Jossie

Katastrofické filmy jsou můj oblíbený žánr, téma ohrožení zemského jádra je jistě zajímavé a neotřelé, ale bohužel kromě hodně špatných triků je to dost velká nuda. Není to napínavé, hlavním hrdinům nefandíte a nebojíte se o ně, lidé ani neví, že jsou v ohrožení života, vtipné hlášky na odlehčení tu nejsou, ale ono není od čeho odlehčit, prostě je to sotva průměr 2,5*. ()

Jara.Cimrman.jr

"Přeskočil jsem opilost, mám rovnou kocovinu." Při mlhavé vzpomínce na zoufalé lovení informací z prázdné hlavy při maturitě z fyziky, se neodvážím ani odhadnout, jak moc velký nesmysl mi byl tímto snímkem naservírován. Nicméně jsem si jist, že jsem se až do začátku mise velmi dobře bavil. Mělo to spád, hláškovalo se, americké vlajky se netřepetaly ve větru, ale pak hrdinové nastoupili do rakety a bylo po zábavě. Je to škoda, protože roztočení zemského jádra mohlo být rozhodně více, než jen průměrnou sci-fi. ()

xxmartinxx

Nijaké sci-fi s průměrným příběhem. Na každé zastávce někdo zemře... dojde i na nějaké ty slzy - prostě očekávaný jednorázový paskvil, který rozhodně nezachrání áčkové obsazení. ()

dobytek odpad!

Nejlepší část celýho filmu bylo úvodních cca 5 minut s přistáním raketoplánu. Pak klidně můžete telvizi vypnout a koukat se třeba z okna. Bude to mnohem větší zábava. Celej film je prostě totálně nudná blbost. Možná bych dal 1 hvězdčiku, ale vzhledem k tomu, že se o týhle sračce všude mluví jako o velkofilmu, tak s tim opravdu nemam žádný slitování. ()

Shit

Nejmíň tři čtvrtě filmu je zaměřeno na setup k jádru a to mi připadá u 2 a ctvrt hodiny dlouhého filmu docela dost a proto byl taky až přípiš protahovaný různými zádrhely a jejich řešením, které se vždy nakonec povedou vyřešit, kdyby to tak neprotahovali tak by bylo hodnoceni asi vyssi, ale takhle... ()

Segrestor

Tvůrci si vzali příliš těžkou látku ke zpracování. Proto došlo k nevyhnutelnému, totiž k zdlouhavému vysvětlování. Ano, cesta do středu Země se jeví tak blbou, že museli vyplýtvat všechen čas, aby z toho udělali uvěřitelnou záležitost, aby film nebyl naprostou zhovadilostí. Tím ale nakonec stejně filmu ublížili. Pořád se jen plká a plká, nakonec nikoho už vůbec nezajímá, kam a proč to vlastně ta vycválaná partička zeměvrtačů putuje. A navíc je to s tím nastartováním jádra strašná kravina. Polovinu filmu proplouvají Zemí, jako kdyby to bylo maršmelou.To už bych spíš zbaštil přistání na kometě nebo že prezidentem USA bude jednou Inuita. ()

Gilmour93

Tentokrát provedeme vrt do středu třetí planety naší sluneční soustavy a fyzikální zákony při tom budeme tupě ignorovat. Stejně tak scénář, speciální efekty, napětí - k čemu to vlastně u filmu vůbec je..? Nakonec zbude jediné poznání, že Stanley Tucci umí noblesně sežehnout jablko. ()

TeeAge

Háklivý námet - ťažká spolupráca s logikou a reálnosťou. Stretávame sa tu však s gardou príjemných hercov a slušným vizuálnym spracovaním, čo posúva túto napred odsúdenú sci-fi záležitosť nikema tesne nad priemer. Kľud - objavujúci sa v posledných scénach príjemne pohladí, a dáva dôvod k vypusteniu zmiešaných pocitov. ()

Aluska88

I když je zpracování tohoto katastrofického námětu nejspíš zcela nesmyslné, mně se velmi líbilo a jako zamyšlení nad budoucností je to vlastně docela podnětné. Co kdyby se jednou skutečně naše jádro zastavilo? Herecké osazenstvo je skvěle vybráno. Nejvíce mě upoutali Aaron Eckhart, Stanley Tucci a Hilary Swank. Také mě zaujal nezvyklý zjev DJ Quallse, který byl příjemným hereckým osvěžením od dokonale vypadajících známých tváří a jako vychytralý hacker "Krysa" Finch byl skvělý. Děj, stejně jako jejich futuristické "plavidlo" Vergilius, běží obrovskou rychlostí kupředu, ke svému cíli, roztočit jádro a (zase) zachránit lidstvo před koncem světa. Jádro je pro mě dynamická, efektní podívaná se sympatickými charaktery, poutavými a chytře působícími vědeckými rozhovory, vydařenými dialogy a napěchována vtipnými hláškami. "Jak to spravíme?" - "To nejde." - "Tohle slovo není v mém slovníku." - "Tak si ho tam přidejte, protože to vážně nejde.", "Co by to stálo, dokončit ji za tři měsíce?" - (následuje nevěřícný smích) "Asi padesát miliard dolarů." - "Můžu vypsat šek?" ()

zelvopyr

Že je Jádro nejhustší dno pavědecké žumpy, na to jsem byl připraven dopředu. Co mě ovšem nepotěšilo, že stejně nestydatě hloupě jsou napsány i postavy. Takhle spolu přece svéprávní lidé nemohou hovořit... Celý tento zavilý útok na základy gramotnosti a pokus o poškození schopnosti mezilidské komunikace diváků, se screensaverovým efektem průletu Zemí, zachraňuje nevšední šmrnc Hilary Swank. Ale jen tak tak... // Anything shown in this movie works differently, in reality. ()

Kaka

Oceňuji vcelku slušný nápad jít pro změnu dolů a ne nahoru, ale tady chyběl rozpočet. Chtělo to více triků, lepší herce, lepší hudbu, více té nadupané akce, lepší a velkolepější konec a hlavně více nadsázky. Armageddon toto všechno splňuje, Jádro nikoliv. ()

sud

Bůhví po kolikáté provařené téma o blížící se zkáze Zeměkoule a její udatné záchraně. Herecké výkony jsou tragické, pouze Tchéky Karyo odvádí svůj standart, ale nedostává mnoho prostoru. Hudba úplně blbá o úrovni triků se nebudu radši nijak rozepisovat. Kdyby v něm bylo více originality a trochu lepší herci (vždyť Hillary Swank zazářila v "Million Dolar Baby", ale to co tady předvedla?!), mohlo z toho být koukatelné, třeba i jednohubkové béčko. Takhle z toho vznikl paskvil a já se zase nechal pořádně napálit od TV Nova, když toto dílo prezentovala jako Megafilm. ()

castor

Pět let po viditelně zdařilejším Armageddonu, u kterého jsem se bavil i dojímal třikrát víc, se nás několik zaoceánských producentů rozhodlo opět zachránit před zkázou. Největší hlavouni nejhrdějšího národa světa tak spojí své mozky proti hrozbě, která.. no, prostě je třeba se vydat bezprostředně k zemskému jádru a přemluvit ho, aby se opět roztočilo. Ano, The Core je absurdní film. Se vší parádou, která k tomu patří. Tak tupé dialogy jsem ve filmu, který je „střižen“ v klasickém stylu tohoto žánru a který má přinést čirou podívanou, dlouho neslyšel. Navíc herci představují tak jasně definované typy (jejich představitelé je navíc nedokázali polidštit) až z toho bolí hlava. Potěší tak několik vcelku slušivých scén (rozpadající se symbol San Francisca – Golden Gate) nebo sebestředný Stanley Tucci. Nic víc. 50%. ()

Rex Mundi

Toto je príšerne klišovitá a americky vlastenecká (laserom) pripálená kaša, ale vďaka zopár dobrým nápadom a niekoľkým vtipným miestam to celkom ujde a priznám sa, že som s Jadrom dvakrát spáchala "guilty pleasure". Tvorcovia sa aspoň snažili. V tejto kategórii filmov za pretrpenie určite stojí nervózne fajčiaci Stanley Tucci, "total kchúl" hláškujúci DJ Qualls a scéna s robotníkom pri núdzovom pristátí raketoplánu :-) Vhodný film na zimné večery, kedy televízie dávajú jeden katastrofický film za druhým. Jadro sa onedlho určite zaradí do ich repertoáru. ()

Trellíno

Překvapivě velice zábavné. Totální béčko, ale s áčkovým rozpočtem. Přes značnou délku jsem ani na chvíli nepohlédl na hodinky. A dokonce jsem v klidu přešel značný počet fyzikálních a chemických ptákovin, vim o tom, že tam byli a vůbec jsem je neřešil a v klidu je přecházel dál. To samo vypovídá o tom, jak dobře jsem se bavil, když jsem na takové věci, které mi normálně naprosto v klidu zničí zážitek z celého filmu, neměl čas. ()

Niktorius

Pro mne je Jádro vcelku příjemným překvapením. Je to sice taková standartní sci-fisticko katastrofická slátanina, v každé minutě popírající zákony fyziky, ale je pojatá natolik nevážně, že mi ten zával nelogičností vlastně vůbec nevadil. Proti očekávání, jak debilní film to bude, je The Core vcelku svižnou a zábavnou oddychovkou, jejíž televizní vizuál a ne zrovna ochromojucí triky přímo odkazují ke konzumaci z televizní obrazovky. ()

ripo

Aj keď žáner sci-fi milujem, tento mi nejako k srdcu určite neprirastie ... Nielenže scénaristicky poslabší, ale hlavne výkony hercov boli na môj vkus drevené, statické a nevýrazné. Tie nielogickosti by mi ani nevadili. Ved keď sa fantazíruje, na logiku sa veľmi nehľadí .... ()

petero

Ako mohlo niekoho napadnut natocit takuto blbost. Vdaka skvelim trikom a fajin uvodných katastrof som to prežil. Takze tý američania dokazu natočit hocičo, len na to musi byť vhodna doba. ()

Davies182

Skvělý začátek, po kterém film postupně degraduje až k totálně nesmyslým věcem a trapným situacím. Někdo se může ohradit, že to je sci-fi běčko a je to myšleno vážně, ale já tyhle hovadiny vážně nemůžu. Zlatý Armageddon, tam jsem to alespoň Bayovi sežral i s navijákem! ()