Dodge-I

Prostě fandím Jodie Foster a mám k ní sympatie i v tomto filmu, když bere právo do svých rukou. Já vím, je to místy až moc dobře "náhodné", ale copak jste si to nikdo nechtěl jednou pro vždy rozdat s nějakými darebáky? A náhodě se má přece pomoct. Závěr se moc nepovedl, ale naštěstí Jodie vyvázne - a to je přece to, oč tu běží ;-) ()

JARDAHONDA

Mé druhé já : Oblíbená herečka Judie Foster v kriminálním dramatu,kdy se dostane člověk do velmi kritické životní situace....a Judie to zvládne drsně,ale zárověn lidsky,,,Obdivuhodný výkon herečky,skvělý námět = 4 hvězdy.... ()

SVotM

Dobré, dobré, jen chyběla trocha originality (snad jen, že mstitel je tentokrát mstitelka), což potvrzuje happyendový závěr. A přitom Snídaně na Plutu ukazuje, že když ne originality, tak aspoň zajímavé svéráznosti má Jordan poměrně dost. ()

Bednobuch

Velice pěkný film. Počáteční scéna byla sice dost drsná. Ale zbytek filmu? Paráda. Reakce hlavní hrdinky v podání Jodie dost reálné. Vřele doporučuji. ()

ronin zabak

Příběhů o tom, jak přeživší jedinec v duchu pomsty bere spravedlnost do svých rukou, jsou mraky. Toto ztvárnění je přinejmenším zajímavé rozebíráním myšlenkových pochodů hlavní hrdinky. Bohužel se ale autoři opět nevyvarovali stále omílaným tuctovým klišé (policie je opět neschopná a vždy krok pozadu, detektiv jako jediný podezírá mezi miliony obyvateli New Yorku právě hlavní postavu atd.). Nepochopil jsem scénu, kdy zachrání prostitutku z auta pasáka a odchází přímo před jeho světly pryč. To si myslela, že tam bude pan pasák jenom sedět a brečet? Celkově je tento snímek hodně nevyvážený. Mám si z něj vzít to, že na cestě ke konečné pomstě mám kopat kolem sebe a zabít nejdřív 5 lidí, kteří se mnou nemají pranic společného? ()

Hidoshito

Tak tohle byl pro mě balzám na duši!! Po všech těch holywoodských slátaninách se konečně objeví film, kde hlavní hrdina (v tomto případě žena) jedná za daných okolností zcela přirozeně, jak by obyčejný člověk se zdravým rozumem mohl (a hlavně chtěl) skutečně reagovat. Pár detailů by se našlo..., ale celkový dojem je výborný! ()

+sfinx+

Viděl jsem to hned po fotbale, kdy jsme stěží přehráli Island 2:1 a většinu filmu se mi vtírala myšlenka na úžasné, ale neproměněné šance. Skutečně tady opět zvítězil nápad nad provedením. A to zakončení .. škoda slov. Psychologický film o pomstě a probuzení temné stránky v nás si představuji trochu jinak, než jako pár scén se samomluvou a několik telefonátů, které sice vystihly to nejdůležitější z možných argumentů pro takovéto činy, na druhou stranu tyto argumenty už každý zná a film jich nijak nevyužil. Ta, které se to týká, se k nim v podstatě nevyjádřila a její proměna byla podána a vysvětlena poněkud násilně - aby se divák nažral a koza mohla poslat pár grázlů pod kytky. Film si taky nepotrpí na nějakou propracovanost - je tam jen ta drsná holka s velmi zvláštním ksichtem a pak je tu pár postav - obyčejný detektiv, obyčejní zločinci a to je vše. Nikdo jiný nestojí snad ani za zmínku. A kromě jedné oběti a detektiva se nikoho příběh ani nedotýká. Je to jen honba za pomstou - ale oproti kupříkladu 'Plivu na váš hrob' tady chybí akce, atmosféra, hněv, zoufalství a koneckonců všechno, co mám na takovýchto filmech rád. ()

potok.009

Nic neříkající jednoduchý thriller s nesmyslným sledem událostí a prapodivných náhod, kterým by neuvěřilo snad ani dítě. Za zmínku stojí snad jen perfektní herecký výkon Jodie Foster. ()

Tereza11

Jodie opět předvádí filmový koncert, ona se prostě do rolí trpitelek hodí, neumím si představit, že by to ztvárnil nikdo líp.Náhled do srdce psychicky zlomeného člověka na mě zkrátka udělal dojem...záplatka celkem neotřelá jen ten konec mě zklamal... ()

peproch

Posttraumatická proměna. Po brutálním napadení, které sama přežije, zemře ale její snoubenec a v jejím životě zůstane díra, mrtvý k ní nemluví, co má dělat dál. Opatří si zbraň a během pár dnů v obraně zabije pár lidí i nakonec vraha svého snoubence. Cítí ale, že je někdo jiný, že tak činí ne již ona. Policista jí umožní nebýt zatčena a otevřít novou možnost života. Po traumatu žije ve mně někdo jiný. Trauma nemusí vést ke zhroucení, ale k posílení statečnosti a smělosti. ()

CoffeeClap

Bílá síla si tam cpe černý kulturní obohacení ze Senegalu. No a zase jiný tentokrát latinskoamerický obohacení jí tu její klobásu sebere, a tak se panička vydá cestou Texas Chainsaw Masakr, kdy jde všechnu tu hnusnou sebranku a lidskou špínu krásně vystřílet, a že to udělá!! Skvělej film, parádní nářez. Cesta pomsty s koncem, na který vždy všichni čekají, ale nedočkají se ho. Alespoň tady to ale neplatí ;-). Za ta jatka a konec nejde jinak než 5 hvězd. ()