Laxik

Tak tohle mohlo být vážně povedený drama. Ale co se dá dělat, Jodie Foster se možná snaží, ale celkově tu blbost scénáře přehrát neumí. A konec tomu ubral ještě poslední zbytky toho překrásnýho chladu, který z pomstychtivé Ericy Bainové vyzařoval. ()

GodComplex

Jodie Foster je vyborna herecka, ale tak nejak mi prijde, ze hraje furt to same, nebo si zamerne vybira podobne ublizene role. The Brave One rozhodne neni tuctovym filmem, za co ma plus, ale na nejaky uzasny spad, nebo napeti se to taky nezmuze. Ponekud mdla holcici variace na druhou pulku Taxi Drivera, tedy distortovaneho ochrance, ktery se s tim nemaze a vezme bezpeci ulic New Yorku do svych rukou. 4/10 ()

buldock

Velmi zajímavý a poutavě vyprávěný thriller o ženě , která je přepadena když venčí v parku svého psa , jejího snoubence při útoku utlučou k smrti , ale ona sama jako zázrakem útok přežije. Po této hrozné ztrátě se Erice život totálně rozsype , probudí se v ní její druhé já prahnoucí po pomstě , začíná hledání zadostiučinění za jakoukoli cenu , Erica bere zákon do svých rukou a stává se z ní noční ochránce. Během dne ovšem normálně pracuje dále v rádiu ve své show a tudíž je pro policii téžké na ni přijít... Musím vyzdvihnout excelentní výkon Jodie Foster , která film hodně táhne , k tomu se přidala velmi dobrá režie a zajímavá kamera. Závěr je trošku nevěrohodný , ovšem je to jen malá kaňka na jinak výborně odvedené práci. Mohu vřele doporučit. 84% ()

Alementina

Jak hluboká je lidská bolest..A čím se staneme, když ztratíme své staré já a víme, že to staré já už nikdy nebudu já.... Asi narozdíl od většiny mi přijde film zároveň romantický. Zajímavý jaké si režisér vybírá témata.. ()

Makky

Našťastie na Jodie stál celý film a asi preto bol taký výborný. V podstate nič prevratné, ale ja som sa slušne bavil. Jodie si svoje kvality u mňa potvrdila a Terrence Howard podobne. ()

blackrain

V životě se občas stanou věci, které s námi dokáží pěkně zacloumat. Proto hledáme různé způsoby jak se z nich vyhrabat. Každý se s tím musí porvat sám a urovnat si věci sám v sobě. Pamatujte si jedno, zlé věci se vždycky dějí jen dobrým lidem. Erice zavraždili jejího milovaného snoubence a ji brutálně zmlátili. Tato událost v ní probudila její temnější osobnost. Nedobrovolně vzala spravedlnost do vlastních rukou. Dokázala jsem ji pochopit. Jodie vypadá pořád dobře. Zajímalo by mě, podle čeho si vybírá své role. Většinou totiž hraje osudem zkoušené ženy, tyto role jí ale výborně sedí. Je paráda sledovat její výkon. ()

RAiken

Potíží tohoto filmu je to, že okamžitě poznáte, že jde o film. Zní to podivně, ale jakkoliv to v ostatních filmech není zřejmé, tak v tomto ihned poznáte, že před vámi ubíhají řádky scénáře. Budiž útěchou, že je to scénář víceméně povedený, (a)morálně přitažlivý a řádně napjatý. Jeho režijní zpracování je rovněž nadprůměrné a nabízí zajímavé kamerové hrátky. A když se kamera kouká na Jodie Fosterovou, nelze si na nic stěžovat. Její ztvárnění hlavní hrdinky je, řekněme, až strojově dokonalé. Spolu s velice sympatickým Terrencem Howardem vytvářejí neokoukané herecké duo. Celkové ztvárnění a tvůrčí dojem mi podivným způsobem připomínal komiks, ať už svým specifickým vyprávěním, konfrontací dobrých se zlými či finálním vyvrcholením. Zvláštní, ale působivé, obzvlášť v kombinaci s jednou úžasnou závěrečnou písní. Celkově jde o zpestřující zpracování klasického filmařského námětu ozdobený reálnými dialogy a sympatickou hereckou dvojicí. Melancholické drama s menší studií lidské duše plné symbolických odkazů a obrazů... ()

jajinka

Po dlouhé době mě zase z nějakého filmu přepadla úzkost.. I když bylo všechno hodně čekatelné, skličující. ()

Maq

Celkem vzato, příjemné překvapení. Námět je banální, jenže je to dobře napsané a zrežírované. A závěr mi vůbec nevadí; naopak, byl-li by opačný, bručeli bychom tady námitky proti neselhávajícímu hollywoodskému smyslu uzavřít příběh vítězstvím práva a spravedlnosti. --- Je to zajímavě rasově rozvržené: mstitelka je bílá, lumpové jsou všickni barevní. Ale aby se neřeklo, přidělil jí scénář barevného šamstra a barevného četníka. Politicky korektní vlk se nažral a realistova koza zůstala celá. ()

Damiel

65 % - Lehce nadprůměrné krimidrama s výbornou Jodie Foster (no, v čem ona nebyla dobrá), její postava má hloubku a je zajímavá. S průběhem minut ale nazrává očekávaná pointa přesně v duchu "jinak tohle skončit nemůže". Body za hudbu a kameru. ()

MATADOR

Příběh Erici Bainové (Jodie Foster) začíná poklidně, avšak do chvíle, kdy jí neznámí hajzlové umlátí jejího snoubence Davida (Naveen Andrews) a jí samotnou přitom skoro také zabijí. Velmi pomalé tempo vynahrazuje konec, i když je to spíše takové "divné" a dobrého policistu (Terrence Howard), jenž by udělal tento skutek, by bylo vážně těžké najít, ale scénáristé nejspíše nevěděli, jak příběh zakončit. Ale i tak je konec jedna z těch lepších pasážích tohoto zdařilého thrilleru o "ženské pomstě". Vzpomeňte si na první okamžik, kdy jste jí viděl! Řekněte to, co vás napadne. Áha, měla světlý vlasy a větší rty a byla hubená, ale měla trochu zadek, to se dá poznat že... jo, ale vy zadek nekreslíte co ? Ne! ()

Toshiro

Dostal jsem zhruba to co jsem čekal. Nasranou a zmatenou Jodie Foster, která bere spravedlnost do svých rukou. V ději rušila přílišná blízkost vyšetřovatele a hledané, uvítal bych děj víc jako souboj na dálku. Ale celkově slušný film, která dá možnost zamyslet se, jak by jsme jednali sami a co si myslíme, že je správné. ()

grogodil

Niektoré scény napínavé ako guma v trenkoch, Jodie takisto štandardne fajn, no nohy jej neustále podráža vykonštruovaný scenár postavený až príliš často na ťažko neravdepodobných náhodách. ()

Skip

Pomsta je sladká, ale často mívá hořkou příchuť. Skvělá Jodie Fosterová zahrála jednu ze svých parádních rolí. Na konci by to sice experti na balistiku rozmetali na kousky, ale vem to čert. V tomhle filmu šlo o něco jiného a to se sdělit podařilo. ...máme tu další telefonát... ...ať je to kdokoliv, kdo po těch hajzlech jde, držím mu palce... ()

Frenegonda

New York nejbezpečnější město na světě...pocity marnosti betonová džungle... obklopeni lidmi... všude plno strachu v očích těch, co jdou kolem. Jaký to asi je když z téhle beznaděje se najednou objeví cizinec ve vás a VY s ním musíte žít... skvělej film. ()

kinderman

Psychologický film s tématem spravedlnosti brané jedincem do vlastních rukou v sobě ukrývá neradostnou zprávu o stavu současného světa se všemi jeho úzkostmi, zoufalstvím, iracionální agresivitou, bezmocí oficiálních míst a (téměř) nemožností přiblížit se druhému člověku. Proto jsem ochoten „přehlédnout“ to, že hned napoprvé po onom devastujícím útoku jde hrdince s pistolí o život a napodruhé a napotřetí už bez tréninku střílí líp než olympijská finalistka. ()

d-fens

...takýchto ľudí by skazený svet potreboval asi viac :-/ rozlišovať dobro a zlo je niekedy veľmi jednoduché... ()

Sheldra

Fakt mě fascinuje, kolik lidí tady má křišťálovou kouli a kolik lidí si neustále honí triko, že rozuzlení tušili od začátku. O tomhle filmy nejsou, tohle je jen překážka, která pak brání v tom, aby si člověk film pořádně užil. Je mi fuk, že scénář není dokonalý, kašlu na nepravděpodobný závěr, protože klady jasně převažují zápory - emoce a násilí totiž na rozdíl od spousty technicky vypiplaných srandiček působí naprosto věrohodně. A komu tohle nestačí, pro toho mám jen dvě slova: Jodie Foster. ()