Série(3) / Epizody(18)

depony

"V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka, jeho přítelkyně Fran a pomocného účetního Mannyho, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí." Co víc k tomu říct?:)) ()

bublajsa

Pár dílů z těch posledních je trochu vaření z vody a scénáristi si (ze stránky humoru) moc nevidí do pera. To ale nic nemění na tom, že pro mě je to jeden z nejoriginálnějších seriálů s nejoriginálnější partou charakterů postav. Sympatický prostředí knih, suchej a tvrdej humor a (nejen) Bernard udělali svý. ()

ladko

Parádna vec, s ktorou som sa zoznámil náhodou, keď som v piatok večer prepínal kanály a na čt2 zazrel toto. Po jednej časti a pár hlasitých výbuchoch smiechu som vedel, že to musím vidieť celé. Konečne sa tak stalo a som veľmi smutný. Nie z úrovne seriálu, ale z toho, že to nemá viac dielov. Je pravda, že niektoré časti sú perfektné a niektoré zase nie sú celkom "našľapané", ale ja som sa vždy výborne bavil. Najviac samozrejme na Bernardovi(takmer vždy keď sa objavil na obrazovke mal som slzy v očiach:)), ale ani Manny extra nezaostával takisto ako aj Fran. Niektoré scény boli nezapomenuteľné, ako tá s jehovistami, Mannym naháňajúcim zlodeja kabelky, ale vlastne všetky boli super.Hláška:[attempting to fill in his tax return form] Bernard: "What is your mother's maiden name?" What's her first name? I just knew her as "Ma"! That'll have to do." [writing on the form] Bernard: 'Ma. Possibly deceased'." ()

Krt.Ek

Přestože má Black Books nesmírně sympatickou trojicí hlavních hrdinů, popravdě nevím koho bych si vybral kdybych měl zvolit mého nejoblíbenějšího hrdinu, úroveň humoru - dávka vtipů na epizodu není tak vysoká jak bych si představoval. Asi jeden z těch slabších klasických britcomů (z těch co jsem zatím viděl). I když pořád jasný seriálový nadprůměr. 75% Nejvtipnější epizody: s01e03, s01e04, s02e01, s02e03, s03e02, s03e03 ()

verbst

Přistupte na anglický humor jednoho ožralého Ira, jeho pomocníka a kamarádky odvedle. Budete se skvěle bavit a zažijete šest skvělých hodin zábavy. Jak říkali už jiní občas to kolísá, ale když už to kolísat přestane, tak nebudete moci přestat vy - smíchem! ()

Ozo

Neuvěřitelné, jak dlouho jsem kolem tohoto klenotu procházel bez povšimnutí - jeden z nejlepších britských komediálních seriálů... KULT!!! ()

SaNcHeZ_cz

Naprosto nepřekonatelné. Od dob Red Dwarfa tu nebyl podmanivější seriál. Skvělý scenář, vynikající Dylan Moran a tématika knihkupectví dávají dohromady jeden z nejzásadnějších seriálů vůbec. ()

zlabus

I když místy poněkud váhavých 5*. Přeci jen z těch 18 dílů jsou dva vícéně hodně slabé, ale za tu úžasnou hlavní trojici nemůžu jinak. ()

Rosana

Bernard je typický nesympaťák, až ho musíte mít rádi. Jeho kolegové s ním pak tvoří vtipnou trojici a melancholicky chátrající knihkupectví. Znám lidi ve svém okolí, kteří jsou charakterově velmi podobní hlavním hrdinům :) ()

MartinezZ

Dokoukáno do nějaké části druhé série a zahozeno. Neuvěřitelná nuda o jednom hovadu, jedné znuděné náně a potrhlíkovi, jenž je jediným možná zajímavým. Krom toho, že jsem se fakt nebavil a stále čekal, kdy už se ten humor někde projeví, jsem chtěl hlavní postavu britcomu, majitele knihkupectví, zabít. Zjevně je britský humor a britský HUMOR. Ale tohle byl prostě jen omyl. * za vlasáče. ()

Asgy

Některé díly jsou perfektní, jiné jsou o trošku slabší, ale jako celek výborné. Taky bych chtěl jednou mít takový antikvariát :) ()

CBD

Splněný sen všech jenž jsou odsouzeni k opírání se o knižní regály a odpovídat na podobně uhozené dotazy: Prodáváte tady knihy? Ti co zažili vědí. Ty ostatní musí okouzlit skvělý Dylan Moran, výborně vypointované dialogy a dobře zvládnutý situační humor. Další z brilantních sitcomů jenž splňuje do puntíku to co správný sitcom splňovat má. ()

UncleG

Antikvariát: Smradlavá začouzená špeluňka s ulepenou podlahou, kde (doslova!) není přes kouř z cigaret vidět na konec krámu a antikvář se jako monstrum z hlubin pohybuje v netušených prostorách někde v dálce - ve chvíli, kdy přijdete až k němu a oslovíte ho, ostentativně vás ignoruje. To není Black Books, ale zkušenost z jistého severočeského města. Nikdy ale nezapomenu událost, jíž jsem byl svědkem v plzeňském antikvariátu u náměstí. Umolousanej, rozcuchanej a neholenej majitel seřval v půl druhý odpoledne dva "solidní lidi", proč že si chtěj koupit ňákou knížku právě TEĎ, když on je zrovna po obědě - což je doba, kdy by každej slušnej člověk měl mít právno na trochu klidu. Chvilku tam spolu "zápasili" (přičemž zákazníci zmateně argumentují tím, "že u něj chtěj jen něco koupit" a prodávající mumlá, že je to vod nich teda strašně krásný) a nakonec jim tu věc prodal. Opravdu, nekecám. Ano, tahle událost se taky nebezpečně podobá scéně z Black Books... a jen dokazuje, že tenhle seriál má k životu blíž, než by se mohlo zdát. Black Books je zkrátka velmi dobrý sitcom :-) Kvalita některých dílů (mi narozdíl od IT crowd nebo Otce Teda) přijde lehce rozkolísaná. Některé kousky jsou na brilantní pětku, ty ze slabšího soudku třeba jen na dvě hvězdičky. Celkově: 75% ()

Laxik

Tohle je vážně dobré, jsou díly, které jsou tak vtipné a ohromné, že je stavím nad většinu sitcomů co znám. Ale bohužel je tady i pár nudných dílů. Nebo spíš pár podprůměrných, nudný nebyl ani jeden. Bernard je jedna z nejlepších seriálových postav historie. ()

aluna

MBF. My Best Friends - Multiple-Booze Fanatics (Manny, Bernard, Fran) - Made Bookshoping Fun. Bernard je sráč :) ()