Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Terva

Další romantická komedie z prostředí Londýna, tentokrát o intelektuálním knihkupci Williamu Thackerovi ( Hugh Grant ) a zbožňované hvězdě stříbrného plátna Anně Scottové ( Julia Roberts ). Scénář : Richard Curtis. Kamera : Michael Coulter. Vztah obyčejného knihkupce a světové celebrity ovšem samozřejmě nemá na růžích ustláno... ()

moviesfan

Příjemná herecká dvojka, která dopomůže už tak kvalitnímu ději k celkovému filmovému dojmu. Ten je na vysoké úrovni. ()

Xquick

Právě jsem film, snad po 20té, dokoukal a ještě stále poslouchám závěrečné titulky, tak je hodnocení celkem čerstvé. Tento film považuju za jeden z nejlepších romantických snímků co jsem kdy viděl a při písničce You say it best when you say nothing att all mě mrazí v zádech. Pokud je možné aby se Filmová hvězda na první pohled zamilovala do knihkupce, tak Hugh Grand podle mě zahrál přesně typ knihkupce, kterému by se to stát mohlo. 5 hvězdiček nedávám za nějaké obrovské herecké výkony, ale právě za to úžasné mrazení v zádech. To každý film nedokáže. Už se těším na další promítání :-) ()

JohnCZ

Je to sladké, i díky trochu kýčovitě zářivým úsměvům Julie Roberts, ale také je to ohromně britsky šarmantní, vtipné a laskavé. Zároveň to není úplně ta nejtradičnější šablona... tedy vlastně je... ale úplně není, takže to působí i přes velmi konzervativně tradiční pojetí romantické komedie stále svěží. Nikde se netlačí moc na pilu a je to především britsky milé. ()

Marek1991

Všeličo sa deje a preto mi to nejak nereálne nepripadalo. Anglánska romantická komédia na svojský spôsob, pre mňa však bez výraznejšieho citu, taká chladná, nudná. keď uvážim, že je to skôr rozprávka na moderný anglánsky spôsob dá sa to brať s rezervou, možno však zbytočne dlhé. Ak to ide v televízii nie je to na prepnutie ak to pozeráte prvý, či desiatykrát, viackrát však už asi by to stratilo to čaro, veľa opakovaní by tomu asi uškodilo, lebo to nie je nejaký skvost. ()

corpsy

Samozrejme romantika, aká sa už netočí. S dušou a odhodlaním. Popri romanci takisto aj nahláškovaná ( viva Richard Curtis ) a sociálno-kritická. Ako hovorím, filmový dinosaurus. ()

prkalil

"Ten jogurt je nějakej divnej..." - "To není jogurt, ale majonéza." - tak to je jedna z mých nejoblíbenějších, scéna, na kterou bych i frontu vystála. Stejně tak na všechny další, kde se vyskytuje příšernej/roztomilej Spike Rhyse Ifanse... Netvrdím, že tady nejsou postavy nebo scény, které mi jdou i mírně na nervy, ale je to marný, Notting Hill se neochvějně skví v kredencku mých srdcovek na čestným místě u vokýnka. ()

Marsik

PRIMA FAMILY - První film nového roku, který jsem viděl. I když tenhle film jsem viděl už hodněkrát. Roberts a Grant jsou povedená dvojice a pošahaný spolubydlící Rhys Ifans byl dobrej srandista :) Tahle romantika má fakt hodně co do sebe. Pokaždé, když ji v TV dávají, tak bez debat zasednu. Dneska ji vysílali na Primě s dabingem z roku 2003 (Boudová + Šťastný) a i přes to, že je Boudová Robertsovou dvorní dabérkou, tak musím říct, že se mi více líbí dabing z roku 2000 (Hanžlíková + Vondra). Asi hlavně proto, že se Vondra hodí na Granta více a také že dabing z roku 2000 má vtipnější dialogy a některé hlášky (např. Vrabčák vs. Slizoun, atd.) Abych to neprotahoval...film je skvělý, čtenářům Koně a Psa se moc líbí :) A dneska, co jsem film viděl už asi po šesté, tak musím film patřičně ohodnotit. Tedy...100% = další FSZ !! // (24.12.2013) PRIMA - Po dvou letech znovu opáčko a opět s dabingem Šťastný Boudová. Výše jsem již řekl, že tento dabing je o chlup slabší a méně vtipný než původní z roku 2000. Nicméně i tak mě pořád Notting Hill strašně baví a pořád je to moje FSZ. 100% (with J.) // Další projekce: (23.12.2015) - PRIMA HD, (23.12.2020) - ČT2 HD, ()

Una111

Naivní, hloupé, místy až nesnesitelně. Banální a nepravděpodobná zápletka jako z červené knihovny, ale pokud se nemýlím, tak červená knihovna neoplývá vulgaritami a nevkusem tohoto kalibru. Dávám 3*, ale jen a jen pro hezkou tvářičku Julie Roberts a nesmělou plachost Hugha Granta. Popravdě řečeno ve filmu Rozum a cit se mi líbil mnohem víc. ()

Tryskomyš

Tenhle film je úplně největší romantika po Hříšném tanci a Lásce přes internet. Můžu ho vidět pořád dokola. A taky jeden z mála filmů, na kterým se shodnu s manželem. ()

Kryton

Usměv na tváři budete mít, sem tam ten cukr tolik nepřekáží. To je tak vše. Roberts moc nemusím a romantický komedie znám lepší (takový kopačky se mi líbili daleko více). ()

Johanka

Naprosto úžasná romantická komedie. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů tohoto žánru. Skvělý děj s báječnou filmovou rodinou H. Granta a jeho „skvěle ujetým“ spolubydlícím. ()

NinonL

V této komedii hrálo pár nesmírně nesympatických herců, ačkoli jindy mi tak nevadí. Hughem Grantem počínaje, Julií Roberts konče. Neoslovila mě. ()

Turiec

Už mnohokrát overení romantickí hrdinovia Julia Roberts a Hugh Grant rozkrútili príjemnú ľúbostnú zápletku s komediálnymi prvkami. Nič nezvyčajné. Stretnutia a rozchody nenásilne zasadené do londýnskej štvrti Notting Hill a uletený welšan Spike. ()

Paxxx.cz

Romantické filmy zrovna dvakrát nemusím, stejně tak jako herecké duo Roberts a Grant. Přesto se jedná o jeden z mála filmů, kde se dá překousnout i jejich přítomnost. Kdo se ve filmu ani jednou nezasmál kvůli Rhysu Ifansovi, tak ten podle mě nemá smysl pro hůmor. Pro mě lepší tři. ()

Wysch

Julia byla pěkná, Hugh byl typickej. Skoro mi i přišlo, že už jsem tu jeho roli někde viděl (Čtyři svatby?). Výbornej byl velšskej spolubydlící (Ifans) a krásnej byl i Dylan Moran, jehož budoucí knihkupectví mi náramně to Willovo připomnělo. Whatever. Pohádka jak prase, vedená dobrou rukou, s náznakem kýče, ale ne až tak moc silného, všechno je rozmělněný vedlejšíma postavama, který tu atmosféru dělaj syrovější a uvěřitelnější, takže ve výsledku nakonec tomu filmu můžeš s klidem uvěřit. A to si myslím, že je hlavní. [DVD] ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)