Reklama

Reklama

Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

(více)

Recenze (245)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Je to dobře zpracované a udělané, ale je to jen kvalitní rutina. Klišé, průhlednost, nic nového, oproti jiným stejným filmům o tom, jak se dvě nesmiřitelné strany při tahání za jeden provaz stanou jedněmi silnými vítězi a zlepší svět okolo sebe. Tisící první variace téže šablony, ale alespoň dobře udělaná. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Celé se to nezadržitelně line k neodvratnému konci - finále (a to musí být každýmu jasný hned na začátku). Ale to už se asi od takovejch filmů čeká. Dočkáme se pár dojemnejch momentů, u kterejch někomu může ukápnout slza - Disney produkce se pozná. Každopádně D. Washington hraje skvěle, i když jeho postava je dost tvrdohlavá. Největší frája mezi hráči je Kip Pardue, kterej fakt umí a role mu sedla. Nevěřím, že úplně všechno je přesně podle pravdy, ale nebylo to tak nejhorší. A příště můžou američani kecat něco o rasismu proti cigánům - asi mají trauma z vlastní historie... ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Držiteľ Oskara Denzel Washington sa predstavuje v hlavnej úlohe provokatívneho príbehu, ktorý bol natočený podľa skutočnej udalosti. Veľmi pekný film podľa skutočných udalostí zo športového prostredia amerického futbalu, ale aj o rasovej skúške ľudí jedného mesta. Dosť sa tu rieši čierna a biela. Spojením týchto dvoch rozdielnych farieb ľudí vznikol nadmieru silný, takmer dokonalý tím. Keď sa zranil ten ich kapitán Gerry - mal som slzu v oku. No a nakoniec to má aj ten správny koniec. Dosť sa mi tu tiež páčil Will Patton v úlohe "bieleho" trénera. Mám veľmi rád športové drámy a k tomu na motívy skutočných udalostí. Čerešnička na torte bola v podobe Washingtona. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Podruhé mi tenhle film snad nevyšumí. Jde o hodně zajímavý příběh podaný výborným způsobem, ale bohužel hlavně trochu jednuduššímu americkému divákovi. Spousta náznaků a narážek, které ale trochu bystrý divák vůbec nepotřebuje. Boaz Yakin patří asi do té společnosti, pro kterou je "správňácký" tým bojující nejen se soupeři, ale i s rasismem, určen. S těmi stejně nic takového nepohne. My se mohli aspoň dočkat trochu méně jednoduchosti a těch trapných vševysvětlujících pohledů. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Sportovní filmy se často pohybují na hranici emotivní podívané a patosu a Vzpomínka na Titány není vyjímkou. Chvílemi až přehání rasistické otázky - moc mě nepřesvědčily hrubé rasistické boje mezi "bílými" a "černými" a následně za několik týdnů jejich úplně poklidné soužití. Dalším mínusem rpo našince je zajisté mnohem menší povědomí o americkém fotbalu - od pravidel po historické problémy apod. Za tři s odřenýma ušima... ()

Galerie (24)

Zajímavosti (9)

  • Původní scénář byl plný vulgárních výrazů, ale Disney, ve snaze vytvořit dobrý rodinný film, požádalo producenta Jerryho Bruckheimera o odstranění všech nemravností ze scénáře. (freelex)
  • Film je natočen podle skutečných událostí čerpaných ze života sportovců Gerryho Bertiera a Juliuse Campbella. (Terva)
  • Ústřední píseň k filmu "Titan Spirit" od Trevora Rabina se stala natolik populární, že byla použita v závěrečných titulcích několika sportovních klání, jako jsou například Olympijské hry v Salt Lake City v roce 2002, Aténách v roce 2004 nebo v Turínu roku 2006. Zazněla také po vítězném projevu Baracka Obamy v roce 2008. (Terva)

Reklama

Reklama