Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

HiddenDragon

Ve dvojce jsme se opetovne setkali s Malcolmem, takze tentokrat prichazi na radu Alan Grant (a tak trochu i jeho kolegyne Ellie). Toho zlanari manzele Kirbyovi k obhlidce Isla Sorny, tedy Lihne B, ostrova z filmu "Ztraceny svet". Tam jak vime, neni zadny klasicky park a zvirata tam ziji volne. Po udalostech druheho dilu je ostrov navic zakazanym uzemim, a tak se vyprava s Grantem vydava nacerno na pruzkum, aby zachranili syna Kirbyovych. Samozrejme ze nebudeme cekat dlouho a budou prvni mrtvolky. Trikove je to o neco lepsi nez "Lost World", ale na "letacich" scenach (padaky) je stale citit zeleny screen. Celkove je ale atmosfera solidni, i kdyz uz nereziruje Spielberg. Jen je to zkratka dalsi pokracovani bez vyraznych pokroku. Trademarkem tohoto dilu jsou asi pterodaktylove a Spinosaurus. Sam Neill (Grant) vzbuzuje prijemnou nostalgii, zatimco zbytek ansamblu je trochu postradatelny. Takze jo, je to fajn akcnak s dinosaury uzavirajici jednu trilogii, ale nic z ceho by se divak posadil na zadek (to je ale blby rceni, stejne u toho sedime :) ()

iXtr3m3

Príbehovo najslabšie, ale technickým spracovaním samozrejme najlepšie, za čo môže samozrejme pokročilejšia technika ako pri prvých dvoch častiach. Návrat Sama Neilla, vedľajšia úloha druhého z dvojice najväčších vedľajšákov všetkých čias (ako v dvojke Peter Stormare) Williama H. Macyho, mňa to bavilo. Videné opäť v kine, inak by to nemalo ani zmysel :) ()

Dallon

Trilogii Jurský park naprosto miluju, jednička je úžasná, dvojka je za mě skvělé pokračování, a trojku i přes ten hate a nenávist pořád miluju. Asi je to tím že jsem to miloval jako dítě, a mám k tomu své pouto. Chápu problémy filmu ale vážně mě mrzí že to schytalo až takový hate. Film je podle mě dost solidní dinosauří jednohubka, chápu že ve filmu někoho může iritovat scénář a hloupé rozhodnutí atd, ale za mě je to super díl z Jurské série, rozhodně třeba lepší než například Jurský svět: Zánik říše. Asi to nemůžu objektivně hodnotit protože k tomu mám silný citový vztah, ale za mě 8,5/10 ()

DocBrown

Tolik kritiky a tolik hvezdicek ? Inteligentne chovajici se dinosaury fakt uz nemuzu prekousnout. Uz jsem kazdou chvili cekal Earla Sinclaira. ()

dopita

Třetí díl Jurskýho parku už je trochu nastavovaná kaše, nicméně pořád se jedná o velice slušně natočenou zábavu. Film ná parádní tah na bránu, žádný zbytečný okecávání a hned po pár minutách akce a baštění lidí, který skončí až závěrečnejma titulkama. Na první díl samozřejmě nemá ani náhodou, druhej díl je asi taky lepší, ale ne o moc. Sympatický na trojce je, že trvá jen něco přes osmdesát minut a tím pádem není tolik prostoru pro nudu. Ale s tou raptoří inteligencí to trochu přehnali a jejich vykecávání si mohli autoři rovnou odpustit... ()

Janega

Všetky 3 jurské filmy majú rovnakú koncepciu. Partia ľudí sa dostane na ostrov dinosaurov, ktorí ich chcú zožrať, takže sa začína boj o prežitie. Aby sa nepovedalo, tak polovicu z nich aj zožerú. Končí to happy-endom. V čom teda mohol do tretice zaujať Jurský park 3? Len novými dinosaurami. Rexa nahradil nejaký iný veľký dinosaurus, aby nebezpečie nebolo len na zemi, tak pridali lietajúce jašteri. Velocirapteri sú samozrejme stálice, tentokrát len u nich objavil ďalšiu superschopnosť. No aj tak sa stále jedná o slušnú adventúru, pri ktorej sa človek nenudí. 3 a 1/2 hviezdičky. ()

Hanys_

Podivně spíchnutá zápletka (hlavně ať to trochu dává smysl), rychlé představení nových postav a další dobrodružná naháněná s ještěry může začít. Na to jak je to slavná značka, jsou pro mě tyhle 3 filmy ve výsledku fakt zklamáním. 4.5/10 ()

Paity

Už jen víceméně snaha o to udržet nad hladinou života celou sérii jménem Jurský park. Ale dokud tvůrci nevzkřísí skutečného, už to zůstane pohřbeno. ()

Teg

Opravdu krátký film, ale nabitý akcí, líbivou hudbou a monumentálními scenériemi. Vlastně se nebudete nudit ani na chvíli, jakkoliv je děj "obyčejný". Takže popravdě si nezaslouží ani být v "modrých číslech". Nebude vás nudit ani opakovaná projekce. ()

Witta

Docela se to dalo, žánrový klišé to sice nezapře, ale pokud člověk potřebuje něco, u čeho nechce úplně přemýšlet a jenom se prostě odreagovat, navíc za asistence spousty známých tváří, pak tenhle film je ideální. Jen ta Téa Leoni mohla být trochu méně afektovaná, první polovinu filmu mě neskutečně... štvala. ()

farfalla

Třetí film série je už bez režiséra Spielberga i bez ideologa Chrichtona, i když některé scény jsou převzaté z jeho dvou knížek. Dr. Alan Grant (Sam Neil) je v podstatě unesen Paulem Kirbym (William H.Macy) a jeho ženou Amandou (Téa Leoni) na ostrov Isla Sorna, kde jim má pomoct najít ztraceného syna Erica (Trevor Morgan). V tomto filmu se objeví nové druhy pravěkých zvířat a dokonce bojují mezi sebou. Ovládli totiž celý ostrov a jsou inteligentnější než si lidé původně mysleli, dokážou i komunikovat. Příběh je tentokrát více zaměřen na vývoj lidských postav. Amanda je opravdu nepříjemná, ale naštěstí její syn Eric to svou vyspělostí vyvažuje. Nakonec mi tento film přišel zábavnější než ten předcházející. ´Jurassic Park´ (1993), ´The Lost World: Jurassic Park´ (1997) a ´Jurassic World´ (2015). ()

divak84

přestože uznavam, že akce je tam více než dost a efekty udělaly velký krok dopředu oproti jedničky s dvojkou, obsazení ve formě Téy Leony a Macyho byl legendarně debilním krokem do otravneho hovna. Oběma figurkam přejete smrt od začatku... Jednička má v sobě kouzlo prvniho dilu, dvojka je a vždy bude ve jejím stínu a trojka je něco jako oživení. pro mě to není špatný díl, ale jednou vidět stačilo. ()

bloodline

Ťažko pochopiteľné pokračovanie s tonami akcie a vatovými intermezzami. Chýba hutná dávka mystéria, úder do vylučovacích zvieračov a ako taká pridaná hodnota ospravedlňujúca ničím nestrašený pohľad na vymierajúce jurské druhy potenciálu. Mŕtva vetva evolučnej Golgoty opodstatnila svojbytie (aspoň) obligátnym zásahom do rajských exteriérov súbežne s vizuálom jašteričej akosti. ()

SpaceOdyseus

Treti Jursky Park je z cele trilogie nejintenzivnejsi a nejakcnejsi podivana. Taky ma nejlepsi CGI dinosaury. Ale vzhledem k velkemu poctu akcnich scen, ktere mimochodem ani nejsou nejak uzasne, nezbylo moc casu na charaktery. A tak tu mame jednorozmerne postavicky, jen pro to aby bylo koho po ostrove nahanet. Neni to tak spatne, jak jsem se obaval, porad to je fajn dobrodruzna podivana. Ale to je vse. ()

Sayko

Dámy a pánové, mám pro vás způsob, jak vydělat prachy. Vytvořte si ostrov s dinosaury a v každém díle se tam vracejte s tím, že hlavní postavy zažívají "nová" dobrodružství... Třetí díl sice není takový celosvětový propadák, jako díl druhý, ale ten námět je naprosto to samé, jako dvojka. Jedu na ostrov, všechno se mi vymkne z rukou a chci zpátky domů, což se mi SPOILER povede. Efekty na svou dobu samozřejmě překvapily a i dnes se vyrovnávají s některými filmy, také to za těch 93milionů dollarů stálo.. Po herecké stránce vyměnily Goldbluma za Sama Neilla, super, ale ta Téa Leoni, co to bylo? Osobně se mi její herecký výkon moc nelíbil a byla mi nepříjemná.. Hudbu jsem už tolik nezaregistroval tak "mohutnou" jako v předchozích dílech, ale strašně mi připomíná Indiana Jonese. Možná k tomu nahrává i fakt, že Neilla dabuje stejný člověk, jako daboval Indiho. Hodnotím průměrem. ()

Problémové filmy

Problémové filmy