Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

B!shop

Me se tenhle film proste libi. Vim, ze tu je zbytecne patriotismu, misty je dej dost stupidni az smesnej, tri hodinky jsou zbytecne moc, ale tady mi to proste nejak nevadi. Costner lita od valecnyho, pres dobrodruznej az po romantickej zanr a cely to aspon pro me skloubil dobre. Navic hraje obstojne, Patton je slusnej zaporak a furt je se na co koukat, do toho velmi prijemna hudba a ty tri hodinky utecou docela svizne a ta myslenka na obnoveni sveta diky komunikaci, mi zas tak mimo neprijde. ()

monolog

Největší potíž tohohle filmu je časový určení a určitá přemíra patosu. Kdyby doba od jeho odchodu z Hollnistické armády až po finální souboj byla pár let (+-7) a ne devět měsíců (jen proto, aby mohl jít do boje, aniž viděl svý dítě) a doba od souboje po odhalení pomníku pro pošťáka byla aspoň padesát sedmdesát let, bylo by to mnohem uvěřitelnější. Četl jsem i předlohu od Davida Brina (on tento film nesnáší), která je jako většina předloh mnohem lepší, ale tenhle film se mi docela líbí a to hlavně vykreslením postapokalyptické společnosti. Hlubší a docela zajímavý pohled do života, jak by mohl třeba vypadat. Costner měl v té době charisma na rozdávání a i když se to ke konci mění na zpomaleně patetickou břečku (Já věřím ve Spojené státy!), já mu to žeru :) Osobně totiž bych si podobné postapokalyptické světy užíval, jsem prostě týpek přesně na ně. Měl jsem žít před třemi sty lety, kdy bych už dávno prozkoumal vzdálené modré hory divokýho západu, nebo naopak až za třista let, kdy bych už měl obhlídnutou Alfu Kentaura a putoval do míst, kam se člověk dosud nevydal. Tenhle film je zábavný dobrodružství, jeden z mála blockbusterů, který jsem ochotnej i schopnej vidět víckrát. ()

Jossie

Vím, že ten film měl velmi špatné kritiky, ale mně osobně se dost líbí. Má svojí velmi temnou vizi budoucnosti, atmosféru, zajímavý děj, Kevin Costner je přesně ten typ hrdiny, který se jím stal proti své vůli. Po celou dobu má ve tváři ten zachmuřený výraz, který jeho postava má mít. A také je to film o naději. Mám ho prostě ráda. A ten patetický závěr? Přijde mi docela milý . ()

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem nepřísahal věrnost vlajce Spojených států, spolehlivě nechápu skrytou genialitu nekonečných nudných filmů a o nekonečné dobrotě špatně placených listonošů si myslím svoje. Ve svém životě jsem byl oblažen i stupidnějšími snímky, ale žádný z nich se netvářil tak smrtelně vážně. ()

CheGuevara odpad!

Jeden z největších filmových průšvihů. Celý tento film vypadá spíš jako reklamní spot na Spojené státy americké a jejich poštu. Jediné, co zde Costner dokázal, je fakt, že ještě nějaké to charisma má, ale zde jako režisér naprosto selhal. Všechno to vypadá jako jeden velký egoisticky natočený snímek, který Kevin nedokázal ukočírovat natož zrežírovat. Zde si ukousnul příliš velké sousto, které bylo až příliš nadité patosem a americkým vlastenectvím. Holt Vodní svět je (zatím) jenom jeden. Na závěr jenom škoda toho ztraceného potenciálu. ()

igi B.

Postman - Pravý Produkt Pseudoumělecké Pafilmové Pitomosti... :-) . . . Patriotistická Patetická Prostoduchá Podbízivá Postkatastrofická Pošťácká Pohádka... - - - P.S. A v Pineview za to zase ani tak moc nemůžou... :-P ()

dobytek

Já musim toho Pošťáka trochu přehodnotit. Hodnotil jsem ho tady před 14 lety a dal jsem mu 2 hvězdy. Teď jsem to viděl po těch letech náhodou v televizi a nepřišlo mi to úplně blbý. Je to dost dlouhý, což mi zase až tak nevadilo, je to taky hodně patetický (jak je ostatně u Costnera zvykem), což mi teda trochu vadilo, ten postapokalyptickej svět působil možná trochu divně a taky dost věcí zůstalo bez vysvětlení, ale jakousi myšlenku (možná trochu naivní) ten film v sobě má. Nejlepší mi přišla ta úvodní část z vojenskýho tábora, ale ani u toho zbytku jsem se nijak nenudil a bez problémů ty 3 hodiny u toho vydržel. Zpětně moc nechápu, proč se z toho stal takovej komerční propadák, když na daleko větší kraviny typu Armageddon nebo Den nezávislosti šel do kina tenkrát úplně každej. ()

Skejpr

Naprosto skvělá, byť poněkud delší apokaliptická sci-fi... Všechen ten patriotismus mi z nějakého důvodu nevadil, a kouká se na to opravdu krásně. Ze scény se lvem v prologu mě nepřestává mrazit.. ()

Shit

Ach ovej, to bylo dlouhý. Costner zřejmě po dost zkritizovaným vodním světě chtěl udělat takovej mix právě Vodního světu s jeho nejlepsím filmem Tanec vlků, ale Pošťák prostě nemá potenciál na 3 hodinovej film, spousta scén je tam zbytečnejch, některý sou protahovaný a celý to nemá žádnej spád a hudba stojí jednim slovem za hovno. A ani takovej ten postapokaliptickej svět ala Mad max vůbec nepůsobí, spíš to vypadá jak něco ze 17. století. A bohužel se costner ani nevyvaroval stupidních proslovů a konečná bitka je příšerná a ještě to kázání nakonec, to byla hrůza, to si moh Costner fakt odpustit. Jak mam jeho filmy rád, tak tohle je bída, snad jen kdyby se to zkrátilo o hodinu, tak by se z toho dalo něco udělat, ale takhle to je jen na 3* ()

choze

"JSTE DOBRODINEC, ZACHRÁNCE!" - "NE PANÍ, JÁ JSEM JENOM POŠŤÁK." Sám o sobě to vůbec není špatný film, ale v porovnání s ambicemi jeho režiséra a hlavní hvězdy a jeho předchozími sebeznázorňovacími opusy je to katastrofa. Potom co Kevin pozvedl TANCEM Z VLKY a WYATTEM EARPEM z prachu western, rozhodl se zřejmě totéž učinit i s post-apokalyptickým filmem, dalším žánrem, který už se do 90. let příliš nehodil. U svého prvního žánrového příspěvku, VODNÍHO SVĚTA, si režisér Kevin Reynolds prosadil svou méně přemýšlivou a více akční verzi a tak Kevin, který se své vznešené umělecké vize zavánějící zlatými soškami nehodlal vzdát, vyprodukoval POSTMANA (proč to sakra distributor nepřeložil?). Ten námět o naději zvedající se z trosek zničeného světa není špatný a jako fanoušek a znalec post-apokalyptických akčňáků musím říct, že i docela originální. Rovněž musím ocenit Costnerova líného anti-hrdinu, co ve snaze urvat zadarmo trochu žvance rozpoutá nechtěně revoltu proti tyranii. Hlavním problémem je vražedná stopáž, naivita a takový patriotismus a patos (u popcornu nevadí, ale u filmu s uměleckými ambicemi je to hřebík do rakve), že i Michael Bay by se tu měl co přiučit, např. větu "VĚŘÍM VE SPOJENÉ STÁTY" nebo že nejlepší jméno pro dítě narozené do zničeného světa je "Naděje". Přesto je mi POSTMAN celkem sympatický. Pořád je to vedle PLANETY OPIC nezábavnější "seriózní" post-apokalyptický film narozdíl třeba od nudných filozofických slátanin jako STALKER nebo ZARDOZ, scénář je sice zdlouhavý, ale obsahuje řadu velmi dobrých scén a dialogů, no a Costnera střídavě střílejícího na Oscary (TANEC S VLKY, JFK, DOKONALÝ SVĚT, WYATT EARP) a šustícího kvalitním popcornem (NEDOTKNUTELNÍ, ROBIN HOOD, OSOBNÍ STRÁŽCE, VODNÍ SVĚT) prostě žeru. A Will Patton jako prodavač kopírek, který to v post-katastrofickém světě dotáhl na tyrana, je brilantní. ()

whack

4* za prvú časť, 1* za druhú. Tak dobre to začalo... ten stupídny americký patriotizmus pri konci všetko pokazil. Škoda. ()

robbiee

[imdb: 5.4/10] | me: Spokojne poviem, že aj keď tento film celkovo pôsobi na ľudí rozporuplne a možno pateticky, ja si myslím, že to je príjemny film, ktorý ma niečo do seba. Dobre sa na to pozerá a je pravda, že na tento druh scifi treba úplne iný žalúdok a chuť. Avšak aj napriek niektorým pomerným divočinám, ktoré sa vymkli aj mojej otvorenej vnímavosti (celkovo si neviem istú realitu predstaviť, takže treba privrieť oči a zobrať si tu hlavnú myšlienku) ma film nie-vlečúci sa dej a celkovo aj istú myšlienku ku ktorej sa dostáva síce dlhým ale vôbec nie nudným, hoci sem-tam nad očakávania divným dejom. Dávam tri a pol a v pohode si to pozriem znova, Kevin ako pošťák záchranca ma charizmu. [3 a pol*] ()

genetique

Aaale no, tak podľa mňa to vôbec nebolo zlé. Sprvu som si myslel, že tie skoro tri hodiny budú nuda, keď som videl to prostredie a pod.,ale mýlil som sa, bolo ozaj dobre spracované. Film o nádeji, ktorá zachraňuje pred koncom sveta. Správna dávka napätia, drámy, dokonca ani nejaké veľké muchy v scenári tam neboli. Film asi doplatil hlavne na dĺžku. Takže pozerať bez toho, že sa niekam ponáhľate. 70%. ()

StarsFan

Nebylo to zas tak špatný, jak byste podle recenzí čekali... jenže ani žádná geniální věc to taky není. Přesto se pořád jedná o film, na který se dá dívat a na který si při nějaké nápovědě vzpomenete i za rok, protože dějová zápletka je celkem neotřelá a originální. To ale neznamená, že by nešla natočit líp. ()

Hakha

Jak jsem si tenhle film půjčil, tak jsem od něj moc nečekal a neměl jsem chuť se na to podívat. Ale když jsem si to pustil, tak jsem čekal kdy budu říkat jaká to je kravina, jak tohle mohl někdo natočit, ale nic takového jsem neřekl. Opravdu jsem byl rozčarován, jak se mi tenhle film líbil. Nemyslím si, že by to byl Costnerův propadák. Jsou horší filmy a tohle si myslím mezi ně nepatří, u mě 3,5... ()

Eliott

Jen těžko se dá nalézt film, který byl každým svým aspektem takto průměrný. Jakožto průměr všech průměrů bych chtěl dát 50% což zde není možné a tak se přikloním ke 2 hvězdám vzhledem k průměru filmu. To však neznamená, že film je špatný a rozhodně se na něj koukat dá, i když už ho nikdy v životě vidět znovu nechci. ()

Ainy

Ale jako dobré to bylo. Upřímně jsem se pobavila nad epickou bitvou, kdy na jedné straně stála armáda fanatického vůdce, vybavená kulomety a děly a na druhé stála armáda pošťáků. Při vzpomínce se ještě teď směju! Česká pošta by měla radost, kdyby její doručovatelky zajistily světový mír! Samozřejmě je zde spousta národní hrdosti tak, jak to v amerických filmech většinou bývá, ale co. Nechme jim ji, je to jejich film, je o nich, tak co. Každopádně se divím, že to v post apokalyptické budoucnosti bude vypadat jak ve středověku. Chvílemi jsem váhala, ve které době se vlastně ocitám. ()

berg.12

Tak po tomhle filmu mě bylo Costnera vážně líto. Stejná naivita a upřímnost, která dokonale funguje v "Tanci s vlky" tady dopadá naprosto katastrofálně. Hodně krutý rub Costnerovi filmařské mince. Jmenovanému filmu, je ve všem snad jeho přesným protipólem, ve kterém nefunguje vůbec, ale vůbec nic. ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western