Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

Koreangirl

U tohohle filmu jsem si nejen užila sprostých puberťáků, ale i mého oblíbeného herce Antonia Banderase. Taky jsem si u jedné části pobrečela a jako největší dežo bangladežo jsem na to koukala dva měsíce v kuse. Líbilo se mi nakombinování hiphopu a klasických tanců. Jednoznačně si to mé hodnocení zasluhuje. ()

gezko

Vidieť to tango z polovice filmu naživo, tak aj ja slintám od vzrušenia. Veru tak som vždy chcel vedieť tancovať. Aj som sa učil, lenže mi chýbala motivácia a tak som to po 2 rokoch zabalil. Čo sa filmu týka, vystihol všetky atribúty spoločenského tanca - budovanie dôvery medzi partnermi, sebapoznávanie, dôstojné spoločenské správanie, tvrdý tréning. Práve preto sa mi film páčil a preto dávam plný zásah. Do popredia dávam ešte Banderasov výkon. Na záver už len poznámočka: dostať spoločenský tanec do geta si mohol vymyslieť len Francúz. ()

camomilla

Po shlednuti par filmu s tanecni tematikou a klisoidnim pribehem musim zvednout hodnoceni. Antonio si Vas obmota kolem prstu stejne jako svou tanecni partnerku. ()

Pythonator odpad!

Film se nás snaží přesvědčit, že tanec není jenom pro buzny, ale taky pro pořádné desperados. Chvilku jsem čekal, jestli se něco začne dít, ale pak jsem to musel vypnout. To je film jen pro nepřizpůsobivé občany USA, pro feny a háravépsy. ()

T3NK

Několikrát omílané téma a snímek, který nedokázal ničím nadchnout. Tuctovka, kterou vážně nemusím vidět podruhé. ()

nimble86

Více než vzdáleně mi tenhle snímek připomínal podařilý mix Sestry v akci a Let´s dance. Kéž by se mi někdy dostal pod ruku film, u kterého by už po 20 minutách nebyl jasný konec. ()

J.Bonnie

Co se týče děje, absolutně nic originálního, až mě to dohánělo k šílenství. Náprava zhýralé (většinou černé) mládeže už tu byla v Sestře v akci 2, kde je Whoopi spasila zpěvem. Uvědomění si díky tanci toho, co je v životě správné a na poslední chvíli dorazit na ples a stihnout tak poslední tanec s holkou, se kterou se nejdříve nemohl snést (kdo by byl na začátku tušil, jak ti dva skončí???) a splynout s ní v závěrečném tanci v polibku... klišé, klišé, klišé. A nakonec největší zklamání - naprosto ulízaný a slizce vypadající Antonio, kterého bych jindy sežrala.... co mu to tu proboha udělali? Nezbývá než dát tomuto učiteli tance 2 hvězdy - jednu za dobrou hudbu, druhou za místy fascinující tanec. Takže ve výsledku jsem mohla jít na nějaký taneční latino večírek a užila bych si to lépe. ()

Honey007

Náprava kriminalizované mládeže na americké střední je, zdá se, nevyčerpatelnou filmovou předlohou. Bohužel od Nebezpečných myšlenek s Michell Pfeifer se toto téma nikam neposouvá a spíše sklouzává k tradičním až trapným klišé...největší sígři se mezi prostitucí vlastních rodičů, dealery drog a ozbrojenými zloději naučí tančit klasické tance, krásná mladá dívka se zamiluje do bratra vraha svého bratra a on její city opětuje a i přes nepřízeň osudu si spolu nakonec zatančí, milostný trojúhelník se stane zajímavým motivem pro klasický tanec ve třech...ale hraje tam Antonio, tak dvě hvězdy ;) 30% ()

CarlaBrunn

Asi som mala privelke ocakavania. Viac ako 2 body nestrhnem len preto, ze je tento film nakruteny podla skutocnej udalosti. Ma mierne naivne libreto...chudobnych a rado rebelujucich adolescentov z broxu spajanych s kadejakymi drogovymi a sexualnymi aferkami tak hravo "akceptovala" vyssia vrstva?(v zavere filmu radostne sa podelenie o cenu alebo v sutazi spolocenskych tancov predvedenie hip hopu?). Co sa tyka hlavnej ulohy, ktoru si zahral Antonio Banderas, musim povedat, ze mu sadla dokonale, no jeho pohyby, drzanie tela a ladnost pri tanci sa ani nahodou nemozu rovnat uz zial zosnulemu P. Swayzemu. Pri porovnani s inymi tanecnymi filmami (Step up 1,2,3, Hriesny tanec a pod.) si myslim, ze je ich slabym odvarom. (slabsia choreografia, mala skupina tancujucich, malo chytlava hudba). ()

4abc4

Prvně, když jsem slyšela o čem film je, zdálo se mi to jako tuctový film s tématem, které se v různých podobách objevuje v mnoha filmech, ale to jsem ještě nevěděla, že zde hraje Banderas. Roli profesionálního tanečníka klasických tanců zahrál výtečně a skvěle ji doplňoval svým sexy španělským vzhledem. Upřímně - málokdy se mi stává, že film nepozastavím, abych mohla udělat jiné věci než jen koukat nebo u něj nedělala něco dalšího, ale u tohoto filmu jsem seděla od začátku do konce a s nadšením a otevřenou pusou koukala. Nevím, proč mne film tak zaujal, možná díky skvěle zahrané roli tanečníka, ale velmi se mi líbil. ()

L_Into

Bolestná ztráta času. Předvídatelný, nemastný neslaný děj, podprůměrné taneční scény a kupa klišé o sociální nespravedlnosti navrch. ()

kakttus

Již postarší Antonio Banderas se vydává na svou nejnebezpečnější misi od dob Zorra - odvážně se vydává do džungle Školy pro ztracené případy aneb Nejste po škole, neexistujete. Zápletka průsvitná jako vzduch zabíjí možnost jakéhokoliv překvapení, opravdu odmítám věřit, že by se teenageři nechali překecat ke klasickému tanci, jakkoliv krátké šaty si k tomu můžou dívky obléct. Je to zhuštěný obsah toho, co by každý z vás napsal, kdybyste měli zadání "Let's dance s Antonio Banderasem". ()

eaglestar odpad!

Pojďme ty držky hnusné převychovat. A nezapomeňte se několikrát omluvit za svou nechutnou bílou barvu, vy otrokáři! ()

pornohavo

Príjemný film o tanci na amerických školách s černošskými problémami s uhladeným Antoniom Banderasom v hlavnej úlohe. Dobrá hudba a skvelý tanec. ()