Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

Klajnik

Magnum Force je možná i o něco lepší než jednička (Dirty Harry), což je dáno okázalejšími a kvalitnějšími akčními sekvencemi (zhruba na úrovni Útěku od Peckinpaha), kterých je zde i více a současně tento přístup nikterak neznehodnotil úroveň příběh. Jednička sice nebyla žádným vzorem kvalitních scénářů (jak je třeba dává detektivka Chinatown), byla totiž až moc jednoduchá a málo napínavá, ale dvojka není slabší - snad je i o něco lepší. Stále by si však zasloužila více péče, protože tvůrci se uchylovali k zkratkovitosti nad níž je radno moc nepřemýšlet, pokud si chce člověk film užít. Já si film ale užívám tehdy, když je mi naopak umožněno nad ním přemýšlet a proto bych konkrétně přidal na protagonistově psychologii, když už mu tvůrci uchystali ono dilema. Vlastně to nelze nazývat dilematem, protože mi přijde, že Harry má jasno a celý ten rámec příběhu slouží jako odpověď té kritice, která první díl úzkoprse označila za fašistický. Harry zde dokáže, že stojí na straně zákona, že bojuje za systém, kterej ho sere a bude za něj bojovat, dokud někdo nevymyslí lepší, přičemž to, co je mu nabízeno (tedy být součástí policejní jednotky beroucí si úlohu kata za svou) nevnímá jako lepší ("Kde tohle skončí? Začnete zabíjet chodce, když nepřejdou ulici na přechodu?"). Mně by vůbec nevadilo, kdyby byl Harry více sváděn tím, co je mu nabízeno a vlastně by se mi i líbilo, kdyby přestoupil na temnou stranu síly a stal se z něj komplikovanější charakter. Film by rázem nemusel stát jen na těch poměrně pokleslých kvalitách (suché drsňáctví a akce), ale mohl by se nořit i do tematických hloubek, čímž by diváky stimuloval i po intelektuální stránce. Samozřejmě že tato trilogie nebyla nikdy hloubavá, ale já říkám, že být mohla a že by taková byla i zajímavější. Kritici by samozřejmě mohli tvrdit: "Vidíte?! My jsme vám to říkali! Je to fašistický film, který opovrhuje demokratickými principy." Nelze přitom tvrdit, že to, co tvůrci nechají dělat protagonistu, je jimi dáváno za vzor diváctvu. Kinematografie má svůj vlastní jazyk a filmaři můžou různé okolnosti příběhu vybarvit různě - můžou v různé míře oslavovat či odsuzovat. Proto bych neviděl přílišný problém v tom, že by Harry přešel na temnou stranu síly a ve trojice bych proti němu postavil nějakého mladšího protagonistu, kterej rozkryje jeho počínání a půjde mu po krku. Ostatně právě v Enforcerovi byl Eastwood už lehce našedivělý a v honičce běhal vycházkovým tempem. Tvůrci si však netroufali anebo je to ani nenapadlo případně by nemuselo přicházet v úvahu, abych ve trojce Eastwooda vystřídal někdo jiný, když je to jeho série. Celé se to teda zaseklo v nepříliš zajímavé poloze, v níž protagonista sice nedodržuje předpisy, ale je natolik soudným a hrdinným, že vždycky dobře vyhodnotí situaci a vždycky jedná tak, jak si okolnost žádá. Touto vyumělkovanou polohou se tvůrci snaží držet sympatie diváctva a vlastně se jim to zdařilo. Mě osobně to ale trochu ztrácí, ačkoliv právě tento díl považuji i přes své výhrady za nejlepší. () (méně) (více)

jilda

Ukažte mi dneska herce, který by něco podobného dokázal zahrát a dalo by se mu to uvěřit. Clint je jako kus žuly. ()

Emzet

Dvojka je delší, drsnější, hypnotičtější a ani o fous horší. Stejně jako v jedničce tady Harry dostal zajímavé antagonisty, takže jediné co by šlo vyčíst je opakování určité formule. Ale to v tomto případě rozhodně vyčítat nebudu. ()

bolan

Druhé pokračování staré dobré oldschoolové krimošky o drsném poldovi viz. Dirty Harry ze San Francisca (takže automobilová honička přes kopečky nechybí) a pár trapností v dialozích, který holt k tomu asi patří. Následné pokračování The Enforcer je pecka. ()

Nolanofil

Nudný Harry 2. Odporúčam nečítať obsah a Červenakov komentár. V tom prípade by mohol byť aj jeden prekvapený dejom a zvratmi, ktorých nieje veľa a niesu až tak šokujúce. V každom prípade, je to to jediné čo okrem Eastwooda a jeho hlašok v tomto pokračovaní funguje. Mal som pocit, že to malo 3 hodiny a to mi 3 hodinové majstrštiky nevadia. Toto ale nieje ten prípad. Finále žalostne slabé, logika niekdy tiež hapruje, tak isto ako motív hlavného záporáka. ()

Vesecký

Profesionálně uděláno dobře, Eastwood jako neprůstřelný policista, mládež to tehdy muselo bavit, prostředí San Francisca, jeho ulice, honičky, ale přesto tomu chyběla logika, takhle by to ve skutečnosti asi nevypadalo... ()

sandinista

Tož mít bambitku magnum, taky řeším problémy jako Drsný Harry. Z herců mě zaujal mlady Tim Mattheson (hrál jednoho z nováčku u policie), který později v 80. letech hrál hlavní roli ve filmu Dolů Po Řece (Up The Creek) - doporučuji. 1080p ()

ASSBURGER

Ďalšie brutálne pokračovanie Drsného Harryho, no proste kurevská paráda.... V poslednej dobe ma Eastwood zaujal,ved predsa (The Good the bad and the ugly, Ditry Harry....).5/5 musí byť... :) ()

warrenur

Po takmer 50tich rokoch je silno citit zub casu, avsak vidno tam i poctivu filmarcinu a Clint-a s jeho postojom a hlaskami musite "zrat". Zanrovka vsak dnesnymi ocami len slabsi priemer. ()

strikeman

Většina uživatelů hodnotí výše toto druhé "dobrodružství drsoně Harryho", ale mně se to až tak nezdá. První snímek měl rozhodně ráznější tah na branku, což se také odrazilo v příjemné stopáži. Magnum Force má stále svou kvalitu, ale je trochu rozvláčnější - žel v neprospěch dynamiky děje...75% ()

helloween93

Mnohem akčnější pokračování Dirty Harrymu neuškodilo, spíše naopak. Přibyla akce a počet mrtvých, za které zas až tolik nemůže Clint, ale hoši od Magnum Force. Ti totiž k odsouzení a potrestání zločinců nepotřebují soud, ale své Magnumy. No a Clint je musí zastavit. V první polovině filmu konají zejména hoši z "nezdravé" skupiny policistů. Poté začne konat Harry. A vůbec nevadí, že film má dvě hodiny, když má skvělej scénář, který to dokáže utáhnout. ()

xavierr13

Dalšia neskutočne dobrá kriminálka s Drsným Harrym.Tentoraz Harry vyšetruje vraždu bohatých gaunerov,ktorý by za žiadny súd aj tak neodsudili. Ale niekto ich vraždí a Harry chce zistit kto, nakoniec sa ukáže že vraždia mladí policajti,ktorí zobrali zákon do svojich rúk a pôjdu aj po Harrym. Veľmi dobrá krimi plná dobrých prestrelok. ()

GOREGASM

Harry Callahan je ještě drsnější než poprvé, a přestože je to v jeho podání čistokrevný Divoky Západ o století později, jeho chladnokrevné procházky s nabitým Magnumem v ruce baví. Magnum Force jde jeho postavě maximálně na ruku a překážky, které mu postaví do cesty, zvládá jako vždy dokonale stonefaceoidní Clint s noblesou sobě vlastní. Dramaticky vystavěná story i řízná režie ke všemu ctí vlnu dobových drsných kriminálek, takže napínavých přestřelek, nebo autohoniček je tady více než dost. Clint Eastwood Harryho Callahana doslova "udělal" a ještě ke všemu měl štěstí na kvalitní tvůrce. 90% ()

Evander

Filmů podobné kvality jsou desetitisíce nebo možná statisíce, netřeba vynášet jej do nebes. Stejně tak výkon Clinta Eastwooda nijak nepřevyšuje běžný průměr. 60% ()

MickeyStuma

Dnes je námět o policistech, kteří vzali právo do svých rukou, značně provařený, neboť byl použit už opravdu mnohokrát, ale v době uvedení druhého snímku o ´drsném´ Harrym Callahanovi to byla naprostá pecka. Příběh je opět dobře promyšlen a dějově vyvážen. A opět se jedná o kritiku právního systému, jen tentokrát jinak. Dramatické a konverzační scény se spolu s těmi akčními velmi dobře doplňují. Harry je ve svém postupu pátrání jako vždy osobní a chytřejší, než by si kdo myslel. Je stále svůj, což znamená, že nedá na aspekty, které by ho měli odradit a stále se tvrdohlavě vrhá do akce. Počáteční scéna s uneseným letadlem nám to skvěle připomene. Středem pozornosti jako minule už však není. Příběh se daleko více poohlíží právě po těch policistech, kteří se rozhodli vyčistit ulice od zločinců. A je to dobře, neboť se to přeci jen krapet od minulého počinu odlišuje. Přestřelky mají styl a samozřejmě tu nechybí ani skvělá dlouhá honička motorových vozidel, která je tak dobře nasnímaná a sestřihaná, že v rámci dramatičnosti ani nepotřebuje hudební doprovod. I Clint Eastwood je coby Harry Callahan opět takový jaký je znám, budiž tedy snímek považován za velmi dobré volné pokračování o policajtovi a jeho Magnum 44. ()

asentra

Asi mě teď většina fanoušků ukamenuje, ale Harry Callahan je pro mě v jistém smyslu záporák. Nejdřív vystřílet celej zásobník a pak se teprve na něco ptát, jasně, tohle dělá spousta takových drsňáckých hrdinů, tenhle mi fakt nesedí, je až moc zbrklej a zbytečně protivnej. Pro mě je to taková podprůměrná kriminálka. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook