Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

CageDepp

Nechápu co je na tom tak populárního. Moc trapných scének a těch pár dobrých to nezachrání. 1. série 45% 2. série 55% a 3 série 60% ()

K.B.L.

První díly super, pak jsem to omylem protkala USA, které bylo ještě lepší, hned potom to spadlo na 50/50. Půlka dokonalá, druhá ubohá. Při sledování druhé série se však dostavilo absolutní zklamání. Vtipy se stále točí, není v tom absolutně nic novýho, humor zaměněn za trapnost až ubohost. Oceňuji odvahu tohodle seriálu říkat věci tak, jak si myslí většina lidí, ale bojí se to říct. ()

MessiM

Někdy zábavné a někdy až neuvěřitelně trapné, ale přesto milované. Jako dítě, co se snaží o pointu. Proč je tomu tak? Je to zvrhlé, někdy nevkusné, nechutné, zvláštní, vulgární a pobuřující. Jako novoroční projevy prezidenta republiky, ale co? Stejně je tam někde v tom anusu místečko, kde si pohodlně dřepneme budeme se bavit. Což je přesně můj styl. ()

Chrysopras

Občas ten nejsilnější úder přímo na bránici, někdy ale stejně silná trapnost. A když připočtu tu jistou cykličnost vtipů vychází mi z toho... ()

fmash

To nejlepší, co pro sebe může potenciální divák udělat, je najít si někde sestřih nejlepších scének z tohoto komediálního pořadu. Nejspíš se mu tak dostane výběru pětihvězdičkových kousků a zároveň zůstane ušetřen stejně velkého množství odpadu. ()

kapsomut

Jsem dutej? Nechápu ten humor? Asi ano... Pro mě je to trapné; až neúnosně trapné! Opět mě udivuje zdejší hodnocení! Pro mě ubohých 10%. ()

Eldrick

Sebereflexe britský mentality jako takový vyhrocená do maximálního možnýho měřítka. Kdo v Británii nikdy nežil, nepochopí a těžko plně docení, jak moc je tenhle seriál výstižný. ()

BoredSeal

Jistě, lidem se tenhle seriál líbí díky hardcore humoru, který zase jednou pobořil tehdejší tabu a většina fórů je tabu i dneska. Už jen sám fakt, že tolik populární gay scénky jsou defakto meta-humor, musí pro inteligentní lidi pozvednout úroveň pobavení (autoři si skrz ně dělají legraci z klišé, pomluv a předsudků, které o čtyřprocentní menšině většina heterosexuální populace bere jako naprosto vážné informace). V první sérii mi připadala zhruba polovina scének otravná, ale od druhé série vyváženost stoupla. Speciální hvězdičku dávám za výborný český dabing, to je zase jednou nářez. Petr Rychlý je prostě génius. ()

easaque

tento zábavný seriál mě ze začátku docela chytl a taky trvalo než mi došlo, že to hrají jen dva herci, tak byly kvalitní masky a nebo tak špatný je můj pozorovací talent. Oba protagonisté se objevují v různých scénkách, které se v další dílech opakují s nějakou tou změnou a tak po čase už to není vždy tak zábavné a už moc nepřekvapí - pokud zrovna to nejsou zrovna vaše oblíbené pasáže. Občas jsou dost nevkusní a nechutní, nebo na můj vkus už poněkud přestřelí. Takže zaleží na Vás. Můj verdikt není úplně jasný a kolísá mezi 3 a 4*, ale spíš dám jen silnější 3hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

SallyZen

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem nemohl uvěřit vlastním očím. Je to taková hovadina, že to nemá obdoby. Jenže ono je to tím vlastně vtipné. Humor je úplně jednoduchý a dvojice Lucas - Walliams je nepřekonatelná. Oni jsou nejlepší seriálová dvojice. Ještě toho tolik nemám nakoukáno, tak snad to doženu. 100%(Loui a Andy --> nejlepší scénky) ()

Mefistofelle

Pokud by byli Britové takoví, jak je prezentuje tento komediální seriál, musel by je už dávno někdo všechny postřílet:). Bizarní postavičky, bezkonkurenční hlody vypravěče a dva komici schopni zahrát neskutečné množství vtipných rolí... to je Malá Velká Británie:). ()

cubajz

první řada nic moc, pořád se opakují ty samé vtípky a situace, zato druhá a třetí jsou námrdovky největší, hlavně díky drsnějšímu humoru! ()

dubinak

Musím se opět opakovat, ale Britové a Irové jsou mistři žánru, co se sitcomů týče. I tentokrát Graham Lineham nezklamal a po Big Train a Black Books nastolil další z precizně, jednoduše a efektivně provedených souborů scének, které přesahují až do výšin laciného humoru, jež nenáročné (možná i náročné) diváky nepřestane bavit. Říká se opakovaný vtip není vtipem, ale Little Britain je výjimka, co potvrzuje pravidlo. Já se bavila víc než královsky. Všechno se v podstatě opakuje, každá postava má svojí úlohu, svůj scénář, který neopustí, ale já tu šťávu sosala bez přestání. Za týden jsem měla tři řady za sebou a nepřestávám tleskat. Tohle je rozhodně lepší volba, než spousta amerických sitcomových škvárů, kterým bohužel dnešní publikum holduje zjevně víc. Mě ale mrzí, že nejsou tyto britské humoristické skvosty populárnější. ()

C0r0ner

Sračka to tedy byla podle očekávání strašná, ale zároveň tak vtipná, že jsem prostě chtěl vždy vidět další díl. Lucas s Williamsem zvolili naprosto jedinečný styl, který ale dotáhli na takovou úroveň profesionality, že ani nekonečné variování toho samého mě neomrzelo. Na Brity bych je netipl, ale prdel to byla pořádná. 80% ()

Andre3000

U nás pár podobných pořadů už taky bylo, některé ušly, ale hodně jich bylo pod úrovní. Tento britský zešměšňovač je docela povedený a jednu z hlavních rolí v tom má to, že britové jsou ehm, jak bych to řekl slušně...no ne zrovna hezcí. ()