Sathine

Nejprve jsem chtěla napsat velice peprný komentář o tomto filmu. Jenže když jsem si pročetla pár recenzí, tak zjišťuji, že všechno to, co mě naprosto v tomto snímku odrazovalo, tak ostatní vychvalují do nebes. Například soundtrack - ta hudba byla dobrá, akorát se mi absolutně nehodila k tomuto tématu. Já nevím, ale já jsem myslela, že se budu dívat na historický snímek, který je v podstatě inspirovaný skutečností, a ten je přece jinak zaměřený, než nějaké romantické komedie, či volně vyplývající příběh... Navíc moc nejsem ani na hluboké pohledy na vodotrysky, na zahradu, na přemýšlející Kirsten Dunst, i když její obsazení bylo opravdu skvělé. Navíc mi přišlo, že 3/4 snímku se nedělo skoro nic, královna rozhazovala peníze, snažila se svést manžela a pak najednou buch, buch, buch a byl konec snad v deseti minutách. Asi jsem jediný kritik tohoto snímku, ale já jsem nadšená vůbec nebyla. ()

10doktor10

Film bych doporučil spíš romantickým povahám. Můžeme se setkat s krásnými kostýmy a vybavením paláců. Problém je ale v tom, že historie a politické události jsou upozaděny soukromým životem Marie Antoinetty, večírky atd. ()

grandir

Netradiční, moderní a zajímavé pojetí historického filmu. Hlubší dojem sice nezanechá, ale působí osvěžujícím dojmem. Spojení klasiky a rocku nebylo špatné, ale v určitých pasážích už spíš rušivé ... ()

Waltraut

Taková hezoučká, odvšivená verze tehdejší pompézní Francie! Čarokrásné kostýmy i kulisy, barevnost, jež oku náramně lahodí. Citlivě zvolená hudba, sic bych viděla raději, jak se zapocená šlechta natřásá třeba na folkmetal s barokními prvky (haha), ale to možná příště. Zprvu se Marie jen tak nimrá prstem v jídle a zjišťuje, že francouzi jsou děsní emzáci! Třeba už jen fakt, že jsou schopni žrát celý dny sejra a čokoládu, a nedostat smrtící diareu! Kolikery šaty bude muset prosrat, než si její zažívání zvykne na tak insitní stravu?! A když později přišla na to, že péro uzří nanejvýš za kloboukem, začala hledat útěchu v útrácení a dál to znáte.. Film mě bavil poprvé, podruhé i popáté, takže tleskám a z rukávu sypu rovných 5. ()

nickymilka

Krásné kostýmy, ale ta hudba byla zoufale nevkusná...... Taneční bál a k tomu synťák a hudba jako z 80. let? Projížďka kočárem a k tomu falešně zpívající chanson za doprovodu elektrické kytary, ble ble ble.... A děj byl poněkud fádní, dostala jsem z toho chuť na čokošku a šampáňo. ()

ssarka

co teda opravdu nesnáším je moderní hudba do historického filmu...jedna hvězdička je za kostými,jinak tento film je zapomenutelný hned po dodívání.. ()

luphick

Představte si, že jste čtrnáctiletá holka, mamča jako správná královna neváhá a vás, pro dobré vztahy, pošle provdat do Francie. Do cizí země, cizích zvyků, mezi cizí lidi. Dostanete poměrně frigidního manžu, všude vás pomlouvají, že jste nejspíš nepoužitelné prkno a všichni očekávají, že od 15 let budete sypat jedno mimino za druhým. No. Nic moc. Ale ještě by ten nastávající mohl být o 40 let starší bratranec. Tolik k té dnes už těžko pochopitelné době. Nejspíš si nedokážu v roli okouzlující Antoinetty představit někoho jiného než Kirsten. Těžko říct, jaká byla královna doopravdy, ale její chování lze pochopit, alespoň v podání Kirsten. Hudba provázející film byla překvapivá, alespoň na historický film a drama. Děkuji režisérce, bylo to příjemné zpestření. Jiné historické filmy doprovázené dobovou hudbou zní nudně. Zakončení filmu mě překvapilo, ale na druhou stranu jsem byla ráda. Poslední scény byly poměrně tísnivé a ani jsem osud Antoinetty dál vidět nechtěla. Ikdyž moc dobře víme, že šťastný nebyl. ()

malyLibor

Pro mne je tento film velkým zklamáním... spousty kostýmů, spousty laskomin, ale to vše jaksi prázdné, bez života, bez chuti... To, že američani nedokáží natočit slušný historický film, mne nepřekvapuje. Ale toto je už opravdu moc... Když královna uteče do Paříže a tančí tam na maškarním bále na diskotékovou (či jakou to) hudbu 20. století, je to vrchol... Moje hodnocení by bylo tak 15%, ale přidal jsem hvězdu za moji oblíbenou Kirsten Dunst, přestože ani její talent tento podivný a velmi slabý film nedokázal zachránit. Edit: Kdesi jsem četl, že ta hudba, která u mne film naprosto potopila, měla být rocková. Hm... no, nevím. Nejsem hudební znalec, pod pojmem rock si představuji něco jiného a rozhodně neočekávám rockovou hudbu na večírcích v 18. století. ()

fruitixx

Absolutně najivní film založený na dvou mrtvolách v posteli a kostýmech...místy dokonce proložené současnou hudbou, což jsem atmosféricky celkem nevstřebal...nakonec se to celkem ale trošku zlepšilo, byla tam i jedna zmínka o zadlužení...po všech těch večírcích o ničem. Celkově němý film. ()

DavidDizzer

Hodně vášně, sexu, večírků, nenávisti, nespravedlnosti, povinností, a mnoho dalších věcí, které byly ztvárněny opravdu bych řekl výborně. I když se zamyslím, film zase tak úžasný a něčím zaujímající děj nemá, ovšem skrze to, že v člověku zanechá emoce, je to film dobrý. Kostýmy vynikající. V tomto filmu, jak v tehdejší době jistě i bylo, se objevilo opravdu hodně sexuálních a vášnivých momentů, plno večírků a honostnosti bohatých panovníků. Film bych hodnotil 3,5 až 4 hvězdičkami... Takový lepší průměr opravdu za dobrý spád filmu, emoce, které ve vás film zanechá skrze několik tehdejších neštvarů vyobrazené v tomto filmu a za kostýmy a celkové detaily provedení. ()

LuciJan

Trochu mě mrzí, že film má jen 67%, podle mě zasluhuje víc. Jedná se spíš o artovou záležitost, než nějaký životopisný velkofilm. Schválně natočeno jako podívaná pro oči (neskutečné kostýmy) a umocněno indie hudbou (chápu, že asi ne každého uchvátí). Absence dramatu - závěrečné popravy a lepší vykreslení revoluce mi nevadí, protože Coppola skvěle zachytila nudu a přepych tehdejšího Versailles. Takže když se někdo chce jen pokochat rokokovou módou, zahradami Versailles a znuděnou Kirsten Dunst v paruce jak ujíždí v kočáře za doprovodu The Radio Dept, neváhejte! 3,5/5 ()

Pythonator

Nádherné umění? Ale prdlačky. Jistě v tom mnozí vidí atmosférickou dokonalost nebo jiné žvásty. Pravda je taková, že je to nabubřelá nuda, ostatně asi stejně otravná a nudná jako byla ta doba - barokní manýry vypatlané šlechty jsou asi tak zábavné jako opera. Tento film je něco jako opera. Tedy vskutku umění v ryzí formě, pro normální lidi spíše nepochopitelná kravina. Proč paní Coppolová neuznala za vhodné oblažit nás řádným koncem, to je jistě umělecký záměr. Každý přece ví, jak ta Maruš dopadla, tak proč tím obtěžovat diváka? Alespoň ve formě prostého textu to tam mohla napsat. Ale né, ono je to tak víc umělečtější. Paní Coppolová asi zapomněla, že točí životopisný historický film, pro který řádný konec nutností. No budiž... Maruš je věčná a nezemře. To bychom mohli opravdu svést na umění, ale proč je ve filmu tak nevkusně a násilně zařazená moderní hudba (nějaký neopunkový britpopík, nebo co to bylo za sranec), to je ve hvězdách. Dovolit si tohle režisér, který se nehonosí jménem Coppola, tak všichni řeknou, že je debil a točí kraviny. Ono jméno dělá zjevně hodně. Možná by bylo velmi zajímavé, kdyby ti pošahaní pseudointelektuálové sledovali film bez znalosti režie. Třeba kdyby jim bylo nakukáno, že to točil Franta z Horní Dolní. To by potom šlo hodnocení samozřejmě hnedle dolů. No nic, budu hodný. Párkrát jsem se u filmu i zasmál. Měl i docela dobrou dokumentární hodnotu, co se etikety u dvora týče, takže dávám krásné nadhodnocené dvě hvězdičky. Nebo radši ne. ()

Martinko991

Totálne zbytočný a hlavne veľmi nudný film. Nuda, nuda, nuda a zasa raz nuda až na pár svetlých zábleskov, po ktorých však opäť nastane len nuda, nás bude sprevádzať takmer počas celého filmu. Aj ten záver na ktorý som sa toľko tešil že prinesie aspoň troška vzruchu skončil v znamení v akom sa niesla väčšina filmu a teda .... presne tak... ()

Awer

Velmi dobře zesoučasněné a polidštěné, aniž by vysloveně tlačilo alternativní, polárně odlišnou realitu. A to šlechtu považuju za naprostý přežitek, i tu dnešní, co vládne jen symbolicky. ()

Gareth_Jones

Celkom pekne spracovaný príbeh ženy, o ktorej som doteraz počul stále iba to isté: že to bola rozmaznaná, rozmarná, povýšenecká mrcha. Ale tento príbeh mi priniesol niečo nové. Iný pohľad, a pekný. Dobre vykreslené dni plné nudy, hier, dobrého jedla, dobrého pitia, dvor odtrhnutý od reality, biedy, špiny, chorôb. Akurát mi tu vadila moderná hudba. Pravdepodobne mala z filmu urobiť moderný pohľad na históriu, ale mne tu prišla ako rušivý element k vykresleniu doby... ()

surobyk

Keď idete tento film pozerať s ideou historickej drámy, tak sa vám nebude páčiť. Ak sa na film pozriete ako na moderný teen drama/coming of age film ktorý je len náhodou zasadený do Francúzska 18. storočia, film získa úplne iný rozmer ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky