Vesecký

Dokonalé šlápnutí vedle. Tomuto filmu lze vyčítat hodně. 1. Historické nepřesnosti a nevěrohodnosti postav. V jádru se věci staly tak, jak film uvádí,ale s časovými souslednostmi si Američané nedělali hlavu. Lid volá o chléb už více než devět letpřed revolucí (pak teprve umírá 1780 Marie Terezie). 2. Herci se vůbec nevžili do historičnosti postav, hrají, jako by to byli lidé 20. století, prostě dokonalé vybouchnutí hereckého projevu. Historie myslím říká, že Ludvík XVI. byl silnější postavy, tady je to švihák, takřka play-boy,kdyby ho nezastínil ten - ovšemže americký mladíček. To bylo najednou sexu ve stylu 21. století! 3. Američané si ovšem na filmu museli přihřát polívčičku, aby ukázali, jak Francouzi pomohli revoluci americké.Zde naprosto nefunkční. 4. A pak to bylo dokonale zpackané tou ultramoderní hudbou techno stylu, dokonce s anglicky zpívaným textem (a mimochodem i texty pod obrazy panovnické rodiny byly anglické). Z historického filmu udělala paní Coppolová naprostý filmový kýč. ()

Pawlisman

3 hvezdickovy snimek. Ale hvezda za to originalni moderni zpracovani a cuper muziku, ktera tak skvele kontrastuje a historickym filmem. ()

Horak

Filmu místy chybí větší spád, který ovšem Sofie nahrazuje osobitou atmosférou, ať už odvážným použitím moderní hudby, či smyslem pro vizuální detail. Kirsten Dunst je uvěřitelná Marie Antoinetta, její nevybité mládí konfrontované s Ludvíkovou impotencí ducha i těla nebo neuvěřitelná martnotratnost nudy zlaté klece ve Versailles. Coppola a Dunst tvoří sehraný tým, už se těším na jejich další spolupráci. ()

strangercz

Hudba výprava a stylizace jsou jasně za pět.Ale v podstatě příběh žádnej a podle mě to nemá konec ale jelikož to točila moje oblíbená Sofia Coppolová a hraje v tom Kirtsen Dunst tak se to na 4* vyšplhá ale občas to byla nuda hlavně když se na to díváte ve dvě v noci. ()

blazenka

Záplava nádherných šatů, hýřících barvami, přehlídka nejvybranějších lahůdek, to je Marie Antoinetta. Její představitelku - Kirsten Dunst jsem si kvůli tomuto filmu zamilovala, přestože do té doby mezi mé oblíbenkyně nepatřila. Neumím si v roli rozmarné a citově vyprahlé Antoinetty představit někoho jiného. Nejmistrnější na celém filmu byl brilantně ztvárněný závěr. Líbilo se mi to - 80%. ()

H4N1CK4

Co vám po shlédnutí tohoto filmu nejvíc utkví v paměti bude pravděpodobně výprava - ta je totiž opravdu velkolepá! Nádherné kostýmy a prostředí Versailles, to vše je prostě úchvatné! Kirsten Dunst se mi ve své roli líbila. Přesto všechno však nacházím slabinu v ději. On totiž tento film jakoby ani žádný děj neměl. Zaměřuje se spíše na vylíčení proměny Marie Antoinetty z čerstvě provdaného děvčátka na lidem i dvorem nenáviděnou královnu, která si svůj nudný život sešněrovaný nesmyslnou etiketou kompenzuje zálibou v utrácení a rozmařilostí, a na popis jejích útrap kvůli manželově nedostatku sexuálního apetitu a tudíž nemožnosti zplodit potomka. Ale nedostatky bez problému vyvážilo oku lahodící pozlátko filmu. Líbilo se! ()

fNdEsIECLE

M. a. není dobře mířenou ranou pneumatickým kladivem přímo na solar. (je třeba číst mezi řádky. smutek se skrývá pod bublinkami šampaňského. prázdnota kolující v kornatějících tepnách skrytých pod křiklavými kostými. radost. éterismus. blah blah - to nebylo mezi řádky.) c. je osobnost. nebudu si o ni otírat jazyk. poměrně milé, ale trochu zvětralé šampaňské./edit 4 21/22 ()

God91

Tak tohle bylo něco docela jiného než předchozí film téhle režisérky(ikdyž motiv člověka v cizím prostředí , kde mu nikdo nerozumí je vlastně podobný).Ale je vidět' , že Coppola umí..navození atmosféry rozmarného francouzského dvora na konci 18. století se jí vskutku povedlo.Obsazení roztomilé Kirsten Dunst se též zdá jako št'astná volba.Co dodat na závěr?Snad jen, že se tiše těším na další film téhle dost nadějné režisérky. ()

Aluminium

Pekné, farebné, skoro až nevinné stvárnenie Márie Antoinetty, ktoré sa ako tak držalo historických faktov. Taktiež boli celkom zaujímavé tie prestrihy na skutočnú Máriu Antoinettu a tú fiktívnu, akú ju videli poddaní a dvorania. Jediné, čo sa mne osobne nepáčilo bol záver. Pripadalo mi to ako rázne seknutie až takmer násilnícke zakončenie. Ale aj tak Sofia Coppola je pravou dcérou svojho otca. ()

Silencia90

Nechápu tu moderní muziku a záběry na jídlo. Překrásné prostředí, ale nakonec to byla velká nuda. Záběry na nudu jsou nudné. A navíc konec bez konce. Bohužel se stalo, čeho jsem se obávala. Ani napotřetí nedokázala Sofia Coppola zaujmout, ba či dokonce dokázala zklamat u filmu, který vypadal tak slibně. Čtvrtou šanci jí už ale asi nedám... 3 hvězdičky pouze a jedině za dobu a styl, který miluju, a zde je krásně předveden. ()

Bozvav

Z hlediska historie naprostý propadák. Američani se zase vycajchnovali. V podstatě natočili telenovelovou romantickou mega hnačku, nicméně kostýmy a vyzuál vůbec, to má velmi působivý. Za ten dávám dv hvězďule. ()

Mlle

S odstupem času (18 let po odvysílání) se na film dívám ještě trochu jinak. Vidím, že se Sophii Coppole podařilo kouzlem nechtěného natočit trefnou generační výpověď, která naznačuje i něco víc – „we are too young to reign“ je totiž problém celé stávající společnosti – osvícenci a Velkou francouzskou „revolucí“ jen odstartovaný. Začalo vládnout mládí. Je to roztomilé, nezávazné, plytké, rozverné a všechno to vypadá jako hra. Dokud je ovšem z čeho žít. A pak už zase není z čeho narychlo posbírat zkušenost a s nastalou situací se vypořádat. Zkáza je nevyhnutelná. Ovšem stále jde v první řadě o obrazově a zvukově fantastickou koláž, která přibližuje konec 18. století stylově nebývale přesně, a na plátno nostalgicky přenáší vrtkavé, ale nezapomenutelné okamžiky prožitých rozbřesků slunce za zvuků fenomenálně poskládaného hudebního doprovodu. Rameau, Lully, Siouxsie, Cure, New Order, Vivaldi, Strokes, Aphex Twin, Air, Scarlatti – v tomhle úžasném kaleidoskopu se sklíčko po sklíčku přesýpá bezútěšnost i hluboká krása momentů, které s osudem Marie Antoinetty sdílíme. ()

zabro

Takovy normalni prumer. Hudba k historickemu filmu byla velice zajimava.Jinak se me film zdal celkem o nicem.Jak sem uz rekl takovy normalni prumer :-) ()

Mattezs

Po druhém shlédnutí musím ještě jednu hvězdičku přidat, je to jeden z filmů, který prostě musíte vidět víckrát. Sofia se tady vyloženě vyhrála a soundtrack je prostě mazec. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky