Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

prometheusll odpad!

Co to má být,? to opravdu netuším.. Chabá a trapná podívaná na trapný film,který má být dobrodružný?. No comment na tento film ()

majklfly

Opravdu jsem nechtěl, ale prostě nemohl jsem se nesmát. Trapná zápletka, trapné romantické scény, vlastně až na pár efektů nic než nic a nic, ale já se přesto bavil. Občas Noah prostě vypustil hlášky, které stáli za to. Ikdyž na druhou stranu, jakej je rozdíl mezi tímhle a Spielbergovým Inianem Jones?... ()

ixel1

Je to spíše taková parodie na dobrodružné filmy. Navíc parťačky Flynna jsou mi vesměs nesympatické. Ale pokud to nebudu brát jako dobrodružný film na který sem se těšil, ale jako frašku, tak mě to aspoň trochu zabavilo. ()

Sape5

O trošku horší než první díl ale taky se na to dalo dívat , ale taky by se dalo říct že tenhle film má kvalitu a taky mě zklamalo bohužel hodnocení :((((( ()

Alesss

Až u trojky jsem našel ta správná slova v komentáři páně Cervenaka, které si bez laskavého svolení dovoluji přeložit do české mojenštiny a drze zneužít: Tak tedy... Typicky flynncarsenovsky stupidní, se scénářem, který bohapustě vykrádá jiné filmy ... s dějovými zvraty měnícími mozek na kaši, druhotřídními triky a extrémně "ťarbavo" (nepřeloženo... sorry...) natočenými akčními scénami. A s ultrasympatickým Noahom Wyleom, který dává do placu jednu béčkovou hlášku za druhou a vy mu to žerete a rádi to s ním přetrpíte až do konce... A TO JE PRÁVE TO, ČO SAMI NA TOMTO TV FÓRKU TAK KUREVSKY PÁČI... A platí to jak pro Quest for the Spea a Return to King Solomon's Mines, tak pro The Curse of the Judas Chalice... (viz. mé komentáře k dalším Librarianovským spektáklům) ()

JARDAHONDA

Trochu laciné béčko, které je velmi podobné, jako první díl. Děj na mě působil od každého něco : komediálně, dobrodružně, střeleně.. Zapojené vizuální efekty nebyly zrovna u tohoto filmu zapotřebí. Možná, že tím chtěl režisér zamlžit trochu nudný děj. Každopádně jsem postrádal i napětí,,,,,,,,,,,,,,,,, ale dá se na tento laciný snímek dodívat. Divák u něho nemusí moc přemýšlet..Takže závěrem bych to definoval, jako průměrnou oddechovku. ()

Herbert007

První film této série jsem nějak skousnul, dokonce bych řekl že jsem se u něj docela bavil, ale tohle už nějak nefungovalo - nápady vykradený z všeho možnýho, spousta klišé, pokusy o humor takový nějak vesměs nehumorný, triky nic moc... ()

KristKrist

Druhý díl s emi po pravdě líbil o něco víc než ten první,i když u něj platí to co u prvního. Má spoustu much,střeštěný humor či rádoby vtipné dialogy,ale dalo se na to dívat. ()

kratajirka

Opakoval bych se. Sice je pokračování o fous horší než úvodní díl, ale furt jsme na pěkných třech hvězdách. Film zaujme. ()

Jirkacek

Dobrodružný film Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna navázal o dva roky později na první příběh knihovníka Flynna a tento snímek nemohl uniknout mé pozornosti, neboť podobné počiny mám velmi rád. Moc dobře si pamatuji, jak jsem odcházel nadšený z kina, když skončil první díl Indiana Jonese a rovněž se mi líbila trilogie Mumie, takže jsem podobná dobrodružství očekával i od Flynna Carsena. Moje přání však byla naplněna tak do poloviny, patrně proto, že se jednalo o TV film. Přesto jsem se na něj rád podíval, ohodnotil jej třemi hvězdami a když se nedlouho po svém natočení objevilo na pultech DVD, neváhal jsem a koupil si jej do své sbírky. Od té doby plynulo mnoho vody v řece Moravě a desítky dalších disků se roztočily v mém přehrávači, takže když jsem se chystal napsat na druhý díl Flynna Carsena zasvěcený komentář, rozhodl jsem se na tento film podívat znovu. V druhém díle už měl khihovník Flynn Carsen (Noah Wyle) za sebou mnoho nebezpečný misí po celém světě a při nich zachránil spoustu historických předmětů, které pak uložil v bezpečí podzemní knihovny. Na začátku tohoto dílu ukořistil z rukou pobudů křišťálovou lebku, kterou poté dovezl svému nadřízenému Judsonovi (Bob Newhart). Ten mu ani moc nepoděkoval, ale spíše ho varoval, že se někdy musí vzdát toho, co chce, pro větší dobro, protože právě to dělá rozdíl mezi dobrým knihovníkem a skvělým knihovníkem. Pak odešel Flynn domů, kde mu maminka Margie (Olympia Dukakis) nachystala velkou oslavu jeho 32. narozenin. Přitom mu dohodila jeho kamarádku z dětství o kterou neměl zájem, nicméně důležitější osobou na oslavě byl starý rodinný přítel a strýc Jerry (Robert Foxworth). Flynnova matka také dala Flynnovi obrázky, které nakreslil jako dítě, v nichž se objevovaly výjevy z pohádek, které mu vyprávěl jeho mrtvý otec. Po oslavě se Flynn vrátil domů kde zjistil, že jeho byt někdo důkladně prohledával, jenže si nevšiml, že dotyčný zloděj ještě neodešel. Sice stačil zatelefonovat tuto skutečnost Judsonovi, ale vzápětí byl omráčen a okraden o svitek, který dostal ten den v poště. Svitek obsahoval mapu k dolům krále Šalamouna. Když se Flynn probral, řekl vše Judsonovi, který se v bytě objevil a ten mu řekl, že v dolech byla ukryta kniha s názvem Klíč Šalomounův, která majiteli dávala kontrolu nad časem a prostorem. Flynn se tedy vydal do Maroka, aby klíč našel a uložil do bezpečí. V africkém státě navštívil vykopávky z římských dob, kde se setkal s Emily Davenportovou (Gabrielle Anwar), archeoložkou, která vystudovala více předmětů na univerzitě než Flynn a tak se často hádali. Flynn a Emily byli napadeni poté, co našli kus mapy, ale útočník se náhle stal spojencem, když se rozsvítil Flynnův amulet na krku, který měl po otci. Byl to odznak zednářů a tak jim útočník Ahjmed (Peter Butler) prozradil, kde najdou zbytek mapy. Vzápětí oba utekli, zatímco maročana se zmocnili vojáci generála Samira (Erick Avari), který také chtěl získat moc z Šalamounovy knihy. Když chudákovi vyhrožovali smrtí jeho rodiny, prozradil jim, kam Flynn s Emily odjeli. Ti zatím odjeli do Keni, kde po cestě svatebním autobusem a několikadenní pěší chůzi narazili na muže zakopaného do krku v písku za krádež. Dva dobrodruzi černocha jménem Jomo (Hakeem Kae-Kazim) osvobodili a ten pak trval na tom, aby byl jejich průvodcem. Během dlouhého pěšího putování si na jednom místě udělali přestávku, v rámci které Flynn ukázal Emily kresby, které vytvořil jako dítě, když mu je matka tajně vsunula do tašky. Také jí sdělil, jak byl jeho otec zastřelen lupičem, když mu bylo pouhých 32 let. Po několika dnech pěší turistiky konečně dorazili do vesnice a navštívil zde obchod se starožitnostmi. Netušili, že jeho majitele mezitím zabil Samír a vydával se za něj. Když však jeho totožnost odhalili, rychle prchli pryč. Dorazili na nádraží, kde se k jejich úžasu nacházel strýc Jerry a s nímž nastoupili do vlaku do Mombasy. Ve vlaku si dvojice odpočinula a povečeřela se strýcem, přičemž jim během jídla řekl, že Flynnův amulet na krku od jeho otce byl předáván po mnoho generací. Po večeři si Emily a Flynn povídali o spojení afrického mrtvého jazyka se Šalomounovou písní a přitom objevili magický hudební klíč k mapě. Následně se Judson objevil jako duch v zrcadle vlakového kupé a řekl Flynnovi, aby odletěl domů, což odmítl. Příští ráno cestoval k hoře Tři čarodějnice poblíž Mombasy a uvědomil si, že krajina připomíná jeho dětské kresby, takže jeho otec ho musel na tuto cestu připravovat. Vešel do jeskyně, kde se nacházela obrovská hlava královny Sheby vytesaná z kamene. Flynnovi se povedlo najít zde tajný vchod do podzemí, kde byl obrovský poklad a také Šalamounova kniha Klíč. Když ji uchopil, text se rozzářil a jakoby vtékal do jeho ruky. Jenže vzápětí se v podzemí objevil také Samir, který si pro knihu přišel a rovněž Flynnův strýc, jehož generál zajal. Aby ho zločinec nezabil, tak mu Flynn hodil knihu, ale pak se k jeho překvapení strýček Jerry zasmál a přidal se ke generálovi. Byl to totiž právě on, kdo před lety zastřelil Flynnova otce, protože mu neřekl o tajemství dolů a také proto, že mu přebral Margie Carsenovou. Aby ji získal pro sebe, chtěl se s pomocí knihy vrátit v čase a tak vstoupil do komnaty lemované výklenky, kde leželi mrtví králové, s bublající lávovou jámou, a nahlas předčítal zaklínadlo, které mu dávalo moc nad prostorem a časem, a přitom tak oživoval duchy. Flynn a Emily byli hozeni do jámy, která se naplnila vodou a když už se málem utopili, byli zachráněni věrným Jomem, který je následoval, aby splnil svůj životní dluh. Následně Samir zemřel, když na něj Emily hodila olej a ten pak začal hořet. Mezitím Flynn četl omámeně z knihy, kterou mu dal Jerry a navedl ho ke čtení. Pak se Flynn vzpamatoval a přestal číst. Vzápětí hodil knihu do jámy s lávou a Jerry při pokusu ji chytit zemřel. Poté Flynn, Emily a Jomo prchli z jeskyně pryč, když ta se začala rozpadat a pak explodovala. Následně Jomo dvojici opustil a Emily řekla Flynnovi, že s ním nepojede do LOndýna, ale že bude pokračovat v hledání královny Sáby v Tunisku. Pak se rozešli a Flynn se vrátil do knihovny, kde řekl Judsonovi, že knihu zničil. Judson mu připomněl, že obětoval to, co chtěl pro větší dobro a nyní byl tedy už velkým knihovníkem. Film skončil a já byl docela spokojený, i když na něm bylo vidět, že byl natočen pouze pro televizi a disponoval tak nízkým rozpočtem, přesto se nejednalo o nějaké pitomé béčko. Docela mne bavil i při druhém sledování a nemusel jsem tak měnit své původní rozhodnutí a cípaté jsem tak nechal na původním počtu. Suma sumárum, snímek Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna ode mne získal tři Šalamounovy hvězdy ***. () (méně) (více)