Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

dj_kure

Nevim čim to bylo, ale přišlo mi to mnohem lepší než jednička. Když to řeknu na plnou hubu tak jsem byl posranej strachy :). Snad po prvý v životě u filmu. Díky za to ;) 70% ()

hero_bk

Brutální krvák, ze kterého jsem měl dost. Nechápu ty antipatie, tu jednu hvězdičku srážím jenom za předvídatelnost a použití všech existujících hororových klišé. ()

john.h

Tak nějak jsem se u toho i bavil, jako jednohubka, když máte chuť na nějaký generický teen vyvražďovací horor, tak se to dá. ()

ardno5

Viděno asi 3x a už to nechci ani vidět. Je to čím dál stupidnější.. Naprosto zbytečný díl, který nesahá předchozímu ani na nevím na co.. Za mě 45% ()

Najt

Původní film z roku 2003 byl určitě lepší, ale ani tohle nebylo špatný. Mě to bavilo, herci v pohodě a prostředí opět humusácké jako v roce 03 ()

Luki.V

Zkouknul jsem to podruhé takže píšu nový komentář. 1) Je to horror=>exploitation, jde tady především o tu brutalitu, ta ve filmu je je intenzivní a znepokojivá, jak to má ve správném exploitation být. 2) Je to to samé jako všechny Texaské Masakry předtím, ten samý příběh jen s trochou obměn, kdo čekal něco nového nebo nedejbože originálního musí být hodně bláhový. 3) Ty TAKZVANÉ logické lapsy se dají směšně lechce a RACIONÁLNĚ vyvrátit, stačí poslouchat CO SE VE FILMU MLUVÍ nebo si přečíst rozhovor se scénáristou ;-). 4) Kamera, režie, hudba všechno nadprůměrné, minimum chyb. 5) Scénář je slabý, počátky které nám ukázali bohatě stačí, zbytek byl opět ŘEČEN nebo se dá logicky vydedukovat, a ne Tomáš nezačal zabíjet kvůli toho že na něj křičeli v práci ani proto že to je retard to samé platí o důvodu proč se rodinka rozhodla pro kanibalismus. 6) Plytký scénář sice je, ale pokud jste si toho nevšimli postavy byly na exploitation vcelku propracované a hlavně téma války (nejen té ve Vietnamu) prostupující célým filmem (nemyslím teď tu jednoduchou zápletku s nástupem do armády). Atmosféra hodně povedená, intenzivní a napínavý horor, někdo může být po shlédnutí emocionálně vyčerpaný a o to jde. Není to nic dokonalého ale mnohem lepší než Hostel, NEhoror Saw nebo drátem do oka. ()

Gekon

Je to taková kombinace prvního dílu a originálu se zvýšenou dávkou nechutností. Jinak film splnil co se od něj dalo očekávat akorát mi tam docela vadila poněkud zmatená kamera. ()

Havala

Už mě to začíná nebavit!!!! Kruci pysk!Proč to na mě působilo jak delší večerníček? asi že ten příběh stál za hovno, a vlastně tam o nic nešlo, jen sme viděli jak to začalo. Masa přibývá, metod jehoporcování také. Asi nejlepčí zvuková část je to poslední řezání těla řidiče skrz sedačku: vrrrrrrrrrr!!!!! Batohy, svetry, chipsy, klíče od auta a valíme k domovu. zas 3 kila v pr.... 36%. ()

ktzc

Klasický "vyvražďovací horor" podle scénáře: parta lidí někam jede + po cestě se jim přihodí něco co je donutí zastavit = všichni tam umřou. Skoro na chlup stejný jako jednička akorát brutálnější (v kutilských potřebách by se divili jak to Thomas Hewitt umí roztočit s motorovkou). Splňuje co v názvu slíbil a vysvětluje jak to bylo s Hewittovou rodinou na začátku před dějem jedničky. Jen mi příde, že hlavní roli tam má spíš šerif (R.L. Ermey) než Letherface... ()

Cortesz

Rozhodně nejde o nic převratného a ani o nic extra, ale já mám druh těchto hororů v oblibě a troufám si říct, že tento patří mezi ty nejlepší co jsem měl možnost vidět. Na to, že jde o prequel, je mnohem lepší a zábavnější než předešlý remake původního filmu. Tento film rozhodně nedělal ostudu svému názvu a motorová pila zde sehrála podstatnou roli narozdíl od remaku. K tomu všemu je to slušně obsazené, v čele krásná Jordana Brewster a dostal zde i více prostoru R. Lee Ermey v roli slizkého šerifa, to se na horor kouká hned lépe, když je tu k vidění charakterní záporák, který dokáže zaujmout. A je zde i mnoho krvavých a brutálně drsných scén, no co více si přát, když jde o horor. Já sem byl spokojen i se závěrem. ()

ondey

Při sledování hororu by měl divák pociťovat strach. Při sledování Počátku divák pociťuje nutkání už nikdy nejíst maso. To by ani tak nevadilo, pokud by ovšem ten strach nechyběl úplně. Thomas neděsí tedy vůbec, atmosféra v domě je také nulová, lekačky minimální. Člověk jenom čeká, jakým způsobem zmasakrují postavu, která je očividně na řadě. A na to, aby mě to bavilo, jsem moc malý úchyl. ()

4k7

Čtyři hvězdičky jsou možná moc, ale opravdu dobře zvládnuté a hlavně plnohodnotné pokračování stejnojmenného filmu z roku 2003. Dokonce o něco lepší, protože nyní máme možnost nakouknout, jak to všechno začalo. Události do sebe krásně zapadají, i když film si na nějaký děj moc nepotrpí. Co nechybí je rozhodně akce a napětí. Nevím jestli to není v takové míře spíš na škodu, ale tento Texaský masakr je oproti jedničce daleko víc brutálnější a krvavější... Jonathan Liebesman to teď zahnal hodně do extrému. Pozornost si zaslouží i falešný šerif, taková držka na zabití se jen tak nevidí - moc dobře zahraná role. Někdo by o filmu mohl říct, že je bezduchý a zvrácený - měl by pravdu. Ale pokud chcete vidět horor, tak tento patří k těm lepším ()

Asdas

Filmy nepozerám kvôli sadistickému násiliu s hektolitrami zbytočnej krvi a už vôbec nie horory ,navyše u tohto som sa ani raz nebál . ()

dundy666

Vážně nevím proč, ale tenhle film se mi líbil. Možná to bude tím Texaským týpkem, který svou angličtinou, hláškama a celkovým chováním celý děj slušně kořenil. Nicméně mi tam trochu chyběli ty klasický teenagerovský radovánky. Škoda, že z Leatherface čím dál tím víc dělají nesmrtelného, neomylného ultimátního zabijáka. Kdyby to působilo opravdověji hodnocení bych dal vyšší. ()

rob_troy

Tentokrát jsem se opravdu vyhecoval a říkal jsem si, že si to pustím znovu, aby se mi lépe posoudilo. Šílený, krvavý, akční, uřvaný - to všechno je shrnuto pod názvem filmu. Film není pro nikoho, kdo by čekal nějaký excelentní horror - to zde nehledejte a film není určený ani pro lidi se slabým žaludkem - zde je krve víc, než byste si dokázali představit, ale stálo by to mohlo být stokrát horší. Motorová pila je takový film, který vás dostane z nudy a zároveň vás buďto utlumí, nebo naopak totálně nakopne. ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)