Série(3) / Epizody(18)

iNKa 1104

Miluju britský humor. Nesmrtelnou budiž hláška: "Musím pasivně vdechovat váš kouř!!!!!" ... "To je dobrý, pak mně koupíte panáka."... ()

Besty

Po dokoukání třetí série jsem přidala hvězdičku a navíc jsem to zařadila mezi mé nejoblíbenější seriály, neboť opilý Irčan je prostě neuvěřitelně úžasný... svoji sobeckostí a zahleděností jen a pouze do sebe si získal moji přízeň a hluboký obdiv :-) ()

frbulka

Tento sitcom si mě koupil na 100%. Jsem toho názoru, že po všechny tři série si udržuje stabilně špičkovou úroveň. Ale pozor! Po prvním shlédnutí hrozí smrt smíchem! Po druhém je však nebezpečí už menší a při těch dalších zanechává výborný dojem ze skvěle odvedeného seriálového dílka. Pro neznalé: přečtěte si komentář od uživatele salahadin a na chvíli se tam ocitnete:-). S Černou zmijí moje nejoblíbenější situační komedie... ()

Fat'Fatal

Dylan Moran alias Bernard je opravdu úžasný. Fran má krásný úsměv (i tu postavičku) a Manny umí být občas až nepříjemně hloupý :-) tuhle partičku mám rád, ale nemohu dát pět hvězdiček za tu velkou kolísavost kvality (nejen vtipů) jednotlivých dílů. Opravdu škoda, třeba jednou změním názor. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Skleni

Skvelá komédia, ktorá časom omrzí. Najmä otrepanosť prostredia je veľkým mínusom a to že sa vlastne celý seriál nič dokopy nedeje. No smiech zaručený!!!!!!74% ()

Stíba

Tohohle sitcomu jsem se trošku obával jelikož nepatřím k nejsečtělejším osobám ale jak se hned po prvním díle ukázalo, není to zdaleka tak o knihách jako o poflakování a alkohlismu Bernada a neustálém pošťuchování Mannyho. Seriál mi rychle přirostl k srdci, škoda jen těch nevyrovnaných dílů, tříhvězdičkové a pětihvězdičkové úseky se střídaly vcelku často. Nicméně je to velice povedený sitcom, řekl bych takový "knihový IT Crowd". A ačkoliv musím přiznat, že k "písíčku" mám blíže než ke knize, Black Books je z mého pohledu sitcomem lepším a zábavnějším. ()

ZackSawyer

Neurotický Bernard, asi nejhezčí alkoholička Fran co znám a nejlepší zaměstnanec na světě Manny, nekompromisních 5 hvězdiček, i když uznávám, že někdy zejména ve třetí řadě pár dílů klesne na 4. Ale i tak když to zhodnotím jako celek je to vynikající seriál s neotřelým humorem s velmi běžnými zápletkami normálního života. Kdo nemá rád víno nepochopí osudy těchto lidiček (postaviček). Jen škoda, že jsou jen 3 série :-( Přál bych si jich mnohem více. Nicméně jak se říká, v nejlepším je nutné přestat. Děkuji. ()

charmin

Skvely anglicky humor, aj ked by som povedala ze nie pre kazdeho. S titulkami je to ale absolutne onicom, to ako keby ste chceli prekladat slang(vysledok zoberiem z How I met Your Mother- Suit up - Hod sa do gala..what??). Ak vsak co to pochopite, nasmejete sa, aj ked to nie je vtipne:)Britsky humor. + moje odporucanie ak sa vam paci toto, a nahodou ste este nevideli Death At the Funeral, tak to stoji takisto za to! ()

candy_daze

Taky zbožňujete Bernarda Blacka? (Nebo jsem jedinej úchyl? :-D). Kam se na tohle hrabe všemi zbožňovaný Red Dwarf... Zapadlý antikvariát, litry vína, sarkasmus jak bejk a občas naprostá šílenost. Prostě nejlepší britcom ()

smrtacik

Čo na to povedať. Niektoré diely sa im nevydarili úplne, ale väčšina z nich je nadpriemerne geniálnych. Z toho vyplýva aj celkové hodnotenie a zaradenie tohto seriálu medzi moje kultovky. Dylan Moran alias Bernard Black je cynický zúbožený bastardík, majiteľ malého bezvýznamného kníhkupectva. Celý seriál sa odohráva prakticky tu a je založený na suchých dialógoch a divných situáciach. Ak máte radi čierny, ironický, dehonestujúci ľudskú osobnosť humor, tak je to to pravé pre vás. Bill Bailey ako Manny zdatne sekunduje Moranovej ,,spytej" charizme a spolu vytvárajú ideálnu kombináciu pre takýto druh komického seriálu. Hodnotenie: 90% ()

Calwen_

"Which one of you bitches wants to dance?" Takové seriály by se neměly točit. Člověk se pak málem stane alkoholikem, stříhat si vlasy nožem na chleba a stranit se lidí. ()

Krisglas

"tak jaké to je? jen samá cigára a pití...?" "upřímně, po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš a řekneš si...Někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou, když močíš na rohu ve 3 ráno...Podíváš se na sebe a řekneš si... Tohle je úžasné, tohle je ráj"... Seriál jež je mi často společníkem v dobách kocovinových, humor tak absurdní až se místy černá a srdeční záležitost. Když jsem pracovala v knihkupectví, přála jsem si být jako Bernard Black - jen tak se poflakovat, popíjet hektolitry vína k snídani, obědu i večeři a být taky tak trochu arogantní, sobecká a nevrlá...neboť je to pěkné! ()

fogs

První série:5/5 Druhá série:5/5 Třetí série: 4/5 Vtipný oddychový sitcom, který mě zabavil na nejeden večer. ()

..Anya

Pan Bernard Black ctí své jméno natolik černým humorem jak to jen jde. Geniální sitkom o nesmyslných konverzacích notorických pijanů a věčných workoholiků jejichž práce je pouze zastíněním toho, že nemají nic inteligentnějšího na práci. Je sarkasmus vaším denním chlebem? Seznamte se, pan Black:) ()

MrGregor

Dylan Moran je neskutečné stvoření... nemyslím si, že se zrovna do Black Books plně opřel, ale jeho typický humor se stejně nezapře... kdo si stěžuje na hluchá místa/scény asi není plně nakloněn šílenému humoru, ve kterém si DM libuje... co se týče další výtky - nevyváženost epizod - tak musím uznat (po shlédnutí všech dílů) že na tom něco bude, ale rozhodně to nejsou žádné propasné rozdíly... u komediálního seriálu se má člověk bavit a to BB splňuje, dokonce mi v hlavě uvízlo několik opravdu výborných scén (mezi nejznámější z nich patří asi "Bernard and the skinheads" :) ()