Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

4daPeace

Verdikt: Tak se mi zdá, že podobný film jsem nikdy neviděl. Akce, sprostá slova, jízda, střílení, lži, to vše od začátku až do konce. ()

bukowski83

No jo když já čekal asi něco jinýho.Ta kamera je opravdu skvělá, ale nezachraňuje pro mě osobně hodně divnej děj a celkově prapodivný vyústění celého příběhu!Nemůžu si pomoct, ale dost často jsem se nudil. ()

C0r0ner

Je paráda, když člověka film chytne v první minutě. Zběsilý útěk s akcí začíná okamžitě a nekončí po celou dobu. Nevím, jak to Kramer udělal, ale vizuál je tak zvláštně netypicky výjimečný, že jsem od něj nemohl odtrhnout oči. Parádní scénář, nonstop napětí, k tomu špičkoví herci. Jeden ze skvostů akčního žánru. 100% ()

laik_60

celkom vydarená americko-nemecká akčňovka, kde si svoju (ako obvykle zápornú) rolu zahral aj český Karel Roden, a kde pravda vyjde navon až k záveru filmu. Milovníkom akčných krimi thrillerov odporúčam. ()

BUD-SFIS

Cameron Bright a jeho kamenna tvar byl dobry tah do filmu, ktery timto ziskal trochu na rozmure, kdyby samotny Walker patral po zbrani, urcite by se z toho nevyklubali vice jak 3 hvezdy. Cely film, jsem hltal. A co ho delalo zajimavejsim byly ty strihy, trochu jako flashbacky ale v nenasilne podobe. Jen skoda klasickeho americkeho konce. ()

Dannysek4U

Moc prijemna akce s dokonalou akceleraci a dynamikou, ktera neustava. Navic velmi pekna prace s kamerou. A presne ten slovnik, kterej do takovych filmu patri. Plus vybornej materskej reflex :o) ()

Wormboy

Ultracoolovy, vizualne superefektny akcnak s perfektnym spadom, ktory nestihne nudit ani na sekundu, mne ako divakovi prinasa lacnu zabavu vo velkolepom style a moj pocit zo sledovania filmu je nad ocakavania nadpriemerny. Podobne dobre som sa zabaval posledne pri Marschallovom Doomsday :) ()

agathon

Škoda, že to takhle prošumělo - tomuto filmu by velké plátno slušelo. Nápaditá kamera, která už nefunguje jen jako "nezúčastněný" pozorovatel a prostředník dění, ale jako naprosto autonomní, často "svéhlavý" a všetečný průzkumník všeho, co se děje, proč se to děje a zda se to skutečně děje přesně tak, jak jsme to původně viděli. Celé je to hodně blízko estetice "CSI shot" s až analyzujícím důrazem na mapování prostoru a pohybů v něm (průlety podél dráhy vystřelené kulky tam a zase zpět). Potěšeno! ()

Juto

Ak máte radi kinetické filmy o zločine, zločincoch a všelijakom zlom správaní, Zbesilý útek vás upúta. 6,5/10 ()

fars

Pul hodiny co film skoncil a ja se porad jeste klepu v euforii. Rezisera Wayne Cramera jsem do dneska neznal, a odted uz ho asi nezapomenu. A Paul Walker? Nikdy bych neveril kolik se da u nej najit charizma. Jak tak procitam nektere komentre tak vidim ze ne kazdy sdili me nandseni, ale co - ne kazdy film se muze libit kazdemu, a ne kazdy ve filmu najde to co se mu libi. V Runing scared najdete explozivni smes akce, napeti, vulgarity, agrese a emoci, vse spravne smichano presne podle meho gusta. Pro me zatim jednoznacne nejlepsi film roku 2006. ()

Deverant

Při srovnávání se Scottem bych byl opatrnější, protože pro něj typická práce se střihem a obrazem je důsledkem jeho pojetí dekonstrukce subjekt-objektových vztahů (a toho kdo se vlastně dívá) ať už typicky skrze technologii (Enemy of the State, Spy Game, Deja Vu) nebo - atypicky - skrze meskalinovej trip (Domino). Oproti tomu v Running Scared mě občas ty "scottovské" momenty přišly příliš samoúčelné. I narativní struktura tak trochu pokulhává, říkal jsem si, ale pak přišly závěrečné titulky a mě to celé došlo. Ta zdánlivě se zbytkem filmu nesouvisející pasáž s manžely - "obry lidožrouty", abych si vypůčil Tournierovské pojmy, je jádrem celého snímku. A jeho hlavním hrdinou tak není Joe ale Oleg a v něm obecně vztah dětství a zla. Tímto způsobem nahlíženo dává i ten konec docela dobrý smysl. ()

campix

Zajímavý akční krimi se spoustou mých oblíbených herců (Walker, Farmiga, Roden). Nijak převratný mi film nepřišel, prostě solidní akční řežba s prvky gangsterky, která neztrácí během filmu dech. Potěšilo mě, že i malinkatá česká stopa je v zajímavějších filmech aspoň trochu viditelná v podobě Karla Rodena. ()

dr.fish

Jeden velký shon kolem jedné ztracené pistole, kterou zašantročí malý kluk. Jinak obvyklá zápletka s mafiány, Rusové nesmí chybět. Obrázky i zvuk solidní, dobře natočeno, ale dějově kočkopes jak prase. Matení diváka žánrově uvyklého na stereotypy, tady je porušení pravidel zcela na škodu. Vypadá to, jakoby v polovině filmu vyměnili režiséra a místo akčního dali béčkohororového. Konec tomu všemu dal na prdel a srazil dolů o dvacet procent. Přestože bavilo, nakonec zklamání. 60% ()

Rockwood

No, už dlouho jsem neviděl nějakej šílenej film, a to tenhle podle mě je. Dávám tomu tři hvězdičky a to se zavřenými oči raději... Tyhle tři hvězdičky si zaslouží za doost slušné tríčky s kamerou, za celkové efekty ve filmu a dobře zpracované prostředí. Ale jinak nevím no. Tenhle film jsem viděl jen jednou a myslím, že už víckrát na to ani nešáhnu. Stačilo mi to. ()

reky

Velká spokojenost. Již z úvodní scény je jasně patrné, že v tomhle filmu se nikdo s nikým a ničím párat nebude a že o slovo "fuck" rozhodně nebude nouze, stejně tak o různé kamerové vychytávky, filtry a podobně. Efektně i efektivně natočená téměř dvouhodinová jízda, pro kterou rozhodně platí přízvisko "hodně muziky za málo peněz". Až na určité zpomalení ve druhé čtvrtině filmu se totiž děj takřka nezastaví a od pasáže s unesenými dětmi snímek získává sakra grády. Samozřejmě je nutné, stejně jako ve filmech podobného žánru, akceptovat jistou míru absurdity, jež je však v porovnání například s Okem dravce na únosné úrovni. Navíc, kdo by to byl řekl, že Paul Walker mně dodneška známý pouze jako frajer z "Rychle a zběsile" či jako pravděpodobně skrytými žábrami obdařený potapěč z "Do hlubiny" dokáže výtečně utáhnout celý snímek, a to tím stylem, že mi do role akčního "hrdiny" dokonale sednul a ukázal, že rozhodně umí hrát. Parádní oddechovka nabízející i několik hlubších myšlenek. 78% ()

Scratt

Skvělá akční jízda plná zajímavých, ač někdy již méně uvěřitelných dějových zvratů. Režie Waynea Kramera je doslova invenční lahůdkou. Solidní herecké výkony i povedený hudební doprovod Marka Ishama jsou dalšími klady tohoto snímku. Pro všechny, kteří mají rádi akci od úvodních titulků po závěrečné určitě kousek, jenž by bylo chybou nevidět. 95%. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci