Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

rakovnik

Dobrý horror, s příjemným hereckým obsazením. Začátek sice poněkud rozvláčný, ale pak atmosféra pěkně zhoustne. Konec se mi moc nelíbil, ale lepší bych nevymyslel :-) Pěkné béčko. ()

Martin741

Krokodil- Navrat do krvave laguny je nadpriemerny horor natoceny zrucnym reziserom McLeanom. Scenar je uveritelny, film ma hutnu strasidelnu atmosferu a vyborne herecke obsadenie, hlavne krasna sexica Mitchell potesi, ale ani Worthington neodviedol zly vykon. 77 % ()

Vyhy

V tomto žánru není už co vymýšlet. Zde byla krásná příroda, dobře vybraní herci a netvor vypadal i docela reálně. Za slabý konec a průměrnost dávám 55%. ()

cariada

No další krokodýlý horor, ale žádná sláva teda to není, první díl (jestli se to dá tak nazvat) byl mnohem lepší. Tady je to dělaný víc velkolepě to jest velká skupina lidí jede po řece se podívat na krokodýly co nastane je víc než jasné. Úvod je poměrně zbytečně dlouhý 20 minut než se něco začne dít. Když se jedou podívat na místo kde někdo odpálil světlici tak je napadne krokodýl a potopí jim lod, oni doplavou prý k ostrovu (jakýmu) ? Když byl záběr z hora byli na řece a nikde žádný ostrov nebyl). Proč neplavali na druhý břeh moc daleko nebyl. Nástává příliv copak nemohli vylézt někam výš? Vždyt všude jsou skály a stromy. Scéna s lanovkou byla trapná a bylo víc než jasné jak to dopadne. A závěr si taky docela odporoval, když krokodýl nechal průvodkyni na živu a relativně v pořádku a ona přitom povídala, když vás krokodýl nesní celou tak vás roztrhá a schová, ale jí neroztrhal. Postavy nic moc. Spíš slabší průměr. Atmosféra taky nic moc, co hodnotím kladně je krásná příroda. ()

Kempe

Jednoznačně nejlepší horor s krokodýlem ever. Přesně tenhle snímek jsem očekával, že najdu pod tagem Krokodýl a přesně toto jsem si přál. Žádný kečup, až přehrávaná stupidita postav a podobně. Ó, víc takových filmů. ()

matt6

Atmosféra bola dobrá, herci ušli, vizuál super, celkom rozumne natočené, aj keď je tu pár nelogičností. Moja prvá skúsenosť s budúcou hviezdou Samom Worhingtonom, bohužiaľ si vo filme moc nezahral. Krokodýla nebolo toľko vidieť(okrem záveru) čo nebolo na škodu. Vo svojom žánri vydarený počin, ale stále dávam radšej prednosť komerčnejšiemu Jazeru. Do 4* mi tam niečo chýbalo.65% ()

Andre3000

Tak tyhle filmy jsou opravdu zbytečné. Vždyť je to jedno jestli vás honí Anakonda, nebo krokodýl, jde o to, že parta pomatených lidí dělá hloupé věci a nechává se sežrat každou chvíli, jen aby divák si měl v čem libovat. Jedna hvězda za atmosféru, jinak propadák, jako ostatně většina takových filmů. Co bude příště? Obří krvelačná veverka co bude zabíjet turisty v Kanadě? Nedivil bych se... ()

Juto

Konečne dobrý film o krokodíloch. Myslel som si, že to bude skutočne kýčovitý film typu B, ale čakalo ma veľké prekvapenie. 6/10 ()

Maty85

Tak todle nebylo vůbec zlý. Milovníci drastických scén si asi na své sice nepřišli, ale za to atmosféra od poloviny filmu dost houstla a krokodýl byl velmi dobře provedený. Konec byl sice trošku přehnaný, ale na oko výborný. Skvělý béčko, lepší 3* ()

tom88

Jednoduchá, ale pomerne dobre zvládnutá nenápadná vecička, ktorá určite pobaví. Zopár scén je mrazivých, ďalšie miesta sú slabšie, ale je to pekne vypriemerované a našťastie podporené peknou kamerou a dobrými efektami. Krokodíla tam rozhodne príliš neukazujú, tradične až v závere, ale to je celkom dobre. Herecky priemerné, potešila ma účasť Radhy Mitchell a Sama Worhingtona, ktorý nemal príliš času na prejav. Michael Vartan mi prišiel ako veľmi slušný herec. Film nie je moc výnimočný, ale na odreagovanie v dobrej príležitosti je to viac než fajn. Zabijácke zvieratá vo filmoch mám celkom v obľube a hlavne tie veľké, takže 65% ()

Nivenx

Já ty zvířata moc nemusím a obzvlášt' kdokodýli. Tady jsem se opravdu nenudil a docela si to i užil, ale vícekrát to už vidět nemusím. Nic moc. ()

Cedr

Nenechte si zkazit chuť některými negativními a zbytečně podhodnocenými komentáři. Rogue se sice nestane legendou žánru, ale to od něj přece nikdo nechce. Máte-li chuť na zvířecí thriller/horor, tak směle do toho. Musíte však mít na paměti, že teto film je jen další variantou na podobné "zvířecí" filmy a nepřináší a ani se moc nesnaží přinést něco nového do tohoto provařeného žánru. Proč taky? Na odreagování vyhledávám přesně tyto filmy a jsem vděčný za každý snímek, který má něco do sebe a dá se na něj koukat bez toho abych ho z nudy musel pauznout a dělal chvíli něco jiného. Mezi tou hromadou trapných béček prostě toto béčko docela směle vyčnívá. Tradiční klišé mi zde nevadila a bavil se dobře od začátku až do konce. A o to jde. ()

Pod

Úžasný dramatický příběh, který navždy zůstane jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Film se z počátku ubírá lehkým tempem s nádhernou hudbou a překrásnými záběry australské divočiny. Herci jsou zvoleni perfektně, chovají se přirozeně a celkově výborně hrají - skupinka vcelku normální skupinka lidí, zabývající se vlastními problémy v životě. Po havárii však film nabírá na obrátkách. Ani ne akčně, ale spíše dramaticky a stresově. Lidé panikaří, příběh graduje, vše začíná být napjaté. Nečekané finále je ale ze všeho nejlepší. Atmosféra se dá krájet, vysoce napínavé a stresově vypjaté. Dokonce jsem se přistihl, že jsem zapomněl dýchat. Určitě si každý řekne, jak může být v něčem originální film s béčkovým námětem o lidech na ostrůvku, ohrožovaným krokodýlem. - Zpracování! Film je opravdu originálně pojat, děsivě realisticky, podkreslujíce jej perfektní dramatická hudba s perfektními efekty u kterých si říkáte, jestli to vážně není pravý krokodýl. Po shrnutí je to vůbec nejlepší zvířecí horor a jeden z nejlepších filmů celkově. Talentovaný režisér, škoda že točí strašně málo. Takže 100%! ()

LordSnape

Asi nejlepší a nejzajímavější film s krokodýlem v hlavní roli. Místo trapného béčkového vyvražďováku, se tu mísí citelné napětí, dobrý střih a velmi dobře realisticky podaný hlavní zvířecí hrdina, kterého byste na své cestě po řece rozhodně potkat nechtěli. ()

2mig1

v rámci žánru, dá se říct, napdrůměrně napínavý a co se týče samotnýho krokodýla i nadprůměrně realisticky ztvárněný.. ()

Lachtaan

Viděno rozhodně více než jednou, počítaje i dnešek, kdy jsem si kousek prázdninového deštivého odpoledne chtěl osvěžit něčím více než oddychovým, zároveň ale pekelně napínavým, i když pro mě již léta dobře známým. V době, kdy jsem překlenul první a druhý stupeň na základce, jsem své filmové brouzdání věnoval pouze natural horrorům, bohužel hlavně těm, které jsou zde na CSFD největší hanbou filmové historie. Naštěstí se ale najdou vyvrženci tohoto ustáleného názoru, kterým je Rogue přesným příkladem. Místy dokáže 'poskytnout' husí kůži, pohodové herce, záběry na malebnou krajinu centrální Austrálie a sice okoukaný, ale "husťácký" konec. Kdyby se jednou natočil další nezávislý film s agresivním přerostlým zvířetem, který by nabízel stejnou úroveň (nebo samozřejmě klidně lepší) kvality jako právě Krokodýl, nebudu se zlobit. ()