Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk. (Bontonfilm)

Mufi315

Tak od tohoto filmu jsem rozhodně očekával víc, než mi bylo nabídnuto. Proto mne nijak zvlášť nemrzí, že jsem na tom nebyl v kině (za 139 Kč), protože to stojí zkouknout jen v TV. Film popisuje události na cestě vlakem, zrůdosti i zamyšlení musím pochválit. Drsnost tomu taky nechybí, i když k realitě to mělo ještě kousek cesty (už jsem měl tu větší čest vidět autentištější film o židech). Poslední vlak uměl přitáhnout i svojí napínavou atmosférou. (např. když měli všichni vyztoupit z vlaku, aby byly prohledáni a vyslícháni). Kde je tedy ten problém? Ve scénáři, který měl velké trhliny jako hloupé a mnohdy zbytečné dialogy. Retra sice nebyly nijak otravná a dlouhá, ale často vás násilně vytrhli z opojení. S pokaženým střihem a hereckými výkony, které někdy nepříjemně zaskřípali, např. u Kotka, jsem doufal v hezký konec. Po polovině filmu si říkám, že už by mohli pomalu dojet, aby se objevila ta výprava Auschwitzu a proto mě polili vodou, když jsem zjistil, že tady je konec filmové cesty. V tom nejzajívavějším to utli a šmitec. PS: Měli si sami zjistit, jak dlouho dokáže člověk být bez vody, aby mohl normálně myslet, ba dokonce pracovat. Po dvouch dnech bez vody by tam všichni jen vyčerpaně leželi v horečce a sípali. Co se týče 6-ti dnů, tak to je optimistická pohádka! *** (59 %) ()

Mystix

Tak po dlouhé době jsem napjatě očekával film s touto tématikou. Zajímám se o toto téma,tak jsem se zaradoval,když jsem viděl na obzoru tento snímek. Bohžél byl jsem velmi zklamán. Kromě tématu se filmu nepovedlo nic. Špatně vybraní herci. Těžko na mě dolehne hutná atmosféra vlaku jedoucího do Osvětimi,když v něm vidím Vojtu Kotka. Pani Divíšková zase hraje stejně "dobře" jako v dnešních nekonečných seriálech. Prostě herci předvedli celkově velmi mizerný výkon. Taktéž efekty jsou velmi na pováženou. Záběry, kdy se skupina lidí snaží vybrousit mříže a za ním je promítáno na plátně měnící se prostředí je fakt ostuda. Vlak,který vypadá,že právě vyjel z montážní linky. Celkově jen těžko uvěřitelná atmosféra. Takže suma sumárům. Výborné téma z kterého se dá vytěžit opravdu hodně zcela odfláknuté. Takže horší dvě hvězdy ... ()

wesker

"Zidovska oda na utrpeni ala Schindler po cesku.... nepovedene.. cely dej se odehrava v prasecaku za prostrihu vzpominek tech zidu....(31.10.2009)" Zajímavé jak člověk vidí filmy s odstupem času (7let) jinak. Přidávám jednu hvězdičku i když opravdu nízký rozpočet bije do očí a záběry které se točily v Osvietimi jsou bolestně krátké.(nechápu kde vzali povolení) ()

LucMosss

Drama o jednom transportu Židů... Kamera téměř neopouští pomyslnou kabinu vlaku a to jen dodává diváku na úzkosti. Sic je v některých částech děj díky tomu ochuzen o napětí a já se přiznám, u snímku bych nevydržela, kdyby v něm nebyly tolik povedné výkony, ovšem neustále pro mne znamená toto shlédnutí jasný nadprůměr. Občasné uklouznutí scénaře na stálém opakování mi dokonale vynahradily výkony všech herců, především Gedeona Burkharda a nutno podotknout, Kotek nám konečně dokázal, že také umí něco jiného, než jen poskakovat v nejrůzněji připitomělých rolích v televizi... ()

Figuska

Film není až tak zdařilý, aby si zasloužil mé plné 4 hvězdy, zvlášť v porovnání s jinými na podobné téma. Silný příběh, vyvolává všeobecné emoce, ale chyběla mi větší hloubka - navázání se na určitého hrdinu a jeho osud (unikala mi i jména). Podařilo se to snad jen malé Nině, o které by se možná i člověk rád něco dověděl dál v dovětku, jenž chyběl. Občas mi prožitek rušily i nepřesvědčivé herecké výkony a hlasové projevy. Přesto stojí za shlédnutí, dějiny se nedají přepsat a neměly by se ani zapomenout. ()

Saxos

Převážná část filmu se odehrává v jednom z pouhých pěti vagonů vlaku. Němci by v této době nikdy nevypravili vlak s tak malým počtem vagonů. Ve vlaku mělo být 688 lidí? To by jich ve zbývajících čtyřech muselo být dobrých 650, protože v tom jednom není víc jak 40 lidí. Nejvíc mě však dostával mladý hysterický důstojník, který byl schopný při jakémkoliv problému pouze řvát "okamžitý odjezd". Film však věrně ukazuje, že nenávist k židům za 2. světové války nebyla pouze německou záležitostí, ale i ostatních národností. ()

ElisR

Film odehrávající se celou dobu v jednom dobytčáku, občas pohled ven k nádraží či na různé stanice. Ač se tento popis může jevit jako nudný, naopak! Snímek je velmi silný, je skvěle ukázáno, jak se k sobě lidi chovají i v té nejhorší životní situaci - někdo je rozumný a chce řešit problémy racionálně, někdo je sobec. Překvapilo mě, že sem v tomto filmu viděla i české herce jako V. Kotka, Zindulku aj. Silný moment kdy umře miminko víceménně hlavní hrdinky a kdy se pokouší lidé z dobytčáku utéct dřív než přijedou k táboru. Trochu mě mrzel rychlý konec, nebylo už řečeno jak dopadli lidé z dobytčáku, kterým se nepodařilo utéct. I tak ale za mě jede z nejlepších filmů co se tématu 2. sv. válka týče ()

hony23

Sugestivní válečné drama o cestě vlakem bezmála 7 stovek židů do Osvětimi v naprosto nelidských podmínkách. Ve filmu se objevilo i mnoho českých herců. ()

BarGoldstein

Slušný průměr. Film obsahuje několik hnusných šokujících scén, ovšem žádná z nich není tak ohavně cynická jako některé zde promenující antisemitské komentáře. Nepříliš překvapivě je píšou téměř bez výjimky výrobci bryndzy z Horních Uher! ()

PTuranyi

Veľmi dobrá dráma o holokauste zachytáva cestu posledných židov z Berlína do Osvienčimu. Osudy cestujúcich jedného z vagónov posledného vlaku sú naplnené úzkosťou, nedostatkom vody, spánku ale aj spomienkami na krajšie chvíle pred vojnou. Produkcia je veľmi dobrá hoci nie je hollywoodska. Takže aj keď príliš nedramatizuje, atmosféra je dobrá. Vďaka koprodukcii je obsadených množstvo českých hercov a všetci hrajú svoje postavy výborne. Je síce pravda že drobné, logické lapsusy v príbehu figurujú, takže hoci židia prerežú mreže, nikto zo strážcov si to nevšimne. Po odhalení prvých útekov sú však mreže až do konca filmu neprerezané. Stráže si nevšimnú ani búchanie sekery hoci sú takmer na každom vagóne. Záverečné zaseknutie nohy pod koľajnicou a prichádzajúci vlak je dosť veľké klišé. 75% ()

Káčule

Vzhledem k tomu,že tohle téma mne hodně zajímá a film byl dobře natočený,tak si myslím že i kvalitní asi jak pro koho. Ale dnešní mladý by si mněli uvědomit co se tenkrát páchalo za zvěrstva a zamyslet se nad tím. ()

MariusDee

Hodně, hodně slabé. Chápu, že při transportech se děly nepředstavitelné hrůzy, a že tvůrci se snažili nám je přiblížit, ale místo pohnuté učasti ve mně jejich pokusy vyvolali jen ironické úšklebky. I méně je někdy více a místo přepjatých a nevkusně zahraných scén mohly být použity jiné, méně teatrální, avšak mnohem působivější. A dovolím si ještě jednu poznámku k výpravnému zpracování: takhle snad může vypadat nízkorozpočtový televizní shit, ale ne celovečerní film, který jde do kin. ()

anonyym odpad!

Jen další nudný film o Židech, kterých jsem viděla snad už padesát. Tenhle mi ale zůstane v paměti proto, že jsem měla tu "čest" vidět na jednom plátně Gedeona Burkhardta a Kotka, to znamená dva herce (?), které nemusím a nevyhledávám. Nehledě na to, že když vidím Burhardta bez Rexe nebo Kotka bez snowboardu, nikdy to nemůže dopadnout dobře. Ale ono je to, koneckonců, úplně jedno. ()

siki37

ako divadelnú hru by som to bral, no na film to bolo úbohé. radšej si dve hodiny pospať ako sa na to dívať. ()

Diegog4

Krasný pravdivý příběh židů v době války bohužel filmařsky mě neoslovil 2hvězdy za to že vojtek padnul mezi prvními .. ()

Prusovka

Teda moc se omlouvám těm, kterým se tento film líbil, ale podle mě to bylo velmi mizerné dílo! Jsem fanda válečných filmů, ale tohle mě skutečně zklamalo! Bylo to jen depresivní a absolutně bez děje! Podobné "paksvily" již opravdu ne. ()

dratkovani

Silné téma,škoda,že je dabováno,slušela by tomu němčina,sice trochu povrchně zpracováno,ale je neuvěřitelné,jak se postupně mění charakter postav,ovšem ne moc kladně,ale jak bychom se zachovali my??,sáhněte si do svědomí...Dalo by se natočit mnohem lépe,ale budiž ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu