Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

Zagros

K drsnému Harrymu jsem se ještě jednou vrátil s filmem Magnum Force a musím se přiznat, že mě bavil možná více než jednička. Clint Eastwood opět sedne do své role parádně, tentokrát to ovšem není jen o něm. V příběhu je mu totiž nastaveno svým způsobem zrcadlo, když se objeví ještě někdo další, kdo bere spravedlnost do svých rukou. Harry je najednou postaven před rozhodnutí, zda bude přeci jen více dodržovat zákon, nebo se vydá po cestě vlastní spravedlnosti bez zákona. Za mě je to znovu skvělý akční krimi thriller na jeden večer, který rád doporučím. Pro fanoušky Drsného Harryho bude pak hodnocení určitě ještě vyšší než mé tři hvězdy. Pro mě je však Magnum Force rozloučení s Harrym. Na další filmy, i vzhledem ke zdejšímu hodnocení, se už nepodívám. ()

borec999

"Jestli porušíš predpisy, budeš po zbytek života uklízet sračky! Když už mluvíme o sračkách, co máš nového Briggsi?" O niečo slabšie od jednotky (aj trojky),a to najmä kvôli prehnanej dĺžke a chýbajúcemu dôstojnému protivníkovi, ktorým bol v prvom dieli šialenec Scorpio v podaní Andrewa Robinsona. Akcia je lepšia ako v jednotke, Eastwood je v ruke so svojim kanónom Magnumom 44 stále dostatočne cool a na nadriadených(Briggs) kašle snáď ešte viac. No celkové poňatie kedy sa tvorcovia podriadili kritike, Eastwood trochu prehodnotil svoj postoj a naháňa policajtov, ktorí miesto zatýkania tých najväčších gaunerov ich strieľajú nepôsobí moc vierohodne( keďže takmer rovnakým bol v jednotke aj sám Clint). Ale inak áno, stále je to solídna kriminálka prekrytá s na tú dobu dobrou akciou a výborným Clintom, ktorý si znova vystačil s 1 výrazom+tvrďáckym prízvukom a aj tak je najlepším a najcharizmatickejším hercom vo filme. 75% ()

Slimak

Plno mrtvol,ran z renomované pistole Magnum...která ti dovede čistě prostřelit hlavu...nečekaně příjemný kriminální zážitek...je to celkem originální nápad s tou popravčí četou dopraváků.Tohle je prostě ta stará dobrá kriminálka bez zvláštních příkras...jenom bum bum bum... ()

DocBrown

Po slabém scénáři prvního dílu jsem doufal, že si tentokrát dají víc záležet. Jenže když Harry "zadupnul" letadlo, tak na mě začly jít mrákoty. Celá první hodinka byla slabá, mrtvoly přibývaly, ale to bylo vše, vrah se zdál být jasný. Ale vydržel jsem a udělal jsem dobře, přišel zvrat, nečekaný vývoj a konečně nějaké to vyšetřování. Druhá půlka je krimi se vším všudy a za to za čtyři. 70% ()

Miller

Za mě trošku slabší než výtečná jednička, ovšem i Magnum Force má své kouzlo, včetně krásně slizkého záporaka a jeho bandu ostentomorfoidních velezmrdů. 80% ()

J.F.B.

"Man's gotta know his limitations." Další film s Harrym Callahanem nijak nezaostává za tím prvním – jak někteří píší, tak v některých ohledech jej možná i převyšuje. Všechno je jak má být – Harry, jeho skvělé hlášky, akce, .44 Magnum, motocykly, auta, honičky, přístav, Lalo Schifrin (♪♫/♪♫) – zkrátka americká sedmdesátková kriminálka ve své nejryzejší podobě. ()

duddek

Oproti běžné filmové krimiprodukci bezpochyby nadprůměr, ale ve srovnání s prvním dílem musím hvězdu ubrat. Hlavně scénář místy pokulhává (třeba jak klidně nechá cizí holku x hodin u sebe v policajtskym bytě) a i na konci už je to zbytečně vytočené, přehnané, neuvěřitelné. ()

Piškotka

Správně akční, drsné a neprvoplánové. Clint exceloval, byl šmrncovní a sexy. Přestřelka v košili s kravatou byla elegantní. Taky se mi líbila jeho neotřelost a solitérství. ()

peetriss

Harry Callahan neohrožený policajt, kterému není policejní brutalita cizí a je mu jedno, co na to kdo říká... Clint Eastwood v jedné z životních rolí a tak jak ho máme rádi. Jedna z mých oblíbených "callahanovek", které patří mezi špičku krimi žánru. ()

Lefty86

Oproti jedničce je slabina jeho délka, konečná honičkopřestřelka už byla otravná, já celkově honičky nemám rád. Harry tady není ani tak nekompromisní, ale zápletka je správně rafinovaná a krimi námět hodně znát, to je jasný klad. 75% ()

willis

Pokračování tak jak to bývá je o něco slabší než Dirty Harry, ale 70.léta mají svůj půvab. Hlavně ty honičky s americkými "koráby silnic" mě fascinujou. ()

Eldoth

Přibylo mrtvol, akce ...a pár strohých, ale zatraceně efektivních hlášek. Jedno z nejlepších akčních krimi, co jsem dosud viděl ...s jedničkou prohrává jenom o prsa. ()

Mikino00

Normálně bych hodnotil výše, ale vzhledem ke kvalitě prvního dílu, mi tenhle nepřišel tak dobrý jako jednička. Clint je dobrý jako vždy, ikdyž trochu ubral na svých způsobech. Jako velké plus se jeví hodně originální zápletka s finálovou honičkou. ()

Fanosh

Ještě Drsnější, Špinavější, prostě si vyberte, než první díl. Hlavně propracovanější z náhledem na Harryho života. Humor černější než ten co sbírá bavlnu a hromada uvěřitelných mrtvol ( ano ještě uvěřitelnějších než v těch "super Walking Dead".) Bavily mě vedlejší postavy a hlavně hlavní hrdina, který trousil jednu hlášku za druhou. Docela se divím, že mi tahle akční/kriminální klasika jako Dirty Harry unikala. Teď už vím odkud se Árný nechal inspirovat svýma hláškama. Rozhodně doporučím všem akčně/dark humorně/tak napůlkrimi pozitivním jedincům. Vážně. Dokonce i český dubing se dá poslouchat, viděl sem v obou verzích. Pokud máte jakýkoliv večer, odpoledne, ráno volno, jděte do Harryho! ()

zelvicka.

Co holka musí udělat, aby tě dostala do postele? - Zkus zaťukat. Fanynky šílí, že je to do té doby nenapadlo. Drsný Harry opětně nezklame, a se svým S&W Model 29 kropí terče i padouchy a jedno jak druhé štve jeho šéfy. Málomluvný detektiv se spoustou zkušeností a přesnou muškou se však tentokrát musí dost otáčet, aby ho nikdo nestřelil do zad. ()

Garch

pilot: "promiňte kapitáne, může to znít hloupě, ale, umíte řídit letadlo?" Harry Callahan: "Ne, :) nemám ani lekci." ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook