Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Gilmour93

Kultovní sci-fi? Srovnatelné se Scottovým Vetřelcem? Povídali, že mu hráli… To, co se začátku snaží tvářit jako nějaká neplytká záležitost ohledně tajemné kolotočářské atrakce na lodi Event Horizon, se s přibývajícím časem a zásahy producentů změní v prachsprosté béčko s atmosférou podporující u diváka horizontální událost zvanou spánek. Same Neille, kam jsi dal oči? Myslím tím při čtení scénáře.. S ohledem na autorovu dosavadní režisérskou filmografii mě napadá mírně pozměněná parafráze z jedné epizody Red Dwarf: „Epilog: Druhý polymorf, který byl o poznání méně inteligentní, než ten první, se zabydlel v šuplíku s Andersonovými dobrými filmy… kde zemřel v osamění o mnoho let později sešlostí věkem." ()

flanker.27

Ze začátku atmosféra navozená slušnou hudbou a kamerou, pak ale postavy začnou vypouštět z huby ty stupidní repliky, úmrtí se množí a člověk se začíná smát hlouposti scénáře. Rozuzlení je jedno z nejdebilnějších a navíc tak špatně natočené, že to vypadá, jakoby se na place všichni ožrali a dotočil to ten nejstřízlivější. ()

golfista

Od začátku má film tak hustou atmosféru, že kdyby to vydrželo do konce, tak jsem to asi "rozdejchával" dost dlouho.... Bohužel se tenhle "Sci-fi-horor" zničehonic překlopí na akční vyvražďovačku, začne vypadat jako těžký béčko a nakonec máte co dělat, abyste si na dobrou první půlku vůbec vzpomněli :) .... Anderson má určitě potenciál, ale nedokáže ho dotáhnout do celkově dobrého výsledku (co s pilotem F1, který dokáže jezdit půlku závodu na prvním místě, když vždycky vypadne pro jezdeckou chybu ...) ()

Lima

Velmi bizarní nechutnost, která je skvěle natočená a po které vám nebude asi moc dobře na duši. Takových filmů se moc netočí. Tleskám Paulu Andersonovi za to, že bez ohledu na reeakci diváků vždy mocně tlačí na pilu a kašle na to, že průměrného diváka zhnusí. Jakpak asi vypadala původní nesestříhaná verze, která je o 40 minut delší? To teprve asi byla soda. ()

Spiker01

Další obří rest splněn a tentokrát asi u nejambicióznějšího filmu Paula W.S. Andersona. Sam Neill je tu skutečně démonický a já jsem za tyhle sci-fi horrory ála Vetřelec dost rád. Škoda, že od the Life s Gyllenhaalem tu nic podobného nebylo...75% ()

• Okrem viacerých známych filmov, v ktorých sa objavia rôzne odkazy na snímku, medzi nimi napr. Blade (1998), Solaris (2002), Sunshine (2007) či To bude boj! (2012), bola snímka inšpiráciou aj pre známe videohry "StarCraft" (1998) či sériu "F.E.A.R." (MikaelSVK)
  • Když se loď Lewis a Clark chystá připojit k hlavní přechodové komoře Horizontu události, je vidět její číslo - 13. (Džejkop)
  • Každý člen posádky měl na sobě oblek s vlajkou rodné země. Dr. William Weir (Sam Neill) jakožto Australan má místo oficiální australské vlajky na obleku vlajku Austrálců (Aboridžinců), tedy původních obyvatel kontinentu. (Džejkop)