Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

Vercinix

Chyběly mi asi 4 poslední minuty filmu, ale pochybuju, že tam vysvětlili maličkost, která jim zřejmě nedopatřením unikla a to, jak se na ostrově mohly objevit již vyhynulé druhy, které nebyly zahrnuty v projektu a ani v předchozích dílech kde bychom si jich, troufám si tvrdit všimli (zvláště když "hrozivého" tyranosaura rexe mají skoro jako plyšového medvítka na spaní a jsou tak moc zuřiví, že je naštve pouhá lidská přítomnost). Jo a ty inteligentní Raptoři mě také dostali (-SARKASM-)!!! ()

jenik71

Rozhodně jsem očekával něco o dost horšího, jak už to ostatně u většiny pokračování bývá. Ale zábava je to přibližně stejná jako u dvojky. Plusem je rozhodně návrat Sama Neilla, který to vlastně celé drží nad vodou. Přijatelná je i stopáž, díky které má příběh rychlý spád a vlastně neustále se něco děje. Co se triků a efektů týče, nezaznamenal jsem žádný propad k horšímu. Takže celkové hodnocení dávám stejné jako dostal "Ztracený svět". ()

Karlos10

Téměř až slzička ukápne, když si člověk vzpomene na první díl, a potom se podívá na tohle. Na první pohled jde vidět že již nesedí v režisérském křesle Steven Spielberg ale jednoduše řečeno horší Joe Johnston. Ten udělal z dobrodružného thrilleru spíše klasickou vyvražďovačku...Boj o přežití. To kouzlo předešlých dílů bohužel vyprchalo. Bavit se ovšem budete, akční scény jsou opět na vysoké úrovni a množství dinosaurů také určitě potěší. 73% ()

zsn

Rok 2001: "Máme rezervované letadlo v prvním komerčním letu na měsíc."🤣 Zatím nejlepší díl je z roku 2018. Pak se u mne v oblíbenosti bije první a třetí díl... I když tady tato trojka je možná lepší scénami i tím že vyzdvihává spinosaura a pteranodona a naopak vůbec ne T-Rexe. ()

Braddy

Mohlo to dopadnout mnohem hůř,ale naštěstí nedopadlo. Jen se obávám případného 4. pokračování, to už asi bude "odpad". ()

sedm.1

13.7.2013 Třetí pokračování Jurského parku je určitě svou kvalitou srovnatelný s předchozími dvěma díly a teď si tu dovolím tvrdit hodně drzou a odvážnou myšlenku, ale největším plusem trojky je vystřídání Stevena Spielberga na postu režiséra. Joe Johnston je totiž opravdu skvělý tvůrce, tomuto pokračování navíc vtiskl nový impuls a především jsem se díky němu dočkal i zatracení dvou věcí, které mě na předchozích dinosauřích dobrodružstvích kvůli Spielbergovi strašně vytáčeli. A to absolutní absence jeho klasických, nesoudně infantilních scén a odbourání přihlouplých, otravných, rozmazlených, vše posírajících spratků, které do svých filmů tak rád cpe. I tady se tedy sice také jedno dítko vyskytuje, ale jak postava, tak jeho představitel nejsou tak prudící a nesympatický, takže mi nějak moc nevadilo. Ono vůbec co se týče castingu v třetím díle, je na tom toto pokračování možná nejlépe, nikdo tam není vyloženě přehrávající, záměrně otravný, zbytečně rádobyvtipný, atd., prostě všechny postavy a herci jsou jednoduše fajn, což také právě v Spielbergově Parcích nebylo příliš zvykem. A ještě musím vyzvednout jednu věc, ve které trojka nad svými předchůdci vítězí, a to v poměrně důležitém ohledu, má totiž tu nejsmysluplnější zápletku. Ovšem v jiných aspektech došlo samozřejmě zase i k pohoršení se. Chybí tu například větší dynamičnost, ale i momenty překvapení, atmosféra a naopak se tu vyskytuje až příliš hluchých a nevýrazných míst. Každopádně, jak jsem zmiňoval, já všechny tři díly Jurského parku stavím zhruba na stejnou úroveň, každý má něco lepšího, něco horšího, u všech třech jde ale v první řadě o popcornovou zábavu, a v tomto ohledu neselhal ani jeden. //////////////////////Třetí díl se mi zdálo se zaměřil spíše na nepřetržitou akci,což na jednu stranu nechci filmu vytýkat,nicméně tím samotný Jurassic Park trochu ztratil na půvabnosti.Ale film má naštěstí krátkou stopáž,takže jako čistá zábava rozhodně neurazí a nenudí. ()

lskala

Čím více dílů, tím více nastavované kaše, klišé a tím méně kvality. Legenda jménem Jurský park měla zůstat netknutá! 60% - 3*** ()

Cejny

Jurský park 3 není špatný. Je samozřejmě horší než přelomová jednička i než dvojka, ale napětí je pořád slušné a scény s dinosaury jsou stále na perfektní úrovni. ()

kenkaku

Třetí park má jedno velké významné plus které ho řadí (přiznávám rovnou) na špičku v oblíbenosti zatím všech tří "parků". Tím plusem je fakt, že došlo k posunu děje pryč od postav a původního děje, který jsem neměl rád (díky ne-konzistenci s knižní předlohou) a od sledování děje mě nic nerušilo. Také díky jinému rukopisu režiséra (se vším respektem ke Spielbergovi, Johnstona mám jako průvodce světem dinosaurů raději - proto s nadšením očekávám i čtvrté pokračování, které bude opět v jeho rukou) se mi Jurský park po všech stránkách libil. Děj, zápletka, napětí. Vše tam funguje a díky faktu že se dočkáte krom klasiky i Pterodactyla... musím uvažovat o více než standardním hodnocení. Na závěr opět kontrolní otázka: kvůli čemu se na film dívám? Kvůli ještěrkám kterých je tam přesně akorát. A to je třeba si uvědomit. ()

Maynard.

Tak tohle už je slabůtka. Nejen po stránce příběhové. Ale bohužel i po stránce efektové. Na to, že je film o skoro 10 mladší než jednička, tak je vidět nedokonalost dinosaurů, hlavně teda když jich je víc na plátně. To mi připomíná nějaký dětský film. No děj, vono když to tak vemu, tak je vlastně podobný jako v jedničce (prostě se někdo dostane na ostrov, ze kterýho se pak snaží utýct). Ale v tý jedničce to bylo všechno takový neookoukaný a neprofláknutý. Tady už je to pouhopouhá nuda a nic na tom nezmění ani rodinka, která najde synáčka a udobří se. Podobné pokračování by měli natvrdo zakázat, páč to akorát kazí dojem z originální a svého času přelomové jedničky. Ale zas uplnej šit to naštěstí není. ()

herr_carter

Trojku jsem viděl teprve nedávno a byl jsem trošku namlsán slovy kamarádů, že je to daleko lepší, než-li ta chujovina dvojka....no lepší to možná o něco bylo, ale stejně to byla pěkná chujovina, škoda že "hřebínek" nedostal větší prostor, nebo nezničil více T-rexů :-)................moje hodnocení = 4,5 z 10. ()

Circumscriptor

Nie je to určite ako jednotka, ale po údesnej dvojke je to veľmi pekný návrat do starých koľají. Naopak tuto som veľmi rád, že to vzniklo a keď to porovnám s inými rádoby filmami o dinosauroch, ktoré majú na ČSFD pod 30 %, tak som ešte radšej. ()

Sdoom

Jako jo, je to sice slabší než jednička i dvojka, ale zase ne o tolik, abych se docela dobře nebavil. Přímo Spielberg to sice není, ale nějaké jeho otisky ve filmu přeci jen najít lze. Děj je sice naprosto prosťoučký, ale u takovéhoto typu filmu mi to tolik nevadí. Aspoň si na nic nehraje. (Blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

Melios

Réžie sa tentokrát už neujal Steven Spielberg ,čo filmu hrozne škodí. Čakal som ,že po tretíkrát to bude už stáť za nič ,ale oapk bol pravdou. Ešte furt to má niečo fo seba. 72% ()

darwin

Trojka je tak trochu parodií sama na sebe. Postavy Téy Leoni a Williama H. Macyho jsou tak otravné, že jsem celou dobu držel palce dinosaurům. Krátká stopáž filmu rozhodně prospívá a dělá tak z něho vydatnou popcornovou zábavu. A ten krásně optimistický konec... ()

brooklyn73

Mame moznost videt tentokrate i ptaky v akci. Pribeh kdy znamy hrdina se znovu vydava na jeden z ostrovu mne prijemne bavil, ale velikosti prvniho dilu u mne nedosahl.Skoro zaverecna scena s vejci mi prisla silne pohadkova,rekneme americka. ()

Rudinsky

S týmto filmom prekvapivo vôbec nezápasím. To, že na ňom najviac chýb pácha rutinér Johnston a že najlepšími hercami sú velociraptory - za to fakt nemôže. Inak ale solídna akcia a dobrodružstvo, s ktorým nemám absolútne žiadny problém a rád si ho kedykoľvek pozriem znovu. ()

Problémové filmy

Problémové filmy