Horákovi

Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

chicocheco

Nechápu to nízké hodnocení. S rodiči jsme se u toho celkem pobavili. Nedalo se to ovšem sledovat pořád. Je pravda, že hodně zápletek se zbytečně natahovalo, jak je to poslední dobou u českých seriálů zvykem. Kvantita dialogů o ničem na úkor kvality celkového dojmu (i když Horákovi na tom zdaleka nejsou nejhůř). A Jakub Prachař podle mě roste v docela slušného herce. ()

saaaky

I přes nepříliš vysoké hodnocení musím říci, že jako jeden z mála večerních seriálů mne tento zaujal. Pohodový děj, notná dávka humoru, prostě a jednoduše pohodový seriál. Režie a nepříliš působivé herecké výkony budiž zapomenuty :) ()

Mikovec

No na některé díly se dalo tak trošku dívat, ale spíše z nudy než ze zábavy, proto taky ta jedna hvězda. Jinak se to může opět zařadit mezi trapný český nízkorozpočtový sračky. ()

e-pilot

Z počátku jsem tento seriál úmyslně přehlížel, ale pak jednou... jsem (ne)uváženě přepínal a uviděl kousek. A světe, div se, ono to bylo vtipné. Ke konci vše gradovalo a těch pár posledních zbývajících dílů jsem si vskutku s radostí vychutnal. ()

xxxLussyxxx

Nechápu proč tomu skoro všichni dali odpad. Asi jste zvyklí na seriály typu kriminálka las vegas nebo upíří deníky. Tohle je náhodou skvělej pohodovej rodinnej seriál. Rozhodně lepší než nějaká trapná ordinace v růžové zahradě. To je odpad. ()

stryc.zdend odpad!

Příšerný seriál. Trapný a neuvěřitelný Bareš. Přehrávající rádoby šťabajzna Benešová. Bolestivé neverending story brácha se ségrou. Ostatní kašpárci jen vyplňují prostor. Proboha proč? Tohle opravdu není Krok za krokem. ()

Amazonas odpad!

český a po česku zmrvený step by step... Ztrata casu. Herecky vykony bezutesny, vtip zadnej, a spojeni s realnym zivotem nulovy. ()

Alisce

Naprosto pohodový, vtipný seriál. Teď ho znovu vysílají v TV a musím říct, že mě baví a nevadí, že jsem ho už jednou viděla. ()

toos

Česká televizní tvorba podle koupených licencí z prvního desetiletí 21. století. Pro Novu tahle společnosti natočila Redakci. Jako absolutní oddechovka ještě docela šla, děj je průhlednej, ale to se dalo čekat. Je to taková evropská kopie americkýho Kroku za krokem, kdy novomanželé středního věku vytváří rodinu slepenou z dětí ze svých minulých manželství. Zde on přivádí samý kluky a ona pro změnu jen dívky. On je spíš zemitější hospodskej, ona učitelka. Noví sourozenci se celou dobu škádlí a provokují, ale vlastně se mají nakonec docela rádi. Ti nejstarší dokonce tak, že spolu začnou spát. Někdy to zacházelo do opravdových trapností a nelogičností. ()

Tvrdolín Veliký odpad!

Seriál minulosti, chlapi sa chovajú ako prasatá a celkovo postavy sa chovajú nelogicky a viditeľne chcú robiť komédiu, herecké výkony sú nevyvážené a niektoré epizódy sú doslova ukradnuté z iných seriálov. Toto všetko sa snaží byť pohodový sitcom. Niektorí ľudia majú radi v živote záruky, ale tento seriál každý rok cez prázdniny o 12:30 k ním nepatrí. ()

Nick321

Pokud máte všech pět pohromadě, tak se nikdy lidem jako jsou Horákovi s ničím nesvěřujte. Sami jsou úplní loseři, a všechno kolem dokážou jen zničit a pošlapat. Jediný, kdo je z této podivné sebranky jakž takž normální je Kubík, který ale každý díl předem otráví svým dětským polemizováním o vztazích, ten jediný má z celé famílie ještě šanci na šťastnou budoucnost, pokud nepůjde ve stejných šlépějích jako jeho bratři a otec, který má neodolatelné nutkání všem kolem zasahovat do života, a když to nejde po dobrém, půjde to přes záchodovou štětku. Všudypřítomná hudba Vlastíka Horvátha je nudná, ubíjející. Myslím, že vidět tento seriál jenom jednou vám bude bohatě stačit. ()