Série(3) / Epizody(18)

Mukunda

Bručoun Bernard Black provozuje malý obchod s knihami, se svým přihlouplým vousatým asistentem Mannym. Když se dají dohromady se svou otravnou neurotickou sousedkou Fran, začnou se dít věci. Kde se bere takový brak? Tento "brak" ovšem skvěle funguje a humor, kterým je tento seriál přesycen, skvěle funguje. Místy obhroublé, místy přehnané, člověk se ale pořád skvěle baví. Všem milovníků, britského humoru vřele doporučuji! ()

chrispe

Bernard... Bernard, Bernard, Bernard! Nabručený Ir, velké dítě...ničemnej parchant! Fran je výborně asexuální a svým způsobem zvrhlá ženská, která mě moc baví a Many? Musím to psát? Spousta vína, cigaret, ironie. Seriál u kterého prskám smíchy na obrazovku. :) ()

Bird_house

Jak mám rád britský suchý humor, tak v tomto případě to tolik nezafungovalo, jak jsem si myslel a jak mi bylo slibováno.. První dva díly jsem sice brečel smíchy, ale pozdější díly už tolik dobré nebyly.. Samozřejmě jsem se pousmál některým scénám, ale čekal jsem od tohoto seriálu daleko více..!! ()

Hanoda

Seriál s klasickým britským humorem. Sice jsem si musel prvních pár dílů na něj zvykat, ale poté se stal návykovým. ()

SamanthaM.M

Mimoriadne nákazlivý humor tohto sitcomu sa v našej triede rozšíril ako mor a stále núti všetkých smiať sa na hláškach z neho. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som sa pri ňom nudila. ()

Rockerman

Téměř dokonalý komediální seriál!!! (5.4.2018) Po několika letech jsem si opět dopřál Bernarda, Fran i Mannyho a opět jsem se velmi bavil. ()

Drakenovec

Vzhledem k tomu, že jsem fanoušek Britského humoru, tak se mi tento seriál celkově líbil. Musím ale bohužel říct, že občas to bylo takové neslané a nemastné, dokonce i místy vulgární. Nejlepší byla asi první řada, druhá ještě taky stála za to, ale ve třetí už to docela upadalo a nezdálo se mi to být ani tolik vtipné. Z těchto důvodů dávám jenom 4 hvězdy. ()

horovska

Kdokoli mi v dnešní době dokáže přivodit bolesti břicha od smíchu, nemůže získat méně, než pět hvězd. Jasně, že ne všem dílům seriálu se to podařilo. Varuji ale důrazně proti sledování s cz dabingem. Veškeré kouzlo je okamžitě v nenávratnu! ()

albionlady

Bernard je také uhundrané nechutné zafajčené prasa, že ho jednoducho musíte zbožňovať. A Fran s Mannym to veľmi dobre vedia. Celá táto banda je geniálna :). "I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all." ()

Castielo

Suchý britský humor, jeden stále ožralej ir a starej antik. Výborná kombinace. Ale abych to plně docenil, budu si to muset dát ještě jednou. Zatím 4*. ()

anulka

Jednou z vecí ktoré mám rada v Black Books je bohatý a originálny dialóg...napr. "I feel like I've been beaten up underwater. I can feel pieces of my brain falling away like a wet cake." Ďalšou skvelou vecou je, že je to úplne iné ako hocičo čo som videla. Tento seriál vytvára takmer iný svet, v ktorom majú postavy povolenie správať sa ako blázni a kde sa môže stať čokoľvek. ()

redwik

Ako prvé som si pozrel hercov, ktorí tu hrajú, a celkom som sa na tento seriál začal tešiť. Nielen kvôli nim, no aj vďaka vysokému hodnoteniu. Sklamanie však prišlo, keď Nick Frost sa objavil len na chvíľu, aj to ho bolo docela ťažko spoznať, skvelý Simon Pegg ako buzerujúci šéf takisto dostal iba chvíľkovú pozornosť, a Martin Freeman ako doktor tiež vyšiel časovo naprázdno. Čo sa týka hlavnej trojici predstaviteľov, zdá sa mi, že hrajú zle. Vtipov tiež nebolo toľko, aby ma to bavilo, alebo aspoň bavilo. Ale na druhej strane, v každej časti bolo niečo, čo ma aspoň trochu a na chvíľu rozosmialo. Takže tak. ()

1Legend1

K Black Books jsem se poprvé dostal cca před dvěma lety na doporučení od kamarádky. Po dvou dílech mě to však absolutně nazaujalo. Uplynuly dva roky a ani nevím proč, ale měl jsem chuť tomu dát druhou šanci a najednou to fungovalo. Opravdu nevím, čím to tehdy bylo, ale teď prostě žeru Bernarda, jeho humor a upřímnost. Je to právě on, kdo je stěžejním článkem celého seriálu, Manny je oproti němu poloviční, o Fran ani nemluvím. Každopádně je to skvělý pravý britský humor a nejsilnější díly jsou v první sérii. Ve druhé a ve třetí se střídají ty lepší s horšímy. Podle mě seriálu nejvíc sedí, když se odehrává v obchodu, protože mimo něj to není ono. Byl bych i rád za nějaký podobný seriál, nebo i důstojné pokračování, ale to už je asi sci-fi. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Bernard. Celkové hodnocení 80%. 1.serie(1-6) - 5*, 2.serie(7-12) - 4*, 3.serie(13-18) 3* ()

KafuR

Tato trojčlenná partička s Bernardem v čele má na jednu stranu v zásobě geniální fórky, které byste v jiných sitkomech hledali jen těžko, na druhou stranu ovšem seriál působí nesčetněkrát lacině a jaksi bez nápadu. Dylan Moran jako Bernard Black a jeho chování k zákazníkům je geniální kapitola sama pro sebe a celý seriál je na této interakci také postaven. Jenže v dílech, kde to Dylan sám neutáhne, má člověk nutkání se několikrát podívat na hodinky, a to přesto, že jeden díl má dvacet minut. ()

Schlierkamp

Britský televizní komediální seriál odehrávající se většinou v prostorách knihkupectví svérázného majitele, pana Bernarda Blacka. Právě tento neurotický alkoholik, nevrlý obchodník s knihami, irský komik D. Moran společně se svým submisivním podivínským pomocníkem a mužem pro všechno Manym (britský komik s výstředním účesem B. Bailey) rozdávají nejvíc humoru. Ústřední duo doplňuje jejich známá Fran (T. Greig), avšak zmínění pánové jsou zábavní o poznání více. Pan Black, jenž se podílel na mimořádně vtipném scénáři a na jehož pracovním stole nikdy nechybí láhev vína, má velmi netradiční přístup k zákazníkům, neboť nejen že není ochoten poradit, kde se nalézá požadovaná kniha, ale celkově dává jasně najevo, jak moc ho nakupující obtěžují. Black Books jsem sledoval s dabingem neprofesionální skupiny Perla Group a musím dodat, že i díky těmto amatérským nadšencům jsem mu propadl. Seriál, jenž je moudře rozdělen pouze do tří šestidílných sérií, aby se zabránilo postupnému úpadku humoru a jehož jednotlivé díly jsou dle mého názoru vyrovnané kvality, mě velmi zaujal. Jedná se pravděpodobně o nejzábavnější sitcom, jenž jsem dosud viděl. ()