Vampire Academy

(seriál)
Trailer

Epizody(10)

Ve světě privilegií a oslnivé krásy přesahuje přátelství dvou mladých žen jejich velmi odlišné sociální třídy, zatímco se připravují na dokončení svého vzdělání a vstup do královské upíří společnosti. (mikki089)

Trailer

breebee

Když se tenhle projekt oznámil, byla jsem nadšená. Knihy miluju a líbil se mi i film. Postupně ale moje nadšení upadalo a nastoupil skepticism, zejména když byl oznámený cast, který prostě vůbec neodpovídal předloze. Čekala jsem to nejhorší.. a byla jsem opravdu mile překvapena. Postavy ze seriálu sice vypadají úplně jinak než jejich knižní předlohy, ale chovají se naprosto identicky, takže na tom vzhledu ve výsledku vůbec nesejde. Seriál má příjemných deset dílů a odehrává se v kulisách jednoho malého města. Je to trochu modernější, některé zásadní věci jsou pozměněny, ale nic co by výrazně vadilo. Děj je taková kombinace všech knížek, nejlepší na tom je, že postupně potkáváte easter eggs z knih, ale zároveň je děj dostatečně nový, abyste vás držel napnutý. Doufám, že seriál dostane zelenou na další série, i když se trochu obávám, jestli tvůrci nechtěli rychle shrnout děj z knih aby si mohli jít vlastní cestou, což by vůbec nemuselo dopadnout dobře, ale zase ještě jim dost míst, kterými se mohou inspirovat zbývá a do budoucna bysme mohli zasáhnout i do děje Pokrevních pout. ()

Ayush

Asi jako zbytek čtenářů knižní předlohy nemohu jinak, než říci, že je to velké zklamání. Po filmové adaptaci z roku 2014 jsem raději neměla žádná očekávání, ale i přesto to bylo horší než co jsem si představovala. Počínaje obsazením až po podivnou dějovou linii, tato série se může zařadit hned vedle Mortal Instruments, které dopadly podobně bídně. Jediný, kdo mi přišel alespoň jakž takž vhodně obsazen je představitel Dimitrije. No, asi je načase se smířit s tím, že teenagerství nadobro odzvonilo a bude lepší ponechat si vzpomínky na knihy. ()

• Natáčení probíhalo ve Španělsku, konkrétně ve městech Olite, Pamplona a Zaragoza. (fiLLthe3DD)