Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

TwoFace

Třetí Jurský park možná místy působí jako béčková napodobenina, mohu však říct, že jsem si ho užil. Prostředí opuštěného ostrova a temnější atmosféra jsou opět bezvadné, dinosauři ještě víc smrtící a navíc dojde i k impozantnímu souboji dvou titánů. Akce s dinosaury je náplní téměř celého filmu, poetické scény a morální ponaučení zde na rozdíl od jedničky a dvojky neexistují, a z herců celý film táhne prakticky jen Sam Neill, přesto se mi však trojka Jurského parku líbí a baví mě mnohem víc než novější pokračování série. ()

filipvrbik

Daleko nejslabší film série, i když mně se celkem líbil,jen byl naprosto o ničem- což pochopil i "otec" Jurského parku Steven Spielberg a po letech natočil fantastický Jurský svět....ale to předbíhám....viděno v kině 60% ()

hacho

Popravde jsem se velmi bala, co s filmem provedou, ale nakonec to byla celkem prijemna podivana. Nic vic ale ani nic min. ()

rsimonyi

Joe Johnston, který převzal žezlo po samotném Spielbergovi naštěstí pojal tento film jako čirou zábavu. Od trojky jsem moc nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Akorát tu uječenou matku Téu Leoni bych nechal sežrat hned na začátku. Jsem zvědav jak si tvůrci Jurských parků poradí se čtyřkou, o které tvrdí že bude důstojným a překvapivým zakončením série. ()

JM87

Akční sceny byly celkem dobrý, návrat Neilla byl dobrej napad, ale PANE BOŽE, ta pointa o mluvících raptorech + ta armáda na konci, to je na ranu. Po výborné jedničce a dvojce přišel nějakej pán Johnston a posral to. ()

Echelon1

Na prvé dva diely nemá, ale predsa Joe Johnston z toho celkom niečo vykúzlil. Nemá už to kúzlo ani kvality prvých dvoch dielov, no na to, že to nerobil Steven Spielberg, je to solídne natočené, aj keď priemer. Scéna v klietke s pterodaktylmi a scéna s lietadlom sú zaujímavé a nápadité. A bol podarený nápad, že tentokrát nebol vybraný ako hlavný dinosaurus T-Rex, ale Spinosaurus. Akurát čo ma štvalo (na takýto typ filmu bežné) je blbé chovanie postáv a hromada nezmyslov. Avšak, ak budete len sledovať dinosaury a užívať si ich, bude to fajn. ()

kamil.i

Tretí Jurský park som videl prvýkrát v roku 2001. V čase uvedenia filmu do kín som mal 9 rokov a keby som bol vtedy registrovaný na čsfd udelil by som mu bez pochyby 100%. S odstupom času, o niekoľko rokov a filmov neskôr, po opakovanom vzhliadnutí ho musím prehodnotiť. Počítačové efekty sú miestami slabšie ako v prvom dieli (čo je vzhľadom na 8 ročný odstup zahanbujúce), herecké výkony sú fádne a scenár je postavený čisto na efekte útoku dinosaurov. Nieže by tento dinosaurí efekt nebol ťahákom i v predošlých dieloch, no predtým, hlavne vo vynikajúcej jednotke mala "vata" medzi príchodom dinosaurov neskutočne kvalitnú dialogickú formu. Jurský park 3 má napriek všetkému čo ponúknuť divákovi, no je to len priemerné, až ľahko nadpriemerné dobrodružstvo postavené na útokoch dinosaurov a nostalgii za prvým dielom. ()

Lilloos

Co je horšího než Sam Neill? Starej Sam Neill navíc ve vyvražďovačce, která nemá s původní tématikou Jurského parku nic společného, snad jen ty dinosaury. Ikdyž ani to neplatí, jelikož vládce ostrova T-Rex je už v prvních okamžicích přemožen jakýmsi extra přerostlým krocanem. Vyzvánění v dinosaurově břiše mi připomnělo kapitán Hooka a jeho krokodýla, co spolkl hodinky, ale to záměr nejspíš nebyl. A kdy už kameramanům dojde, že roztřeseným záběrem se akce nezhmotní? ()

Antaeus

V podstate sa tu dá použiť športová analógia: Strela na bránu mala správny smer, primeranú rýchlosť, adekvátnu výšku, no gól i tak nepadol. Tu som zdieľal pocity strelca: Prečo ma to, keď to malo spád, nijak zložitý dej, solídne efekty, jašteričky, a tak podobne, nenadchlo? Netuším, takže kto to vie, babo raď.. ()

petikacka

A tady se nám to vrací zpět ke stylu jedničky...Funguje to dobře a film , stejně jako předchozí díly, máme rádi celá rodina...Za mě 85% ()

reich

Trilogie Jurského parku uzavírá film Jurský park 3, kterého spousta fanoušků nemá rádo, ale... Dejme si ruku na srdce, filmy na pokračování, které jsou tak dobré jako úplně první? Prostě najde se pár výjimek, ale málokdy a tady to platí taky tak. Jednička Jurský park byla famózní dokonalá a originální, ostatní jsou o dost slabší, ale za mě je Jurský park 3 lepší než druhý film. Potěší zde návrat doktora Granta (Sam Neill) a maličký roličce se objeví i Laura Dern. To uvítá asi každý fanoušek. Absence Jeffa Goldbluma je pochopitelná a jeho postava byla by zde docela zbytečná. Ale průser je výběr dalších, naprosto nevýrazných herců, načež Trevor Morgan se dá ještě nějak akceptovat, ale co člověka otravuje, je neustálý jekot příšerné herečky Téa Leoni a totálně vymazaného a nevýrazného herce William H. Macy. Poslední dva, kdyby v tom filmu nebyli tak by se vůbec nic nedělo. 80% ()

laserr

Pokud bych měl hodnotit, jak sem se u filmu bavil, nejen akčními scénami, ale hlavně těmi faktickými chybami, kterých tam bylo dost a dost, pak dávám jasných 5*. Ovšem pokud to mám hodnotit jako pokračování 1 a 2, pak mě to velice zklamalo. Ne proto, že mého "favorita" T-rexe hned ze začátku sežere konkurence, chudák malá už tvůrcům nebyl dost dobrej, ale hlavně proto, že se vytratilo to, co se mi na prvních dvouch dílech líbilo nejvíce-atmosféra. Johnston prostě není Spielberg. A propos: Mám dojem, že většina dinasaurů mobil nejdřív rozkousá a pak teprve spolkne. ()

pend

V podstatě vysokorozpočtové béčko - akční jízda. Škoda, že je celá série kvůli přístupnosti sestříhaná na PG-13... ()

Chundys

Ale jo! Jenže kdyby to byl Spielberg byla by to jiná! Ještě že ty přerostlý ještěrky tak miluju :-) a vždycky jim fandim! A když přijdou na řadu velociraptoři (jak bych chtěl jedním být :D). Prostě paráda :-) ()

Bozvav

Bála jsem se, co z toho bude a nakonec musím uznat, že se to povedlo. Slušná akce, děj odsýpal, dialogy měly smysl a po řemeslné stránce nelze nic vytknout. Za mne 75%. ()

Problémové filmy

Problémové filmy