopnosti padouchů ("odstranění" v podobě pohození hrdiny do velké trubky s tím, že ho náhodou stavební dělníci pohřbí zaživa je nápad jak z Casina Royale z roku 1967). V této diamantové anabázi je vidět naprostá laxnost tvůrců, kteří zkrátka slepili dohromady několik akčních momentů a vůbec se netrápili s věrohodností postav nebo jakoukoli logikou příběhu a situací. V hlavě mi tak utkvěla pouze tradičně skvělá úvodní píseň a duo vysmátých homosexuálních zabijáků - nepřipomínal vám jeden z nich Ondřeje Hejmu? ()

PanCitron

Víceméně spokojenost, až na ten tradičně dost "ujetej" konec a úplnou absenci událostí z minulé části. Přesto jako samostatný příběh mě to poměrně bavilo a snad celkem škoda, že Wint a Kidd nepřežili do nějakého dalšího filmu. ()

JohnCZ

Méně vážná bondovka s hodně naivním dějem a nadsazenými momenty. Díky tomu ale asi nejzábavnější díl ze série s Connerym, ale to nekonečné handrkování s Blofeldem mě už docela nudí. Chtělo by to pořádného záporáka a přitvrdit v atmosféře a napětí. ()

Zeebonk

Lokace, v kterých agent 007 sestřeluje helikoptéry a mlátí Rusáky byla doteď moje nejmenší starost. Zde mě však buranský kabátek Ameriky 70tých let dováděl k šílenství. Bond je přece elegance! Vytříbená auta, uhlazené chování, stylový arzenál... Diamonds Are Forever je ukázkový vrchol nevkusu. Nejdřív dvojice wtf zabijáků, pak podivný představitel Blofelda, vypasení koblihožrouti, natvrdlá Bondgirl a nakonec do toho tvůrci nacpou ještě nějaké sci-fi "konec světa" sračky. Co si pamatuju, tak se žádná Bondovka nevlekla tak jako tahle a to jsem si myslel, že mě po předminulé návštěvě Japonska víc nasrat nemůže. ()

corpsy

Štýlom od predchádzajúcich častí tak trochu sa odlišujúca bondovka. Povedal by som, ´´americky´´ zábavná. Občas hraničiaca s paródiou. Dokonca aj postavy vyzerajú skôr ako nejaké karikatúry ako seriózne bytosti. Vyzerá to tak, že je to skôr negatívny postoj k tomuto filmu, ale opak je pravdou. ()

Z0oMb3E

Ladys and gentlemans real James is back! Áno je späť, ale v dosť nezáživnom filme. Vlastne tu nieje nič, alebo málo z toho, na čo sme boli zvyknutý z predošlých častí. Normálne mi chýbali zábery z vnútra auta pri naháňačkách (však viete čo myslím). Scenár dosť jednoduchý, agentské vecičky žiadne, nádherné ženy sa tak isto niekde stratili boli tu asi dve. Dosť divná bondovka, kde si uvedomíte ako sa 4 roky prejavia na hercovi. Moja prvá myšlienka pri pohľade na Connereyho, bola vau! Chápem, že scenáristi sa snažia vymyslieť nové a nové spôsoby naháňačky ale to mesačné autíčko vyzeralo čudne, v jednej chvíli som mal pocit, že sa im to rozpadlo a dokonca sa do záberu dostalo koleso. Nechápem, ako môže niekto označiť diamanty ako najlepšiu bondovku. Vôbec nie Sean už nieje to čo býval stratil ten mladícky šarm, ktorým kosil jednu ženu za druhou.***Škorpión, ktorý je použitý na zabitie pašeráka diamantov je druh rodu Pandinus. Jeho jed je pre človeka absolútne neškodný. Obýva pralesné oblasti Afriky a v púšti, kde sa scéna odohráva nemá čo robiť.*** ()

MartinezZ

Skuteční Bondové pro mě byli a stále jsou pouze dva: Saen a Pierce, všichni ostatní byli jen výplní při hledání toho pravého představitele, případně nepovedeným pokusem přinést do Ianova světa novou krev. A tady se vrací Sean zpět na místo činu ve výborné kondici a náladě (byť starší) a nahrazuje parodii Bonda Lazenbyho. Jediná škoda, že příběh poněkud nudí a táhne se bez nějakého napětí nebo akce (a nemusí jít zrovna o rvačky a střelbu) a místy je to spíš až parodie na akční film, včetně dvou zabijáků. ~~~ 2,5* ()

mysiak

Sean Connery sa našťastie ešte raz vrátil...a vrátil sa vo veľkom štýle, v typicky skvelej jeho bondovke, originálny záporák - klony, skvelá akcia, a dobré ukázanie, kto je tu pravý a jediný Bond... ()

javak810i

Poslední (oficiální) Conneryho bondovka, která trochu pokulhává po scenáristické stránce. Nicméně pěkná technická stránka a právě Connery jsou důvody, proč tahle bondovka u mě ještě na ty 4* dosáhla. ()

GodComplex

Nic neni vecne a tohle je jednoznacne nejhorsi bond Conneryho ery. Cele uz to pusobilo tak nejak vyzdimane a unavene, paradoxne ne ale samotny Sean, ktery to alespon zachranoval svymi jokes. Problem byl ve vsech ostatnich, pro bondovky urcujicich atributech. Nehezke prostredi, nic moc bond girl, nevyrazny zaporak, nudny scenar. Cele se to sice stale drzi na prumeru, nicmene to nemeni nic na faktu, ze diamanty zapricinily strmy pad, po kterem se uz jen opravdu malokdy v nasledujicich 40 letech dalo na novou bondovku pohlizet jako na vylozene kvalitni. 5/10 ()

Pierre

Bond by někdy mohl pátrat, co brali scénáristé, když psali tuhle ztřeštěnost, která je spíš špatnou parodií. Příběh jakoby nebyl, vůbec nic nedává smysl a nuda je na každém rohu. Jediným zábavným prvkem je duo teplých zabijáků, ale to má zoufale málo prostoru. Jo a vrátil se Connery. To je fajn, ale ani on nemohl tohle zachránit. DODATEK A ÚPRAVA Z ÚNORA 2021 PO NOVÉM ZHLÉDNUTÍ: Ano, Bond by skutečně mohl pátrat, co brali scénáristé, když psali tuhle ztřeštěnost, to pořád platí.:D To by určitě bylo zajímavé pokoukaníčko.:D Ale ono je to prostě možná tím, že se po odchodu Lazenbyho musel narychlo spíchnout a upravit scénař. No, musím říct, že po třech letech se znalostí všech Bondovek jsem se u této šílenosti naopak celkem dobře pobavil. Určitě to není nuda, zato nejulítlejší Bondovka pro mě asi jo. Tohle nejspíš překonává i Moorea. Dějí se tady fakt věci!! Ženský,  souboj, útěk ve vesmírném autíčku, honička v Las Vegas (Bond vs.policie), padouch v ženském.  měnění hlasů, načež měnič hlasu Q vlastně jen daroval dětem k Vánocům... A do toho všeho ultrahusté trio teplých zabijáků. No, musím částečně změnit názor. Zábava to je. Pravda, děj uniká kamsi do neznámá. A padouch? O tom radši ani nemluvím.... To je trapák. Ale závěrečný Conneryho úsměv je prostě  všechno, jen ne trapný. Jamesi, jak proboha dostaneme ty diamanty dolů?  ()

numi

První "bondovka", která nemá žádné výrazné mínusy. Na posedmé se to konečně povedlo, ale bohužel to se sebou přineslo i opačnou stranu mince - nic mimořádného se ve filmu neděje. Děj je roztahaný, místy nudný, akce je jako šafránu, po kterém ani pes neštěkne (jak já nesnáším bonmoty!) a návrat Conneryho je zabalen do trošku již méně atletického obalu. Holt, i mistr špiónů nám musel někdy začít stárnout. Film postrádá světlá místa - scény, které utkvějí v paměti. Jde prostě o další bondovku, která diváka neurazí, ale ani nenadchne. Začne, skončí a mezitím? Vata, vata a zase jen vata. [srpen 2006] ()

kaylin

Líbí se mi, jak už v úvodu se hraje na to, že novým bondem je opět Sean Connery. Jeho nástup na scénu není úplně impozantní, ale tvůrci si na něm stejně dali záležet. Jako kdyby říkali: Chtěli jste ho, tak tady ho máte. A že museli producenti vysolit pořádný balík, aby se Sean vrátil. Místy je to celkem sranda, místy je to docela fušeřina, Connerymu se ale nemůže vzít, že se snažil. Vytvořil se tak v podstatě film, kde samotný filmový prvek hraje důležitou roli, protože část filmu se odehrává v kulisách. Nedokonalost se msty promítla i do některých scén. ()

Marw

Sean Connery jako Bond: 4,5 hvězdy, bondgirl: 4 hvězdy, Záporák: 3,5 hv. Technické spracování: 4 hv., Dojem z filmu: 4 hv Průměr: 4hv. ()

MATADOR

Connery je prostě Bond, jsem rád, že se k postavě vrátil, i když ne zrovna v tom nejlepším snímku, ale po "Ve službách jejího veličenstva" je to stále pokrok. ()

Thomassi

Poslední bondovka z éry Seana Conneryho ukazuje předzvěst toho, že další filmy s agentem 007 budou celkem bláznivé. Z mého pohledu asi nejslabší Seanův díl. Las Vegas se mi nějak nedostalo pod kůži a některé scény byly dost vtipné. Nicméně je to Bond a jeho příběhy budou táhnout vždy a všude a každý si tam najde to své. ()

swed

Film dvou odlišných polovin. Dokud se děj točí kolem pašování diamantů, je vše ještě celkem v pořádku. Jakmile se ale na zápletku nabalí linie s Blofeldem, jde všechno do kytek. Od vtipné nadsázky se totiž dostáváme tam, kam bondovky nepatří - k sebeparodii. ()

major.warren

Diamanty jsou věčné jsou naprosto standardní zábavnou bondovkou staré školy Seana Conneryho. Podobně jako Moore ve Vyhlídce na smrt, trochu Brosnan v Dnes neumírej a vlastně i Craig ve Spectru, jsou na Connerym znát šediny a už zkrátka nemá tolik energie jako ve svých starších Bondovkách. Není to úplně Goldfinger, ale jednoduše dobrá Bondovka ano. K tomu vedle Bonda skvěle ladí překrásná Tiffany Case v podání Jill St. John. Nejlepší scény jsou s panem Kiddem a panem Wintem, a také finále na plošině. ()

Colonist

Nejslabší Conneryho bondovka, ale stále na úrovni. Bohužel by prospěla trochu kratší stopáž a lepší scénář. Slabý Blofeld, hloupá bondgirl, ale výborné hlášky, hudba a některé nezapomenutelné momenty. Edit: Po několika dalších zhlédnutích musím říct, že ten film má něco, co ho dělá bondovskou klasikou. Hodnotit dnes, dám slabší čtyři hvězdičky, takhle je to tři a půl. ()