Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

SonG

Velmi povedené, hrající na nervy, i ten příběh zas tak špatný není......Pro fanoušky horroru i krvavých scén jako dělané....Pořád je to ale na mě dost povrchní a jednoduché....Jo a ta scéna s nohama..fuj:-)......65% ()

lioncel

V tomto poutavém širokoúhlém barevném přírodopisném filmu se postupně ukáže : a) že sliby se mají plnit nejen o vánocích (platí především pro sexuálně aktivní slečny, zde: Stacy / Laura Ramsey) .. b) že není zas tak až moc dobrý nápad cestovat do divočiny, když se tam vůbec nedomluvíte .. c) že se příroda (mocná to čarodějka) sama snaží alespoň trochu zregulovat ty neustále se zvyšující počty studentů vysokých škol .. d) jedna z možností, jak byla zdecimována celá mayská populace … ... ... ta Stacy / Laura Ramsey .. tedy přiznávám .. !*****! ... ()

MartinNDL

Včera sem zašel do takové normální restaurace a objednal si smažák....a oni mi přinesli smažák. Není to překvapivé, nebudu o tom vyprávět svým známým, ale dostal sem to, co sem chtěl. A když budete chtít standartní horor = dvě kočky, jejich bf a pár dalších obětních týpků, nejsou Ruiny špatná volba. Čekejte docela dobré chutné scény, spoustu jekotu, asi 3 vteřiny nahých dívčích prsou, občas nelogické chování a nějaký to nadpřirozeno. Bude to jako sex s manželkou po deseti letech společného života - naprosto rutinní polohy, místy nuda, totální předvídatelnost, ale nakonec se uděláte a možná si řeknete, že to nebylo až tak špatný. ()

Nuala

Pointa snímku by nejspíše unikla jen mrtvému, přesto jsem si film užila. Především díky dobře zahraným postavám, dobře natočeným scénám a příjemně napínavé hudbě. ()

rakovnik

Príma teenagerovský horror, který mě bavil. A to také díky mé oblíbené lokaci, Mexiku. Partička mladých se ocitne v pasti na staré mayské pyramidě, která je zahalena prokletím. Postupně se tajemství objasňuje a úměrně tomu přibývá obětí. Sem tam nechutné, ale rozhodně ne hloupé a samolibě se topící v krutosti a násilnostech. Oceňuji jako jiní komentující zde, že postavy se chovají logicky a tak také jednají. To je veliké plus tohoto "příjemného" horroru. ()

HappySmile

Průměrný film, ale v rámci horor žánru dávám 4 hvězdičky, protože tvůrci přišli jednak s něčím novým a taky dokázali vytvořit tíživou atmosféru. ()

SallyZen

Celkem zajímavý horror, který není tak komerční vraždami a celkově příběh je zajímavý. Mohlo tam být více informací o těch lianách a těch domorodcích, ale co i tak se to dalo. Trochu mě mrzel konec. Přesto docela pěkný snímek! 65% ()

Martin741

Dalsi z rady vybornych hororov natoceny australskymi lisiakmi, tentokrat lisiak si sadol na rezisersku stolicku a volal sa Carter Smith. Ruiny zacinaju ako klasicky film o znudenych turistoch, ktori prisli do Mexika poobzerat nejake pyramidy, pricom jedna pyramida s masozravou rastlinou si na nich mieni pochutnat. Scenar sice nie je bohvieako nadupany, ale film zachranuje pomaly gradujuca atmosfera, skusena ruka rezisera Cartera Smitha a niekolko drsnych scen /amputacia nohy zaziva ....../ 77 % ()

Vyhy

Rozhodně lepší béčko, než některé počiny stejného druhu na prima cool večer. Nic od toho nečekejte a vlastně nic nedostanete. ()

Petoss1

Skutočne netradičný film s privlastkom "horor". Opäť raz a zase ako to v týchto žánroch je bežné partia mladých ľudí sa vybrala preskúmať tajomné miesto a nájdu tam niečo strašné. Netypické je to že hlavných hrdinov vlastne skoro nikto nezabije, zabijú sa sami. Atmosféra je postavená na brutalite. Nieje je to žiadny odpad ale ani žiadna sláva, skôr tak na oddych.72% "Čtyři američané na prázdninách se nemúžu stratiť." ()

cariada

Tak nevěděl jsem co od toho čekat. Začalo to jako dnes většina hororů ,kde jsou hlavní hrdinové mladý lidi. Skupina 6 lidí se po párty na pláži rozhodne v poslední den dovolený vyrazit k Mayovským pyramidám ,ale mají jakousi mapu kde je zobrazena pyramida ,která jinde není zaznamenaná a tak vyrazí. U pyramidy je přepadnou domorodci jenže nejsou schopny se s nima domluvit. Za zmínku stojí amputace nohou opravdu síla. Docela pakárna být na vrcholu pyramidy a nechat se likvidovat Adélou a nebo zmasakrovat domorodci co čekají dole a nenechají vás vzdálit. Ps -hláška filmu Čtyři Američané na dovolené se nemůžou jen tak vypařit. Horor je dobrý ,ale přece jenom bych čekal nákou pointu. Od začátku je jasné kdo přežije. Jen jsme se nedozvěděli nic proč a jak se to děje! ()

Rodriguez

Bohužel jsem neměl tu čest si přečíst knihu, podle které to všechno vzniklo, ale film se mi hodně líbil. Hold mládí chce trochu adrenalinu v krvi a tak se vydají do džungle na staré májské místo - 80%. ()

Mefistofelle

Natočit něco takového v téhle době chce opravdu odvahu a toho si vážím. I tak jsem se ale u toho nebavila tak, jak jsem podle hodnocení očekávala. Což o to, oproti tomu, co běžně v rámci žánru sleduju, je to rozhodně dobré zpestření, ale nedokázalo to u mě vyvolat výraznější dojem. V mém případě tkvěl hlavní problém v tom, že se většinu času nic nedělo a sledování zoufalých turistů na vrcholku mayské pyramidy mě hodně rychle přestalo bavit. Není to ani kvůli tomu, že by herecké výkony nebo příběh byly špatné, tohle téma mě zkrátka a jednoduše prostě nebere. Cením si originálního nápadu, ale akce by zde mohlo být trochu víc. A posledních pár minut? Umím si rozhodně představit nápaditější konec... ()

Flaxik

Parta mlaďasů se vypraví do džungle prozkoumat místo, kde se jednomu z nich ztratil brácha...aaa takhle otřepaný začátek to snad ani ne. Když ovšem počkáte, v džungli tak husté, že by se snad ani nedala nakrájet, se nachází mayská pyramida a v ní...nechte se překvapit, stojí to za to. Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku, na to že jsem čekal úplnou jetelovinu, dostala se mi parádní džunglovina. štyry hvězdy to jistí. P.S. ten idiot, co ve filmu (v oficiálním dabingu) přeložil vine (liána) jako víno, by zasloužil po tlamě. ()

DruidKarel

924. hodnocený film: Film sliboval mnoho a trailer taktéž. Rozhodně jsem se při koukání nenudil, ale čekal jsem zkrátka víc. Skvělý příběh, výborně se to všechno zamotávalo a navíc ta myšlenkat toho, že jsou zajati nejen tím, co je tam zabíjí, ale i domorodým obyvatelstvem, které je nechce pustit odtamtud pryč. 3* si ale poprávu zaslouží a musím chválit. 3* ()

dubinak

The Ruins se mi nelíbilo už od samého začátku. Scénaristé sázeli dost na originálnost, která mě v tomto případě moc nenadchla, mluvící kytky mě teda nikdy moc nebraly. Nevím, jestli to tady není trochu přeceňované. Osobně mě snímek nepřesvědčil ani z herecké stránky, i když jednání postav tu patří spíše ke kladům. Plusové body dávám taky asi za dvě scény (hlavně tu s amputací). Herci byli šíleně nesympatičtí a námět přehnaný. Klidně bych to mohla pomalu srovnávat s Primal, ke kterému toto nemá příliš daleko. ()

bourec

Podruhý viděno,a možná i pod dojmem toho, jaký další filmy tenhle carter natočil, musim s hvězdama dolů.Není to vůbec vhodný k vícero opakováním.Jen slabej průměr.40%. ()

Wormboy

V celku originalne, zabavne, dobre natocene, urcite nie vsak strasidelne, ale miestami celkom dost dobre gore (unrated ver.). Aj napriek zadnym dvierkam v zavere, ide o lahucko nadpriemerny teen "horor", ktory priniesol trosku novej krvi do dnesnych vyvrazdovaciek. 3,5/5* ()