Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

Kacenka_ odpad!

ako môže nejaký arecheológ rozbiť trezor, ktorý našiel na Titanicu kladivom a vyhádzať z toho všetky veci až kým nenajde nejaký obrázok ?????!!! akože holywoodska picovina.. [dalo by sa ešte pokračovať] ()

bosseth

Po formálnej stránke (takmer) dokonalý film, ktorý je výsledkom neuveriteľného filmárskeho kunfštu. Hoci nie som najexemplárnejším príkladom fanúšika romantiky, na príbeh Jacka a Rose by som nedal dopustiť. Krása! Obzvlášť oceňujem spôsob práce s retrospektívou a kamerou. Záber na oko starej ženy, ktoré pred očami diváka zostarne je úžasný, a to ani nie je ničím novým. Za toto by som Cameronovi bozkával ruky aj nohy! A ešte za to, že alternatívny koniec zostal len alternatívnym. Vďaka! ()

film-fancz

Cameron dokazal natocit tuhle katostrofu velmi dobre. Kdyz jsem se poprve mel divat na Titanic, rikal jsem si, ze to bude nuda, ale chytre vlozeny do pribehu dej s diamantem a vse okolo DiCapria a Kate Winslet bylo dobrym tahem. Samotna katastrofa by asi tak zajimava nebyla. Herecke vykony Lea a Kate take skvele...:-) ()

optimus0s

100% po 3D verzi v kinech je jasné, který film je nejlepší! A také je jasné kdo je králem nejenom světa ale i 3D. To bylo něco neskutečného, jak se povedl Titanic Cameronovi zkonvertovat. Všechno na svém místě, opravdu jsem se cítil jako na moři a jako na Titanicu. Takovouhle návštěvu kina jsem snad ještě nezažil. Další sen: Vidět to v originále v IMAXu :-) více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=324 ()

bulbasaur

rokmi overená kvalita filmu s kazdým rokom stále stúpa. Tento film snád nemá chybu... a pocas velkeho Titanic-boomu ktory prebiehal v tej dobe ma este dicaprio sral... po čase beriem všetky nadávky na jeho osobu späť a vyzdvyhujem tohto skveleho herca do výšin...ved on v podstate nemohol za to ze bol v kazdom zenskom casopise a v hlave kazdej fanynky. Sladký Leo pod vedením velikánov réžie asi nikdy nebude omylom ale výhrou. ostatné už bolo povedané a každý aj tak vie že titanic si 5 hviezd zaslúži. a tý čo hodnotili pod 3 hviezdy asi nikdy nepochopili o com filmove umenie je. ()

bangee

Nic proti nadšencům či přívržencům. Film je to dobrý, efekty a vůbec všechno je na vysoké úrovni, pomineme-li spoustu technických chyb, je to skoro po této stránce dokonalé, ale proč taky ne, když to stálo takovou šílenou sumu peněz. DiCaprio a Winslet nehrají nijak výrazněji a zajímavěji, na životní roli bych to neviděl. A samotný Cameron má štestí, že ta loď nabořila do toho ledovce a začala se potápět, jinak by to byla opravdu nuda. Pro mě jednorázový velkofilm (se všemy klady a hlavně zápory) bez větší kvality, který si svých 11 oskarů opravdu nezaslouží. ()

Deratizer

Příběh tohoto filmu je samozřejmě obrovská legenda, je to podle skutečnosti, Titanic opravdu existoval, v roce 1912 se tato tragédie opravdu stala, je to velmi fascinující a tato verze Titanicu byla ze všech dosud natočených verzí nejdražší a samozřejmě to na tom rozpočtu je poznat. Filmu předcházela taky mohutná reklamní kampaň, v době kdy film vznikal se hodně mluvilo o Titaniku, objevovalo se hodně skutečných dokumentárních snímků v TV, psalo se o tom a celkově byl příběh kolem této lodi v té době na vrcholu. Jedno pomohlo druhýmu. Skutečnost a publicita pomohla kvalitě a realizaci tohoto velkofilmu a pak film díky obrovské slávě naopak pomohl realizovat nákladné dokumentární a vědecké výpravy ke skutečnýmu parníku na dně moře. Film jako takovej je navíc okořeněnej silným romantickým příběhem dvou lidí a vůbec to není špatný. Ćlověka to musí dojmout, ikdyž si to často nechce přiznat. Když na konci filmu stará Rose na lodi vzpomíná a hodí šperk do moře, tak ty emoce přenese na diváka se vším všudy. Film je tak dlouhej, že by byla nuda a problém se na něj kompletně dívat zas a zas, ale jako celek je to za pět hvězd, zkrátka je to krásnej film. O stránce technické netřeba mluvit, rozpočet filmu mluví jasně, takže zvuk, kamera, obraz, herci jsou na vysoké úrovni, stejně jako i ostatní filmy Jamese Camerona...............................Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino velmi pečlivě prostorově zpracován, pro fajnšmekry doslovná povinnost sledovat tento film v prostorovém mixu na domácím kině! ()

Rokle

Nejvelkolepější podívaná na plátně. Perfektní kombinace romantiky a audiovizuálního nářezu. Musím se přiznat, že jsem náraz do ledovce v duchu stále odkládal (a stále odkládám), protože ta milostná dvojice neměla chybu. Jack jako prototyp romantického hrdiny, Rose jako žena, která potřebuje svého zachránce. V životě jsem nebyl v kině víc naměkko. Film TOP 5. ()

agassi68

Cameron dokonalý ako vždy.. Aj keď nemusíte byť priaznivcom romantiky tu skrátka niet čo vytknúť. A pre ženy to musí byť ešte lepšie :) ()

fionael

Ať si je zase v hlavní linii zamilovaný pár a jeho tragický osud. Jinak je tenhle mega námět prostě skvěle zvládnutý a scény potápějící se lodi mrazí v zádech. ()

IvcaG

Trochu se mi přící, když se ve filmech překrucují děje, nebo se vše, místo takovéto nezapomenutelné katsrofy točí jen kolem ústřední dvojice a vše je zaměřeno jen a jen na jejich lásku. Mám ráda romantiku, ale čeho je moc toho je moc a když to má být ve spojení s takto silným příběhem jako zajisté je zkáza Titanicu, tak toho je opravdu až příliš. ()

CyriC

Když retrospektivně porovnám Titanic s Avatarem, tak je několik důvodů, proč mám Titanic rád a Avatar tolik ne. Titanic byl lidštější a skutečně srdcervoucí, v té době jsem skutečně brečel. OST Titanicu si člověk okamžitě zamiluje. Titanic nebyl přeplněn hloupými dialogy pro zaplácnutí času. Samozřejmě klasicky po Cameronovsku je to eye-candy bez jakékoliv myšlenky, ale vzhledem k tomu, že je to založené na historické událost, tak to nemohu ani vyžadovat. Není to rozhodně špatný film, ale zároveň je to skutečná bezmyšlenkovitá a drahá oddechovka, když člověk potřebuje vypnout a otevřít si lahev Bordeaux. ()

Hapretor

Polovinu filmu Di Kapr balí Winsletovou - nuda a šeď, polovinu filmu se loď potápí - famózní vizuální koncert. Nejlepší zpracování jedné velké kolize, ale na plný počet to určitě není. Za hluboce zmraženého Di Kapra a sobeckou oplácanou Winsletovou, která ho nepustila na kus dřeva, srážím dvě *. ()

Faila

Moje první láska - a stále ta největší. Hodnotit tenhle snímek podle kritérií, kterými dnes hodnotím filmy, při čemž se snažím být co nejvíce objektivní, to prostě nejde. Ale zpětně musím říct, že co se výpravy, obsazení talentovaných herců, dokonalé hudby či vystavění příběhu týče, Titanic byl ještě dlouho po svém uvedení jedničkou. Někdo někde Cameronovi vytkl, že moc dobře ví, čím a jak na lidi co nejvíce zapůsobit. Pro mě je to pravda, ale rozhodně ne špatná - doopravdy "dostat" diváka neumí každý. ()

Adm.Nelson

Jediné, čo mi na tomto Cameronovom epose vadí, je tá hnusná Dionovej odrhovačka, inak je to ten typ filmu, ktorý rýchlo vtiahne a potom sa už len treba unášať vlnami a nezľaknúť sa stopáže. Môžete nadávať na scenár, ale povedzte, kde ste videli krajšie vzplanutie citov ako práve tu? Tým dvom musel fandiť každý, kto má v sebe aspoň kúsok romantika. A scéna "Blíž k tebe, Bože môj" je emocionálna dokonalosť. 10/10 ()

Fawkes

Titanic je vlastně první film jaký jsem od Jamese Camerona viděl, a po shlédnutí velkofilmu Avatar se domnívám, že se jedná o dosud nejlepšího režiséra v dějinách. Dokáže si tak pohrát s nejrůznějšími detaily a dodává filmům originalitu. Titanic je vlastně velká srdcová záležitost, už jen kvůli tomu, že se jedná o skutečnost. Nechybí v něm akce, napětí, trocha toho humoru a samozřejmě ani láska. Film se také představuje úžasné herecké výkony, DiCaprio s Winslet byl vlastně úžasný výběr do hlavních rolí. Na to, že to je natočeno v roce 1997 ještě obdivuju efekty v druhé polovině filmu. Písnička My heart will go on v podání Celine Dion je něco jako postava ve filmu, neskutečně k němu ladí. Všechny oskary má Titanic zaslouženě. (94%) ()

matthew.17

Titán medzi filmami, snímka o dvoch deťoch ktoré sú rozumnejšie a láskyplnejšie než napelichaná väčšina je tak emotívna, tak depresívna a tak strašne nádherná, že môj pohľad na film už nikdy nebude ako predtým. James Cameron dokázal vložiť dušu do filmu ktorý už nikdy nebude prekonaný a ja pred ním môžem len smeknúť za ten skvelý casting, kulisy, kostýmy, Jamesa Hornera... Kate Winslet bola na Oscara nominovaná zaslúžene, v tomto filme bola najkrajšia za celú svoju kariéru a jej ztvárnenie postavy ktorá je pokriveným zrkadlom spločnosti ma proste dostala. Romantická linka medzi Rose a Jackom ktorú všetci tak zatracujú pre mňa posúva film na úplne inú úroveň a z technicky perfektného filmu sa stáva dokonale ľudský film s kopou metafor, nezabudnuteľných scén a obrovskej lásky ktorú do neho vložil každý od Jamesa po posledného osvetlovača. Zrejme ten film nikdy naozaj nedocením... ()

Colleague

Můj nejoblíběnější soundtrack, celkem suveréně, jak tam mávají těma rukama na špičce lodi, severní vítr je ofukuje oóóóó!! Jinak se ale Cameron pohybuje vždy na hraně, buď se mi to hodně líbí, jako zde Titanic nebo to považuju za hroznou trapárnu jako např Avatar. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill