Lukoboss

J. Foster hraje tu psychoženskou s bolestí a smutkem dobře, to se nedá upřít, ale jinak mně to bohužel přišlo strašně prázdný a po chvíli neemotivní. Její projev se postupně stával plochým (možná záměrná apatie, ale kdo ví?!) a tento výraz se jí v obličeji udržel až do konce. Když už jsme u toho závěru, tak ten byl teda taky na pováženou, ale tak dobře, tady by se oko ještě dalo přivřít. Stopáž byla naprosto přehnaná, neuvěřitelně se to vleklo. Přiznám se, že jsem od toho čekal mnohem víc, předpokládal jsem, že drama vystoupí mnohem víc na povrch a dojde k určitýmu psychologickým rozložení osobnosti hlavní hrdinky. Nic takovýho se nestalo a víceméně se to drželo spíš škatulky "krimi", což je u takovýho filmu škoda. ()

Maynard.

Neslaný, nemastný... A hlavně bez nějaký aspoň trochu chytlavý a podkreslující hudby. Příběh ovšem není zas tak uplně o ničem. Stará dobrá pomsta z rukou J.Foster. Ale ani ta nepodala kdovíjak uvěřitelnej výkon. Vlastně se mi její postava moc nelíbila a ani sem s ní až zas tak moc necejtil. Její protějšek - černej policajt byl o kousek lepší, ale ani jeho postavu sem si dvakrát neoblíbil. Podtrženo, sečteno - sou z toho slušný 3 hvězdičky. ()

vaja

Původně jasný aspirant na pět hvězd. Ovšem takhle zprasit konec, to byla docela síla... Jodie ale zahrála naprosto přesvědčivě a celý film bez problému utáhla. Originální thriller, který nutí k zamyšlení: Co bych dělal/a v jejím případě já, kdyby se mi během chvíle zbortil celý svět... ? ()

Lencha

Po počátečních výlevech lásky a brutální scéně mi přišel film jako nuda. Poté, co bere Jodie zákon do svých rukou se film rozjel. Přemýšlím, zda by tragédie jaká se stala Erice dokázala naprosto změnit charakter člověka, který chodí a v ohrožení zabíjí bez rozmyslu. Jodie podala slušnej výkon, stejně tak i Terrence Howard. Závěr filmu...nevadil mi, pokud se nebudu zamýšlet nad tím, zda je správné dělat práci za policii a někoho zabít bez soudu (při scéně v metru přece nebylo třeba hned střílet, stačilo zkusit vytáhnout zbraň a počkat, jak se situace vyvine, což po vraždách došlo i Erice). Podtrženo sečteno - lepší 3 horší 4...dávám slabší 4 hvězdy. ()

Han22

Tak takhle si představuju perfektní kriminální thriler. Jasně, jak tu už mnozí zmínili, je to jen variace na Přání smrti, ale ten základní námět je natolik silný, že si říkám - proč sakra ne? A tak jsem se pustil do sledování osudu křehké a milé ženy, která má v rádiu pořad o krásných věcech a má se vdávat. A najednou o všechno přijde při brutálním a nesmyslném přepadení a začíná zabíjet. Ne cíleně, spíše náhodně při přepadeních nebo obraně někoho jiného. Je to spíše než drsňácký thriler křehký snímek o ženě, která uvnitř umírá a jediné co ji drží v mezích je zvláštní přátelství s detektivem, který případy množících se vražd vyšetřuje. Film naprosto neskutečně táhne Jodie Fosterová, která mi znovu dokázala že spojení Fosterová+thriler rovná se fantastický zážitek... a ani ten detektiv není špatný. A hlavně režisér Jordan (přiznávám, viděl jsem jen Interview s upírem), který není žádný začátečník a mírně klišovitý příběh umí nádherně podat. Přiznám se, po dlouhé době jsem někomu opravdu fandil a finále a závěrečná "pointa" byly pro mě zadostiučiněním. Konečně zase happyend! ()

LEATHERFAC

Režisér mého velmi oblíbeného filmu Hra na pláč plus jedna z mých nej hereček. A velmi rozporuplný a nudný film. Jodie je tu velmi sexy, nejvíc asi její hluboký hlas. Sayid ze Ztracených mi tu přišel k Jodie jako trochu pěst na oko a úvodní příšerná bitka je sice dechberoucí, leč poněkud přemrštěná. Že by takto bezdůvodně někdo zmlátil mladý pár co se prochází v parku? Neříkám, že se to nestává, ale přeci jen ve filmu by to dávalo větší smysl, kdyby tam nějaký důvod byl. Proč tvůrci nevyužili třeba rasistický motiv, který se v tomto případě vybízí, nebo prostě cokoliv? Následná pomsta Jodie působí poněkud nevěrohodně z více hledisek. Za prvé - pokaždé když vyrazí večer do ulic je svědkem nějakého problému - to je ale náhodička. Za další: i člověku co viděl jedinou kriminálku v životě nebo aspoň jediný díl CSI Las Vegas musí být jasné, že by ji vyhmátli hned po první akci, jinak by museli být naprosto neschopní pitomci. Už jen těch otisků prstů co všude musela nechat... Ale což. To by člověk nějak odpustil, ale to, že film k uzoufání nudí, se jaksi ignoruje těžko. ()

vorenus

Absolutně ohromující začátek,který doslova přibije do sedadla.Možná trošku předvídatelné scény,ale jinak skvělý snímek.Jodie hraje perfektně a i její protihráč Terrence je výborný a samozřejmě nesmím zapomenout na Neila.Všem doporučuji dobrá krimi. ()

Giggs

Už na začiatku bolo jasne, ako to dopadne. Čo tomuto filmu na atraktivite nepridalo. O tom "happyende" radšej pomlčim. Nebyť Jodie, nebol by to ani priemer. ()

cab

Plnopravne nastvana Erica (Jodie Foster) zacina zit dvoji zivot. Je jasne, ze ta jedna cast neni neco, cim by se obycejny clovek chtel chlubit. Do profilu hrdinu nezapadajici zakonceni neschvaluji, ale zasedne to neovlivnilo me hodnoceni, ktere je prumerne z ciste logicky vyplyvajicich duvodu. Premrstena stopaz, nevyrovnanost hercu (Jodie Foster exceluje a bere si snimek pro sebe) a ohrana premise. 60% ()

Burdock

Opravdu příjemný a rychle ubíhající akčňák o pomstě jedné oběti násilí - o pomstě na násilnících obecně - a jejím přerodu z bezstarostné slečny v drsňačku s pistolí za pasem. Tak trochu moderní varianta westernů s klaďasem ve městě, kde vládne zákon olova. ()

dopita

Jodie Fosterová je výborná herečka, ale proč si vybrala takovejhle prachbídnej scénář mě nějak uniká. Stejně tak režisér Neil Jordan. Ale buďme rádi, že to natočili oni a ne ňáký průměrní tvůrci. Jen díky těmhle dvěma, se na to dá dívat, i když i tak to občas trochu dře. ()

baXter

Tak takový naivní filmy mě fakticky neberou. Špatný to nebylo, herci byli perfektní, hudba příhodná, kamera stylová, ale scénář a chování postav bylo úplně mimo. ()

bila.tecka

Co na tom, že mohu Jodie věřit každé slovo a gesto, když se nedokážu přenést přes amorálnost jejího počínání? Stejně jako Dexter patří tahle nevyzpytatelná postava za mříže. Narozdíl od něj ale není sociopatem od dětství, k vraždění se dostává jaksi mimoděk a dalo by se říct omylem. Nebezpečné je ale to prvotní východisko - oko za oko, zub za zub... Pokud má film vyvolat diskuzi o oprávněnosti vzít právo do vlastních rukou (aniž by se čekalo, zda představitelé zákona zakročí či nikoliv), tak splnil účel. Ale pořád se ve výsledku jedná o průměrný thriller s velmi velmi charismatickou ženskou hrdinkou. ()

ti88na

Mám trochu zmiešané pocity. Klasická zápletka o pomste nevadila. Skôr to čo nasledovalo. Totiž buď to mohli poňať ako klasickú nemilosrdnú pomstu, a trochu sa s tým pohrať, vytvoriť niečo originálne. A keď už sa vybrali cestou psychického rozpoloženia hlavnej hrdinky, tak sa tomu mali venovať trochu do hĺbky, Judie Foster je skvelá herečka a aj toto, čo jej scenáristi naservírovali zvládla bravúrne. Tak či onak, ten záver bol prekvapujúco hlúpy, klišoidný a strhol film do nemilosrdného priemeru. 65 %. ()

F.W.Colqhoun

So... You gonna give me some Radio-head too? Jodie Foster využila příležitosti vrátit se v dalším z nočních filmů Neila Jordana do temného světa Travise Bicklea. Její metař pouliční špíny s mikrofonem v jedné a Kahr K9 ve druhé ruce není psychopatickou enigmou jako de Nirův pankáč, nikdy ale ve směru od východního pobřeží k Hollywoodu nepřekročí hranici, na níž se má pohybovat superhrdinský film, když nechce sklouznout k infantilní marvelovině. Plus Tomové Waits a Yorke, Sarah McLachlan, Cypress Hill a od Kravitze alespoň dcera. ()

Standito

Tak trochu ženská verzia Taxikára (a opäť Jodie Foster!). Filmy o pomste sa väčšinou robia preto, aby mohol Seagal či Van Damme nakopávať prdele grázlom, čo zabili ich ženu. The Brave One je však o niečom inom. V kútiku duše by každý chcel urobiť to, čo ona v jej situácii. Postava Jodie Foster mi bola blízka a jej pohnútky som dokázal ľahko uveriť. V čom sa nachádza veľká slabina filmu, je scenár. Niekedy až príliš okato nastavuje situácie tak, aby to mala hlavná hrdinka jednoduchšie. A veľmi mi zaváňajú aj situácie, do ktorých ju stavia hňed po smrti svojho muža. Záver mi vôbec neprišiel nereálny a blbý, naopak som ho vlastne celý čas očakával a bol som s ním spokojný. Škoda jedine toho scenára, ktorý na niektorých miestach (a že ich nebolo málo) kazí dokonalý zážitok z filmu a pripravil ho u mňa o najvyššie hodnotenie. ()

DannyBoy80

Velmi solidní film s hereckým koncertem Jodie Foster. Sice je to až příliš překombinované a závěr je až příliš Hollywoodský, a proto za to hvězdu dolů. Jinak má film skvělou atmosféru a dobře vystihuje psycho stavy poté co se někomu stene taková hrozná věc. U filmu jsem se nenudil a vřele doporučuju. ()