Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Chris Masters

Znáte ten pocit, když se filmu celou dobu vyhýbáte a když přijde ta chvíle a vy jste u závěrečných titulků, říkáte si, proč jsem tenhle film pořád odkládal? Já to cítil u tohoto snímku. Ano vynikající, hlášky, herci, režie, scénář, vše bylo špičkové. U tohoto filmu jsem zjistil, že Paul Walker nebyl zdaleka jen Brian O'connor. Svět filmu přišel o skvělého herce a já to pořád nějak nemůžu rozdýchat... 5* a R.I.P. ()

noriaki

No, ještě mohl Joey na konci přejet rodinku a bylo by to komplet. Až zhruba do poslední čtvrt hodinky je to vynalézavě natočená, dravá a velice atmosférická podívaná. Od zimního stadionu dál se kupí klišé za klišé, včetně toho úplně nejlacinějšího. Tehdy v roce 2006 to vypadalo, že má Wayne Kramer našlápnuto k pořádné kariéře a z Paula Walkera vyroste akční hvězda. Jenže ten první dodnes natočil jen dva snímky diskutabilní kvality a ten druhý je už deset let mrtvý. Škoda takového zmařeného talentu. ()

lumiros

Megahustá akce od začátku, až do konce. A kdo by řešil, že tam bylo pár nelogických zvratků, ty jsou snad v každém filmu a tady se to tak nějak dalo přehlédnout. Škoda jen, že si zde Karel Roden zahrál pouze štěk, má na víc. ()

dANo

Skvelá forma, ale ten obsah! Audio-vizuálne som si to fakt užil a už dávno sa mi film po tejto stránke tak nepáčil... (skvelý strih mi pripomínal REQIUEM FOR A DREAM), ale to, akým smerom sa postupne uberal dej tohoto filmu (špeciálne hokejová scéna bola otrasná!) a vygradovalo to do toho najtrápnejšieho záveru, aký len mohol byť, je pre mňa veľké sklamanie. Škoda, lebo niektoré veci zo scenáru boli ozaj zaujímavé (napr. odbočka k pedofilným úchylom:). ()

Aven

Po dlouhé době dobře natočený akční film s kvalitním scénářem. Postupem času sice trochu ubírá na obrátkách, přesto jsou 4 hvězdičky plně zasloužené. ()

Všivák

Opravdu strhující film plný efektní kamery, krve, mafiánů, který má opravdu zběsilé tempo a nezanudí od za čátku do konce, tedy až do toho uplného konce (viz. poslední záběr), který tento jinak vyjjmečný snímek u mě sráží na kolena. Dlouho předlouho jsem se kvůli tomu musel rozhodovat, jestli tři nebo čtyři hvězdičky. Ještě, že se to Karla netýká. ()

hroubek

Vynikající snímek, který mě opravdu dostal. Tento snímek má hodně společného se Zastav a nepřežiješ, ale s tím rozdílem, že je chytřejší, promyšlenější ale hlavně působí reálně. Tahouny filmu jsou Paul Walker a Vera Farmiga jejich výkony pro mě byli velkým překvapením. Film je vizuálně našlápnutý, má zběsilé tempo, hodně zapamatovatelných momentů, skvělé prostředí, emoce a a parádní finále. Wayne Kramer mě tímhle snímek vytírá zrak po každé, když ho vidím. ()

SkyHawk

Skvělá gangsterka plná napětí od začátku do konce. Super zahraná výborným hereckým obsazením a s dobrou režií. Občas předvídatelná, ale ještě více plná překvapení. Od akce si skoro neoddychneme, přesto nemůžu říct, že by to něčemu uškodilo. I přes poměrně přehnaný děj zaokrouhluji 4,5* nahoru. ()

Slider

Nad očakávania dobrá akčná záležitosť a zatiaľ najlepší Walkerov film. Vulgárne a brutálne a zároveň nepôsobí lacno a samoúčelne. Len trochu zamrzí podivuhodný záver na hokejovom ihrisku a pár až moc veľkých "náhod". A áno, Roden bol fajn rusák :) ()

zdenny

Noční krimithriller s vynikajícím Karlem Rodenem, neméně kvalitním P. Walkerem a bohužel pro mě velmi nesympatickým Cameronem Brightem. Každopádně je ve filmu vše, co by měl film tohoto žánru mít. Vadily mi občasné "kamerové pokusy" a jako další nedostatek se jeví střelba pukem do obličeje. Už po jedné takovéto střele by byl obličej na kaši. ()

zaseprd

"Jedna sportovní taška NIKE - 60 babek. Jeden mobilní telefon Nokia - 100 babek. Jedna unce semtexu - 500 babek. Likvidace zkorumpovaného poldy ... kurva, k nezaplacení." ()

fefee

Film založený na dvoch slovách, kur*a a čur*k, (mimochodom aspoň čo sa týka dabingu som žiaden iný film s toľko ospevovanými slovami nevidel) a prehnanou naivitou niektorých scén. Ale Roden zahral dobrú sviňu to musím uznať. ()

Pump

Postavy k nám promlouvají velmi hlasitým jazykem 9mm od samého počátku příběhu. Hlavní trio je sympatické a ve svých rolích skvělé i díky neúnavné režii Wayna Kramera. Vera je neskutečně sexy opravdová, že byste se hned do nějaké podobně veselé eskapády pustili také :). Film nedoporučuji labilním jedincům... ()

liuk

Absolutně dokonalá neo-noir jízda ve stylu Maxe Paynea nabouchaná až na půdu příbehem, zvraty, vizuálními orgiemi, fucking tough postavami, nadávkami, pistolemi a skvělým soundtrackem. To se jinak nedá popsat, to se musí vidět. ()

blackJag

Nadprůměrná akční kriminálka, která ukazuje jak asi měl vypadat film Sejmi eso. Mezi dobře zvolenými hereckými tvářemi jsem dokonce schopen tolerovat i Paula "přehrávám, až bych se z toho posral" Walkera a to je už co říct. Roden si tu střihl další ze svých padoušských rolí ( v titulkách se to českými jmény jen hemží )a zjistíme, že oblíbená hra našeho "hokejového" národa lze účinně aplikovat i během výslechu. Zbývá tak jen zalitovat, že oproti daleko horšímu, žánrově spřízněnému Sejmi eso, se Zběsilý útěk nedostal do našich kin. ()

Guzo

Místy dost dobré, místy dost "nic moc" - hlavně když režisér zkouší napodobit Kriminálku Las Vegas, to se mu totiž nedaří. Ale celkově docela slušný film, ani mi nevadila ta trošku delší stopáž (v rámci žánru, jinak necelý dvě hoďky neni tolik) a překvapil mě ve vedlejší roli Karel Roden, protože jsem vůbec netušil, že tu má hrát. Opět za drsňáka, tak to má být. ()

Autogram

Ani s obdivom ku starým westernom sa to nemá preháňať. Film nie je westernom, ale westernový hrdina tu nechtiac prináša hlavnú zápletku, a je z toho príbeh jednej zbrane. Je to štýlový lesklý revoler a taký malý, že by sa dal nazvať detským. Príbeh má gule, inak sa to ani nedá výstižne vyjadriť. Nevadí, že čím ďalej, tým viac zachádza do extrémov, a dokonca vytvára dojem, že so zbraňou sa konajú iba dobré skutky. Napríklad umožní vybrať v lekárni potrebný liek alebo zachrániť životy. Myslí si niektorý rodič, že keď sa chlapcovi povie "Počkaj v aute a ani sa nehni.", tak ostane sedieť na mieste? –––– Urazil Waynea. V tomto dome jesť nebude. –––– Holá baba, to je vždy veľká vec! –––– Nevydala som sa za zlého chlapa. Ja som si nezobrala gaunera. ()

manonfire

Takže tam píšou (Akční ..ANO), pak (Krimi..NE)...(Drama..NE.EE!!) a thriller už vůbec. Film se spíše podobal noční můře schizofrenií trpícího člověka, ale vzhledem k vrstvení snad všech žánrů, rozhodně nemůže být brán jak seriózní drama. Chudák chlapec za jednu noc potká souseda, který stopí mafiánské kolty, pak vymeteného agresivního otce, pak černé dealery, bílého pasáka, pedofilní párek a na konec a to ještě ani nesvítalo, střet místní a ruské mafie. A to ještě nejspíš prošvihl zoubkovou vílu a vlkodlaka. Jestli tohle někdo bere jako seriózní krimi, tak je to debil největší. Pokud ale budu brát film jako oddychovku, tak je třeba říci, že měl opravdu velmi vysoké tempo a na tak bizarní a nereálný scénář i velmi dobré herecké výkony. takže 40% ()

BuryGol

Co se může stát, když děcko veme pistoli od tajnýho poldy a postřelí s ní otčíma? Paul Walker musí tu bouchačku najít, nebo ho odprásknou. Od první minuty jede děj na plno a zastaví se to až na konci. Podplacený poldové, pasák, šlapky, úchylná manželská dvojice, mafie, Rusáci, malej kluk a manželka co ani neví že je její starej tajnej polda. Tohle všechno se ve filmu objeví. Nutno dodat, že tvůrci se s nim dost mazlili a některý efekty se jim vážně povedly! Asi bych dal i 5 hvězd, kdyby tam nebylo pár blbin (jako inhalátor z ničeho nic, Kišiňev v Rusku atp.), trošku víc rozvinutá manželská prasácká dvojka, míň F-slov a míň krve, a v neposlední řadě ti hokejisti. To jsem nějak nepochopil a při střílení pukem do Paulovýho obličeje jsem se jenom smál. V reálu by měl ten ksicht na kaši. No a konec těch 5* dokonale pohřbil, režisér asi nechtěl zklamat citlivější diváky. Ale to nic nemění na to, že je to pro mě film "z lepší společnosti". ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci