Mahoney, mohutný Hightower, střelec Tackleberry, bláznivý Zed, imitátor Jones, dračice Callahanová, nesmělá Hooksová se tentokrát musí postavit nové výzvě, před kterou je postaví jejich velitel Lassard. Tou je program Občané na hlídce. Myšlenka celé akce je prostá: jedinou cestou, jak se lze vypořádat s pouliční zločinností, je angažovat prostého občana. Lassard se tedy rozhodl přivést vybrané dobrovolníky na policejní akademii, kde by se cvičili v technikách sebeobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policistů. I tentokrát má však Lassard proti sobě a své občanské "domobraně" zarputilého nepřítele poručíka Harrise s jeho nohsledem a lichometníkem Proctorem. A tak zatímco Lassard odjíždí, aby se zúčastnil výročního mezinárodního sjezdu policejních náčelníků, převezme Harris velení nad Akademií a zcela záměrně a cílevědomě začne Lassardův projekt sabotovat. Jenže v příhodné chvíli Mahoney s kolegy a jejich civilní cvičenci ukáží, co v nich je. Předvedou Harrisovi a všem, jak dokáží využít svých nově nabytých zkušeností. (TV Nova)

Hrabka

46% je trochu málo nemyslíte? Zábava je pořád slušná. Děj už sice mele z posledního, ale pořád se na to dá koukat a dobře se zabavit. 60% ()

juta

Velký pokles zábavy a nárůst nudnějších pasáží oproti předchozím třem dílům. Modrá Ústřice už je totálně ohraná, nebylo tu nic, co by mě zvedlo ze židle. Už to není svěží, jakoby se něco vytratilo. ()

Fiftis

Celkovo štvorka nesklame, ale ani výrazne nepoteší. Je poznať, že téma policajnej akadémie bola už úplne vybrakovaná a nástup nových kadetov-civilistov tentoraz neprináša nič nové, ale aj opakovaným vtipoch sa dá smiať opakovane Veľa tomuto dielu pomáha návrat kapitána Harrisa a napraveného Zeda. Zed sám o sebe vždy dobre ťahal a prinášal more zábavy. Možno je to nakoniec aj moja najobľúbenejšia postava, pretože prešla najväčšou zmenou. Tiež ma potešil pohľad na Sharon Stone, ktorá bola príjemným spestrením. ()

JohnnyD

Oproti hrôzostrašnému predošlému dielu je tu cítiť kvalitatívny vzostup. Má to viac deja ako predošlý diel a ono je to OBČAS aj vtipné! Pravdaže jeden vtipný okamih striedajú 2-3 trápne a jeden skutočne úbohý. Guttenberg má tu väčší priestor a pribudla Sharon Stone a to je len dobré. Čo dobré nie je, je fakt, že sa opakujú vtipy z predošlých dielov - Jones, Hightower a ďalší vykrádajú samých seba a ich blbosti už nie sú vtipné (teda ak niekedy vôbec boli). Obzvlášť u Michaela Winslowa je to vidieť. Ak to zhrniem, v rámci policajnej série je to nadpriemer a je to jeden z troch najlepších dielov (1, 2, 4). Ale stále je to slabý film. Každopádne presne tu sa končí minimálna kvalita série, to čo nasleduje potom, to je už iné kafe ... ()

salahadin

"POMÁHAT A CHRÁNIT!" ------ mně by nejvíc pomohlo, kdybych byl uchráněn těchto pokračování. Tohle už s jedničkou nemá nic společného. Tady už se točí jen pro prachy. V době silné nezaměstnanosti bych se tomu nedivil. Ale v USA??? ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 2/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +hudba, pěkné finále, pár vtípků na straně G.W. Baileyho -scénář, nuda a trapnost, opakování již předešlích scének a rovněž Zed a spol/// Tradičně dobrá hudební kulisa a pár povedených vtipů nezachrání tak chabý příběh, který tu společně s mnoha scénkami postrádá jakékoliv kouzlo původních třech dílů. Takže jeden velkej nudnej vopruz, ale co nadělám, asi bude huř :-( ///Celkem 44%/// ()

Ruut

Jo je to klasa. Asi už ne tak dobrý jako první tři, ale .. pomrknutí s Modrou ústřicí a zaláskovaný něžný Zed stále nejlepší ()

mzss1

O dost slabší než původní filmy. Vtipných scén je zde dost, ale už nejsou takové jaké byly. Některé mi přijdou dost trapné. Takže hodnotím tak na 59% = *** ()

Campbell

Asi pro mě poslední koukatelný díl PA, humor už je o dost slabší než v předchozích dílech. Guttenberg je hodně v ústraní, a už to jednoduše není tak zábavné natož vtipné. Nicméně pár scén mě prostě dostalo, a zase je tu(bohužel naposled) postava jménem Zed. ()

Zodd

Už je to opravdu nějaký ten pátek, kdy jsem se díval na tuto sérii, nicméně vím, že jsem tento díl viděl jako poslední, protože při mým prvním dětským zájmu o Police Academy tento díl kdoví proč při vysílání série přeskočili. Každopádně jsem se narozdíl od dalších dílů bavil. Je tu pořád Gutenberg jako Carey Mahoney, za což jsem byl vděčný, i když nemá zas tak významnou roli jako dřív. Jsou tu ale pořád bývalý gangster Zed s 'malým mužem' Sweetchuckem, kteří mě bavili hlavně jako stand-out duo ve třetím díle. Taktéž mě bavila ta šílená babka. Tvůrci se tu více utrhli ze řetězu, ale rozhodně bych ho neoznačil jako někteří 'nejhorším' nebo 'nejblbějším' dílem. Ale každý má právo na svůj vlastní názor, to respektuji. ()

nash.

Cestou od výtečné trojky ke čtyřce se někde ztratil humor a švih, takže výsledkem je, stejně jako u dvojky, hořký propad směrem k nudě. Nové figury nejsou zábavné, ale spíš trapné, zápletka se taky příliš nesnaží a ani toho Guttenberga už to zjevně moc nebavilo. ()

klerik

Na štvrté pokračovanie veľmi slušné. Síce ide len o variáciu na scénky s predošlých filmov a príbeh tú úplne absentuje, ale inak je to znesiteľná zábava. Niekdy stačia známe postavy a cit ako neprepáliť dĺžku jednotlivých gagov... ()

heyda

Tak máme tu čtvrtý díl a po předchozích 3 dílech se teprve tento z mého pohledu dostává do průměrné komedie, kde už je toho kýče zhruba stejně, jako těch zábavných scén a tudíž musím hodnotit průměrně. ()