Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

BoPo

Najviac ma bavili gerontofil a Vicky. Malá Velká Británie je ako orálny anál. Človek musí mať tento druh zábavy vyložene rád, inak väčšinu času pracne hľadá, či skôr nenachádza pointu snaženia. ()

maseer2

po zkušenostech s Malou Velkou Británií v USA, která má taky několik much, ale rovněž také spoustu bezmála geniálních skečů, musím konstatovat, že původní seriál je na tom daleko hůř.. vtipných scének je pramálo, trapných příliš a vypravěčovy průpovídky, které v americkém pokračování často dokáží vykompenzovat slabší momenty, zde stojí za.. ehm.. vyližprdel.. po čtyřech dílech to trápení vzdávám, nedá se nic dělat.. 2* ... EDIT: podobně jako u amerického řádění téhle dvojky přehodnocuji i zde po opětovném zhlédnutí na 4*.. to neustálé opakování absurdních scének se stejnou pointou potřebuje trochu času, aby si k němu člověk našel cestu, ale pak zkrátka baví čím dál víc.. ()

Martinibaby

Musím přiznat, že zpočátku jsem si nejednou řekla "Na co se to sakra dívám?" a "Proč?!", ale po pár dílech jsem si totálně najela na jejich vlnu a Little Britain jsem si maximálně užívala. Není to pro slabší povahy a ani pro suchary, nýbrž pro trochu otrlejší, ale když se člověk přes leccos přenese, stojí to za to :) ()

Ajinka126

Je neuvěřitelné, jak dokáže tento seriál (bohužel) díl od dílu měnit svoji kvalitu. Vidím jeden díl a směju a směju a v dalším díle se cítím znechuceně a trapně za to, co mi naservírovali. Já jsem velice tolerantní v tom, že ne každý díl bude silný na 100%, ale to, že v 21. století ještě spoléhají na "blicí scénky" a myslí si, že se tomu zasměji, tak jsou na omylu. Některé díly opravdu jsou na 100%, ale jiné zase na 10%. Čili mé hodnocení je jasné ()

F.man

Člověk by neřekl, že je schopný se smát stejnému fóru více jak dvakrát :) P.S. Druhá série je mnohdy značně nechutná tzn. konzumace jídla není při sledování doporučována. Yeah, I know ()

SlecnaSmilly

U tohohle seriálu se cítím podobně, jako když ve čtyři ráno najdu doma gin, ale žádnej tonik, nebo když mám u sebe koks, ale samý kovový mince. ()

Kryton

Opět Británie nezklamala a dokazála, že v komediálních seriálech se jim nikdo nevyrovná. První série byla výborná a uplně mě dostala. Další dvě už jsou malinko slabší a místy už měla dost nechutných gagů, ale i tak jsou 3 série skvělé. Tolik fóru na gaye, tlusťochy, retardy nebo staré lidi se jen tak nenajde. E-e-e-é :D ()

Z0oMb3E odpad!

Nehorázna spŕška najväčších nechutností, čo telka dovolí. Grcanie, štanie, sranie a iné nevkusnosti a trápnosti, ktoré neznášam u hraných filmoch sú tu podávané rad za radom a celý program je postavený iba na tom. Na zosmiešňovanie gayov, tlstých, starých, či postihnutých sa nedá ani pozerať, a chce sa mi pri tom zvracať. Takáto ohavnosť s takým vyskokým hodnotením? Ľudia ste normálny? ODPAD! nevhodný pre každého, kto má aspoň nejaký vkus. ()

KIT.HL

Dalo se to dlouho sledovat na BBC PRIME a s titulkama...... Něco tak ,,šokantního,, už jsem dlouho neviděl . Dát to u nás, to zas by bylo pohoršených......... SUPER ()

Džejkop

„Británie, Británie, Británie.“... Těmito slovy začíná tento prvotřídní seriál napěchovaný britským humorem, který mi sedl stejně jako ten, co vytvářeli hoši z Červeného trpaslíka nebo partička z Monthy Pythona. Nejlepší skeče jsou ty s Andym a Loum, o tom žádná. Na paty jim zdárně šlape jediný gay ve vsi Daffid, po uši zamilovaný Sebastian nebo Ta podle compjůtru nééé. Když nad tím tak přemýšlím, tak jedině skeče ve kterých figurovala celebrita Bubbla Bůčková, bych raději vystřihl. První scéna z touto dámou patří k těm nejlepším, ale postupně nudí. Všechny ostatní skeče, ale doslova boří větu, že opakovaný vtip není vtipem. ()

UncleG

Kdybych měl tenhle seriál popsat jen jedním slovem, bylo by to slovo "Vrchol". A kdyby dvěma, byl by to "Vrchol nevkusu". Na jednu stranu se člověk doslova stydí, že takovou čuňačinu vůbec sleduje a na druhou stranu se nemůže přestat dívat, protože je to ve svý podstatě odpudivě vtipný. Hodnocení nedávám, je to pětihvězdičkovej odpad. ()

Sandiego

Opravdu hrubozrnný humor, který je tak těžko stravitelný, až způsobuje neovladatelné křeče smíchu. BBC v tomto případě prokázala, že tradiční konzervativní Británie je pravděpodobně mýtus, i když pak by asi bylo trochu paradoxní pranýřovat něco, co ve skutečnosti neexistuje. Originální je i koncepce - vzít řadu výchozích situací s předem danými pravidly a omezeními a s notnou dávkou fantazie je variovat celých 22 dílů, do toho pár osvěžujících vložek a téměř dadaistický komentář. Musím však říct, že některé epizody jsou méně vděčnější než ostatní, či možná druhem humoru míří trochu mimo mě. Ovšem scénky s chorobně ukecanou a naprosto nelogicky uvažující blonckou, xenofobním gayem Daffydem z waleského hornického městečka, vedoucí klubu Antišpekounů či se žárlivým asistentem premiéra vždycky zabodují. Naopak skeče ze skotského hotelu nejsou skutečně můj "cup of tea". ()

gogos

Toto se snad ani nedá hodnotit. Jeden z nejlepších komedialních věcí, co jsem v životě viděl. Mnoho skečů probrečíte smíchy a mnoha dalších si budete vyprávět ještě za hodně dlouho... Nechutné, trhlé, šílené, naprosto ujeteé, ale dokonalé!!!!!!! ()

suicide

Britové jsou velmi zvláštní lidé. Ne nemyslím ty "všední" Brity na ulici, které v seriálu vidíme. Myslím Brity tvůrce, jejichž humor, musím se přiznat, je mi velmi blízký. Jsem rád, že duch monthypythonismu žije alespoň čátečně v každém britském seriálu, ale v tomto o sobě dává vědět opravdu hodně. ()

MATADOR

Zvláštním, ale pro někoho typickým humorem se mohou, pyšnit právě britové. Každých z jejich široké škály sitcomů je o něčem jiném, přesto je humor stejný. Malá Velká Británie je typickým úkazem bravůrnosti dvou tvůrců, kteří se dokáží proměnit třeba v babku a žerete jim to, i s těmi jejich navijáky. Třiadvacetidílný seroš s parádními postavami, se kterými se rádi budete shledávat při každém novém dílu a k tomu perfektní humor! Radost tuhle ujeťárničku sledovat! Jen škoda sestupné tendence, především ve třetí sérii. ()

Rosalinda

"Jo. Já vim." To se nedá komentovat. To se musí zažít! :-) Kupodivu zde funguje přímá úměra. Čím víc se na to díváte, tím víc se bavíte. I když vlastně "podle kompjůtru né." ()