Haymar

Ehm, ženská variace Paula Kersyho a jeho Death Wish jak z učebnice! Mizerný příběh plný scénáristických děr a nereálných situačních "náhod" vyvažují precizní herecké výkony Fosterový (a to ji zrovna 2x nemusím) & Howarda a povedený (NE)klišoidní konec... zde nepochopitelně toliko kritizovný (holt syndrom davu: jeden napíše "konec fuj" a ostatní se chytí jak slepice flusu... Styďte se, ovečky, me-e-e-e-e-e-e :-)) ()

Piškotka

Potemnělá a pomstychtivá Jodie samozvaná jako ochránce N.Y., "bezpečného města". To, co se jí stalo, logicky vedlo k její válce proti zlu. Obnažilo se její id a její jednání bylo zcela pudové. Srovnávala se s tím poměrně dobře a dokázala průběžně nastavovat druhou lepší tvář. S policajty si to taky uměla rozházet svou přidrzlostí. Hrála dobře, je to tvrdá žena i vzezřením. ()

ondrula

Tohle je tak nemastnej film, že jsem úplně zapomněl, že jsem ho už viděl a málem si ho stáhl znovu. V podstatě se jedná o tak totální průměr, že vás nezaujme ničím dobrý a taky ani ničím špatným. ()

Prochy38

Moc dobře natočený thriller a ženě, která veme spravedlnost do svých rukou. Jodie Foster skvělá ve své roliI T. Howard byl výborný. Zaujala mě část, kdy Erica poslouchá v rádiu různé názory lidí na "ochránce". Já patřím do té skupiny, kteří by ho rádi chytili a dali mu medaili za zásluhy. Moc dobrý film a já se svým hodnocením neváhám. Nesnáším tady ty mladé hajzly, kteří si myslí, že jim patří svět. U nás je to stejné (viz. Bastardi - 2010). ()

prezdivaka

Nejlépe to asi napsal Matty. Konstrukce na konstrukci. Myslel jsem, že u tohoto žánru to bude divákům vadit, ale zřejmě ne. Mně tedy ano. Jodi se okamžitě naučí střílet s 9mm pistolí a vraždí padouchy, všichni nepochopitelně usoudí, že jde o mstitele, napadený v metru si přitom, když ho tlučou dokonale zapamatuje portrét ženy na druhém konci vagónu, detektiv se nechá z metru střelit do hrudníku ráží takového kalibru...mohl bych toho napsat spoustu, ale poslední dobou už se z toho stává standard a scénáristé si pomáhají, jak mohou a většina lidí to baští. No mají prostě rádi pohádky. ()

Dallas

Nebyť (ako obvykle) skvelej Jodie Foster tak by sa tento film (aspoň u mňa) vyšplhal maximalne na 3 *. Okrem Jodie tu nemám čo vyzdvihnúť, lebo ostatok je priemer. Ak sa niekomu páčia tipy filmov o vzatí spravodlivosti do svojich rúk tak by som skôr doporučil Death Sentence s Kevinom Baconom. To sa mi páčolo omnoho viac. 70% ()

Magika82

Výkon Jodie Foster: 5 hvězd Realita lidské nevšímavosti, ignorance a chladu vůči druhým: 5 hvězd Příběh sám o sobě: 4 hvězdy Kdeže je tedy zádrhel? Scénář... Dal se lépe vypracovat do skutečně křišťálového jasu psychologického dramatu, než-li trilleru. A právě jen a pouze proto, hvězdy 4 s přimhouřenýma očima. ()

Simgal

Tvůrci tohoto filmu se nás v rozhovorech snažili přesvědčit, že se rozhodně nejedná o remake Přání smrti s Charlesem Bronsonem. (Asi stejně to vypadalo, když Martin Scorsese tvrdil, že jeho Skrytá identita nemá s honkongskou Volavkou nic společného.) Každopádně podoba tady je a je velice zřejmá. Musím ale říct, že to není na škodu. Příběh o ženě, která jedné noci přijde o všechno a snaží se s tím nějak vypořádat, by možná ani nebyl tak zajímavý, kdyby hlavní roli neměla Jodie Foster. Zahrála to prostě skvěle a proměnu její hrdinky vystihla dokonale, i přesto že se jednalo o změnu psychickou. Musím také přiznat, že konec mě docela překvapil, ale to není důvod pro nižší hodnocení. Čtyři hvězdy jsem dal hlavně proto, že místy se tempo vyprávění zpomalovalo a to trochu kazilo celkový zážitek. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o nadprůměrný snímek. p.s. po shlédnutí tohoto filmu si asi rozmyslíte noční procházky v Central parku !! ()

Jacek

Teze, že brát spravedlnost do svých rozklepaných tlapek a střílet kriminálníky by měla každá ublížená bytost, se stává „seriózním argumentem“ jen tehdy, když projde ohněm dramatických pochyb. Jenže ve snímku Mé druhé já se tento wayneovská málempravda nezpochybňuje vlastně vůbec. A to je zlé. ()

Phillo

Jedna z mála dokonalých spovedí o prostredí a dobe v ktorej žijeme. Spolu s Crash asi najdokonalejšia. A s pridanou hodnotou tarantinovskej cesty jednej ženy za pomstou v kulisách veľkomesta tvorí ako celok nenapodobiteľný zážitok. Ak k tomu ešte pridám perfektnú Jodie Foster a netuctový koniec, tak musím priznať, že sa jedná o jedno z najväčších prekvapení roka. 92% ()

RomanHyde

Problematika zločinu a trestu již byla zpracována x-krát. Těšil jsem se na Jordanovo podání, pro něhož mám slabost už od dob Hry na pláč. Bohužel zůstalo u očekávání. Zpracování snímku je standartní a scénář až příliš vyčpělý a vykonstruovaný. Vše tak stojí na Jodie Foster, která hraje výborně, ovšem kvůli jednomu herci se na filmy nekoukáme. Film musí být jako celek výborný a od této tvůrčí sestavy bych to očekával. Nestalo se tak a Mé druhé já se tak zařazuje do kategorie filmů "na jedno pokoukání", na který si za týden ani nevzpomenete. ()

neneka

Jodie je prostě skoro bez chybičky... a její reakce jsem chápala a fandila jí a nechtěla jsem, aby ji chytli, a nechtěla jsem, aby se tak trápila, jenže stalo se, stalo... jeden okamžik, který převrátí v životě všechno. I samu sebe. ()

waits

"You dont have the right". "Yes, I do!!" Ten strach a bolest překované v agresivitu a nenávist jsem Jodie bez výhrad věřil, poctivě jsem se ponořil i do jejího sebepozorování (Why don't my hands shake?), ale ve finále mě snímek zasáhnul méně než jsem čekal. Jodie Foster je mnohem lepší než třeba Lopez v Dost nebo Sally Field v Oko za oko, ale příkladně nesmírně soustředěný Langmajerův výkon v nedávných televizních(!) Soukromých pastech (Nezabiješ) na mě zapůsobil přinejmenším stejně. A pokud jde o New York, 70. a 80. léta crackové éry a následné starostování Dinkinse jsou pryč, NY je momentálně velkoměstem s nejmenší kriminalitou ve Státech a zde viděná frekvence přepadení na osobu je až příliš nepravděpodobná. Nenechte se Jordanem odradit, na nočních ulicich se nebudete cítit o nic ohroženěji než v Praze a většina lidí bude taky příjemnější než často otrávené postavy v obchodech, restauracích a taxících naší Matičky.. ()

M.E.K.Y

Filmů od Neila Jordana jsem mnoho neviděl a zřejmě si na něj do příště musím dát pozor. Mé druhé já je totiž až nečekaně dobrý thriller! Asi nejvíce těží z "komplexní" realističnosti, kde nejsou (nebo alespoň opravdu v minimální podobě) žádné bludy, blafy a nesmyslné scény. Rovněž atmosféra se podařila vykreslit temně a ponuře. Kromě bezchybné vnější (vizuální) stránky filmu se však nesmírně vyvedla i ta vnitřní. Je to totiž v podstatě psychologický thriller a hlavní postavě se honí myšlenky s přívlastky mrazivé, temné a ponuré minimálně stejně, jako má již zmiňovaná vizuální stránka filmu. Obrovskou měrou k tomu přispěla představitelka hlavní postavy - Jodie Foster. Přiznám se, že jsem ji v posledních letech na plátně moc neviděl, ale zde mi skoro vyrazila dech. V jejím podání je Erica Bain zajímavá v každém pohledu - má charisma, šmrnc, pro diváka nesmírně sympatická a rozhodně se Vám dokáže svým vzezřením, smýšlením, chováním a emocemi dotknout u srdce. Erica Bain je po tragické události zlomená a z člověka plného lásky a pozitivní energie se stává zapšklá duše, bloudící podsvětím temného New Yorku. Její postava je zahalena v temném stínu a není cesty zpět. Prostě nesmírně fascinující a zajímavá postava, která filmu dala strašně moc. Také se mi hodně líbil vztah mezi Ericou a detektivem, který byl dost netradiční a hravý. Některý divák by mohl namítnout, že se nevydařilo zakončení filmu. Já neměl potřebu, aby byl zakončený nějak grandiózně, možná by to ani nešlo. Každopádně mě to i takto uspokojilo. Závěr? Mé druhé já je thrillerem, jenž nemá slabinu. Ba naopak, má výbornou atmosféru a naprosto dokonalou Jodie Foster v hlavní roli. ()