Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Ouwen

Říkejte si co chcete. Lazar a Zběsilý útěk jsou nejlepší filmy Paula Walkera. Žádné FF. Zde předvádí špičkovej výkon a bavilo mě sledovat jeho emocionální výpady. Potěšil i fantastický Karel Roden, jež SPOILER odešel z filmu ve stylovém podání a krásná Ivana Milicevic, kterou znám z Banshee. Ani dvojce děcek mi nevadila, záporáci jsou odporný sráči a na tenhle mix žánru to lepší bejt nemohlo. Režie je teda skvost. Absolutní extra třída, kamerové úhly, pády, zoomování, střihy, barvy... úžasný, nemám slov. Každá scéna mi přišla fantastická a těšil jsem se, co dalšího ukuchtil Wayne Kramer. Akce moc není, ale je brutální, nekompromisní a plná gore. Jedná se o šťavnaté přestřelky, ve kterejch Rko dostává novej rozměr. Film je kurevsky dynamický a i některé nedomyšlené vsuvky odpustím. Ze scény, kdy jedna postava odhalí tajemství pedofilních rodičů se mi fakt zvedl žaludek. Závěr silně emocionální a srdce mi bušilo nepředstavitelným způsobem. Napínavé, špinavé, dravé, stylové, nekompromisní, sprosté... a celé dvě hodiny byly bohaté, bez chvilky nudy. STROP. ()

Tyler:D odpad!

Slušný začiatok, ale to je asi tak všetko, čo by som na tomto filme vyzdvihol. Potom už nasledovala len kopa drsných rečí, nadávok a "coolových" akčných scén. Pre mnohých to asi stačí. A ten záver? Presne taký záver som si prial, aby som tento film mohol pokojne poslať medzi ODPAD. ()

MrCreosote

Přesně ten typ filmu, ve kterém ze sebe autor vychrlí spoustu nápadů, aniž by si pohlídal, zda k sobě vůbec pasují a jaké mají v příběhu místo. Epizoda s úchylným manželským párem a závěr popírající celé vyznění příběhu to jenom potvrzují. ()

JohnCZ

Dynamická, brutální, lehce artová psycho gangsterka. Šílenej masakr od začátku až do konce, kdy jednu vyhrocenou situací střídá další a ještě vyhrocenější. K tomu psychedelické hrátky s kamerou a barvami, hodně krve a vulgarismů... a taky zvláštní dějová odbočka v podobě dvojice pedofilů, které vévodí nečitelná Elizabeth Mitchell. Krom pražských paneláků a skvěle hrajícího Karla Rodena ve vedlejší roli mě zaujal i parádní hudební podkres. Z celkové psychodeprese lehce vytrhne typicky americký happy end, naštěstí animace běžící v závěrečných titulcích depku zase navrátí. ()

Nick Tow

Kramer je učenlivým žákem Tonyho Scotta a kdo ujíždí na metodě zvané "klip-trip", ten si proslintá i kaťata. Škoda jen, že ty Civalem zmiňované "oslí můstky" jsou tak okaté a je jich více než Číňanů v Chinatownu, ale to je asi tím, že jak tak Kramer zběsile utíkal, asi neměl moc času přemejšlet. A ta závěrečná hokejová řežba se už ani nedala brát vážně, jak byla "chtěná". Pardon, blbá. Ale jelikož jsem se na tenhle film koukal po extra blbým dni a týdnu a moc nescházelo, abych místo nočního věnčení hafana vlítl do ulic v hokejové masce a s mačetou v ruce - dávám i protekční čtvrtou hvězdičku. Za to, že film zafungoval jako profylaxe. Spolykal mi dost adrenalínu na to, abych nakonec nevzal do rukou mačetu, ale vodítko. P. S. Souhlasím s kolegou Tomem Hardym. Taky mě dost vzala ta scéna s pedofilama a taky si myslím, že se zbytkem filmu moc nesouvisela. Při vší tý myšlenkový prázdnotě totiž nechci autora scénáře podezřívat z toho, že nám tím chtěl něco sdělit. Například to, že točit děcka na kameru a dělat s tím pak kšefty, je stejné zvrácené svinstvo, jako zatahovat jiné bezbranné děcka do hnusnejch mafiánskejch biznisů zkurvenejch dospěláků a nedejbůh rodičů. ()

Torision

To mě propleskni a říkej mi kovboji, protože takovejhle film tu ještě nebyl!!! Totální nářez, před kterym se musí sklonit i Jason Statham se svym Crankem. Naprosto výborná temná režie v nadupanym tempu, flashbacky, zpomalovačky, přestřelky, opravdu ale opravdu drsnej bad motherfucker Paul Walker, neustálý zvraty, skvěle hrající Karel Roden (btw: českej přízvuk neni ani trochec znát) jako největší fanda Johnnyho Wayna pod sluncem, pouliční rvačky, úchylný manželé, pasák..... mam pokračovat? :) Prostě jestli seš fanda do akčňáků, tak si to pusť, protože this fuckin' movie is of the hook!!!! ()

Hoyt

Strhující jízda. Už za scénu s párem pedofilů si to zaslouží vysoké hodnocení, protože více znepokojivou a zrůdnou scénu jsem už dlouho neviděl. A ačkoliv jsem jí viděl už nejmíň potřetí (pokaždé se u ní nefalšovaně bojím) vždy působí stejně nepříjemně a úzkostlivě. Film je plný všemožných vychytávek co se týče vizuálu, filtrů a spoustu dalších bez zbytečných hluchých míst s Karlem Rodenem a Verou jako ozdobou snímku. ()

sidzej

Remeselne zrucne nakrutena akcna krimi s vybornym tempom, atmosferou, kamerou a strihom. Najlepsia scena filmu je paradoxne ta, ktora s pribehom velmi nesuvisi. Rec je samozrejme o dejovej linii s pedofilnym parom pri ktorej doslova mrazi. Zvlast ked tu zvrhlu mrchu hra sympaticka Elizabeth Mitchell (Juliet z Lostu). ()

PauloZ

Ho hó, tak to ano, to mám rád, to mě chutnalo! Nevěděl jsem co mám čekat a dostal jsem moc kvalitní materiál. Temné, brutální a velice lahodné. Paul Walker se tu pěkně předvedl, jeho nejlepší snímek. Roden je borec a Kramer to natočil zběsile. Nice work! ()

Tryskomyš

70 %. Dost přesvědčivá Farmiga i náš Roden. Trošku překombinované. Tím, že se do filmu zapletl ten zvrhlý manželský pár. ()

EastWicka

Je to jako rodinná okružní jízda po nejhnusnějších pajzlech nočního Gothamu, kde to místo Batmana dává do latě Vor v zakoně. Silně stylizovaný, krvavý a celkem nechutný kousek s geniální animací v titulcích, která by sama o sobě zasloužila celých 5 hvězd. ()

Desiree

Poprvé jsem cítila větší strach z hokejisty (s růžovým pukem), než z ruského mafiána s nabitou bouchačkou. Konec ve mně udusal ten trýznivý pocit ze "zlého" fimu. Ne, že bych neměla ráda happyendy, ale tady?!? Zbylo by ve mně prostě více dojmů. Originální, precizní kamera. Ta čtvrtá hvězda přibyla za závěrečné titulky. ()

kikuka

..una pelicula con cojones..obrazová a zvuková dravosť robí veľa a čo slúži ku cti, nie je otravná..v úvode napumpuje adrenalín, seratonín a najmä iné -íny či -ény scéna v "práčovni" a na následný stres by som potrebovala veľa kafe a ibalginu..(ešte že je to len film)..čo mi trošku vadilo bol záver..dal sa urobiť aj inak, aj pri všetkej disney korektnosti..hoci, seknúť to príchodom sanitky alebo tak.. ()

Kubick

Překvápko.. Jak jinak to popsat. Od Walkera jsem nečekal extra výkon, o to víc jsem byl překvapený. Kvalitně provázaný děj, který ještě více "ztmeluje" výtečná kamera a hrátky s ní. Snad až na úvod filmu, kde se nám představují jednotliví hrdinové nemá film slabé místo, pořád jsem byl napnutý a ve střehu, každou chvíli se něco dělo. A dělo vždy to, co jsem nejméně čekal.. Poměr slova fuck a ostatních je ve filmu tak 50:50, ale koho to, kurva, zajímá? Podtrženo sečeteno: Celovečerní nářez s temnou atmosférou a dobrým hereckým obsazením. Kurva! ()

verbst

Holy Marie, mother of God. That was fuckin' awesome. By mě zajímalo jestli náhodou tenhle film netrhl rekord v používání slova FUCK. Jinak je tohle po tááákhle dlooooouuuuhééé době pořádná gangsterka, která se s ničím nesere. Roden perfektní a Walker ve své životní roli. Ten kluk asi nebude přece jenom k zahození... Jen tak dál. ()

TomX2

Každou minútou stúpa adrenalín a napätie, každý komornejší moment strieda drsnejší, naviac s prvotriednou akciou. Dobre napísané, zrežírované, zahrané a najmä natočené a zostrihané. Pre mňa osobne jeden z najobľúbenejších amerických akčných filmov, ktorý síce má svoje mušky, ale rozhodne stojí za pozretie pre každého fanúšika akčných filmov (ja osobne som to videl asi šesťkrát). ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci