Shakers

Tento film som si pozrel už len s toho dôvodu, že tu hra Jack Black. Aj keď tu síce moc veľa priestoru nemá aj tak je to dobré. Mňa to bavilo aj keď romantické filmy v obľube fakt moc nemám. Slušné herecké obsadenie (Winslet, Diaz, Law, Black) s ktorým som sa nenudil. 85 % - 4* ()

Pepinec

Aneb Když je i "romantická slaďárna" příliš lichotivé označení. Nezlobte se na mě, ale takovou přehlídku všudypřítomného ohavného kýče, zdlouhavých uslzených scén, ustavičných rozchodů, návratů, moudrých rad a nehumorného vtipu jsem už taaakhle dlouho neviděl. Jen jedna jediná věc mě udržela v pozornosti, a sice postava scénáristy Eliho Wallacha. A já se ptám - proč se nějaký skutečný scénárista nepodílel i na Prázdninách samotných? Protože výsledek si umím vysvětlit jenom tak, že scénář napsala Sněhurka hned poté, co probírajíc se z deliria zjistila, že jí sedm trpaslíků uteklo za Červenou karkulkou. ()

JohnnyD

Dlhočizná ale celkom pohodová romantická komédia s nedotiahnutým a nevyváženým scenárom, kde je dejová línia s Cameron Diaz oveľa zaujímavejšia než tá s Kate Winslet (nehovoriac o divnej zápletke o výmene domov). A Jack Black je strašný miscast. PS: Cameron Diaz mala strašné šťastie, že prišla do Británie keď tam raz za iks rokov solídne snežilo. ()

petaspur

Dvě osamělé zklamané (a taky řádně rozpustilé) holky si vymění na dva týdny domy a tím zároveň získají jako bonus nové partnery. Zní to nějak povědomě? Jistě! Originalitou tenhle snímek skutečně nehýří, ale ta pohoda a příjemné chvíle se známými herci rozhodně stojí za to. Pouze dva zápory mi zabránily v nejvyšším hodnocení. A to zejména na romantickou komedii příliš dlouhá stopáž a příliš přeslazený závěr (mám sladké rád, ale tohle bylo moc). ()

Rosaviva

Krásný, velký dům v LA vs. malý, útulný domek na Anglickém venkově, který bych si vybrala já? I přestože miluju Anglii a Anglický venkov je úžasný, šla bych do toho super velkýho domu v LA. Teď něco k filmu, velice příjemný, odpočinkový, Kate Winslet působila mile. Ale teda ten konec, ten byl příšernej. Od chvíle, kdy Cameron Diaz došlo, že právě odjíždí od muže svých snů, to šlo s filmem jenom z kopce. Někdy mi klasický americký happy end nevadí, ale tohle bylo moc. Uvažovala jsem kvůli tomu nad 3*, ale nakonec jsem se rozhodla jednu přidat. Ale film si radši vypněte 5 minut před koncem ()

Aky

Možná je to na pomezí kýče, zvlášť samotný závěr, ale i tak je to romantická komedie jako stvořená pro vánoce. Nad průměr ji podstatným způsobem vynášejí zvlášť s chutí hrající herci, aniž bych měl pocit, že některý z nich převyšuje druhé. ()

Allien.9

"Prázdniny" jsou obyčejný, milý film s pěknými vedlejšími linkami (scénárista, vdovec), který rozhodně nezapře, že se jedná o vánoční komedii, protože možné je zde opravdu všechno. Dokonce i *spoiler* vztah na dálku po dvoutýdenní známosti, jež odstartoval sex s opilým chlápkem dobývajícím se vám do baráku * konec spoileru*. Omlouvám se, ale na podobné příběhy jsem asi moc velký cynik.;-) ()

misterz

Jedna z mála podarených romantických komédií. Škoda toho konca, ktorý nebol dotiahnutý, pretože niektoré otázky zostali nezodpovedané alebo iba čiastočne vysvetlené. Inak by išlo o geniálny počin, ktorý brilantným spôsobom opisuje všetky úskalia lásky a zamilovanosti. Herci predstavujúci hlavných hrdinov odviedli perfektný výkon. Keby nebol ten nepodarený koniec tak je to jasných 5*, takto iba silné 4*. ()

Vančura

Doteď jsem o tom filmu nevěděl, a za normálních okolností by mě od něj odradila jeho více než dvouhodinová délka, jakož i jméno režisérky, ale vlivem okolností jsem tomu dal šanci, abych se nakonec jen ujistil, že bych absolutně o nic nepřišel, kdybych to i dál neznal. Dokonale předvídatelný děj bych ještě snesl, ale co mi tam opravdu vadilo hodně, byla celková nevěrohodnost děje/postav a dle mého názoru totální odtrženost toho filmu od reality. V rámci žánru se s tím samozřejmě tak nějak počítá, ale stejně prostě nemůžu brát vážně film, který se mi snaží tvrdit, že krásná žena jako Kate Winslet je dlouhé roky nezadaná, protože platonicky miluje nějakého debila, podobně jako mi už přijde jako čisté sci-fi situace, kdy opilý Jude Law přijde navštívit svou sestru, a najde tam atraktivní Cameron Diaz, která se s ním vzápětí začne líbat a dokonce mu navrhne zcela nezávazný sex (šlo by to i otočit z jejího pohledu, který je podobným způsobem krajně nepravděpodobný - jaká je šance, že vás v cizím domově navštíví pěstěný nezadaný muž s vizáží hollywoodské celebrity, který se do vás následně zamiluje?). Nikdo tam nemusí řešit peníze, v podstatě všechny postavy jsou superbohaté, včetně vdovce s dvěma malými dětmi, což je rys, který mi připomněl Vejdělkovy filmy, jakož i mnohé jiné současné české romantické komedie, které jsou podobným způsobem odtržené od reality, a nadto jsou ještě řemeslně více zfušované než obdobná hollywoodská produkce. A krom toho mi Jack Black přišel jako krajně nevhodný protějšek ke Kate Winslet, potažmo do romantické komedie obecně. A překvapil mě tam ten stařičký Eli Wallach, u něhož jsem nepochopil, proč musel hrát postavu scenáristy, a ne prostě sám sebe, což by bylo dokonale autentické. Celkově se mi ten film nelíbil, přišel mi vylhaný a falešný, a očekávám, že brzy zapomenu, že jsem ho vůbec kdy viděl, což je jedině dobře. ()

Javert

Příjemná odpočinková romantická komedie plná hereckých es. Nejenom pro holky! Mě osobně nejvíce potěšila přítomnost Eliho Wallacha jako starého scénáristy. ()

dr.horrible

Keď medzi takou kopou dobrých hercov je zďaleka najuveriteľnejší výkon (resp. postava) Jacka Blacka, asi je niečo zle. A v tomto filme občas prehráva dokonca aj Winsletka. Nereálne a fake. ()

InJo

Hezká, snadno snesitelná, ale přeci jen hodně dlouhá (nechápu proč) a nijak výjimečná romantika. Ale tu "komedii" jsem v tom jaksi moc nenacházel... 60 % ()

Šakal

Šablonovitost, tuctovost, vyumělkovanost, prvoplánovost, kýčovitost, nuda, kalkul. Lidi, to vám opravdu stačí tak málo?! (viz zdejší hodnocení) Základním kámenem úrazu (čti průserem) je samotný scénář, který ani takovému poměrně kvalitnímu hereckému obsazení nedá šanci výrazně vyniknout. Pravdou je, že z té naprosté šedi podprůměru se snímek (jednou za čas) nadechne k povedenějčím (čti upřímnějším) momentům, to však není zásluhou scénáristů, nýbrž herců (zejména K. Winslet). Nespočetněkrát je vidět, že herci jakoby sami nevěděli co hrát, byť v mnohých případech zachraňují co se dá. Ono totiž (Mrs N. Meyers) nestačí pouze ne(originální) NÁMĚT: dvě frustrované ženy dosavadním životem a vztahy s muži, si vymění domy, aby si mohly pobrečet v soukromí nikým (žádným chlapem) nerušeny (jakoby nevěděly, že bez nás to jednoduše nejde :-) a vsadit na (čti zneužít) vánoční atmosféru, kdy jsou lidé (ženy) citlivější (zranitělnější), ALE je potřeba si dát alespoň nějakou práci (pravda, je potřeba i trochu toho talentu) s dialogy. Uživ. Sheldra píše: dobré tak k žehlení. Já dávám (v tomto případě) přednost sklence dobrého pití a do domácího kina vkládám hudební nosič, ale možná (ti citově hodně založení) ušetří za kropení. Pravdou zůstává, že jako kulisa k usínání (po náročném víkendu) je tenhle snímek naprosto ideální, ovšem s následným rizikem neklidného trhaného spánku. Tohle se hrubě nepovedlo, že Mrs Meyers. p.s. nejlépe to vystihl uživ. POMO-viz prvních 7 slov jeho komentáře. Naprostý souhlas, snad bych pouze dodal....AMEN. p.p.s. co takhle pokračování, s malým upgradem, místo dvou žen si vymění „domy“ Barack Obama a http://www.csfd.cz/film/8265-vetrelec/ Pravdou je, že by muselo? dojít i ke změně žánru. Na Ridleyho bych si nevsadil, ovšem M. Bay je..... všehoschopný. Pánové, s námětem jsem ale přišel já. To pouze „pro pořádek“, aby bylo jasno a nehandrkovali jsme se o práva a těch pár drobnejch........ ()

gilmore_girl

Klise, klise, klise, klise. Zrazena zenska, co neumi plakat ani milovat, zahadne najde ubrecenou lasku, wow! Druha, ktera dela chlapovi jen onuci, dojde zazracne k presvedceni, ze uz by to stacilo, a vykope ho z domu, wow podruhe. Vanocni atmosfera veskera zadna, vtipy nula. Asi jsem v obzvlast jizlive nalade, ale dialogy mezi Cameron a Judem vyvolavaly bud obraceni oci v sloup nebo davici reflex. Jake Black byl ovsem necekane prijemny a to nejvetsi plus byla pro me linka se starickym Arthurem Abbottem (Eli Wallach) - scena, kdy jde ulickou na podium, me dojala. Jen diky nemu to nebyla uplna ztrata casu. ()

Tsuki

Příjemný, milý film o lásce, u kterého se po zhlédnutí nejspíš budete usmívat. Hvězdné herecké obsazení, napůl britské, napůl americké, ale každopádně dobře vybrané. Včetně Jacka Blacka, kterého normálně nemusím, ale tady byl docela sympatický. POMO sice, jak tak čtu jeho komentář, nesouhlasí, ale já si myslím, že Prázdniny jsou s Láskou nebeskou docela slušně srovnatelné, i když je pravda, že Láska nebeská je lepší. Každopádně, pokud máte rádi filmy o lásce, kde se prolínají životní osudy více lidí, pak tento film určitě stojí za vidění. ~(3,9)~ ()

Anderton

Tak som si Prázdniny nenechal ujsť presne na Vianoce pred pár rokmi. Aby sa zvýraznila ešte viac ich romantická atmosféra. Bohužiaľ sa tak nestalo. Prázdniny nie sú ničím výnimočné, žiadne vtipné dialógy, žiadne doberačky a tie dialógy nefungujú nijak zaujímavo ani na čisto romantickej báze. Navyše nechápem, čo môže vidieť Winsletka na škaredom Blackovi. Mali obsadiť buď škaredšiu herečku, alebo krajšieho herca. ()

boshke

Nudnější "komedii" jsem už dlouho neviděl. Jasně, na jednu stranu by se dalo ocenit, že Prázdniny nejedou podle klišoidního schématu romantických komedií, ale tady je opravdu vtipných momentů přesně nula. Pardon, přesně jeden, a to když Iris volá s Amandou a Grahamem. Jude law nezklamal, jinak velké zklamání... 50% ()

Mia...

Asi byla ta správná chvíle a rozpoložení, ale měním hodnocení ze čtyř na pět hvězdiček........Nějak mě to zasáhlo a zarylo se mi to pod kůži. ()