Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

campix

Po zpackaném pokusu nahradit Seana Conneryho robotem Georgem Lazenbym se ještě jednou naposled vrací Connery a už je docela znát, že James Bond potřebuje změnu. Prostě to nějak není ono. Spousta věcí působí vyloženě komicky. Chápu, že je tento film už přes 40 let starý a některé věci rozhodně nešli udělat tak jako by to šlo dnes. I co se týče scénáře docela zklamání. Průměrný Bond. Sice agent jejího veličenstva opět zachránil svět, jenže už je to nějaké utahané, těžkopádné a změna sérii rozhodně prospěje. Jinak ale důstojné rozloučení se Seanem Connerym jakožto Bondem. ()

dr.fish

Chvílemi mi to připomínalo Konec agenta W4C, chvílemi to byl především zmatek. Možná by to pevnější ruka režiséra ukočírovala na kultovku, takto to ovšem spadlo do průměru. 70% ()

okkac

Divná bondovka, která kromě pěkné bondgirl, která se pak ve finále prohání jen v bikinách a pak ještě Plenty O'Toole, která má opravdu "plenty of tools" už nemá moc co nabídnout. Příběh i Blofeld nevýrazný. ()

tom88

Návrat Conneryho do siedmeho bonda síce fanúšikov spasil, ale podľa mňa to nebola až taká výhra. Z tohoto dielu si toho vybavujem fakt málo, len viem že Sean tam pôsobil už dosť starý na úlohu agenta Jamesa Bonda. Ale ako zakončenie slušnej conneryovskej série bondoviek je to stále na dobrej úrovni. Diamanty sú večné ako film neohúril už ničím. Ale keď si zhrniem prvých 7 dielov, tak mi prijde Bond ako legenda. Špecifický humor, stupňujúca a vyvýjajúca sa akcia, Aston martin, vynálezy od Q (ktoré mi prišli síce vždy ako priveľmi prehnané), flirty s Moneypenny, Bondove bondgirls (ku ktorým sa vždy dostal až podozrivo rýchlo a ľahko), obľúbený nápoj martiny, bondovská nezranitelnosť, prefíkanosť, neodolatelnosť a šarm. V podstate je to jedno veľké sci-fi hehehe. Ale nie, treba to brať v rámci série a klasiky. Jedinečnosť sa bondovkám nedá odoprieť. Ja som celkom spokojný, no nespomenul som prehnané výbuchy vozidiel alebo strojov, ktoré boli asi dosť okaté pre každého. Takže tomuto dielu s vypichnutím jedného oka dávam stále 4* a 71% ()

Radiq

Nejvic mě pobavili ti dva přiteplení zabijáci, pan Kidd a pan Wint, kteří všechno komentujou s ledovým klidem. Navic pan Kidd vypadá jak jeden věčně ožralej známej z hospody Bobek, akorát s pleší, chch... Jinak nejapné naivní bitky a všudypřítomné čudliky, kterejma se dycky něco vražednyho zapne. Plus je Bondovo auto - ten červenej Ford Mustang nebo co to je - to je prostě kára. Taky úvodní song od Shirley Bassey je skvělej. A jenom pro zajimavost - skladba "007 and counting" byla použitá jako sampl ve skladbách dvou mojich oblíbenejch skladeb: Wagon Christ - Shadows a Daedelus - Just Briefly... ()

Mol

EXCEPTIONALLY FINE SHOT. I DIDN'T KNOW THERE WAS A POLL DOWN THERE! Sean je zpět a s ním dost možná i jeho nejlepší bondovka. Sype hlášky jak topič na Titanicu uhlí do kotle a "jamesbondgirl" to mimořádně sekne. Jo a konečně dá co proto Blofeldovi a to se nám fanouškům líbí. ()

andrii

Pozor na dvojníky, pane Bonde! Jste zváni, vy všichni, milovníci výsad nezničitelnosti, Seana Conneryho společnosti. ()

panMartin

Příběhově trochu slabší Bondovka, ale přesto výtečná a zábavná jízda v neopakovatelném stylu Seana Conneryho. Tento Bond má skvěle dva zabijáky, dobrý námět a překrásnou doprovodnou hudbu, bitku ve výtahu. Bondgirl mi přišla zcela, ale zcela tuctová. Hlavní padouch byl nezajímavý. Poslední Bond ala Connery ()

LeoH

Důstojné rozloučení prvního a pro některé jediného opravdového Jamese Bonda. Stylový, zábavný kousek s kouzelnou dvojicí hláškujících gaypadouchů a vůbec nadprůměrně vybroušenými dialogy, prošpikovaný pouťovými rekvizitami (lunochodová honička, pasáž s vodními pistolkami a proměnou dívky v gorilu), řízením družic pomocí čestvé technologické novinky – magnetofonové kazety! – i jinou sympatickou nadsázkou. Poprvé se výrazně recyklují osvědčené scenáristické nápady z předchozích filmů, ale nevadí, člověk se aspoň cítí víc jako doma. Za mě to takhle odlehčenému, nijak vážně se neberoucímu Bondovi moc sluší. ()

chelseaman22

Sean se vrací! Sic vypadá na šedesát, je alfou a omegou dalšího dobrodružství v nějaké té vzdálené tramtárii, kde lze chytit kapavku stejně snadno jako tuberu v Demokratické republice Kongo! Snad to nebude vzhledem k tradicím nekorektní, ale děj Kobry 11 je mnohem kvalitnější a rozmanitější, nežli tenhle sliz s casanovou v hlavní roli (i za předpokladu, že Simír Gerchán bude na nemocenské)! Takhle impotentní příběh jen tak neuvidíte - mé srdce krvácelo a rozum mne přemlouval, abych si raději pustil epizodu Hannah Montana. A vhledem k tomu, že spánek nepřicházel, tak jsem musel obětovat zrak a vcelku pozitivní rozpoložení! 12% Celosvětový výdělek k 24. 5. 2014: $116,000,000, což je 16,11 násobek budgetu ()

Honzíno

Opět výtečná muzika! Píseň, na které se už tolik dnešních 'tvůrců' populární hudby přiživilo. A Sean už má šedivějící kotlety:) Ale stále je 100x víc ve formě než kdy Roger Moore byl vůbec v roli Bonda. ()

Sokkk_y

#7thbondovka: Diamanty jsou věčné je jakousi zlomovou bondovkou, která se nese ve znamení velkých comebacků. Zestárlý Sean Connery se vrací (bohužel nebo bohudík?) naposledy do role agenta 007, Guy Hamilton s novými silami opět usedá do režisérského křesla a ústředního songu se ujala nesmrtelná Shirley Bassey. Člověk by si řekl: "Dokonalost sama." Ale bulvy mi bohužel tentokrát nevypadaly. Na Connerym byla znát jeho přestávka a už mu tu chyběl ten x-faktor, který měl v prvních filmech. Ani Blofeld nepůsobil tak démonicky jako dříve, jeho roli grázla tady spíše přebrali pánové Kidd & Wint. Snímek jako celek byl pak takový... nechci se opakovat, ale jalový. A fakt, že se děj odehrával převážně v USA, mu nikterak nepomohl. Bohužel, Diamanty se u mě nezařadily mezi ty top bondovky, snad to u Rogera Moorea bude lepčejší. ()

Mrkvič

Jedna z asi nejméně zapamatování hodných bondovek. Nebýt vtipné dvojice zabijáků, byla by to docela nuda. Slušná komedie, ale nuda, protože 3/4 filmu jsou pouze o pašování diamantů a nějaké celosvětové hrozby se rozjedou později. V celém filmu je jedna slušnější automobilová honička a až na zmínění zabijáky, je to se záporáky dost slabé. Takže zbývá Sean a pár kozatých přicmrndávaček. ()

lennyd

James Bond (Sean Connery) má nový úkol. Z dolů v Jihoafrické republice se ztrácejí desítky diamantů, a Jamesovým úkolem je zjistit kam a proč, a překazit. Přes Holandsko a pohřební ústav v Americe zjišťuje, že se jedná o další Blowfeldův trik, jak převzít vládu nad světem. Pomocí amerického multimilonáře (resp. spíše pomocí převzetí jeho impéria) skládá Blowfeld velkou diamantovou megazbraň. Dokáže Bond zabránit nejhoršímu? ... Velmir rozporuplný film, na jedné straně spousta hlášek, asi dva nejodpornější zabijáci celé série (kapku mi připomínají pány Croupa a Vandermara z Nikdykde Neila Gaimana), na straně druhé stárnoucí Sean Connery, nezajímavá Bond Girl a drsná délka.. Něco mezi třema a pěti hvězdičkama, takže slabší čtyři :) ()

Iroquaise

jen humor, minimum akce a prakticky žádné napětí...zpočátku mě ještě bavila stylová lehkost, hlavně v porovnání s těžkopádnou melodramatičností Žiješ jenom dvakrát, ale ta postupně ustupuje na kost oholené nudě...Hamilton točí dosti nevzrušivě, jako by veškeré dění jenom sledoval z povzdálí, tatam je sofistikovanost Goldfingera...poslední půlhodinu už jsem si vyloženě přál, aby byl konec...návrat Conneryho po nevýrazném Lazenbym vyloženě potěšil, sice je patrné, že trochu zestárl, šarm a razance mu ale pořád nechybí...i když jediný způsob, jak je tu může uplatnit, je v rámci dialogů a suchých hlášek...jinak se tu mnoho neděje, příběh je skečovitý a s ubíhajícím časem přestává dávat smysl ( nebo spíš na základě způsobu vyprávění začíná působit matoucím dojmem)...a do toho všecho sitcomové bizarnosti typu honička s lunochodem nebo dvojice homosexuálních zabijáků - která by mohla být zábavná i nebezpečná, kdyby se postavy více propracovaly a natlačilo se tak okatě ( čti pseudohumorně) na jejich sexuální orientaci...asi nejlepší scénou je bitka se dvěma divoženkami v moderní Whyteově vile - mimochodem dokonale samoúčelná...jedna z nejslabších bondovek ()

pytlik...

Bond je hlavně výpovědí o své době, v současnosti by se nechytal. Už by určitě nemohl beztrestně používat ženy pro čistě sexuální uspokojení v oněch řídkých chvílích, kdy je neškrtil, nepral se s nimi, nebo netopil. Jó, kdyby to zkusil dneska, to by ho absolventky genderových studií uklovaly. Bond se taky nestyděl chodit nahoře bez, ačkoli svalu by u něj člověk nenašel a to nejen kvůli hustému porostu na hrudi. To by si dnes nikdo nedovolil, já třeba chodím do fitka, na solárko a na depilaci třikrát týdně a jsem kluk jak buk. Co na Bondovi bez protestů uznávám, je jeho odvaha... no i když.. byli tu i lepší borci. Kam se Bond hrabe na Poláka Adama Habera-Włyńskiho, který se v r. 1913, v dobách hlubokého míru, pohádal s ruskými kolegy a ti naštvali ho natolik, že naskočil do svého dvouplošníku a vydal se na let z Varšavy do Moskvy, nedbaje na to, že i ten nejlepší letoun měl tehdy dolet maximálně 20 km, aby se pomstil. Když doletěl nad místní letiště, zjistil, že v tom vzteku zapomněl naložit bombu. Ovšem přesto neváhal a začal bombardovat jak zběsilý, vyhodil z letadla vlastní motor, kterým se mu podařilo zničit na letišti stojícího Ilju Muromce, a pak pouhým mácháním rukama odletěl nazpět až do Varšavy. To byl chlap! ()