Horákovi

Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

tančísvlky

Na prvý pohľad to bol veľký "prúuuser", ale na druhou dobrou sa to dá akceptovať. Najväčším záporom seriálu je Jan Komínek, ten príliš "prehráva" svoju úlohu a nejako mi tam nepasuje. Naopak Jakub Prachař jasne dominuje a zdatne mu sekunduje aj Hana Vágnerová. Celkom sa toto dielko podarilo.Na nič veľké sa to príliš nehrá a to je vlastne milé... ()

Karajda

Z nových českých seriálů je tento asi jeden z nejlepších.. je vtipný a nijak moc se nezabývá stupidními vztahy s napodobeninou venezuelských telenovel... právě vtipnost je jeho silnou stránkou.. Igor Bareš jako milující otec, kterému občas mírně ujedou nervy.. po jeho boku Lucie Výborná co by milující manželka, matka i dcera... a kolem nich spousta dětí různých věkových kategorií... nehledě na jejich kamarády, kteří všichni dohromady tvoří skvělou skupinku a u tohoto seriálu se člověk prostě musí od srdce zasmát.. ()

Edgee

Další ubohý výplod České televize za naše peníze. Slabý scénář a o humoru škoda mluvit. Bohužel se takovýchto podobných seriálů v posledních letech objevuje čím dál tím více. ()

Arccos

Nevím, proč by si měl seriál zasloužit označení odpad. Především ani nelze pořádně hodnotit po jednom nebo po dvou dílech. Přesto něco tomu zatím chybí. Jednak mám dojem, že neoplývá zrovna dobrými hereckými výkony, kamera taky zaostává a celkově mi vůbec nepřipadá, že se dívám na české reálie (to někomu nemusí vadit). Zarážející je samozřejmě podoba se Step by Step, což bylo jako sitcom velmi dobré a zatím jednoznačně vyhrává (a byla tam Dejna :)). Pozn: po zhlédnutí druhého dílu snižuji hodnocení, herecky a řemeslně opravdu chabé. Děti (hlavně prostřední syn) strašlivě přehrávají a osobně nechápu ani občasnou chválu na Bareše, který to taky zrovna nevylepšil. Alespoň v mnou viděných epizodách. ()

Spectacle

Znáte ten pocit, kdy je vám trapně za herce, kteří hrajou naprosto příšerně a navíc melou naprosté hovadiny ? Něco takového se mě zmocnilo při sledování Horákových hned několikrát. Rodiná pouta jsou taky pěkná hrůza, ale aspoň se u toho tak nešklebím. Jednu hvězdičku dávám za Igora Bareše, který jediný hraje slušně. ()

Lumpus

Výborné na české poměry velmi kvalitní seriál,i přes řadu nekvalitních hereckých výkonů nalézáme zde vtip o tewn de přece především ()

dobbin

Není to kdovíjaká sračka, sem tam se na to člověk koukne. Je to spíš taková ta pohodovka, u které se dá jakž takž odreagovat...Nic víc. Asi nejslabší stránkou toho všeho je ona všeobjímající trapnost, která zahrnuje herecké výkony, scénář a celkově snahu stylizovat se do Kroku za krokem. ()

Lennie

Když jsem tento seriál viděla poprvé, bylo mi jedenáct a očividně jsem měla jiný pohed na svět. Teď o pět let později vidím, že to skutečně není žádná sláva, druhá řada docela hodně zabíhá do trapností, a už ani Jakub Chroměček mi nepřijde tak přitažlivý, jako v těch jedenácti :P No, škoda, námět může být hezký. Předloha (Los Serrano) mě celkem láká. ()

yaqwsx

Krok za krokem počesku. Proč ne. Občas pobaví, občas nastolí vážnější tón. Co na tom, že všichni víme, jak to za spoustu dílů dopadne. Co mi ale neskutečně vadilo, a není to jenom případ Horákových, je znázornění školy. Vždyť tam to tak nevypadá, tak se tam nikdo nechová. To je takový problém se jít na týden podívat do školy a trochu prozkoumat, jak škola dnes funguje? ()

MaxForValue

Nebyť tých posledných niekoľko trápnych dielov, išiel by som s hodnotením oveľa vyššie. Mal som tento seriál skutočne rád, ale v poslednej tretine seriálu šli zrejme scenáristi niekam dovolenkovať za Bahamy a namiesto toho najali nejakých z Namíbie či odkiaľ. Škoda. ()