Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

Chrustyn

Je dobře, že se ještě občas najde slušný a originální horor. Přesně toto je ten případ a i když se nejedná o nic závratného překvapilo mě to. Konečně se objevil horor, který přinesl neokoukané téma a místo nějakýho psychouše s kudlou nebo přerostlé potvory zde postavy masakruje sama příroda. Parta Američanů najde jakousi pyramidu a poté co na ní vstoupí je nechtějí obyvatelé místní džungle pustit zpátky. To by možná nebylo nic hrozného, avšak pyramidu obydluje jákasi rostlina, která začne partu masakrovat. Film má celkem podařené triky a převážně scény útočících rostlin jsou opravdu působivé. Pro příznivce brutality je také dobrá zpráva to, že se tvůrci nebáli krve a divák si užije slušnou řádku drsných scének, kde jasně vítězí amputace nohou nožem a kamenem. Herci předvádí hororový standard, takže nikdo nevyčnívá ale ani neotravuje. Po dlouhé době kvalitní hororová podívaná. ()

iamek

Trošku neobvyklá vyvražďovačka. Nebo jste někde vyděli vraždicí rostlinu ? Já ještě ne. Po dlouhé době ve vyvražďovačce neuvidíte tupé puberťáky ! ()

klerik

Ozaj dosť slušné. Z počiatku dokonca z atmosférou PLÁŽE. Bodaj by takto vyzeral DOKONALÝ ÚNIK. Zápletka síce nie je bohviečo, ale film sa nezaoberá tým, čo hrdinov zabíja, ale všetkým okolo toho. A všetko je to zaujímavo krvavé a pritom nevyhnutné ("Nedovolím, aby si mu robil amputáciu vreckovým nožom."). Chodiť na dovolenku do Mexika sa nevypláca. Prázdninové dobrodružstvo, ktoré sa nedá neodporučiť... ()

korbitch22 odpad!

zase nadhodnecenej blábol.děsný herci,tupý scénář a trapný děj.laciný dvd horor,který nestojí ani za zmínku.fůj! ()

bassator

Jak může někdo stále dokola vymýšlet takovéto (hodně slušně řečeno) koniny. Nad něčím takovým mi zůstává jen rozum stát... - 9. 12. 2012 - 15% ()

heyda

Je to tak mezi 3 a 4 hvězdičkami. Líbilo se mi chování postav a celkový jejich postup při ´´záchraně´´, líbilo se mi i jakou si dali práci s rostlinkou pod kůží a se vším možný řezáním. Zklamaný jsem však ze samotné rostlinky, kterou zcela zbytečně udělali mluvící a cinkající. Stačilo by, kdyby ji přitahovala krev. Myslím, že by tím byl film mnohem zajímavější než jí dávat takové nadschopnosti. Takže vyvarovat se těchto béčkových momentů jedná se o velmi vydařený horor, takhle jde pouze o malé hororové překvapení, které může někoho trochu potěšit, někoho zklamat, ale pořád se bude držet v kruhu průměrnosti. Já však budu hodný a ty 4 hvězdičky dám :-) ()

rollman1

O filmu jsem nevěděl skoro nic. Jen trošku koncept děje a to bylo vše. Musím říct, že jsem byl velice překvapen originalitou děje a také herci nebyli vybráni špatně. Co mě určitě dostalo byla přítomnost menšího gore, za což přidávám hvězdičku. Film nestíhá nudit, pořád někdo padá do chodeb, umírá nebo řve. Tlak, který je vyvíjen na oběti od Mayů je taky zajímavý a já osobně bych nevěděl co dělat. (Pravděpodobně bych si vytáhl ps3 na baterky a hrál bych GTA V). Po zhlédnutí filmu jsem vyhodil všechny sousedovy kytky. (Pampelišky, kaktusy i palmy). ()

VenDulin85

Nutno říct, že jsem od Ruin čekala trochu něco jiného než nenažrané liány, ale proti gustu žádný dišputát, pokud máte rádi amputace nohou v polních podmínkách a nedokážete si představit, že byste se v žánru horor/thriller zasmáli, jděte do toho. Sice jsem po té úsměvné scéně, kterou nebudu pro kouzlo okamžiku spoilerovat, musela chvíli přemýšlet, jestli to mysleli vážně, nebo měli takovou míru sebereflexe, takže mi unikl následný děj, ale to určitě zase tolik nevadilo. Průměrný horůrek s trochu vyššími ambicemi, příště bych to téma vrazila Španělům a věřím, že by se jim podařilo mě přibít k posteli. ()

Jinny

Ze začátku jsou hrdinové Ruin jenom další mladí nesympatičtí idioti (proč z nich ale nikdy neudělají takové idioty, abyste jim jejich budoucí smrti přáli?), nakonec je z toho ale koukatelná chuťovka postavená na velmi nezvyklém "záporákovi". Dočkáme se tun klišé, ale taky taky pár hezky brutálních scén. Zapomenutelný film, který vám možná zpřijemní jednu páteční noc. ()

honajz

Je to o trochu lepší, než všechny ty studentské nízkorozpočtové vyvražďovačky, ale skutečně jen o trošičku. Navíc celý průběh včetně konce je nám každému jasný, vždy je to stejné, takže vlastně ani nemá člověk o nikoho strach... Ten nápad s pyramidou a rostlinkami sám o sobě není marný, ale než vyvražďovačku bych to raději viděl jako čistokrevné scifi. ()

Kailo

Dvě pěkné holky, jedna velká Mayská pyramida, dost krve a nechuťáren ( to já rád ) a proč takové hodnocení? No protože i když byla blondýna hezká, tak mi připadala neuvěřitelně trapná a kytky, který zpívají?? No uznejte sami ... 50% ()

Pítrs85

Bylo nás pět. Pak nás bylo čtyři. Pak... ;-) Docela zábavný a v rámci možností originální horor, byť námět předběhl provedení samotné. Ale pokud hledáte horůrek, u kterého nebudete muset co pět minut přivírat oči, ale ani vám nebude trapno z toho, na co se zrovna díváte, jsou Ruiny dobrá volba. Přestože se z toho dalo vymlátit víc... ()

eraserhead666

„Čtyři američané na dovolené jen tak nezmizí.“ He, he. Ale zmizí. Jihoamerická sestra české Adély, co ještě nevečeřela, je dost vychytralá svině, umí mluvit, napodobit zvonění mobilu a hlavně, je trpělivá. Dost dobrý horor s hustou atmosférou, neotřelým příběhem, kýbly krve a instruktážní ukázkou, jak v divočině amputovat nohy. Obrovským překvapením je, že ač je film o bandě mladých na dovolené, nechovají se stupidně, ale poměrně dost racionálně, což aby člověk dneska u podobných filmů pohledal. Jen ten konec není nijak moc neotřelý. Říkal jsem si, doufám, že to neskončí takhle. Skončilo a stálo to film jednu*. ()

SOLOM.

No já na to byl minulý rok v Irsku v multikině a bylo to dost dobré. Možná to bylo aparaturou a společností Irů,kteří se báli snad úplně všeho,ale zažil jsem dobrou atmosféru. Po dlouhé době jsem si to sehnal na dvd, jenže doma už to není ono. Kouzlo bylo pryč a já se díval na průměrný film, který měl úžasné momenty, ale už mě prostě znovu tolik nenažhavil. ()

Sofia

Pro mě příjemná hororová lahůdka, i když knížka je ještě o chlup lepší. Vesměs sympatičtí mladí herci, správný mix krve a napětí. Konečně není zabijákem zase jen nějaký vyšinutec. ()

ARI50

Krásna památka krásna to dovolena dokud neuděláte blbost, super podívaná když jste v pasti a máte pomalu zemřít bolestivou smrti. ()

matestlust

Hodně standartní zápletka se v cukuletu mění na brutální a originální podívanou,která mi naháněla husí kůži.Tvůrci nechali krásný prostor i pro divákovu fantasii,čímž nasadili celému filmu opravdu hutnou a depresivní atmosferu.Pro mě vážně parádní počin a náplast na bolístku z moderních tuctovek...4,5 * ()

JASON_X

Nemám problém hodit pět hvězd lehce lobotomizovanému béčku, je-li zábavné. A to tedy The Ruins je. A navíc je i hodně originální, řekl bych. Parta plážových týpků a typek je terorizována a pomalu ohlodávána masožravou a telepatickou popínavkou na vrcholu mayské pyramidy, zatímco dole cení zuby parta naštvaných Indošů. K tomu roztomilá amputace dolních končetin bez narkózy a několik dalších milých krvavých výjevů. Kašlete na logiku jednání postav a bavte se. Zatraceně dobrá záležitost. ()