Austin Powers - Goldmember

• Česko Austin Powers v Goldmemberu (více)
USA, 2002, 94 min

Neodolatelný lamač ženských srdcí Austin Powers (Mike Myers) se vrací už potřetí. Tentokrát však bude jeho poslání ještě těžší, než v předchozích dvou dílech. Doktor Evil si totiž pro své zákeřné světovládné plány našel silného společníka, arcilotra a ničeho se neštítícího gaunera Goldmembera. Jejich společná akce na sebe nenechá dlouho čekat. Podniknou cestu časem a unesou Austinova otce Nigela Powerse, jednoho z nejrafinovanějších špiónů, jakého měla kdy Anglie k dispozici. Austin neváhá ani minutu a vrhá se do roku 1975, aby společně s lovkyní gaunerů Foxy Kleopatrou (Beyoncé Knowles) osvobodil svého otce. A otázkou zůstává, zda se podaří i tentokrát supersvůdnému superšpiónovi nepadnout do sítí lásky a naopak chytit své protivníky do sítí zákona... (oficiální text distributora)

stepankoby1

Konečně se Austin Powers odpoutal od žalostných pokusů o parodii a vydal se prostě jen bavit. A já si ho tak poprvé skutečně užil bez neustálých zmatků ve snaze dešifrovat nepovedené odkazy na bondovky. U splývajících titulků, cameí (k mému překvapení), godzilly či BRITSKÉ ANGLIČTINY jsem se tak docela dost nasmál. Opakování vtipů mi vůbec nevadilo, protože se objevily v kratší, a tedy údernější podobě než minule. Plus zajímavý obrat děje se Scottem a zvrat, který pro vyčerpání představivosti nakonec použil i výchozí materiál. Škoda jen, že opět neznáme míru a objeví se nakonec i fórky kompletně míjející vkus soudného diváka. Tentokrát je přejdu, nebylo jich ani zdaleka tolik, ale bez nich by to rozhodně bylo lepší. Dívám se na tebe, fat bastarde. ()

Cruchot

Škoda poněkud slaboduchého "příběhu" a děje. Jinak vcelku spokojenost a za úžasného Mémini si i 3. díl téhle taškařice minimálně *** zaslouží. ()

Jeand´Boa

Doposud poslední a jasně i nejhorší díl celé série tohoto nebojácného agenta... skoro mi to až přišlo jako přes kopírák od předchozích dílů... je to škoda, že tomu autoři nevěnovali více pozornosti... ()

Kingjiri

Určitě lepší než dvojka, vtípky se tolik nerecyklujou i když se opět objevuje Mini Me spolu s tlustym parchantem a přibylo i pár novejch nápadů (fontána). Nejlepší je ale začátek alá Mission Impossible, kde se objeví hned několik hereckejch hvězd spolu s jednou režisérskou mega hvězdou. Herecký obsazení hlavnějších rolí je hodně slušný - nejvíc potěšil Michael Caine, ale Beyonce taky nebyla uplně marná. Důstojný zakončení celý týhle crazy série, čtyři slabší hvězdy. ()

Acrobat odpad!

na parodie tu mame Hot shots, a kombinaciu filmov Abrahams, Zucker a Proft na ktorych sa da do popuku zasmiat. Toto je skor odporne az hnusne úlisné. ()

10Domik10

Pre niekoho možno zábavná, no pre mňa vrcholne trápna komédia, ktorá nemá s humornými situáciami nič spoločné, naopak to z môjho pohlľadu pôsobí skôr odstrašujúco a ani Beyoncé nič nezachránila. ()

Ceberus

Dosud jsem viděl jenom první díl a ten byl na odpad. Tenhle jsem si pustil jenom jako kulisu k práci, protože to zrovna běželo v televizi. A je to úplně stejně totálně náhodná snůška scén, které spolu nemají nic společného. Vážně by mě zajímalo, jak vznikal scénář, jaké byly myšlenkové pochody - "...a teď zatáhne toho tlusťocha za bradavky... a pak si ten tlusťoch prdne a bude minutu mluvit o tom smradu..." Aby mi Austin Powers přišel vtipnější, tak bych musel být asi sjetý nějakým matrošem. Mno, za těch pár vtipných momentů (porodní scéna) teda nedám úplný odpad. ()

john.h

Začátek byl fajn nápad, ale jinak byly gagy už ohrané a autoři vymysleli málo nových věcí. I tak jsem se ale zasmál párkrát. I těm ohraným věcem, například neuvěřitelným stínům. Čůrající panáček do fontány taky nebyl k zahození a nebylo to zas tak ohraný. Ale na víc jak tři hvězdičky to kvůli málu nových nápadů nebylo. ()

CerKar

U komediích tohoto typu si prostě zezačátku připadám trapně, že na takovou blbost koukám. Postupem času si ale začínám Mayerse oblibovat čím dál víc. A při každé repetici Austina přidávám další a další hvězdy :) ()

Astrebleue

Pro Austina Powerse mám slabost(to ta šedesátá léta).Takže logicky sedmdesátky jako odehrávání děje se mi nelíbily a nebylo tam už ani tolik vtipných scének a chyběl ten správný náboj. ()

karlee

O fous lepší než "dvojka", Beyonce má na hlavě parádní sedmdesátkovou kouli, ale nevím, proč z druhého dílu vzali to nejhorší - Mémini a Tlustýho parchanta. Naopak větší prostor mohl mít otec Caine, dobré byly flashbacky z mládí. ()

Kozy9

Trojka si drží podpriemernú úroveň prvých dvoch dielov, no tento raz sa podarilo hnusu v podobe Myersových vízií vtiahnúť do seba aj niektoré hviezdy ako je samotná Beyonce či iný (zámerne neprezradím, lebo by vás to prekvapilo). Ako to dopadlo? Na Powersa nadmieru uspokojujúco. Ako paródia na špionážne filmy by to opäť pôsobilo zábavne a kvalitne, no s opätovným použitím toaletného humoru, ktorý mi prišiel v niektorých prípadoch nasilu sa aj celková úroveň snímku znížila. Na pohodový večer v okruhu rodiny, či priateľov ako stvorené, no pre náročného diváka úbohosť. A to je chyba Powersa, vsádza na priamočiaru jednoduchosť v ktorej sa strácajú aj vychytávky v podobe kvalitnejších nápadov, zatiaľčo postráda akýkoľvek hlbší odkaz či postreh a preto s prižmúrenými očami: 55% ()