Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

Inspirováno skutečnou událostí a v hlavní roli Antonio Banderas, ale ani to to nevytrhne. Kdyby ti herci alespoň při tancování stáli rovně, když už nic jiného. A hromada klišé...no, těžké zklamání, a přitom myšlenka děsně pěkná, jen to provedení :( ()

CrashONE

Film prokazuje, že Amerika není zrovna taková, jak si každý teeneger vysní a představuje. Poukazuje také na to, že i v USA mají lidé problémy a někdy dokonce větší, než si dokážeme představit. Antonio Banderas mi do učitele tance skvěle padl a předvedl, že ať se ujme jakéhokoliv kormidla, ať už akčního, dramatu, thrilleru a nebo v tomto případu hudebního, tak podává skvělé výsledky. Celkový dojem z celého filmu - 65% ()

Aidina

Charismatický učitel klasických tanců se rozhodne učit tanečnímu umění i problematické děti, které znají pouze hip hop nebo rap. Jeho snažení není jednoduché, děckám se z počátku moc nechce, ale nakonec to jeho žáci dokáží rozbalit i na taneční soutěži. Taková americká limonádová pohádka. ()

dancool

tanečné filmy sú fajn väčšinou. Ale toto nebolo najšťastnejšie riešenie - spojiť spoločenské tance s tymto typom ľudí sa mi zdá prehnané a nespojiteľné. Ale fajn...-oddychla som si , preto 2 hviezdičky:) ()

Jason13

"Tango" ve trojici v závěru stojí opravdu za to. Jinak průměrný snímek o tancování, který (hlavně díky Antoniovi) neurazí.. ()

Sublit

Za normálnych okolností by som dal tri hviezdičky, pretože film ničím extra neoslnil ale ani neprekvapil. Avšak páčil sa mi fakt, že film bol inšpirovaný skutočným príbehom Pierre Dulaneona a myšlienka, ktorú film niesol takže nešlo len o klišé typu Let's Dance kde šlo len o to vyhrať dáku súťaž a poväčšinou až moc trápny románik medzi hlavnými hrdinami. Takže cakom prásk lepší priemer. ()

v.indruchova

Nic moc jsem nečekala, byla jsem mile překvapena. Velmi příjemná věc, bořící rozdíli mezi bohatými a chudými, černými a bílými. Jsou sekvence působící tak nějak najivně Holliwodsky. Může to působit jako pohádka, ale proč ne. Tento film se opírá o skutečný příběh. Je lepší něco dělat nebo se jen litovat a poflakovat? Nemáš jasnou odpověď, tak proč si neudělat názor? Doporučuji. Mám chuť si jí hned zatancovat. Holky Bandes je pořád kus :) ()

LencaN

Uznávám, že tohle je další představitel průměrného tanečního filmu, ale ráda si ho pouštím, líbí se mi to taneční nacvičování i samotná soutěž na konci. Nějak vidím v těch hercích, že je to tancování opravdu baví. A tango Banderase s tou blondýnou snad nemá obdoby, to mi jde vždycky husí kůže po těle. Raději moc nečekejte, ať nejste zklamaní... a film vás může třeba překvapit, kdoví. ()

Londi

Ano, možná je to trochu variace na Nebezpečné myšlenky, ale mně se to moc líbilo. Antonio Banderas má úžasné charisma, kterému tvůrci dali o to víc vyniknout, když stvořili galantního učitele tance, který podrží dveře každé ženě. Musela jsem se dívat ještě několikrát, opravdu se mi to líbilo. ()

tatka

Musím dať 4 hviezdy. Od plného počtu delí tento film len to, že toto je žáner, ktorý nemám rada, lebo zázraky v podobe zachránených gaunerov sa nedejú, a že nemám rada Bandolérosa. Neviem, čím to je, ale páčilo sa mi to. Vďaka za náhodu, ktorá ma donútila film vidieť. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

TimStar

Hlavně se mi líbí kvůli tomu, že chodím na taneční a z tohohle filmu jsem se naučil trochu líp pár kroků:-D ()

90909

Vezměte jednu hvězdu (Banderas), přidejte trochu nezvladatelných afroameričanů a hispánců a míchejte tak dlouho, až se všechny suroviny spojí do klasické americké sračky. Pečte bez překvapení až k očekávanému happyendu. ()

siki37

Chcel som oddychovku typu Smiem prosiť?, no po pár sekundách som vedel, ktorá bije, snáď to mal byť pokus o remake filmu Pánu učiteľovi z lásky alebo filmu Nebezpečné myšlienky, no vyšlo z toho len čosi neidentifikovateľné za 2*. Ani sa mi nechce veriť, že ide o príbeh podľa skutočnej udalosti. Spojené štáty sú najlepšie, najsilnejšie, najúžasnejšie, ale že by beznádejnú bandu farebných looserov, ktorí medzi hraním basketbalu, strieľaním ľudí a počúvaním hiphopu učili tancovať Na krásnom modrom Dunaji, tak to je rovnako neuveriteľné ako to, že Dunaj bol niekedy krásny modrý. ()

RoyBatty444

Veselé, poučné a milé na pozretie. Vadil mi ten hip hop, ale budiž moderná Amerika si to praje (a keďže je to aj podľa skutočných udalostí tak je pochopiteľný). Čím častejšie ho vidím tým viac sa mi páči. ()

shinlove

Průměrný film o tanci, který by nepřitáhl ani polovinu diváků, kdyby v něm nehrál Banderas...přesto film jako celek zapadl do šedi a proto jen 3* ()

Sathine

Film, který neurazí, ale taky nezanechá žádnou výraznější stopu v paměti. Aspoň že to bylo podle skutečné události, jinak právě takových typů filmů už podle mě bylo natočeno až moc. ()